VIDEO Tânăr de 19 ani, bătut cu bestialitate de mai mulți taximetriști în Galați

de N.O.     HotNews.ro
Joi, 11 aprilie 2019, 14:52 Actualitate | Esenţial


tanar batut de taximetristi
Foto: Captura video
Un tânăr de 19 ani din Galați are nevoie de 18 zile de îngrijiri medicale după ce a fost bătut cu bestialitate de mai mulți șoferi de taxi, în noaptea de sâmbătă spre duminică. Poliția din Galați a deschis un dosar penal pentru loviri și alte violențe, furt și distrugere.

”Băiatul și-a serbat ziua de naștere și, spre dimineață, a chemat un taxi de la o firmă din Galați, pentru a duce acasă tot ce avea la el pentru petrecere. Între el și taximetrist a izbucnit un conflict spontan, moment în care șoferul de taxi a dat alarma prin stație. Mai mulți colegi de la firmă au ajuns în zonă și l-au bătut crunt pe băiatul care tocmai își sărbătorise ziua de naștere”.

În altercație, tânărului i-a căzut telefonul mobil din buzunar și cel mai probabil a fost furat de taximetriști, potrivit ProFM.

Poliția din Galați a deschis un dosar penal pentru loviri și alte violențe, furt și distrugere.

Băiatul bătut are nevoie de 18 zile de îngrijiri medicale, conform medicilor legiști.

Polițiștii urmează să îi identifice pe toți taximetriștii care au participat la altercație.

Atenție! Imagini care vă pot afecta emoțional.

















17623 vizualizari

  • +45 (45 voturi)    
    hai Tudorele (Joi, 11 aprilie 2019, 15:01)

    Anonym [utilizator]

    Ca ai treaba tata, eu nici nu i-as baga in puscarie ca nu poti sa stai ca un animal acolo. Mai bine stai in libertate si mai omori cate un copil de 18 ani
    • +8 (8 voturi)    
      normal (Joi, 11 aprilie 2019, 16:47)

      alex34 [utilizator] i-a raspuns lui Anonym

      poate omul si-a ales o cursa speciala, pe viata si pe moarte, au taximetristii un portofoliu variat de experiente, viteza, jaloane, linie de tramvai, trecut pe rosu, prioritate permanenta.., acum au bagat si bataia in meniu
    • +7 (7 voturi)    
      Clar (Joi, 11 aprilie 2019, 16:54)

      Fanel01 [utilizator] i-a raspuns lui Anonym

      Daca nu inchidem uber sa ramana taximetristii fara concurenta ,sa faca ce vor ei, s-ar putea sa ne bata pe toti . Atunci pot face ei pretul la fiecare cursa,iar igena personala si a masinii nu va mai trebui facuta niciodata
  • +52 (52 voturi)    
    Animale (Joi, 11 aprilie 2019, 15:08)

    Milka Man [utilizator]

    Orice animal poate deveni taximetrist in tara asta. Nici macar nu isi vor pierde licenta de taximetrie. Am circulat mult cu taxi si din ce am observat, doar vreo 10% din taximetristi erau civilizati, aveau masini in stare corespunzatoare, cunosteau si respectau regulilele de circulatie. Restul, va si amar. Nu exista nici un fel de standarde de calitate in domeniu si nici vreo intentie de a le face. Banu sa iasa si atat...
    • +33 (33 voturi)    
      cred ca stim cu totii zicala: (Joi, 11 aprilie 2019, 16:32)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui Milka Man

      ,,din om mai faci taximetrist, dar din taximetrist nu mai faci om''.
  • +44 (44 voturi)    
    civilizatia rromaneasca (Joi, 11 aprilie 2019, 15:12)

    stefan2008 [utilizator]

    Intr-un stat de drept toti taximetristii aia ar fi in inchisoare acum si nu ar mai fi niciodata taximetristi.
  • +44 (44 voturi)    
    La Parnaie! (Joi, 11 aprilie 2019, 15:14)

    TheDudeLebowski1988 [utilizator]

    Taximetristi, unii dintre ei niste oameni de nimic.
    Daca te uiti la comportamentul lor, parca sunt o haita de caini fara stapan.
    Nu inteleg ce le-ar fi putut face la toti taximetristii aia care l-au batut in halul ala.

    Sa dai intr-un om cazut la pamant spune totul despre nermenicii aia care merita sa stea la parnaie.
    • -17 (17 voturi)    
      patetica reclama mascata la Uber (Joi, 11 aprilie 2019, 16:47)

      Irina25 [utilizator] i-a raspuns lui TheDudeLebowski1988

      Si tinerelul "nevinovat" impreuna cu prietenii lui ar fi lovit in acelasi mod un taximetrist cazut la pamant. Aici e vorba de "materialul uman" din era feisbuc. De data asta s-a intamplat ca taximetristii sa fie in superioritate numerica.

      Pe de alta parte, oamenii, ca si animalele, devin agresivi cand se simt amenintati. Si taximetristii au de ce sa se teama, pentru ca multi dintre ei au sfarsit cu un cutit infipt in gat...
  • -29 (49 voturi)    
    Nu cred ca sunt taximetristi (Joi, 11 aprilie 2019, 15:14)

    Ord [utilizator]

    astia par a fi UBER.
    • +30 (34 voturi)    
      asa este (Joi, 11 aprilie 2019, 16:14)

      georgebb [utilizator] i-a raspuns lui Ord

      Am vazut eu la Uber, au buton special in aplicatie "Hai sa caftim un fraer". Il apasa soferul si sa vezi cum apar limuzinele. :-)))
    • +20 (24 voturi)    
      lasa glumele proaste (Joi, 11 aprilie 2019, 16:33)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui Ord

      Se vad clar siglele si luminile de taxi.
      • +6 (6 voturi)    
        .. of.. (Joi, 11 aprilie 2019, 16:49)

        gdcos [utilizator] i-a raspuns lui bancher

        .. facea mishto..
      • +6 (8 voturi)    
        Ba nu este adevarat (Joi, 11 aprilie 2019, 17:24)

        Ord [utilizator] i-a raspuns lui bancher

        Toata lumea stie ca UBER au masini galbene ce pe o filmare alb-negru apar mai deschise la culoare si au pe plafon o chestie luminoasa pe care scrie UBER. Nu mai manipulati.
    • +6 (6 voturi)    
      asta am vrut si eu sa scriu (Joi, 11 aprilie 2019, 16:46)

      Francisc 1 [utilizator] i-a raspuns lui Ord

      da vad ca nu inteleg astia poanta ! :)
    • +1 (3 voturi)    
      ? (Joi, 11 aprilie 2019, 17:53)

      Lu48 [utilizator] i-a raspuns lui Ord

      Ai mers vreodată cu Uber ? Parcă eşti în altă lume !
    • +4 (4 voturi)    
      ia zi (Joi, 11 aprilie 2019, 18:28)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Ord

      esti taximetrist sau psdist iubitor de infractori?!
      deci la comentariul tau as paria pe taximetrist (bine si psdis, se subantelege)

      also se vede de la o porta ca sunt taximetre... dar probabil tu nu vezi, la fel cum nu vezi nici cand ceasu arata dublu fata de pretul real!
  • +36 (36 voturi)    
    animale traind (Joi, 11 aprilie 2019, 15:16)

    trem [utilizator]

    Cam asta e nivelul multora dintre taximetristii din Galati, ca sa nu spunem din Romania. Niste antropoizi fara minte, karatisti de Badalan, marlani pana in varful unghiilor nespalate si toparlani pana la ultimul leu pe care il platesti.

    Orice ar fi facut sau ar fi spus acel baiat nu merita batut in halul asta. Unitatea animalica a taximetristilor fara minte. Nu imi iese din cap imaginea celui care dadea cu piciorul in fatza....iata cei care vizioneaza Ghita si Morosanu. Cam asta invatza ei...
    • +7 (7 voturi)    
      asa este, iti dau dreptate 100% (Joi, 11 aprilie 2019, 16:41)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui trem

      la incpeut baiatul a fost atacat doar de 4 taximetristi, dar apoi au venit inca vreo 20 care l-au batut si mai tare. Cel care ii dadea cu piciorul in cap nici macar nu stia de ce da, fusese chemat de dispecera pe motiv ca este un taximetrist in pericol, si el se simtise dator sa intervina.
      Nu inteleg de ce guvernul nu legalizeaza armele de foc usoare pentru autoaparare (pistoale semiautomate). Daca baiatul avea un Glock sau o Beretta de 9 mm la el, nu mai dadeau taximetristii in halul acesta. Tragea in primul care dadea in el, sa vezi ce fugeau ceilalti.
      cat despre mine, cand vad guvernul cum sta la negocieri cu taximetristii, mi se face sila la propriu. Cu bancile nu a vrut sa negocieze cand a dat ordonanta 114, dar uite ca negociaza cu aceste animale, nenorocite si agresive.
  • +26 (26 voturi)    
    Nu este ceva nou. (Joi, 11 aprilie 2019, 15:18)

    Rescator [utilizator]

    In toate orașele din România 90% dintre taximetriști
    sunt niște hoțomani și tâlhari,mână in mână cu
    autoritățile(plătesc taxă de protecție).In București este și mai rău ,procentul fiind de 95%.
  • +35 (35 voturi)    
    Hmmmm... (Joi, 11 aprilie 2019, 15:19)

    bogsan [utilizator]

    Si se intreaba de ce foloseste lumea Uber...
  • +32 (32 voturi)    
    ... (Joi, 11 aprilie 2019, 15:20)

    Dan_Nemes [utilizator]

    iar totusi Uber e interzis pentru ca ei isi fac ITP-ul la fiecare 6 luni
  • +39 (39 voturi)    
    mda (Joi, 11 aprilie 2019, 15:21)

    adrian_rolland [utilizator]

    Si astea sunt jegurile care se opun la Uber ?? Nu mai iese pacaliciul ala de reprezentant in fata sa spuna de evaziune fiscala?
  • +37 (37 voturi)    
    astia sunt taximetrsitii, fratilor, niste (Joi, 11 aprilie 2019, 15:29)

    bancher [utilizator]

    bestii pe 2 picioare, adevarati infractori ai strazii, care ataca si bat tot ce le iese in cale, doar ca sa arate ei ca sunt taximetristi si fac ce vor pe strada.
    Si eu am fost atacat de niste nenorociti de la Meridian, dar nu au avut curaj sa dea in mine ptr ca era in benzinarie si stiau ca sunt camere de filmat acolo.
    In cazul de fata se cere in mod stringent ca politia sa faca dosare penale tuturor taximetristilor care au participat la altercatie, dupa gradul de implicare: unii pentru atac, lovire, vatamare corporala si jaf, altii pentru ca au fost copartasi. Sa li se faca dosar penal si cucoanelor de la dispeceratele de taxi, ptr ca ele cheama imediat toti taximetristii prin statie, iar asta se numeste incitare la violenta.
    Cat despre autoritati, cand mai vin taximetristii sa protesteze ca vor eliminarea Uber si Taxify de pe piata, sa vizualizeze si aceste filme cu taximetristi care bat oameni, inainte sa ia vreo decizie.
  • +47 (47 voturi)    
    TAXI (Joi, 11 aprilie 2019, 15:30)

    rsbl [utilizator]

    Poate a fost impertinent si i-a cerut soferului sa puna aparatul.
  • +24 (26 voturi)    
    Promotia Tudorel (Joi, 11 aprilie 2019, 15:30)

    omezu [utilizator]

    Viitori ministri si secretari de stat in guvernarea P$D! Grasii aia de la COTAR ce zic? Sunt mandri? Sa tot iei taxiul in loc de UBER sau Taxify, nu?
  • +29 (29 voturi)    
    Astia is borfasi in toata legea! (Joi, 11 aprilie 2019, 15:31)

    V. Istina [utilizator]

    Asa incepe, cand statul se arata slab, se vede taria gastilor!

    Sa fie clar: asta e vina celor care au dus razboi impotriva institutiilor statului de cativa ani incoace! Asta este psd-ul si dragostea sa pentru romani! Ciomage pe spinare si talharii lasati liberi pe strazi!
  • +32 (32 voturi)    
    ia ziceti, baieti, cand ati luat bataie in halul (Joi, 11 aprilie 2019, 15:31)

    qwerasdf [utilizator]

    asta de la unu' care face uber?
    • +23 (27 voturi)    
      exact (Joi, 11 aprilie 2019, 15:51)

      razeshu [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

      de aia si trebuie interzis Uber ul. Niste pampalai, habar nu au sa dea cu piciorul. Sau cu pumnul.
      • +10 (10 voturi)    
        si aia de la Uber (Joi, 11 aprilie 2019, 16:44)

        alex34 [utilizator] i-a raspuns lui razeshu

        n-au nici macar o bata in masina, uite la astia taximetristi profesionisti sunt echipati bine
  • +34 (34 voturi)    
    puscaria sa o infunde (Joi, 11 aprilie 2019, 15:36)

    James Bond [utilizator]

    Din pacate, prevad un NUP din partea judecatorilor. Pentru asemenea fapte, inculpatii ar fi trebuit sa faca puscarie pentru tentativa de omor, avand in vedere faptul ca au atacat victima cu arme albe (batele de baseball).
    Ce cauta taximetristii cu bate de baseball in masini?
  • +34 (34 voturi)    
    astia sunt ma taximetristii (Joi, 11 aprilie 2019, 15:47)

    liviu_ [utilizator]

    o hoalta de brute, probabil cu dosar penal (sau daca nu o sa aiba)!

    astia fac miting ca sa fie interzis uber pt ca uber nu respecta legea!
    hai sictir!

    PS: Uber uber alles :P"
    • +7 (7 voturi)    
      cred ca toata lumea stie definitia (Joi, 11 aprilie 2019, 16:42)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      taximetristilor: infractori la ananghie.
  • +26 (26 voturi)    
    Vrem Uber (Joi, 11 aprilie 2019, 16:30)

    alexman1 [utilizator]

    De asta e bun Uberul ca sa nu ai de a face cu astfel de golani care se numesc taximetristi. Tot ei au facut demonstratii in Bucuresti, ca isi pierd clientela.Nu vor sa evolueze si atunci urla in piata si bat pe cine prind...
    • +9 (9 voturi)    
      eram la Cora Pantelimon si vroiam (Joi, 11 aprilie 2019, 17:20)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui alexman1

      sa merg acasa. Iau toate taxiurile din zona la rand, incercand sa gasesc un taximetrist cu aspect de om normal. Majoritatea erau la maieu si bermude, vreo 3 mancau saorma aplecati peste volan, unul a scos bratul pe geam si avea par la sub brat cam cat am eu pe cap, cam trei sferturi erau de etnie rroma, si toate erau masini rablagite.
      Asa ca am chemat taxy fy, si surpriza, am mers acasa cu BMW seria 3, curat si la 1.39 ron per kilometru.
      Asa ca fiecare sa aleaga ce considera potrivit!
      • +6 (6 voturi)    
        Ce ai descris la cora pantelimon (Joi, 11 aprilie 2019, 21:52)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui bancher

        Sunt Specia Croncanilor, cu rezidentza in Principatul Voluntari
  • +8 (8 voturi)    
    "He, he!" (Joi, 11 aprilie 2019, 16:37)

    J.C.Denton [utilizator]

    O să apară reprezentanții lor să ne spună că erau de la Uber, deghizați în taximetriști, ca să-i discrediteze...
  • +7 (9 voturi)    
    Astia nu mai sunt brute. (Joi, 11 aprilie 2019, 16:46)

    Habermas [utilizator]

    Deja sunt fiare turbate. Astia trebuie inchisi imediat.
    Politia mai exista, sau s-a ascuns de cand a pus PSD-ul infractorii la putere?

    Galateni, mai circulati cu taxiul? Daca da, sa va fie rusine, si blestemat sa fie orasul vostrul in veci.
  • +7 (7 voturi)    
    Asta-i viitorul stabilit de PSD si Tudorel Toader (Joi, 11 aprilie 2019, 16:47)

    Habermas [utilizator]

    pentru Romania, sub indrumarea rusilor. Legea hienelor.
  • +8 (8 voturi)    
    in Bucuresti e jale mare cu ei (Joi, 11 aprilie 2019, 17:54)

    Lucz [utilizator]

    In parcarea de langa blocul meu opresc in fiecare zi taximetristi si isi fac nevoile nestingheriti, in plina zi... si nu vorbesc aici doar de urinat.
    Nu mai am nici un respect pentru aceasta profesie. Daca exista taximetristi onesti si vor sa isi spele numele nu au decat sa elimine aceste specimene din randurile lor.
    Nu Uber-ul le ia clientii, pur si simplu clientii fug de ei.
    Daca autoritatile vor sa impuna Uber-ului conditii gen asigurare de transport persoane si ITP la 6 luni, normal ar fi sa impuna si taximetristilor reguli normale de conduita, masini curate, soferi politicosi si sistem obligatoriu de rating de la client.
  • +5 (5 voturi)    
    petitie pentru un transport civilizat (Joi, 11 aprilie 2019, 19:57)

    elenabuzatu [utilizator]

    https://www.petitieonline.com/transport_civilizat_nu_bataie
  • +5 (9 voturi)    
    Familisti ortodocsi, mandri pui de daci (Joi, 11 aprilie 2019, 20:55)

    Dalinar [utilizator]

    Taximetristii astia.
    • +6 (6 voturi)    
      Se numesc (Joi, 11 aprilie 2019, 23:15)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Dalinar

      Croncanus taxianus
      Specie replicata in Principatul Voluntari ( speed sau pelicanul cei mai agresivi, apoi meridian)
  • +6 (8 voturi)    
    Brute in ginta (Vineri, 12 aprilie 2019, 0:34)

    Mizza [utilizator]

    Zici Galati si tragi apa la WC. Acolo 90% sunt inca la stadiul Neadertal. Mai au nevoie de aproximativ 10.000 de ani de evolutie.
    • +1 (1 vot)    
      Nici o sansa (Vineri, 12 aprilie 2019, 21:33)

      Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui Mizza

      Neanderthalii au avut 500000 de ani in care nu au evoluat deloc, de aia, nici Croncanii nu or sa evolueze.