Florentin Pandele susține că Gabrielei Firea i-a fost găsită în colon "o sârmă de vreo 3 centimetri" și că ea a refuzat să se trateze în străinătate

de Redactia     HotNews.ro
Marţi, 30 aprilie 2019, 10:57 Actualitate | Esenţial


Gabriela Firea
Foto: Facebook
Primarul din Voluntari, Florentin Pandele, a susținut, la un post de televiziune, că soției sale, Grabriela Firea, i-a fost găsită în colon "o sârmă de vreo 3 centimetri", dar că primarul general nu a acceptat să se trateze în străinătate, gândindu-se și la "ce spune lumea".

Într-un interviu în tandem, în locuința lor din Voluntari, înconjurați de icoane, Gabriela Firea și Florentin Pandele au vorbit, la România TV, despre "familia creștină" și despre ultimele luni în care primarul general a avut probleme de sănătate.

Florentin Pandele a vorbit despre cele trei intervenţii chirurgicale la care a fost supusă soţia sa, începând din luna decembrie.

"Eu am aflat de abia în luna noiembrie, pentru că soţia mea nu ştie să se vaiete, nu ştie să spună <<mă doare>>. M-am trezit de câteva ori noaptea şi am găsit-o pe marginea patului, aplecată de durere. Nu spunea absolut nimic. În decembrie a avut o intervenţie chirurgicală de urgenţă, în ianuarie încă o intervenţie chirurgicală, unde i s-a găsit o sârmă de vreo 3 centimetri în colon. În martie a avut cea mai importantă intervenţie chirugicală, care ne-a dărâmat pe toţi, numai pe ea nu", a afirmat Florentin Pandele în interviul pentru România TV, potrivit imaginilor publicate de stiripesurse.ro.

El a susținut că atunci mai mulți prieteni au închiriat un avion pentru a o duce pe Gabriela Firea la o clinică din străinătate, dar aceasta a refuzat.

"Mi-am rugat în regim de urgenţă câţiva prieteni, cărora vreau să le mulţumesc. În acea noapte au închiriat un avion să o ducem la o clinică la Nisa. Ceea ce ea nu a acceptat. I-am zis: <<Gabi, nu există ce spune lumea. Avem acasă doi copii mici, cei mari sunt pe picioarele lor, te rog frumos, hai să mergem>>. Culmea, chiar în ziua respectivă cei mai buni medici gastro erau plecaţi la un congres la Madrid. Am vorbit cu un medic să o sedăm. Mi-a zis că nu avem cum să plecăm cu ea", a declarat Pandele.

Gabriela Firea a intervenit și a susținut că nu a dorit să se trateze în străinătate pentru că are maximă încredere în medicii din România și în cei de la Spitalul Cantacuzino, unde s-a tratat.

"Am insistat să rămân și sunt convinsă că am făcut bine", a afirmat Firea. Ea a mai spus că în luna mai este programată pentru o patra intervenţie chirurgicală.

Reacția liderului consilierilor PNL din CGMB:

Liderul consilierilor PNL, Ciprian Ciucu, a criticat atitudinea Gabrielei Firea, acuzând că astfel aceasta încearcă să câștige capital electoral.

"Dar, așa cum îmi provoacă silă invadarea intimității, tot așa mă dezgustă și exibarea și mediatizarea vieții private în scopul de a obține milă și, în consecință, favorabilitate politică. Plus că, orice e posibil, poate fi adevărată sau poate fi mincinoasă versiunea soților Firea. Au ales să se exhibe cu faptul că G. Firea a înghițit o sârmă și cică asta e atentat... Cum ei, din inițiativă proprie, au adus chestiunea in spațiul public, retinerea politicoasă asupra acestui subiect este deja caducă. Acum o să spună ca nu a putut face ce a promis pentru că a lipsit bolnavă pentru că o conspirație i-a dat cumva sârmă", a scris Ciucu pe Facebook.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















84175 vizualizari

  • +47 (49 voturi)    
    microfonu' lu' carmen (Marţi, 30 aprilie 2019, 11:05)

    programatoru [utilizator]

    s-a gasit
    • +27 (35 voturi)    
      Vibratoarele astea chinezesti, bata-le vina. (Marţi, 30 aprilie 2019, 11:48)

      FMM Dragnea [utilizator] i-a raspuns lui programatoru

      Se cam demonteaza singure in timpul functionarii, mai ales alea din Dragonul Rosu. Vezi cum e cand nu se mai ridica Pandelica, fiecare se descurca cum poate.
    • +25 (31 voturi)    
      Povesti din lumea celor care mananca doar cozonac (Marţi, 30 aprilie 2019, 12:34)

      FMM Dragnea [utilizator] i-a raspuns lui programatoru

      D-aia noi n-avem nici paine, daramite prieteni care sa inchirieze peste noapte avioane spre Nisa.

      Intre timp, prostilor care ii urmaresc cu gura cascata la televizor, le mor copiii la usile spitalelor, ca nu mai sunt paturi sa-i primeasca.

      Din partea mea, sa le moara.
      • +14 (16 voturi)    
        Pai de aia nu vor ei spitale si autostrazi (Marţi, 30 aprilie 2019, 16:08)

        Puie Dragnea [utilizator] i-a raspuns lui FMM Dragnea

        ca ei au deja banii si prietenii (matusile?) pusi de-o parte. Cand sunt bolnavi dansii se duc direct la Nisa. Voi ce sa cautati la spital si peste hotare, ramaneti acolo la coada lopetii si munciti. Ca sa le fie LOR bine.
        Eu zic sa aiba grija mare, s-ar putea in curand in loc de sarme sa gaseasca bucati de plumb de diverse calibre.
      • -10 (12 voturi)    
        Blestem (Marţi, 30 aprilie 2019, 17:46)

        MihailescuDavid [utilizator] i-a raspuns lui FMM Dragnea

        Daca doresti raul altcuiva ai sa fii blestemat sa patesti si tu acelasi necaz! Tine minte si roaga-te la Dumnezeu sa te ierte pentru ura si frustrarea din tine
        • +10 (10 voturi)    
          Ești normal, săracule cu duhul? (Marţi, 30 aprilie 2019, 23:39)

          prec [utilizator] i-a raspuns lui MihailescuDavid

          Știi ce-ți doresc eu? Când te vei îmbolnăvi, să te tratezi la biserică și medici să-ți fie popii.
  • +37 (41 voturi)    
    ce penibil (Marţi, 30 aprilie 2019, 11:05)

    razeshu [utilizator]

    cand eram copii una din injuraturile cele mai uzitate era: "sa iti bag sarma in c..." . uite ca dna Primar a si trait experienta. O fi fost de la niste jocuri erotice cu jucarii de proasta calitate :). S-au si dat de gol saracii - pana la urma nu s a operat in strainatate pentru ca doctorul a declarat -o netransportabila si nu dintr-o mare incredere in sistemul nostru medical. Pun pariu ca spalatii pe creier care o aduleaza nu au prins ideea.
  • +30 (34 voturi)    
    Ce „jucărele” folosea Fierea? Sado? Maso? (Marţi, 30 aprilie 2019, 11:06)

    prec [utilizator]

    În rest este vrăjeală de campanie....
  • +33 (37 voturi)    
    Daca era in colon, inseamna ca nu era inghitita (Marţi, 30 aprilie 2019, 11:08)

    Inapasevedeinvers [utilizator]

    O fi sarit vreun gard ceva...
  • +28 (30 voturi)    
    Sarma aia.... (Marţi, 30 aprilie 2019, 11:09)

    kandar [utilizator]

    ....avea forma de catuse?
    • +10 (12 voturi)    
      nu (Marţi, 30 aprilie 2019, 14:42)

      razeshu [utilizator] i-a raspuns lui kandar

      urma sa o foloseasca pentru a le scoate. Ca n tacerea mieilor cu osul de miel.
  • +25 (27 voturi)    
    3cm (Marţi, 30 aprilie 2019, 11:09)

    Kosmos [utilizator]

    Pai sa speram ca o scoate si sa lipim aia 3 cm aia parte la un gard de sarma ghimmpata in jurul unei inchisori pt toti psd-eii astia infractori care sufoca o tara intreaga
  • +27 (29 voturi)    
    daaa (Marţi, 30 aprilie 2019, 11:10)

    costinescu [utilizator]

    asta era microfonu din priza lu carmen dan
  • +22 (24 voturi)    
    Sârma a fost uitată (Marţi, 30 aprilie 2019, 11:16)

    nick24 [utilizator]

    de doctori la prima operație?
    E clar că nu poți înghiți o sârmă!
    De altfel doctorii au mușamalizat povestea cu sârma, pt că erau cu musca oe căciulă.
    De ce nu arată sârma, pt că se va vedea imediat originea ei ( medicală)
  • +17 (23 voturi)    
    secretul (Marţi, 30 aprilie 2019, 11:23)

    anion [utilizator]

    Am aflat cum ajunge o sarma in colon. In copilarie se calatorea fraudulos cu trenul. Pentru a nu fi depistat de controlor fara bilet de tren, trebuia sa te sui pe vagon. Acolo ajuns erai avertizat ca urmeaza ''sarrrrma'' si trebuia sa lasi capul jos. Din nefericire, prin repetate miscari ale capului in sus si in jos, iata ce aflam acum; o bucata de sarma a fost inghitita, a trecut din stomac in colon si a tot asteptat de atunci sa mai treaca trenul.
  • +13 (19 voturi)    
    Cand veneau pe tren (Marţi, 30 aprilie 2019, 11:27)

    Dodel540 [utilizator]

    Era o vorba a moldovenilor care veneau pe tren (ca inauntru nu aveau loc) ca atunci cand trenul trecea pe sub un cablu de sarma sa se strige: "Siiirmaaaaaaaa!!!!!"
    Cam asa si cu duamna.
  • +24 (26 voturi)    
    Ha! (Marţi, 30 aprilie 2019, 11:33)

    asadar... [utilizator]

    O fi ramas de la Antene. Firicico, te asculta varanu' inca?
  • +23 (25 voturi)    
    vai ce patrioata ! (Marţi, 30 aprilie 2019, 11:38)

    Lim Vasy [utilizator]

    Numai mentiunea ca a luat in considerare si tratamentul in strainatate si o descalifica ! Cati dintre bolnavii Romaniei indaznesc sa se gandesca si la aceasta optiune ? Foarte, foarte putini. Insa politicienii bogati din coruptie iau in consideratie si aceasta varianta fericita !
    • +14 (16 voturi)    
      Daca s-ar fi dus in strainatate sa i-o scoata (Marţi, 30 aprilie 2019, 12:20)

      Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui Lim Vasy

      Ar fi ras aia si cu curcile de medicul care i-a bagat-o (sau macar ca nu a observat-o) la interventia anterioara .
  • +21 (23 voturi)    
    Noua Zeelanda (Marţi, 30 aprilie 2019, 11:43)

    fdaniel [utilizator]

    De-aia a interzis Noua Zeelanda gardurile de sârmă ghimpată, că le mâncau oile.....
  • +21 (23 voturi)    
    haha (Marţi, 30 aprilie 2019, 11:44)

    Motanul_incaltat [utilizator]

    Ce tare e asta cu "mai multi prieteni au inchiriat un avion".
    Totusi, cea mai tare ramane aia cu "Cum va striga sotul prin casa? Ma striga albinuta fiindca sunt atat de vrednica!"
    • +14 (16 voturi)    
      Si tu poti inchiria un avion. (Marţi, 30 aprilie 2019, 12:33)

      Cuca [utilizator] i-a raspuns lui Motanul_incaltat

      Ce mare lucru ? Oricine poate face asta, pretul este la indemana oricarui lefegiu din Romania, mai ales acum, dupa cresterea cu maxima generozitate PSD a salariului minim. Cerul Romaniei este plin de avioane private. Scrie clar pe net - pretul incepe de la 2000 de euro ora de zbor. Un drum pana la Viena si inapoi, minim 10.000 de euro, la care se adauga, desigur, leafa pilotului, benzina, serviciile aeroportuare, etc. Mare lucru.... Ce nu pot face la schimb niste prieteni care au beneficiat de contracte frumoase cu primaria ?
  • +24 (26 voturi)    
    Vibratoarele astea chinezesti, bata-le vina. (Marţi, 30 aprilie 2019, 11:45)

    FMM Dragnea [utilizator]

    Se cam demonteaza singure in timpul functionarii, mai ales alea din Dragonul Rosu. Vezi cum e cand nu se mai ridica Pandelica, fiecare se descurca cum poate.
  • +14 (16 voturi)    
    kinky (Marţi, 30 aprilie 2019, 11:47)

    alex34 [utilizator]

    cine stie ce jocuri practica cu pandele mai ales ca "ea nu ştie să spună <<mă doare>>"
  • +17 (19 voturi)    
    Sunt indignat! (Marţi, 30 aprilie 2019, 11:59)

    Marionette [utilizator]

    Statul paralel si in mod particular SRI a intrecut orice limita cu asta !!!
  • +13 (15 voturi)    
    Nu opereaza nimeni cu sarme in interiorul corpului (Marţi, 30 aprilie 2019, 12:20)

    Alui [utilizator]

    Si uite asa am aflat de preferintele sexuale al doamnei Firea! Pai nu era ea impotriva sodomiei la referendum?
  • +14 (16 voturi)    
    Nu inteleg (Marţi, 30 aprilie 2019, 12:28)

    florinos [utilizator]

    Sa vorbească cu Liviu Dragnea care spunea ca la Spitalul Public sunt aceleași condiții ca la Spitalul Privat.

    Dacă Gabriela Vranceanu Firea ar fi dat bani si la Spitale nu doar la Biserici poate ar fi avut parte de tratament profesionist in țară la noi.
  • +18 (20 voturi)    
    Mircea Badea chiar el (Marţi, 30 aprilie 2019, 12:53)

    tahomir [utilizator]

    O fi fost de la Mircica, doar stim cu totii ce le face MB chiar el la toti pesedistii de seama.
    Eu cred ca isi pusese omul un inel pe limba pentru o prestatie de calitate superioara dar nu a fost fixat bine.
    Accident de munca.
  • +12 (14 voturi)    
    Comment sters de user (Marţi, 30 aprilie 2019, 14:30)

    Fapte [anonim]

  • +11 (13 voturi)    
    ! (Marţi, 30 aprilie 2019, 14:42)

    chiuaua [utilizator]

    sarma de 3 cm in diametru se numeste fier beton.
    probabil o fi ramas de la vreun cofraj , ceva....
  • +7 (9 voturi)    
    Catedrala (Marţi, 30 aprilie 2019, 14:53)

    dickins [utilizator]

    Daca aude preafericitu' o sa il ceara pentru catedrala
  • +14 (16 voturi)    
    familia crestina (Marţi, 30 aprilie 2019, 15:29)

    stefan2008 [utilizator]

    este destul de kinky after all...
  • +8 (10 voturi)    
    Comment sters de user (Marţi, 30 aprilie 2019, 17:05)

    Fapte [anonim]

  • +6 (8 voturi)    
    Explicatia! (Marţi, 30 aprilie 2019, 17:17)

    ber [utilizator]

    De aia era Gabriela cam sarmoasa tot timpul! Poate ca acuma devine mai conciliabila! Mai tineti minte cum a iesit ea pe post la ora 19, la alegerea lui Basescu pentru al doilea mandat, sa cheme lumea la vot? Sarmoasa rau!
  • +7 (7 voturi)    
    Comment sters de user (Marţi, 30 aprilie 2019, 19:41)

    complet_ret [anonim]

  • +6 (6 voturi)    
    Bravo! (Marţi, 30 aprilie 2019, 20:34)

    Alui [utilizator]

    “...dar că primarul general nu a acceptat să se trateze în străinătate, gândindu-se și la "ce spune lumea".”

    Tocmai au scapat de-o grija!
  • +6 (6 voturi)    
    Acu e o problema (Miercuri, 1 mai 2019, 2:07)

    John_english [utilizator]

    dacă sarma nu este de la Pandele?!
  • +7 (7 voturi)    
    Hai, acasa, oblojeste-te! (Miercuri, 1 mai 2019, 3:56)

    U_swamp [utilizator]

    Madam, iti doresc sa fii sanatoasa, dar aventura vietii matale nu ma intereseaza citusi de putin. Nu ai facut mai nimic de cind esti primar general si nu poti avansa scuza bolii. Nu mai ai capacitate fizica pentru functie, demisia si acasa! Casnica fiind, te poti trata unde ai chef si bani. Nu am simpatie pentru o stirista care atunci cind a dorit sa faca politica s-a dus la ticalosii de pesedisti!
    • 0 (0 voturi)    
      Adaugire (Miercuri, 1 mai 2019, 18:04)

      ber [utilizator] i-a raspuns lui U_swamp

      A fost mai mult decat stirista, a fost o propagandista
      in slujba voiculeanului (cica domn profesor!).