Un mesaj postat de Frans Timmermans în memoria unui fost diplomat a fost atacat de trolli români cu mesaje jignitoare

de CP     HotNews.ro
Joi, 4 aprilie 2019, 12:35 Actualitate | Esenţial


Frans Timmermans
Foto: Captura europarl.europa.eu
O armată de trolli s-a activat, miercuri, pe pagina de Facebook a prim-vicepreședintele Comisiei Europene (CE), Frans Timmermans, după ce acesta a avertizat Guvernul de la București să nu ia măsuri care să afecteze sistemul judiciar. Mesajul lui Timmermans postat în memoria unui fost diplomat, iubitor al florilor din parcul Keukenhof (Olanda), a fost asaltat cu sute de mesaje jignitoare, toate în limba română.

Postarea era în onoarea prietenului şi fostului diplomat Peter Kok.

Multe dintre mesajele jignitoare au fost șterse, de aseară până acum.

Reamintim că miercuri Frans Timmermans a avut un discurs foarte dur la adresa Guvernului român, cerându-i să nu ia măsuri care să afecteze sistemul judiciar și să creeze impunitate pentru funcționarii de nivel înalt care au pedepse pentru corupție. El a spus că a discutat de mai multe ori cu premierul Viorica Dăncilă și că i-a transmis foarte clar că a vorbi de dragul vorbei nu e suficient și că sunt necesare acțiuni urgente care trebuie să apară cât mai curând. "Dacă va exista vreun motiv să reacționăm imediat, o să o facem în termen de câteva zile", a avertizat Timmermans.



Click pentru a deschide


Citeste mai multe despre   
















17772 vizualizari

  • +52 (56 voturi)    
    Idiotii din iepoca de haur si copiii lor de astazi (Joi, 4 aprilie 2019, 12:41)

    Plagarus [utilizator]

    Copiii sunt viitorul, dar viitorul depinde şi de educaţia lor. Aproape 30% dintre copiii romani cu varste de pana in 18 ani au abandonat scoala, cu 10% mai mult an de an
    • +4 (4 voturi)    
      Sclavii lui Dragnea... (Vineri, 5 aprilie 2019, 10:57)

      Bibishor [utilizator] i-a raspuns lui Plagarus

      ...platiti cu bani publici.
  • +31 (37 voturi)    
    hmm (Joi, 4 aprilie 2019, 12:48)

    dum_i [utilizator]

    facebook a facut o treaba proasta cu pezedistii...
  • +51 (59 voturi)    
    Cam asta... (Joi, 4 aprilie 2019, 12:50)

    grongobar [utilizator]

    ...e nivelul PSD si al psdistilor.Cine nu intelege ca acest partid trebuie scos din istorie definitiv si irevocabil si nu vine la vot, isi merita soarta.
    • +14 (20 voturi)    
      Pai da, dar (Joi, 4 aprilie 2019, 14:01)

      Vade Retro [utilizator] i-a raspuns lui grongobar

      Ce facem cu trolii, cu agramatii, cu prostii, cu hotii, coruptii, baronii si interlopii pe care "epoca PSD" i-a creat? Cum scapam de astia?
      • +16 (20 voturi)    
        dacă (Joi, 4 aprilie 2019, 15:04)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui Vade Retro

        nu mai sunt plătiți, dispar automat.
    • -23 (25 voturi)    
      oh, (Joi, 4 aprilie 2019, 14:34)

      Incomod3 [utilizator] i-a raspuns lui grongobar

      pai o sa venim la vota, fiti fara grija.... o sa aveti numai surprize-surprize... :) :)
      • +7 (7 voturi)    
        mai bine stai acasa (Joi, 4 aprilie 2019, 17:52)

        Franzeta [utilizator] i-a raspuns lui Incomod3

        nu te deranja cu votul, stai acasa binisor :)
  • +40 (48 voturi)    
    ăsta este (Joi, 4 aprilie 2019, 12:57)

    placutesuedeze [utilizator]

    adevăratul și mult-trîmbițatul mesaj "proeuropean" al pesedeului!
    nici un om integru și sănătos la cap nu poate susține așa ceva!
    de remarcat atacul concertat. leprele acționează la comandă.
    iar comanda știm cu toții de unde vine!
  • +32 (40 voturi)    
    PSD-isti cu obiceiuri KGB-iste (Joi, 4 aprilie 2019, 12:57)

    Idealistu [utilizator]

    Ne cerem scuze in numele romanilor care vor binele Romaniei, nu binele unei gasti de infractori.
  • +29 (35 voturi)    
    ! (Joi, 4 aprilie 2019, 13:04)

    tudorr [utilizator]

    Facebook i-ar putea sterge bulk, dar nu vrea ;)!
    • +7 (17 voturi)    
      banii curg in functie de numarul de useri... (Joi, 4 aprilie 2019, 13:26)

      Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui tudorr

      banii curg in functie de numarul de useri...
  • +41 (49 voturi)    
    Publicul A3 (Joi, 4 aprilie 2019, 13:05)

    vali_s [utilizator]

    Numai conturi fake, nu mai vb. ca sunt si agramati, dar probabil este destul de greu sa angajezi troli cu facultate, ii angajezi pe astia de au picat la bac.
  • +30 (36 voturi)    
    eleganta votantului psd-alde (Joi, 4 aprilie 2019, 13:07)

    Poiana lui Occam [utilizator]

    adica a votantului ceausist
  • +26 (32 voturi)    
    pai ce credeati (Joi, 4 aprilie 2019, 13:09)

    cetateanulmodern [utilizator]

    propaganda PSDista lucreaza
  • +28 (36 voturi)    
    biroul de postaci PSD (Joi, 4 aprilie 2019, 13:12)

    levierul [utilizator]

    Nu sunt foarte multi, insa sunt vocali si speculeaza exact prostia si rautatea bruta, propagata de la EST.
  • +24 (32 voturi)    
    In democratie (Joi, 4 aprilie 2019, 13:34)

    2016 [utilizator]

    toti sunt liberi sa scrie ce doresc si isi asuma consecintele (daca sunt). Suparator, in cazul celor care au ripostat la mesajul lui Timmermans, este faptul ca sunt agramati la culme si, multi dintre ei, se afla in tara si voteaza mafiotii. Sunt iremediabil pierduti, vai de copii lor!
    • +23 (31 voturi)    
      eu zic ca (Joi, 4 aprilie 2019, 13:48)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui 2016

      mesajele alea sunt edificatoare cu privire la gradul de cultura si de inteligenta al votantilor psd!
      • +2 (10 voturi)    
        Păi se (Joi, 4 aprilie 2019, 18:03)

        mopsu [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

        vede din Cosmos ce educație și grad de cultura au , dar cei cu inteligenta peste medie, adica vreo șapte , opt milioane de votanți de ce refuza să voteze ? Raspuns penelepedele : ciocul mic, acum noi suntem la putere .... degeaba ne foim ,si ne rățoim, bugetarii, meliția, armata, ajutații social , ne vor învinge.....
  • +22 (30 voturi)    
    rog sa remarcati (Joi, 4 aprilie 2019, 13:47)

    liviu_ [utilizator]

    diferenta de calitate a mesajului, de engleza, de civilizatie etc intre mesajele anti-psd si cele pro-psd...
    mesajele pro-psd se vede din avion ca sunt scrise de niste oameni cu 20-30 de puncte de IQ mai putine decat ceic are au scris mesajele anti-psd
    • +4 (4 voturi)    
      Nu neaparat! (Vineri, 5 aprilie 2019, 9:49)

      Sunt_nimic! [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      "oameni cu 20-30 de puncte de IQ mai putine"

      In general, da, fanii lui Dracnea au IQ-ul scazut, dar referitor la mesaje, asta nu este obligatoriu.
      Ce ESTE obligatoriu e ca un membru sau simpatizant pedesere TREBUIE sa se exprime pe lini Partidului, adica sa vrobeasca agramat, sa se exprime incoerent!
  • +12 (18 voturi)    
    sa incurci vii cu mortii (Joi, 4 aprilie 2019, 14:06)

    Bolovanul [utilizator]

    Tipic! Trebuie sa fii pesedist sa incurci un mesaj destinat unui mort cu o injurata adresata unuia viu!
  • +12 (18 voturi)    
    domnule timmermans, (Joi, 4 aprilie 2019, 14:24)

    iodixit [utilizator]

    ca un troll pozitiv care sint ;-) ,va rog sa nu puneti la suflet tot ce zic psd-istii jegosi de dumneavoastra, sau de opiniile dumneavoastra! ziceti-le in gind ceva cu biiiip ca sa va racoriti, si gata.
    punct si de la capat, in lupta anti psd-istilor jegosi.
  • +9 (15 voturi)    
    comentariile (Joi, 4 aprilie 2019, 15:12)

    iobagescu [utilizator]

    Comentarile postate pe pagina de facebook a prim-vicepresedintelui CE, sunt tipice propagandei comuniste
    facute de foatii securisti ai sistemului comunist , astazi pensionari cu pensii speciale date de PSD , speta iliescu ca recompensa a loviturii din decembrie 1989.
  • +3 (7 voturi)    
    psd si campania alegerilor europarlamentare (Joi, 4 aprilie 2019, 16:39)

    morometu [utilizator]

    Ce redusi mintal pot vota psd-ul care a inteles ca asa se face o campanie? Asta le e nivelul:mahala, impertinenta, lipsa de cel mai elementar bun simt.
  • +3 (7 voturi)    
    Eu cred ca opozitia din Romania, (Joi, 4 aprilie 2019, 18:49)

    unins [utilizator]

    nu a facut mai mult impotriva PSD-ului, decat au facut cei care au postat aceste mesaje elocvente. Multe inainte baieti, ca doar aveti credibilitate 100%!
    • +4 (4 voturi)    
      Mesajele sunt pentru electorat! (Vineri, 5 aprilie 2019, 9:50)

      Sunt_nimic! [utilizator] i-a raspuns lui unins

      Mesajele acelea injurioase nu sunt ca sa "convinga" sau sa sperie pe Timmermans, ci sunt pentru electoratul pedesereului, ca sa vada ce oameni vajnici au votat, si sa-i voteze din nou pe cei care "combat bine"!!!
  • +6 (6 voturi)    
    Bravo, Daddy! (Vineri, 5 aprilie 2019, 9:45)

    Sunt_nimic! [utilizator]

    Felicitari bravilor trolli pedeseristi!
    Si mai multe felicitari celor care au votat Partidul lui Dracnea, in decembrie 2016!
    Frmoasa actiune, cu excelente rezultate!