Codrin Ștefănescu despre nunta de sâmbătă a colegilor lui: „Nu cred că se lasă Olguța furată. Aici e marea problemă”

de G.S.     HotNews.ro
Sâmbătă, 30 martie 2019, 12:01 Actualitate | Esenţial


Olguta Vasilescu si Claudiu Manda
Foto: Facebook
Secretarul general al PSD Codrin Ștefănescu a declarat că nu crede că Olguța Vasilescu va fi o mireasă care se va lăsa furată, referindu-se la petrecerea nunții lui Claudiu Manda și Lia Olguța Vasilescu care va avea loc sâmbătă în comuna Ișalnița, județul Dolj, transmite Mediafax.

„Sunt unul dintre invitații colegilor noștri. Sper ca la ora 14.00 să plec și eu spre Craiova. Nu vine nimeni singur, toți mergem perechi. Nu, e mult prea mic (băiatul - n.r.). În primul rând o să duc un buchet mare de flori pentru mireasă și o să le fac un cadou pentru casă nouă. Mă leagă peste 23 de ani de prietenie de Olguța și Cladiu. Suntem în pregătiri. Am anulat în acest week-end toate întâlnirile teritoriale. Am amânat ședințele de alegeri de Iași și Botoșani. Toți colegii mei mergem la nuntă, unde cred că ne vom distra foarte bine”, a afirmat Codrin Ștefănescu, sâmbătă, la Antena 3.

Întrebat dacă premierul Viorica Dăncilă va participa la petrecere și care vor fi miniștrii prezenți la eveniment, Ștefănescu a răspuns: „În primul rând vin colegi și prieteni din partid, nu contează că sunt miniștri, prim-miniștri. E un început, un drum nou, o relație care se consolidează”.

Chestionat dacă va fura mireasa, secretarul general al PSD a replicat: „Nu cred că se lasă Olguța furată. Aici e marea problemă. O să încercăm bineînțeles să păstrăm tradiția. O să fie o surpriză, o să apară în presă ce îi cerem lui Claudiu și sunt sigur că o să dea chiar și mai mult. E un eveniment care ne unește. Am lăsat deoparte orice pentru aceste evenimente”.

El a adăugat că nu vor fi discuții despre alegerile europarlamentare la petrecere și toată lumea se va bucura de nuntă. Ștefănescu a precizat că toată lumea se va reîntoarce, duminică, în București, deoarece luni și marți vor avea loc întâlniri cu liderii județeni pentru discuții despre strategia de campanie a PSD.


















10087 vizualizari

  • +17 (17 voturi)    
    Asta e marea problema a tarii (Sâmbătă, 30 martie 2019, 12:19)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Chiar deunazi stateam de vorba cu prietenii si ziceam si noi "mai, in sfarsit s-au rezolvat toate problemele din tara asta... dar stii de ce nu dorm eu noaptea? Nu stiu daca zeita mea, muza mea, iubirea vietii mele care mi-a scapat printre degete, Volguta, se va lasa furata".

    Din pacate prietenii mei nu au stiu ce sa faca ca sa ridice starea de spirit. O sa vad cum fac sa trec peste asta. Cred ca nici macar o punga de faina la vot sau promisiuni desarte nu ma vor face sa ma simt mai bine, pana cand nu stiu sigur ca jumatatea mea, Volguta, va fi fericita si ultima problema din tara se rezolva.

    P.S. am fost nominalizat la Oscar pentru interpretarea asta.
    • +10 (10 voturi)    
      hm... (Sâmbătă, 30 martie 2019, 12:58)

      pardalian [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

      Oare furata a vrut sa zica?!
      • +2 (4 voturi)    
        ? (Sâmbătă, 30 martie 2019, 17:00)

        imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui pardalian

        Sa stii ca muza mea Volguta este o femeie mare, cu clasa, si deosebita. E desteapta foc!

        Adica ceea ce incerc sa zic: nu este tuta.
      • 0 (0 voturi)    
        Furată nu se lasă (Sâmbătă, 30 martie 2019, 22:41)

        mr_mojo [utilizator] i-a raspuns lui pardalian

        La altele mai Închide ochii...
  • +15 (15 voturi)    
    Nunta in postul Pastelui (Sâmbătă, 30 martie 2019, 12:24)

    TheRealGicaContra [utilizator]

    Banuiesc ca gasca PSD are dezlegare de la Prea Fericit! Daca nici ei nu gasesc intelegere, atunci cine?
  • +10 (10 voturi)    
    pai exista o axioma... (Sâmbătă, 30 martie 2019, 12:30)

    minus [utilizator]

    cei care fura nu pot fi furati pentru ca nu se lasa furati!
    Dar nu poate fi cazul Olgutzei- o alta axioma spune ca un PSD-ist nu fura! De altfel Olga nu doar ca nu a furat, dar a dat intotdeauna dublu chiar daca nu a avut de unde. Dar asta este realitatea inmultirii cu zero.

    Asa ca o puteti fura, fiti fara grija. Daca anuntati in timp util, facem cheta sa NU ne-o dati inapoi.
    • +2 (2 voturi)    
      condoleante pt cine o fura, mare paguba (Sâmbătă, 30 martie 2019, 16:53)

      mnicku [utilizator] i-a raspuns lui minus

      in ciuperci
  • +17 (17 voturi)    
    Olguta (Sâmbătă, 30 martie 2019, 12:32)

    xanax [utilizator]

    Olguta fura, nu e furata.
  • +14 (14 voturi)    
    normal... (Sâmbătă, 30 martie 2019, 12:34)

    liviu_ [utilizator]

    ca orice mafiot care se respecta e obisnuita numai sa fure, nu si sa fie furata!
  • +10 (10 voturi)    
    Corect (Sâmbătă, 30 martie 2019, 12:42)

    D.M.A.Gogu [utilizator]

    Ce bine era daca nu doar Olguta, ci si Liviu, Calin, Codrin, Tudorel, Eugen, Serban, Catalin si altii ca ei erau furati de catre cei spre care vor sa ne indrepte, mai la rasarit...
  • +9 (9 voturi)    
    Famiglia traditionala!!! (Sâmbătă, 30 martie 2019, 12:47)

    soundtrack [utilizator]

    Dupa ce fiecare din cei doi si-au incalcat juramintele de "pana moartea ne va desparti" facute cu altcineva!!! De dragul partidului???
    • +7 (7 voturi)    
      Și ai banilor scoși la nunță. (Sâmbătă, 30 martie 2019, 13:00)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui soundtrack

      Cu care vor fraieri românii să-i voteze.Altfel,ce grabă nunta făcută în Postul Mare?Numai banii justifică graba.
  • +6 (6 voturi)    
    adevarati credinciosi (Sâmbătă, 30 martie 2019, 13:07)

    Dizidentul [utilizator]

    nu fac nunta in postul pastelui
  • +8 (8 voturi)    
    Casa de piatra cu gratii solide (Sâmbătă, 30 martie 2019, 14:18)

    billy34 [utilizator]

    cu invitati cu tot!
  • +3 (3 voturi)    
    O furati voi in 20-20 (Sâmbătă, 30 martie 2019, 14:46)

    John_english [utilizator]

    nu-i bai.

    :))
  • +4 (4 voturi)    
    Experimentul Philadeplphia (Sâmbătă, 30 martie 2019, 15:28)

    democtrates [utilizator]

    Sa dispara cu totii , furati sau nefurati.
  • +4 (4 voturi)    
    Fata mare la măritat (Sâmbătă, 30 martie 2019, 15:48)

    2mai [utilizator]

    Oricum, după cum se știe, la PSD încă se păstrează vechiul obicei medieval potrivit câruia seniorul, în zilele noastre denumit tătuc, are dreptul de a fura el mai întâi mireasa înainte de petrecere. Dealtfel, având în vedere multitudinea de tătuci supt care a activat miresuca de-a lungul carierei sale politice, este de presupus că acesta a fost furată oricum de suficiente ori.
    Așadar, sfatul pentru ginerică ar fi să nu se mai chinuie cu verificarea cearșafurilor după noaptea nunții, capcană în care ar fi căzut anterior Codrin Ștefănescu. Se spune că acesta, necunoscând obiceiul la care facem referire, ar fi căutat după nuntă o săptămână respectivele urme, fără succes bineînțeles.
  • +1 (1 vot)    
    Nu se va lăsa furată (Sâmbătă, 30 martie 2019, 21:42)

    Nyk1 [utilizator]

    Ci va fura ea pe alții.
  • 0 (0 voturi)    
    Eu sunt de acord ca tot (Sâmbătă, 30 martie 2019, 22:58)

    Observatory [utilizator]

    Poporul nu numai sa o fure, chiar și altceva.... dar merita ? E cam purie...