Mesaj din partea lui Toader: Constat faptul că există prea multă preocupare față de eventuala mea demisie sau demitere. Există viață și după ministeriat

de DG     HotNews.ro
Joi, 28 martie 2019, 18:00 Actualitate | Esenţial


Tudorel Toader
Foto: INQUAM Photos / Octav Ganea
Ministrul Justiției, Tudorel Toader, a transmis, joi, că ”există prea multă preocupare față de eventuala mea demisie sau demitere”. ”Exista viață și după ministeriat !”, a adăugat el.

Mesajul lui Toader, postat pe Facebook, vine în contextul în care surse politice au vehiculat varianta ca ministrul justiției să fie remaniat de conducerea PSD.

Informațiile vin în contextul în care guvernul se reunește vineri în ședință, însă pe ordinea de zi nu figurează controversatele proiecte de ordonanță de urgență privind contestația în anulare și codurile penale.

De altfel, potrivit unor surse, premierul Viorica Dăncilă i-ar fi promis prim-vicepreședintele Comisiei Europene Frans Timmermans că Guvernul nu va adopta mâine Ordonanța de urgență pentru modificarea codurilor penale.

Președintele Klaus Iohannis a cerut și el guvernului să nu aprobe ordonanțele de urgență, anunțând și convocarea referendumului privind justiția pe 26 mai, în ziua alegerilor europarlamentare. Iohannis a declarat că ”golăneala PSD a depășit orice limite„.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















3397 vizualizari

  • +9 (9 voturi)    
    Bubita si viata (Joi, 28 martie 2019, 18:08)

    dd68 [utilizator]

    Bubita draga...Nu's ce VIATA vei mai avea tu la Iesi dupe ca reputatia ta este MOARTA...
    • 0 (0 voturi)    
      Profesorii din Iasi (Joi, 28 martie 2019, 21:22)

      florinos [utilizator] i-a raspuns lui dd68

      Profesorii din UAIC il așteaptă cu bratele deschise, pentru ei Tudorel Toader este un zeu, Decanul Facultății de Drept le-a impus profesorilor sa nu se exprime pe tema Legilor Justiției si profesorii l-au ascultat ca niste mielușei .
  • +9 (9 voturi)    
    cu siguranta exista (Joi, 28 martie 2019, 18:08)

    Bogdan Radu [utilizator]

    Dar cat de rusinoasa va fi.
  • +10 (10 voturi)    
    esti un putregai (Joi, 28 martie 2019, 18:10)

    Kosmos [utilizator]

    in slujba infractorilor..O rusine nationala ..am vazut multi ca tine pe la Universitatile din tara..sunt indoctrinati in comunism si au limba maro daca li se ofera avantaje materiale..carpe de oameni..spineless creatures
  • +7 (7 voturi)    
    Stim Tudorele, urmeaza notariatul (Joi, 28 martie 2019, 18:18)

    subcultura [utilizator]

    .
  • +8 (8 voturi)    
    Demisia (Joi, 28 martie 2019, 18:25)

    Arkantas [utilizator]

    Drum bun si cale batuta !
  • +11 (11 voturi)    
    *Dragul* nostru Gargamel Beria, (Joi, 28 martie 2019, 18:27)

    Rescator [utilizator]

    Ai dreptate *există viață și după ministeriat* .La ce venituri nemuncite ai(declarate 57.000 de lei pe lună)
    poți avea o viață de lux.Este o problemă ,la câte
    nenorociri ai produs, trebuie să umbli deghizat pe stradă,inclusiv in Vrancea și in Iași.
  • +9 (9 voturi)    
    Conferentiar la Balti - R.M. ? (Joi, 28 martie 2019, 18:44)

    Plagarus [utilizator]

    Un " doctor " vacsuit politic la Universitatea de Stat "Alecu Russo" din Balti, Republica Moldova.
  • +11 (11 voturi)    
    asa o fi, (Joi, 28 martie 2019, 19:20)

    Fu Thien Zbang [utilizator]

    dar stigmatul va ramane pe veci!
  • +2 (2 voturi)    
    `Constat` (Joi, 28 martie 2019, 20:36)

    Ion_RoaitaDA [utilizator]

    De cand ai voie/dezlegare sa `constati` matale?
    In virtutea carui articol?
    Eu `constat` ca esti impotriva neamului romanesc si gandesc, deci exist ca viermii, inclusiv cei care te platesc pe matale, ar face treaba mult mai buna daca ar `constata` ca `fiinta` `ta` ar merita atentia lor digestiva.
  • +3 (3 voturi)    
    gargamel (Joi, 28 martie 2019, 22:09)

    Ilidia [utilizator]

    Sigur ca exista, nu vei muri de foame. Dar rectorat nu mai pupi si ca notar vor apela la tine pleava si hotii...
  • +3 (3 voturi)    
    cateva (Joi, 28 martie 2019, 22:42)

    reddry [utilizator]

    sapunuri iti vor prinde bine! la Jilava vei avea o aroma fresh! acum duhnesti prin Guvern!
  • 0 (2 voturi)    
    El isi face treaba (Vineri, 29 martie 2019, 0:04)

    John_english [utilizator]

    prosti sunt aia de l-au ales.