Mesajul Vioricăi Dăncilă pentru ambasadori: Nu am să permit să facă agenda prim-ministrului / Am dialog direct cu omologii mei

de MH     HotNews.ro
Miercuri, 3 aprilie 2019, 16:19 Actualitate | Esenţial


Viorica Dancila
Foto: Stirile ProTV
Premierul Viorica Dăncilă le transmite ambasadorilor celor 12 state care cer Guvernului să renunțe la modificările legislației în justiție că "în niciun stat ambasadorii nu fac agenda prim-ministrului" și le cere "să arate respect pentru România". "Nu am să permit ambasadorilor altor state să facă agenda prim-ministrului", a spus Dăncilă la începutul ședinței de Guvern.

La începutul ședinței de Guvern, Viorica Dăncilă a răspuns criticilor de la Bruxelles, dar și ale ambasadorilor celor 12 state care se declară profund îngrijorate de integritatea sistemului judiciar românesc, în contextul noilor ordonanțe de urgență pregătite de Ministerul Justiției privind modificarea codurilor penale și contestația în anulare pe deciziile definitive ale instanței supreme.

Viorica Dăncilă a susținut că a vrut să aibă o discuție individuală cu fiecare ambasador din acest grup, dar a fost refuzată și le-a "reamintit" ambasadorilor că ea vorbește direct cu omologii săi din cele 12 state.

"Tot astăzi, am văzut punctul de vedere a unor ambasadori, a unui grup de ambasador. Am vrut să am o discuție individuală cu fiecare ambasador din acest grup, dar au refuzat. Le reamintesc doamnelor și domnilor ambasadori că suntem în România și că am dialog direct cu omologii mei. Le recomand să se adreseze autorităților din țara din care fac parte pentru că în niciun stat ambasadorii nu fac agenda prim-ministrului și eu nu am să permit acest lucru. Trebuie să arate respect pentru România, așa cum fiecare ambasador român are respect pentru un stat terț”, a declarat Viorica Dăncilă, în debutul ședinței Executivului.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















29204 vizualizari

  • +69 (77 voturi)    
    . (Miercuri, 3 aprilie 2019, 16:21)

    tirolez [utilizator]

    Asta chiar e marioneta.
    • +25 (29 voturi)    
      OK !....Dar... (Miercuri, 3 aprilie 2019, 17:25)

      contributor.bis [utilizator] i-a raspuns lui tirolez

      "în niciun stat ambasadorii nu fac agenda prim-ministrului"

      Dar care este "agenda" prim-ministrului ?
      Ca sa stim si noi...
      Ca pâna acum tot asteapta vocea "Duhului sfânt de Teleorman" ca sa scoata pe piata vreun gând "propriu si personal" si nu se "ante-pronunta" niciodata pe "agenda" sa de...prima actrita a teatrului de papusi România.
      • +11 (11 voturi)    
        ce vrei si tu sa vezi, foaia goala (Miercuri, 3 aprilie 2019, 21:07)

        mnicku [utilizator] i-a raspuns lui contributor.bis

        agenda o face liviut pe hol
        • +3 (3 voturi)    
          Ocazional la toaleta (Joi, 4 aprilie 2019, 10:24)

          ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

          cu reporteri alesi pe mustata.
    • +23 (27 voturi)    
      Vorica la puscarie (Miercuri, 3 aprilie 2019, 17:28)

      Frank777 [utilizator] i-a raspuns lui tirolez

      O sa permiti sa mergi la puscarie?
      Acolo o sa mearga toata Ciuma Rosie.#nuscapati #alegeri2020#rezist.
    • +25 (27 voturi)    
      Cuvintele nu-i aparțin PM Docila Tuteva. (Miercuri, 3 aprilie 2019, 17:47)

      Rescator [utilizator] i-a raspuns lui tirolez

      Textul citit a fost compus de cuplul penalo-rusnac
      Vâlcov-Orlando și aprobat de Dictatorul malefic,toxic și multiplu penal Liv Jong UNU.
      Ea nu vorbește cu orice ambasador ,ci numai direct
      cu omologii!??? De azi incolo nu va mai putea vorbi cu nimeni.
    • +9 (9 voturi)    
      bolshevismul (Miercuri, 3 aprilie 2019, 19:09)

      Dimijoarei_Obt [utilizator] i-a raspuns lui tirolez

      le-a dat nas la toti repetentii !
    • +13 (13 voturi)    
      Respect .... (Miercuri, 3 aprilie 2019, 19:59)

      CapitanulPanait [utilizator] i-a raspuns lui tirolez

      Tanti, nimeni nu te respecta doar pentru ca esti prim-ministru, indiferent al carei tari.
      Respectul este o chestie care se castiga cu greu, mai ales in fata partenerilor externi.
      Iar respectul sa stii ca incepe cu respectul de sine care la matele lipseste cu desavarsire. Altfel nu ai citi de pe hartie ce ti se püune in fata, ai avea respect fata de limba materna (adica romana), fata de partenerii politici din tara, fata de presedinte, etc.
    • +4 (4 voturi)    
      E tuta (Joi, 4 aprilie 2019, 10:23)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui tirolez

      si punct.
  • +97 (101 voturi)    
    asdg (Miercuri, 3 aprilie 2019, 16:22)

    your_nightmare [utilizator]

    Dar e in regula ca infractorii sa faca agenda primului ministru?
    • +30 (32 voturi)    
      Miss Piggy (Miercuri, 3 aprilie 2019, 17:31)

      Frank777 [utilizator] i-a raspuns lui your_nightmare

      Nu gaseam cu cine seamana Vorica-Veorica. Cu Miss Piggy purceaua din Muppets.Mai ales in poza asta.Ea e si la caracter.
      • +6 (6 voturi)    
        corect (Miercuri, 3 aprilie 2019, 19:36)

        Franzeta [utilizator] i-a raspuns lui Frank777

        :)))))))))))) chiar asa e
      • +7 (7 voturi)    
        esti profund nedrept! (Miercuri, 3 aprilie 2019, 19:48)

        revo [utilizator] i-a raspuns lui Frank777

        Te rog sa n-o insulti pe Miss Piggy! Miss Piggy are personalitate originala, caracter si doxa!
        Nici dupa 100 de reincarnari, acest rebut uman n-o sa se ridice la inaltimea lui Miss Piggy! Pur si simplu astfel de homunculi sunt incapabili de evolutie. Mama Natura si Divinitatea au fost crude cu ea.
      • +9 (9 voturi)    
        piggy avea haz, (Miercuri, 3 aprilie 2019, 21:08)

        mnicku [utilizator] i-a raspuns lui Frank777

        asta nici macar limba romana n-o stapaneste..... este grea d-le

        la ea e tragicomic
  • +72 (76 voturi)    
    Respect? (Miercuri, 3 aprilie 2019, 16:23)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Mesajul nu e a lui Dancila, ea doar l-a citit. Pentru o sluga a Ciumei Rosii nu exista respect, ci doar scârbă!
    • +7 (7 voturi)    
      M-am suparat pe ei si atunci m-au trimis acasa (Miercuri, 3 aprilie 2019, 19:48)

      Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      "Am vrut să am o discuție individuală cu fiecare ambasador din acest grup, dar au refuzat."

      hehe!
      dar care sunt omologii ei, ca asa ceva nu mai exista nicaieri?
      Nici macar nu a putut fi imaginat pana cand nu am vazut-o si auzit-o cu ochii nostri si urechile noastre
  • +68 (74 voturi)    
    Fa tuto! (Miercuri, 3 aprilie 2019, 16:23)

    levierul [utilizator]

    Astia ne apara pe noi, de prostia si smecheria voastra. Aici a adus tara PSD-ul si ALDE.
    • -14 (26 voturi)    
      da, e binevenita interventia celor 12 (Miercuri, 3 aprilie 2019, 17:06)

      premierul grivco [utilizator] i-a raspuns lui levierul

      asa scot psd-istii la vot pe 26, cu interventii din astea :)
      • +5 (7 voturi)    
        poate tu stai acasa (Miercuri, 3 aprilie 2019, 19:38)

        Franzeta [utilizator] i-a raspuns lui premierul grivco

        poate tu ai treaba atunci
        aseaza-te de acum la rand pentru subventie la energie electrica, o sa ai nevoie de fiecare banut sa-ti poti varsa laturile aici
      • +3 (5 voturi)    
        da-da, si mortii ies la vot cu interventiile astea (Miercuri, 3 aprilie 2019, 19:43)

        AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui premierul grivco

        Ca pt psd-istii vii e suficienta traditionala plasa cu ulei si faina.
      • +2 (4 voturi)    
        Ba nadejdea ramane tot harletul lui dragnea (Miercuri, 3 aprilie 2019, 19:49)

        Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui premierul grivco

        Sa scoata mortii din cimitire
      • +8 (8 voturi)    
        saracul de tine !!! (Miercuri, 3 aprilie 2019, 22:56)

        asada [utilizator] i-a raspuns lui premierul grivco

        Tragi speranta ca broasca de par !!!Iesiti ba la vot,participati la cursurile borfasului Dragnea de instruire la ciordeli de voturi ,inviati ba mortii de prin Telorman si de aiurea,dati ba acatiste ,aduce-ti ba mir de la Atos ,dar .....o sa ramaneti niste jeguri in vecii vecilor !!!!
        • -7 (7 voturi)    
          40+! (Joi, 4 aprilie 2019, 0:33)

          premierul grivco [utilizator] i-a raspuns lui asada

          adica peste 40%!
          te pupa tata!
          • +1 (1 vot)    
            unde vrei !!??? (Joi, 4 aprilie 2019, 17:28)

            asada [utilizator] i-a raspuns lui premierul grivco

            >>>>>>>
          • 0 (0 voturi)    
            :)))))))))) (Joi, 4 aprilie 2019, 18:06)

            Franzeta [utilizator] i-a raspuns lui premierul grivco

            Penibil
            Nici cu majoritate in parlament astia nu sunt in stare sa guverneze decat cu oug-uri
            Stai sa vezi ce-o sa se faca borfasii cand o sa se trezeasca cu jumatate din voturi la locale.
            Asa ca pupa tu dar mai jos putin
  • +58 (62 voturi)    
    nu zau? (Miercuri, 3 aprilie 2019, 16:26)

    DaniDani1 [anonim]

    ce zic ei ,si ce intelegi tu ..tuta pamantului...
  • +55 (59 voturi)    
    Mda (Miercuri, 3 aprilie 2019, 16:28)

    Tony_K [utilizator]

    Daca noi, astia prapaditi, am inceput sa latram la astia mari, inseamna ca am icaput pe mana rusilor 100%. Multumim serviciilor pentru ca ne-au aparat si ne-au ferit sa ajungem o tara prospera. Sper ca intr-o zi toti astia vor plati. Din pacate noi nu apucam, ar trebui sa dispara cateva generatii si sa fie varsat alt sange pentru democratie.
  • +67 (71 voturi)    
    Dar tie, (Miercuri, 3 aprilie 2019, 16:28)

    , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator]

    voua, cine va permite sa imi nenorociti viata, copii, parintii?
    Locul vostru este la puscarie; asta pentru ca sunt generos si sunt in post; daca eram ca porcuta si ca mandea, va doream la odihna vesnica, la loc cu verdeata, unde nu e nici grija, nici intristare!
  • +60 (64 voturi)    
    dar cine ti-a citit ce au scris? (Miercuri, 3 aprilie 2019, 16:30)

    Bokila [utilizator]

    parca noi am fi permis sa avem ca premier o semianalfabeta.... dar nu ne-a intrebat nimeni....asa ca ciocu mic, dancila ....ca sa citam din clasici
  • +64 (68 voturi)    
    proverb (Miercuri, 3 aprilie 2019, 16:31)

    madafaca [utilizator]

    Prostul nu-i prost destul daca nu-i si fudul.
    Cand 1 om iti zice ca esti beat, il ignori. Cand 12 oameni iti zic ca esti beat, mergi si te culci.
    • -23 (27 voturi)    
      doar daca aia 12 nu sunt beti :)))) (Miercuri, 3 aprilie 2019, 17:04)

      premierul grivco [utilizator] i-a raspuns lui madafaca

      caz in care le spui: vedeti-va lungul nasului!
      • +4 (4 voturi)    
        un sut (Miercuri, 3 aprilie 2019, 19:44)

        Franzeta [utilizator] i-a raspuns lui premierul grivco

        in dos si lasa-neeeeee lasa-neeeeeee
        scursurilor
      • +5 (5 voturi)    
        cand ai vazut 12 beti sa vorbeasca la unison? (Miercuri, 3 aprilie 2019, 19:51)

        Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui premierul grivco

        Deci, daca ti-o spun 12 intr-un glas fii sigur ca nu sunt toti beti, dar tu cu siguranta esti.
        • -5 (5 voturi)    
          vedem noi pe 26 mai ce parere au romanii (Joi, 4 aprilie 2019, 0:34)

          premierul grivco [utilizator] i-a raspuns lui Inapasevedeinvers

          ai putintica rabdare ;)
          • +2 (2 voturi)    
            aia 12 erau romani? (Joi, 4 aprilie 2019, 8:56)

            Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui premierul grivco

            credeam ca vorbesti despre cum ne vede lumea.
            cum se vad romanii cei mai si cei mai...dar aleg niste impostori ....asta ne-a adus in situatia de acum
          • +3 (3 voturi)    
            irelevant (Joi, 4 aprilie 2019, 8:57)

            gwolf [utilizator] i-a raspuns lui premierul grivco

            ce parere au romanii. In medie, sunt natia cea mai saracata, neigienizata, needucata din Europa. In plus, de "romani" ce sunt, isi parasesc tara mai ceva ca venezuelenii. Parerea unui asemenea public nu prea intereseaza pe nimeni.

            Este foarte relevant ce parere au cetatenii educati si civilizati care inca traiesc in Romania si spera ca lucrurile de mai sus sa se schimbe.

            Iar eu sper sa-ti dai seama de diferenta
            • -1 (1 vot)    
              pe undeva ai dreptate (Joi, 4 aprilie 2019, 12:39)

              premierul grivco [utilizator] i-a raspuns lui gwolf

              "Parerea unui asemenea public nu prea intereseaza pe nimeni."
              Aici sunt de acord cu tine. Doar ca si acel public se vrea reprezentat si voteaza.
              Ghinion!
          • 0 (0 voturi)    
            tu oricum (Joi, 4 aprilie 2019, 18:08)

            Franzeta [utilizator] i-a raspuns lui premierul grivco

            ramai muritor de foame....asa ca ce-ti pasa cine iese la alegeri? :)
      • +4 (4 voturi)    
        Comentariu sters de utilizator (Miercuri, 3 aprilie 2019, 21:29)

        [anonim] i-a raspuns lui premierul grivco

      • +6 (6 voturi)    
        nu mai putem de treji ce suntem (Miercuri, 3 aprilie 2019, 21:33)

        T-Ora [utilizator] i-a raspuns lui premierul grivco

        Ca sa vezi! Toata lumea este beata in timp ce Romania e treaza si vioaie! De-aia ne-am si pricopsit cu coana veorica, de prea multa trezire. Si tot de-aia si avem vreo 40% de anafabeti functional, tot de trezire totala. Si de-aia si suntem primii in Europa la numarul de WC-uri in fundul curtii raportat la numarul de locuitori: de treji ce suntem! De-aia tinerii ne pleaca unde vad cu ochii: ca s-au saturat sa vada romanii atat de treji.
        Mai ai si alte argumente de-astea? Sau astepti hartiuta de la conitza veorica?
    • +4 (4 voturi)    
      găina (Miercuri, 3 aprilie 2019, 18:38)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui madafaca

      beată din ograda hamsterului a ajuns să se creadă cocoș pintenat.
  • +52 (54 voturi)    
    normal (Miercuri, 3 aprilie 2019, 16:34)

    liviu_ [utilizator]

    doar dracnea poate sa faca agenda rim ministrului

    de nu o sa avem MARI probleme economice anu asta ... mare luccru!

    si totul din cauza psd si a alora care ii voteaza!
  • +58 (62 voturi)    
    Respect pentru Romania au, de asta reactioneaza! (Miercuri, 3 aprilie 2019, 16:34)

    V. Istina [utilizator]

    Țoapa asta fudula ne mananca zilele!

    S-a gasit cine sa apere “onoarea Romaniei”- o biata tampita imbogatita pe degeaba de Dragnea, cu singura conditie sa-i linga pantofii de fiecare data cand e nevoie, mai alez in fata intregii lumi, si inca un mic detaliu: sa para ca nu e teleghidata!

    Cucoana, asta e Romania, nu e o mahala din Videle! Te joci cu focul, pasca masii de tampiti fuduli ce sunteti!
    • +5 (5 voturi)    
      proasta satului (Miercuri, 3 aprilie 2019, 19:56)

      Franzeta [utilizator] i-a raspuns lui V. Istina

      duhneste a prostie
  • +55 (59 voturi)    
    asta e vita? (Miercuri, 3 aprilie 2019, 16:35)

    vali2 [utilizator]

    Mai asta chiar nu gandeste ce spune?? Chiar nu o duce capul deloc?
    Can 12 ambasade trag un asemenea semnal de alrma ea inca mai sare ca o pupaza ca nu permite la nimeni sa-i faca agenda, doar lui Dragnea?

    Deci din nou, Dragnea e mai presus decat oricine, pentru el orice!! M-am saturat!
    • +4 (8 voturi)    
      cred ca intelege cate ceva.. (Miercuri, 3 aprilie 2019, 17:03)

      Mistrelutz [utilizator] i-a raspuns lui vali2

      dar astea sunt declaratii pentru A3..strict.
  • +60 (64 voturi)    
    duduie (Miercuri, 3 aprilie 2019, 16:42)

    CVL [utilizator]

    sa iti fie rusine!!! Intelegi cumva ca esti surda la ce vrea "poporul" din tarisoara ta???
    Lasa odata teatrul asta ieftin. Intelege ca nu ma reprezinti. Politica ta nu ma reprezinta. Politica PSD-ALDE-Dragnea_Valcov nu ma reprezinta. Fa-ne te rog un bine, impostareo, si da-te la o parte din pozitia pentru care nu ai cunoastere, abilitati. Intelege ca ce faci tu ma afecteaza direct, pe mine, viata mea si a familiei mele, traiul meu, securitatea pe care nu o mai resimt nici in raport cu infractorii nici chiar in raport cu Jandarmeria subordonata , ca pe vremea bolsevicilor. Nu vreau sa fiu intimidata sau amenintata nici de unii, nici de altii. Atat timp cat tu esti platita de mine personal, intelege ca am dreptul sa imi spun parerea cand vad ca te doare-n cot de binele nostru. Si, cucoana, este Postul Pastelui. Si tu ai facut un juramant cand ai ocupat functia, iar tu il incalci zilnic. Te anunt ca in cazul in care nu te gandesti la bunastarea noastra si continui cu discursul caraghios, cu tarisoara si patriotii care sunteti voi, nu o sa fii iertata. Daca noi, ca oameni, vom trage ani de zile pe incompetenta matale si vom plati noi si copiii nostri toate promisiunile facute de dumnezeul tau personal, liviu dragnea, nu cred ca vei putea vreodata, in relatia cu Dumnezeu adevarat sa iti stergi pacatele.
  • +22 (24 voturi)    
    Nu, proasta satului, (Miercuri, 3 aprilie 2019, 16:56)

    tarabost [utilizator]

    nu au transmis ceva in legatura cu agenda ta. Te-au avertizat ce impact are ce urmeaza sa faci, daca esti in stare sa intelegi.
    • +4 (4 voturi)    
      proasta asta (Miercuri, 3 aprilie 2019, 19:46)

      Franzeta [utilizator] i-a raspuns lui tarabost

      e proasta comunei
  • +22 (24 voturi)    
    Ce se mai infoae dropia Vaslica ? (Miercuri, 3 aprilie 2019, 16:58)

    Plagarus [utilizator]

    Doamne iart-o ca nu stie cat este de habarnista.
  • +20 (22 voturi)    
    dancila (Miercuri, 3 aprilie 2019, 17:03)

    ------ [utilizator]

    Dancila tu nu permiti sa faca agenda etc.etc.vai de tine ce modesta poti fi ,am senzatia ca nu realizezi pe ce continent te afli.Femeie ! nu esti in Venezuela.
  • +15 (17 voturi)    
    ai luat-o razna! (Miercuri, 3 aprilie 2019, 17:06)

    mike_the_hunter [utilizator]

    Viorico, te crezi Putin , Trump sa te ratoiesti la ambasadele celor mai puternice state din lume? Ceuasescu , cumva?
    Intelege ca esti prim-ministrul unei tari bananiere si daca astia se supara e de rau, o sa arate Romania ca Venuzuela sau Sahara
    • +4 (4 voturi)    
      Putina (Miercuri, 3 aprilie 2019, 19:56)

      Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui mike_the_hunter

      Asta e femininul de la Putin
  • +20 (22 voturi)    
    Proasta satului (Miercuri, 3 aprilie 2019, 17:08)

    Ion B [utilizator]

    are principii, pe care, ca sa vezi, nu le încalcă.
    Morala partidului nu o lasă!
    Asta nu a auzit de pușcărie?
    Astia chiar cred ca roata istoriei nu se învârte?
    Pai sa-l întrebe pe adiran nastase!!
  • +14 (16 voturi)    
    ea insista (Miercuri, 3 aprilie 2019, 17:31)

    programatoru [utilizator]

    aste e mai proasta decat lenuta ceausescu

    banuiesc ca nici nu stie despre ce vorbesc aia

    poate crede ca ei o intreaba daca sa faca sarmalute cu foi de vita sau de varza, ca doar asa are logica atitudinea ei de tzafnoasa
  • +18 (20 voturi)    
    Toate raspunsurile date in ultima perioada (Miercuri, 3 aprilie 2019, 17:35)

    Habermas [utilizator]

    de PSD-istii oficiali de serviciu (Dancila, Orlando boy, etc) sunt dupa calapodul Rusesc de gandire si raportare la occident. Luati de exemplu raspunsurile lui Putin si ale lui Serghei Lavrov in dialogurile publice cu Occidentul, si veti vedea exact acelasi tip de logica. Unele propozitii ale "oficialilor" Romani PSD-isti par chiar traduse rapid (si fara adaptare) din limba Rusa.

    Nici macar Iliescu nu vorbea conform acestui calapod. Nici Nastase, nici altii de pana in 2016 (sau foarte rar).

    In plus aceste raspunsuri sunt in mod clar coordonate, si nu oricum ci autoritar si "de sus". Imediat ce mai iese un PSD-ist din rand din exces de zel apare Dragnea sau Dancila sa-l scoata din dialog cu cate un "copiii vorbesc lucruri traznite" etc.
  • +13 (15 voturi)    
    vorbeste lumea ... (Miercuri, 3 aprilie 2019, 17:40)

    nu conteaza cine zice [utilizator]

    ce tare-n clantza vrea sa para ... in rest, bate vantu' saraciei ...
  • +13 (15 voturi)    
    cand prostia e la putere solutia urgenta este (Miercuri, 3 aprilie 2019, 17:50)

    clencix [utilizator]

    demisia prim ministrului si alegeri anticipate. Întrebarea referendumului: vrea tara demisia guvernului pe incompetenta si dizolvarea parlamentului care face legi de salvare a coruptilor?
  • +13 (15 voturi)    
    Omologii tai sunt la pasune la pascut asa ca (Miercuri, 3 aprilie 2019, 17:50)

    ilex2013 [utilizator]

    nu prea au timp sa discute cu tine ...
  • +12 (14 voturi)    
    Tanti draga, (Miercuri, 3 aprilie 2019, 17:52)

    Technokratu [utilizator]

    Atunci de ce te ratoiesti tu la ambasadori prin presa din Romania?
    Tu esti mare "primministra" si ei niste rupti de ambasadori, care nici nu au dialog direct cu "primii ministri ai lor", asa cum ai tu.
    Deci fa matale bine si vorbeste direct cu omologii tai, si dupa ce o sa-si cheme aia ambasadorii la ordine, eu am sa te ascult pe tine.
    Pana atunci, tanti draga: TACI!!!!
  • +12 (14 voturi)    
    Intrebare (Miercuri, 3 aprilie 2019, 17:55)

    NoFive [utilizator]

    Dna prim-ministru, fiti amabila, in ce limba purtati dialogurile directe la care va referiti?
    • +4 (4 voturi)    
      In teleormaneză din secolul XV. (Miercuri, 3 aprilie 2019, 19:52)

      Rescator [utilizator] i-a raspuns lui NoFive

      Tuta Desnuda este dusă rău cu pluta.
  • +19 (21 voturi)    
    incredibil, imi dau lacrimile (Miercuri, 3 aprilie 2019, 17:57)

    barba-neagra [utilizator]

    "Tarisoara mea", intelegeti? Nu va atingeti de "tara mea". Noli tangere circulos meos, unde circulos inseamna "cercuri de interese politice", nu?
    Acesti nenorociti vor sa fie votati doar pentru ca mai maresc pensiile, doar pentru ca mai dau o suta de lei educatoarelor si medicilor, iar in schimb fura cu japca bani europeni,isi impart ZECI DE MILIOANE DE LEI din BUGETUL STATULUI ajunsi ... la partid, conform legii.
    E ceva de neimaginat!!!!
    Saraca, Carmen, sotia lui Adrian Cap-de-Porc de la Antena 3, va dati seama ce se petrece in sufletul ei de realizator de documentare? "Tara mea" ravasita, rupta, calcata in picioare de interese politice din afara! Afara cu ambasadorii, afara cu opozitia, afara cu ONG-urile, afara cu cine nu pupa poala popii din Alexandria.
  • +18 (20 voturi)    
    Ce dialog ai proasta satului? (Miercuri, 3 aprilie 2019, 18:11)

    DT34 [utilizator]

    Ce naiba spui timpenii, tu nu stii romaneste si zici ca ai dialog cu omologii tai?
    Ce dialog? "Ahhh....Make Foto"?
    • +4 (4 voturi)    
      :)))))) (Miercuri, 3 aprilie 2019, 19:48)

      Franzeta [utilizator] i-a raspuns lui DT34

      ca bine zici
  • +21 (23 voturi)    
    lol (Miercuri, 3 aprilie 2019, 18:15)

    CRMS [utilizator]

    Tre' sa te cheme Dancila sau sa votezi PSD-ul ca sa-ti imaginezi ca ambasadorii exprima niste pareri "proprii si personale" si nicidecum pe cele ale guvernelor care i-au numit. Prostia este, cu adevarat, infinita !
  • +14 (16 voturi)    
    Oare de ce romanii sunt blestemati (Miercuri, 3 aprilie 2019, 18:22)

    John M. [utilizator]

    sa fie condusi de asemenea dobitoace care in final ies din istorie cu picioare-n cur si fara mentionari in cartea de istorie pentru ca sunt prea rusinoase pentru memoria colectiva?!
    • +5 (5 voturi)    
      pai nu sunt (Miercuri, 3 aprilie 2019, 18:47)

      john06 [utilizator] i-a raspuns lui John M.

      blestemati,de fapt si ei sunt la fel,majoritatea,mai vezi si tu pe strada ce si cum,la locul de munca,cum se fenteaza legea peste tot.
  • +25 (27 voturi)    
    bai lesinat-o, (Miercuri, 3 aprilie 2019, 18:22)

    ostrogotul [utilizator]

    asta-i un semn de prietenie. Ei te avertizeaza. Ei itzi dau inca o sansa sa faci lucrurile bine. Dupa cum se umfla fasolea in tine, tu nu ai de gand din pacate sa te folosesti de sansa pe care tzi-au dat-o. Dovedesti inca odata ca esti handicapata. Si daca o sa dai OUG, si il scapi pe Dragnea, roata se invarte. Faptele savarsite de voi nu dispar, indiferent sub ce tertipuri le ascundenti, si ce legi dati. Dupa ce roata s-a invartit, se vor anula ordonantele de urgenta date de voi, si o sa suportti consecintele. Da' pe tine nu te duce mine sa pricepi chestia asta. De aia te-a pus Dragnea acolo. Ca esti proasta.
    • +1 (1 vot)    
      stop (Joi, 4 aprilie 2019, 10:55)

      Ilidia [utilizator] i-a raspuns lui ostrogotul

      Nu e asa. Daca se vor da "ordonantele" si vor fi in vigoare doar o zi, efectele lor raman...Borfasii raman "curati"...
  • +8 (8 voturi)    
    mda.. (Miercuri, 3 aprilie 2019, 18:49)

    Non [utilizator]

    as zice sa-i vina gandul al bun primministresei si sa declare razboi Americii.
  • +8 (8 voturi)    
    de necrezut (Miercuri, 3 aprilie 2019, 19:34)

    hmhm [utilizator]

    Nu cred ca mai exista cuvinte care sa o descrie pe fenomenala asta de muiere. Culmea e ca va intra in istorie. De unde are ea si gasca ei atata nesimtire si prostie. Pai rad strainii de noi zilnic.
  • +8 (8 voturi)    
    Dancila si dialogul, magarita si puscociul (Miercuri, 3 aprilie 2019, 19:40)

    revo [utilizator]

    Prostovano, cand citesti (si inca gresit) de pe o foaie nu inseamna ca porti un dialog. Sa-i explice totusi careva, cu desene sau prin semne, ce inseamna a dialoga, ca biata de ea habar nu are de limba romana. Totusi, ce natie e? De ce limba romana ii este atat de necunoscuta? Cum a trecut prin liceu? Dar prin facultate? I-a verificat cineva diploma? Sigur nu e un fals (ca s-a mai vazut)?
    Magarita batrana!
  • +7 (7 voturi)    
    O mica intrebare (Miercuri, 3 aprilie 2019, 20:51)

    Casargoz [utilizator]

    Daca ambasadorii nu se ocupa si de agendele ministrilor care e rolul lor? sa dea vize?
    :D
    :D
  • +8 (8 voturi)    
    nu permiti? (Miercuri, 3 aprilie 2019, 20:51)

    Franzeta [utilizator]

    si ce-o sa faci, tuto?
  • +8 (8 voturi)    
    Vai de noi la ce-am ajuns! (Miercuri, 3 aprilie 2019, 21:05)

    Folimpiu [utilizator]

    Are dreptate!
    Ambasadorii astia au facut-o de capul lor.
    Ea e desteapta si toti sunt prosti.
  • +9 (9 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Miercuri, 3 aprilie 2019, 21:14)

    [anonim]

  • +8 (8 voturi)    
    Veorico..... (Joi, 4 aprilie 2019, 1:20)

    John_english [utilizator]

    vezi ca te așteptă cătușele.

    nu-s numai pentru Toderaș de Iași.


    :))
  • +8 (8 voturi)    
    Guvern de viitori condamnati (Joi, 4 aprilie 2019, 7:28)

    ABBV [utilizator]

    asta daca se va mai tine seama de lege macar un pic. A-ti lucrat doar contra interesului national. Guvernul asta merita sa ajunga tot la puscarie! In frunte cu trompeta lui Dragneev.
  • +6 (6 voturi)    
    Refuz !!! (Joi, 4 aprilie 2019, 8:57)

    Mircea11 [utilizator]

    A fost refuzata Dancila ???!!!
    Paiatza asta isi da seama macar un pic in ce situatie mizerabila au dus Romania?
  • +5 (5 voturi)    
    proasta (Joi, 4 aprilie 2019, 10:44)

    Ilidia [utilizator]

    Din seria "prostul, daca nu e si fudul..." Chiar crede ca "ambasadorii" vorbesc de capul lor ?
  • +2 (2 voturi)    
    omologii mei, academicienii (Joi, 4 aprilie 2019, 15:01)

    Victor Micea [utilizator]

    Care or fi omologii Vasilicai Veurica ? Mai sunt pe undeva idioti obraznici ca ea ?!