Explicațiile Jandarmeriei după ce l-a urcat în dubă pe protestatarul lovit de un simpatizant PSD

de C.D.     HotNews.ro
Duminică, 24 martie 2019, 18:32 Actualitate | Esenţial


Conflict la mitingul PSD
Foto: Captura Digi 24
Bărbatul care a fost dus în duba Jandarmeriei, la Brașov, lovit după ce a strigat lozinci împotriva PSD, a fost ridicat „pentru a fi izolat de ceilalți participanți la manifestare”, declară reprezentanții Jandarmeriei Mobile Brașov.

Potrivit unui comunicat transmis, duminică, Mediafax, de către Jandarmeria Mobilă Brașov, bărbatul lovit „a fost condus la autospeciala Jandarmeriei tocmai pentru a fi izolat de ceilalți participanți la manifestare”.

„Referitor la incidentul de astăzi (duminică - n.r.) din Piața Sfatului din municipiul Brașov, facem următoarele precizări: la finalul manifestărilor, în jurul orelor 11.20 doi bărbați s-au îmbrâncit și și-au adresat reciproc injurii. Persoana agresată nu prezintă urme de violență, nu a solicitat îngrijiri medicale de specialitate și nu dorește să depună plângere împotriva agresorului. Acesta a fost condus la autospeciala Jandarmeriei tocmai pentru a fi izolat de ceilalți participanți la manifestare, de a încerca să identificăm agresorul, nicidecum așa cum s-a insinuat că l-am reținut în vederea sancționării contravenționale a acestuia”, se arată în comunicatul citat.

În ceea ce îl privește pe celălalt bărbat implicat în conflict, jandarmii precizează că îl caută în continuare.

Doi bărbați s-au luat la bătaie, duminică, la mitingul PSD desfășurat în Piața Sfatului din Brașov, după ce unul dintre ei a strigat lozinci împotriva PSD.

Jandarmii l-au ridicat pe bărbatul care striga împotriva PSD, precizând că a fost ridicat pentru a fi identificat și pentru a se stabili dacă vrea să depună plângere.

Mai mulți lideri ai PSD s-au aflat, duminică, la Brașov, la alegerea conducerii județene a PSD. Înainte de alegeri, liderii social-democrați au avut o întâlnire cu oamenii în Piața Sfatului, ținând câteva discursuri.











Citeste pe MedLife.ro
Mituri despre colesterol










14627 vizualizari

  • +21 (25 voturi)    
    DANdragmeria SRL (Duminică, 24 martie 2019, 18:49)

    un domn [utilizator]

    Actioneaza la Ordinul Liv Jong Un
  • +30 (34 voturi)    
    Pai daca ... (Duminică, 24 martie 2019, 18:55)

    grongobar [utilizator]

    ...l-ar fi ridicat imediat pe AGRESOR ,nu ar mai fi trebuit sa-l caute.Ei insa au treaba cu cei ce sunt antipsd nu cu agresorii.
    • +23 (27 voturi)    
      exact... (Duminică, 24 martie 2019, 19:21)

      Foxcrawl.com [utilizator] i-a raspuns lui grongobar

      bine punctat. Cum dreaq de l-au gasit asa repede pe cel agresat, dar nici urma de agresor. Imbecilii.
      • +16 (18 voturi)    
        Era bine... (Duminică, 24 martie 2019, 20:00)

        grongobar [utilizator] i-a raspuns lui Foxcrawl.com

        ...daca erau "decat" imbecili...Sunt ticalosi,o armata pusa la dispozitia comandantului suprem,un fel de Sicherheitsdienst carpato-danubiano-pontic.
        • +7 (9 voturi)    
          Ma Intreb daca Goarna P$D Dobro (Duminică, 24 martie 2019, 21:41)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui grongobar

          De la Radio Guerilla se va sesiza sau tine in continuare cu P$D
  • -10 (10 voturi)    
    vorbeste lumea ... (Duminică, 24 martie 2019, 19:28)

    nu conteaza cine zice [utilizator]

    n-ai ce le face ... atata pricep dumnealor si asta e ...
  • +20 (22 voturi)    
    Cica l-au ridicat (Duminică, 24 martie 2019, 19:54)

    knight_rider [utilizator]

    sa vada daca vrea sa depuna plangere. Ba nesimtitilor ....nu va e rusine?
  • +9 (11 voturi)    
    acum...... (Duminică, 24 martie 2019, 20:30)

    asada [utilizator]

    .......si voi, vreti prea multe de la saracii jandarmi !!! Erau asa de concentrati la identificarea victimei ,incat l-au scapat pe agresor !!!GHINION !!! Credeti ca este usor lucru sa te uiti in buletinul cuiva si sa intelegi cum il chiama si sa mai completezi si un formular cu datele acestuia!!??
  • +14 (16 voturi)    
    ! (Duminică, 24 martie 2019, 20:43)

    tudorr [utilizator]

    Ma mir ca nu l-ati batut un pic in duba din reflex!
  • +4 (8 voturi)    
    Din pacate nu rezolvam nimic (Luni, 25 martie 2019, 7:03)

    ABBV [utilizator]

    Daca nu iesim la proteste, vor face cum vor dorii.
    Lantul se va strange mai tare si mai tare ....si unica optiune va fi emigrarea.
  • 0 (8 voturi)    
    asa nu rezolvam nimic (Luni, 25 martie 2019, 8:23)

    neicanimeni66 [utilizator]

    sa iesim in strada asa cum am iesit in 89 sa vada cine suntem ,nu mai merge cu vorba frumosa .......
    • +3 (7 voturi)    
      GREVA GENERALA !!!! (Luni, 25 martie 2019, 9:33)

      viziru [utilizator] i-a raspuns lui neicanimeni66

      GREVA GENERALA !!!! e singura solutie .....
  • +3 (7 voturi)    
    e jenant (Luni, 25 martie 2019, 9:32)

    alexman1 [utilizator]

    Noi va platim din banii nostri si nu PSD-ul. Am vazut la tv cum fara nici o jena l-ati ridicat tot pe cel lovit. V-ar trebui niste cursuri de gandire, ca poate asa veti analiza mai corect situatiile pe care le aveti. Rusine jandarmeriei!!!
    • +1 (3 voturi)    
      nu e nevoie de cursuri (Luni, 25 martie 2019, 12:10)

      natbl73 [utilizator] i-a raspuns lui alexman1

      au dat examen de admitere
      cei carora li s-a aratat cartonasul cu un patrat desenat pe el, si au zis " meic a foto,he,he" au fost admisi
  • +1 (3 voturi)    
    prosti (Luni, 25 martie 2019, 10:25)

    Ilidia [utilizator]

    Astia sunt chiar prosti, mai bine taceau. Asa si-au arata prostia si slugarnicia fata de psd...
  • +1 (3 voturi)    
    Procedura nu era să dați cu gaze în mulțime? (Luni, 25 martie 2019, 13:33)

    hic sunt leones [utilizator]

    Parcă așa țin eu mine că ați făcut în trecut, acu' ce s-a întâmplat, nu ați avut buteliile la voi?
    Parcă acum n-ați dispersat nici manifestanții așa cum o făcurăți altă dată.
    Hmm!
  • +1 (3 voturi)    
    De ce umblă cu mașinile pregătite de război? (Luni, 25 martie 2019, 14:00)

    NME [utilizator]

    Îi văd pe străzi, patrulând cu mașini cu geamurile acoperite de plase... Anti-vandalism ar spune ei, eu le spun provocări. Îi văd în uniforme impunătoare, cu veste cu protecții anti-cuțit, rotunjite de câte au pe sub ele. Îi văd cu armele la vedere...

    Nu suntem în zone de război, de ce au nevoie de toată protecția asta? Le e teamă să iasă pe stradă singuri, fără ajutor, fără armură, fără arme?
    Le e teamă de cei pe care ar trebui să-i păzească?

    Dacă da, mai bine ar pleca înapoi în munți. Sunt sigur că stânele au nevoie de oameni vânjoși, capabili să se lupte cu ursul, când vine să ia câte-o oaie. Și să rămână acolo. Mi-e frică de ei. Nu vreau să-i mai văd vreodată.
    Nu vreau să trăiesc printre golani.