Mesajul lui Tudorel Toader pentru Dragnea: Nu voi rămâne în stare de pasivitate față de dezinformări. Nu am blocat adoptarea actelor normative

de DG     HotNews.ro
Sâmbătă, 20 aprilie 2019, 20:00 Actualitate | Esenţial


Tudorel Toader
Foto: Hotnews
Ministrul demisionar al Justiției Tudorel Toader a acuzat ”multele dezinformări” și a precizat că nu a blocat și nu a întârziat adoptarea unor acte normative. El a susținut că nu va rămâne pasiv față de dezinformări și va publica luni situația statistică.

”MJ nu a blocat și nici nu a întârziat procedura de avizare și de adoptare a actelor normative. Mulțumiri tuturor colegilor din MJ care au făcut posibil că durata medie a avizării unui proiect normativ, calculată de la înregistrarea și până la ieșirea din minister, să nu dureze mai mult de 2, 5, maxim 3 zile. Felicit pe toți colegii din minister care, în procesul de avizare a proiectelor de acte normative, au făcut dovadă unei depline responsabilitati și a unui înalt profesionalism. În acest sens, luni voi publică și situația statistică ! PS: nu voi mai rămâne în stare de pasivitate față de multele dezinformări !”, a scris Tudorel Toader, pe Facebook.

Precizarea lui Toader vine după ce, sâmbătă, Liviu Dragnea a acuzat Ministerul Justiției că ar fi blocat ordonanța de urgență pentru simplificarea procedurilor la achizițiile publice.

















31390 vizualizari

  • +12 (20 voturi)    
    Toarnă, frate Tudorele (Sâmbătă, 20 aprilie 2019, 20:27)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Toarnă, să îți mai speli păcate-le multe și grele. Dă din casă...
    • -2 (2 voturi)    
      cu ciolanis inainte ! (Duminică, 21 aprilie 2019, 5:37)

      muscha [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      va duce ludovic organ in groapa cu gunoi a istoriei ,vai de capu'vostru ...mai bine tine ochii pe izmene ca ati ramas in c...u gol dupa mitocaniile lui ludovic organ !
  • +7 (13 voturi)    
    Parca ne ameninta ca va "spune mai multe" (Sâmbătă, 20 aprilie 2019, 21:46)

    John_english [utilizator]

    ...la timpul potrivit.


    :))
  • +6 (12 voturi)    
    Eeee........??!! (Sâmbătă, 20 aprilie 2019, 21:51)

    iareu [utilizator]

    remuscari nu cred !
    amenintari_________sigur
  • +5 (11 voturi)    
    No, sa-l vezi pe Tudorel dezlantuit! (Sâmbătă, 20 aprilie 2019, 21:56)

    AliKimiku [utilizator]

    La cat de cutra e individul in locul PSD-ului m-as fi gandit mai bine cu demiterea lui.
  • +4 (4 voturi)    
    Paradita Sultanului crede ca se mai uita cineva la (Duminică, 21 aprilie 2019, 1:32)

    deval [utilizator]

    zeflemeaua ei dupa ce nu mai intra in Ministerul Justitiei !!!! Nu ti-a lasat banii pe noptiera ?! Credeai ca te poti bale ''la santaj''cu Mafiotul Sef ?!! Orice zici, personal, nu vreau sa te aud ............
  • +4 (4 voturi)    
    Mesajul lui Tudorel Toader pentru Dragnea. (Duminică, 21 aprilie 2019, 7:37)

    StefanRadu [utilizator]

    Politica, la noi și în toate țările este o întinsă mocirlă. Cine se bagă în ea?
    Ați fost și sunteți profesor și parcă această profesie mi se pare incompatibilă cu această stare.
    Acum trebuie să culegeți ceea ce ați semănat!
    • +3 (3 voturi)    
      Nici macar profesor nu e ! (Duminică, 21 aprilie 2019, 13:48)

      deval [utilizator] i-a raspuns lui StefanRadu

      Daca l-ati vazut raspunzand la o intrebare,- in astia doi ani- care sa va aduca un plus de intelegere spuneti ! Tot timpul spunea ca a mai raspuns, ca o sa analizeze . ca nu e el cel care...........Daca avea cu ce, tinea saptamanal conferinte de presa, ca sa detensioneze situatia, raspundea mai ales intrebarilor incomode, isi sustinea public ''teza''cu protectia infractorilor in detrimentul victimelor !! A fost si a ramas propagandist ! Propaganda a fost motorul ascensiunii lui si atunci si acum iar beneficiarii sunt aceeasi......