Tudorel Toader, ironii despre concediul său: Nu mi-am rupt piciorul și nu m-am internat în spital

de DG     HotNews.ro
Miercuri, 27 martie 2019, 9:30 Actualitate | Esenţial


Tudorel Toader, Comisia Juridica
Foto: facebook
Ministrul Justiției Tudorel Toader, care anunțase săptămâna trecută că intră în concediu până pe 26 martie, a comentat ironic, pe Facebook, că nu și-a rupt piciorul și nici nu s-a internat în spital.

”Simple precizări !Nu mi-am rupt piciorul; nu m-am internat in spital; nu mi-am făcut operație ! PS: totul este o simpla dezinformare, aparținând unei <<marci>> consacrate în acest sens !”, a scris ministrul pe Facebook.

Joi, 21 martie, ministrul Tudorel Toader a anunțat că este în concediu până marți, 26 martie. Anunțul a avenit cu o zi înainte de interviurile candidaților din partea României pentru Parchetul European, care au fost amânate "pentru o dată ulterioară", fără ca Ministerul Justiției să ofere vreo explicație. Imediat după ce a intrat în concediu, au apărut și proiectele de ordonanță de urgență privind contestația în anulare și modificarea codurilor penale.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















3015 vizualizari

  • +5 (5 voturi)    
    cand incepi sa faci ironii (Miercuri, 27 martie 2019, 9:45)

    liviu_ [utilizator]

    iti dai seama cat de varza esti ca politician!
  • +5 (5 voturi)    
    A spus pentru cine-i interesat. (Miercuri, 27 martie 2019, 10:09)

    asavreau [utilizator]

    Pentru români,Tudorel Toader nu cred că este de interes.A făcut și face mult rău modificând legile încât infractorii să nu fie pedepsiți.În loc să igienizeze pușcăriile folosind ca forța de muncă pușcăriașii,le crează condiții de eliberare anticipată supraaglomerând unele penitenciare,iar chestia cu desființarea unor hotărâri definitive de condamnare este de o măgărie care,nu și-a permis-o nici-un infractor.
  • +5 (5 voturi)    
    Comment sters de user (Miercuri, 27 martie 2019, 10:26)

    complet_ret [anonim]

  • +6 (6 voturi)    
    fractura (Miercuri, 27 martie 2019, 10:31)

    Ilidia [utilizator]

    Nu si-a rupt piciorul, "fractura" lui Gargamel este la cap si caracter...
  • 0 (0 voturi)    
    Pacat (Miercuri, 27 martie 2019, 12:48)

    Franzeta [utilizator]

    Ne anunta cand isi rupe piciorul deci? Sa bem o bere atunci
  • 0 (0 voturi)    
    .... nene Tudorele ..... (Miercuri, 27 martie 2019, 18:50)

    cbogdan [utilizator]

    Nene Tudorele, oamenii mai spera, ce sa-i faci.
  • 0 (0 voturi)    
    Are prea mult noroc... (Miercuri, 27 martie 2019, 19:59)

    AlinCiulă1 [anonim]

    ...idiotul asta.
    Ne pare tare rau ca nu si-a rupt gatul!