Antrenor de arte marțiale din Bârlad, bătut crunt de mai multe persoane, în scara unul bloc / A fost lovit cu o rangă, cu pumnii și picioarele

de MH     HotNews.ro
Sâmbătă, 13 aprilie 2019, 12:44 Actualitate | Esenţial


Masina politie
Foto: Facebook
Un antrenor de arte marțiale din Bârlad a ajuns în stare gravă la spital, după ce a fost bătut crunt de către mai multe persoane care l-au lovit cu o rangă, dar și cu pumnii și picioarele. Sportivul le-a declarat medicilor că a fost agresat de șapte persoane, în scara blocului în care locuiește. Presa locală scrie că bărbatul a fost bătut de interlopi.

Incidentul a avut loc vineri seară, după ora 22.00, victima fiind Marin Rădoi, un cunoscut antrenor de arte marțiale de la un club din Bârlad, ginerele fostului director de la Poliția Locală, potrivit presei locale.

Sportivul a ajuns în stare gravă la spital, fiind operat. Purtătorul de cuvânt al Spitalului Municipal "Elena Beldiman” Bârlad, Angelica Gramaticu, a declarat că bărbatul agresat a fost operat și este internat la Ortopedie.

"Pacientul se află în stare stabilă, după intervenția chirugicală de vineri seară în urma unei fracturi deschisă la gamba dreaptă. De asemenea, avea policontuzii rezultate din agresiune - plagă contuză occipitală, traumatism toraco-abdominal sever”, a spus Gramaticu.

Purtătorul de cuvânt al IPJ Vaslui, Gheorghiță Bogdan, afirmă că polițiștii fac cercetări pentru identificarea agresorilor.

"Am fost sesizați că un bărbat de 39 de ani, din Bârlad, a fost agresat de mai multe persoane necunoscute. Polițiștii au deschis un dosar penal, în care se fac cercetări pentru lovire și alte violențe”, a declarat pentru Mediafax reprezentantul Poliției Vaslui.

Vremeanoua.ro scrie că sportivul agresat le-a declarat medicilor că a fost victima a 7 persoane, care l-au bătut în scara blocului, lovindu-l cu o rangă. De asemenea, bărbatul a fost lovit cu pumnii și picioarele, iar agresorii ar fi din lumea interlopă.

Niciunul dintre atacatori nu a fost prins până la această oră.

















10977 vizualizari

  • +32 (36 voturi)    
    tu Dorele, auzi mey ministretule, INTERLOPI (Sâmbătă, 13 aprilie 2019, 13:08)

    ...!?! [utilizator]

    recursul compensatoriu sa dainuiasca in rest, intariti-va cifozele. DDDD
  • -26 (40 voturi)    
    Era o reclamă ... (Sâmbătă, 13 aprilie 2019, 13:18)

    fdaniel [utilizator]

    Ceva cu : "Vezi, băi ninja, că nu e ca-n filme..."
    • +28 (28 voturi)    
      Normal ca nu e.. (Sâmbătă, 13 aprilie 2019, 13:48)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui fdaniel

      .e ca in Barlad si multe alte orase ca acesta, unde interlopii te asteapta dupa usa si-ti dau in cap. 
      • +4 (8 voturi)    
        de asta au fost inventate armele de foc (Sâmbătă, 13 aprilie 2019, 18:02)

        rov [utilizator] i-a raspuns lui Alius

        pentru ca persoanele inteligente sa aiba o sansa in fata brutelor, a animalelor salbatice si a hotilor in gasca...
        Daca justitia si politia nu pot asigura siguranta...sa ne dea arme, ca poate nu avem timp sa ne antrenam suficient in timp ce muncim si platim taxe la stat.
        Apoi 7 interlopi la un singur om...cam mult pe spinarea noastra.
        • +6 (8 voturi)    
          după (Sâmbătă, 13 aprilie 2019, 19:13)

          nahir [utilizator] i-a raspuns lui rov

          ce iei o rangă în cap, cu ce mână tragi?
          E de admirat vitejia celor 7 sau 10 persoane bipede care au reușit să acționeze la unison împotriva unui singur om.
          Mare minune dacă nu cumva îi și știe pe curajoși.
        • +2 (2 voturi)    
          'sa ne dea arme' (Sâmbătă, 13 aprilie 2019, 22:45)

          Filbert [utilizator] i-a raspuns lui rov

          Intotdeauna cind 'va da arme', interpolii sint primii care pun mina pe ele. Sa vad eu apoi ce sanse o sa ai in fata brutelor inarmate.
  • +26 (28 voturi)    
    Mda, ne intoarcem in anii ‘90! (Sâmbătă, 13 aprilie 2019, 13:50)

    V. Istina [utilizator]

    Asta daca nu-i punem unde le e locul!

    Un “marunt” efect al slabirii statului. De ce nu se duc oare maimutele ale care se pricep sa produca fracturi deschise acasa la Tudorel, sa-i multumeasca pentru intelegerea acordata raufacatorilor!
    • -2 (2 voturi)    
      corectie (Duminică, 14 aprilie 2019, 9:01)

      srpc [utilizator] i-a raspuns lui V. Istina

      sa-i multumeasca UE, care cere mereu intarirea drepturilor infractorilor, pedepse mici, puscarie confortabila samd
  • +21 (23 voturi)    
    Curand vor apare gastile de cartier (Sâmbătă, 13 aprilie 2019, 14:36)

    John_english [utilizator]

    si haiducii drumurilor.

    cine nu da banul o mierlește ca in Mexic sau America Centrala.
  • -15 (21 voturi)    
    Grabnica insanatosire! (Sâmbătă, 13 aprilie 2019, 14:50)

    Namaste [utilizator]

    Oricum, sportivul avea nevoie de un coach mai bun...
    • +22 (24 voturi)    
      Daca iei o ranga in cap (Sâmbătă, 13 aprilie 2019, 15:40)

      quietguy58 [utilizator] i-a raspuns lui Namaste

      Poti sa fii matale antrenat si de Spenatz/Mossad/etc
      daca iti iei o ranga in cap fiind lovit din spate sau in imposibilitate de a misca rapid s-a "terminat" filmul.

      Sa fim seriosi, nici un antrenament din lume nu te pregateste ca sa iei o ranga in cap sau peste picioare.

      Mai precis, antrenamentul la un dojo / sala de box / etc nu este echivalent cu o situatie reala de pe strada sau din scara blocului.
      • -3 (3 voturi)    
        Arte martiale, un vast capitol (Sâmbătă, 13 aprilie 2019, 17:49)

        Namaste [utilizator] i-a raspuns lui quietguy58

        in autoaparare si lupta/combat; dar un atac huliganic este, evident, extrem de neloial/unfair, pacat!
        • 0 (0 voturi)    
          Dojo nu este strada si vice versa (Duminică, 14 aprilie 2019, 14:24)

          quietguy58 [utilizator] i-a raspuns lui Namaste

          Absolut nici o arta martiala nu te pregătește destul pentru un eventual conflict pe strada / scara blocului (ca-n acest caz) și de aceea este bine sa practici și atletismul, în special sprint viteza.

          Daca într-o sala de antrenament exista reguli, pe strada asa ceva nu exista.

          Daca practici o arta martiala cu un foarte mic impact fizic conflictual, adică nu ai avut "meciuri pe bune"cu parteneri de antrenament s-ar putea sa ti-o "furi" urat de tot, garantat 100%.și asta chiar dacă ai 10 dan.

          Cine crede ca face fata unei bătăii pe strada practicând numai kata (fără bunkai și fără kumite full contact).

          Exemplu: Cineva care pratica box, după 1 an de antrenamente, timp în care a avut câteva meciuri și a învins frica de a fi lovit, va face prăpăd printre practicanții de karate, TKD care au "rupt lanțul" practicând numai kata.
      • -8 (8 voturi)    
        Vreti Romania un stat (Sâmbătă, 13 aprilie 2019, 18:14)

        Namaste [utilizator] i-a raspuns lui quietguy58

        politienesc?! nu e destul, credeti?!
        • +1 (1 vot)    
          Ceva nu este în regula cu matale. (Duminică, 14 aprilie 2019, 14:53)

          quietguy58 [utilizator] i-a raspuns lui Namaste

          Ceva nu este în regula cu matale.
  • +4 (6 voturi)    
    viat abate folmul (Sâmbătă, 13 aprilie 2019, 15:18)

    CIP03 [utilizator]

    citat celebru " orice om ii e frica de o bata"
    • 0 (0 voturi)    
      viat abate folmul (Sâmbătă, 13 aprilie 2019, 22:36)

      DEMA GOGU' [utilizator] i-a raspuns lui CIP03

      Oricarui om ii este teama de o bâtă.
      Cica Tarzan gaseste o bata in jungla si zice :
      -Buna bâtă...
      iar bata ii raspunde
      -Buna Tarzan ...:)
  • +18 (22 voturi)    
    tataicii astia care voteaza psd.. (Sâmbătă, 13 aprilie 2019, 15:21)

    qwerasdf [utilizator]

    va mai aduceti aminte de batranelul ala batut cu bestialitate si talharit de 500 euro, la Galati sau Braila?

    asta semanati voi cu psd-ul vostru, pentru 50 de lei la pensie. O sa ajungem sa fim talhariti si omorati de toata hoarda eliberata de partidul psd, doar ca sa-l scape pe dragnea.
  • +15 (21 voturi)    
    O fi vremea (Sâmbătă, 13 aprilie 2019, 15:24)

    baimarean [utilizator]

    ..sa ne aparam cu arme
  • +3 (3 voturi)    
    si Van Dame si-a furat-o! (Sâmbătă, 13 aprilie 2019, 16:23)

    N.S. [utilizator]

    ca asa-i la noi, care mai de care se crede mai smardoi!
  • +7 (7 voturi)    
    In curand psd nu o sa mai aiba nevoie de Militie (Sâmbătă, 13 aprilie 2019, 16:30)

    Dalinar [utilizator]

    Golanii si Garoii vor asigura Paza si Protectia Baronilor. Romania seaman tot mai mult cu America Centrala si de Sud.
  • -6 (8 voturi)    
    aha! (Sâmbătă, 13 aprilie 2019, 17:59)

    codyrocco [utilizator]

    vezi, bai ninja, ca nu-i ca'n filme?
    • +2 (2 voturi)    
      Depinde de film ...puisor. (Sâmbătă, 13 aprilie 2019, 22:38)

      DEMA GOGU' [utilizator] i-a raspuns lui codyrocco

      ...Unora le place ...jazul.:)
      • 0 (2 voturi)    
        evident (Duminică, 14 aprilie 2019, 8:57)

        codyrocco [utilizator] i-a raspuns lui DEMA GOGU'

        ...pe acoperisul fierbinte!
    • +1 (1 vot)    
      relax (Duminică, 14 aprilie 2019, 9:04)

      srpc [utilizator] i-a raspuns lui codyrocco

      daca era atacat din fata si nu prin surprindere, nu e deloc sigur ca smardoii scapau inrtegi, hiba e ca, dupa aia, intra el la bulau, pentru "riposta disproportionata"; legile din UE nu-ti permit sa te aperi eficient