Teodorovici câtre Cîțu: „Chiparosule! După ce că ești urât, mai ești și prost. Ai auzit?”

de Red. Stiri     HotNews.ro
Miercuri, 13 martie 2019, 15:12 Actualitate | Esenţial


Eugen Teodorovici
Foto: Hotnews
Dacă legea bugetului a trecut de comisiile din Parlament fără amendamente, nu au lipsit însă contrele. Ministrul Finanțelor a ținut să-l taxeze pe senatorul PNL Florin Cîțu. ​

Concret, potrivit stirileprotv.ro, în timp ce senatorul PNL Florin Cîțu depunea un amendament, ministrul le-a cerut colegilor săi să-l respingă și i s-a adresat lui Cîțu râzând: ”Ești frumos! Chiparosule! După ce că ești urât, mai ești și prost. Ai auzit? Cîțule, după ce că ești urât, ești și prost!”

Întrebat ulterior de ce a folosit aceste apelative, Teodorovici a susținut că nu a spus nimic urât: ”Am spus ceva urât? Am zis frumosule, chiparosule. Vedeți ce înseamnă chiparos.”






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















35608 vizualizari

  • +96 (100 voturi)    
    Limbaj de...gainar (Miercuri, 13 martie 2019, 15:22)

    morometu [utilizator]

    Platim prea mult pentru asemenea mahala ! Azi, acesti analfabeti incompetenti si infatuati, au dat un comunicat prin care contribuabilii sunt obligati sa mearga la CNAS pentru actualizarea bazelor de date! Nu am citit bine??? Cum este posibil ca la impozitele pe care le platim sa fim trimisi cu basca in mana la fiecare institutie a statului? Ce treaba mai au contribuabilii cu CNAS atata timp cat depun si platesc impozite la MF? Nu le e rusine??? Acest individ este bun doar de gargara! Ajunge!!!
    • +68 (70 voturi)    
      Teodorovici este in plafonul nebuniei (Miercuri, 13 martie 2019, 16:44)

      Frank777 [utilizator] i-a raspuns lui morometu

      Este ultima etapa a guvernarii PSD unde ministrii se cred importanti si de neatins.Ajunsi in nebunia delirului guvernarii in forta si cu complicitatea Curtii Constitutionale li se pare ca sunt vesnici la guvernare si ca nu vor pati nimic. Teodorovici baiatul care se piaptana prea mult este in acelasi delir sustinut de senzatia de putere pe care o simte zilele astea. Toti sunt niste maimutoi care se vor trezi din vis ca porcii in noroi si la puscarie.
      • +40 (44 voturi)    
        atentie, nu doar el, asta e nivelul intregii (Miercuri, 13 martie 2019, 17:33)

        Poiana lui Occam [utilizator] i-a raspuns lui Frank777

        societati.
        Suntem de un grobianism incredibil. Suntem tot timpul pusi pe cearta si injuraturi.
        Noi nu ne dam seama pentru ca traim de-o viata in mediul asta.
    • +17 (17 voturi)    
      pai... (Joi, 14 martie 2019, 2:02)

      gab0iu [utilizator] i-a raspuns lui morometu

      asta cu "chiparosule" e expresie de tiganca care umbla cu ghicitu'...si el stie asta...
    • +8 (8 voturi)    
      foarte neplacut! (Joi, 14 martie 2019, 7:58)

      Sunt_nimic! [utilizator] i-a raspuns lui morometu

      "contribuabilii sunt obligati sa mearga la CNAS pentru actualizarea bazelor de date!"

      da, este neplacut!
      Observati va rog, ca pedesereul loveste in CEI CARRE MUNCESC, cei care produc si platesc impozite, nu in electoratul lor - asistatii social nu sunt nevoiti sa mearga la CNAS pentu actualizare!

      Apropo de electorat: "Limbaj de...gainar" este incorect, Teodorovici nu vorbeste asa pentu ca este dumnealui mitocan, nesimtit, grobian!
      Nu! Este o decizie POLITICA, stie foarte bine ca la electoratul dumnealui o ASTFEL de exprimare da foarte bine, este mult apreciata!
    • +4 (4 voturi)    
      Asta e PSD-ul (Joi, 14 martie 2019, 13:10)

      Zimbru [utilizator] i-a raspuns lui morometu

      Niste gainari, mitocani, hoti si fost comunisti. Haide fratilor la vot pe 26 mai sa le dam o lectie. PSD trebuie sa dispara dupa ce au facut in ultimii doi ani.
  • +69 (73 voturi)    
    Bre "ministrule" (Miercuri, 13 martie 2019, 15:29)

    mimiloi [utilizator]

    dupa ce ca esti doar o sluga pe care o dau toti sefii din pesede de-a dura pe scari, mai esti si fudul (a se vedea proverbul rominesc cu prostul).
    Oare cite mostre de dobitoicenie trebuie sa mai inregistreze poporul roman pina cind sa se hotarasca sa iasa la vot si sa arunce gunoaiele astea care ne guverneaza tara?
    • +12 (12 voturi)    
      Gunoaie voteaza gunoaie (Joi, 14 martie 2019, 5:48)

      Edmond_Nicolaus [utilizator] i-a raspuns lui mimiloi

      Poporul roman este un gunoi care se identifica cu gunoaiele conducatoare.

      Afara din UE! Vize pentru romani!
  • +73 (77 voturi)    
    Mitocan (Miercuri, 13 martie 2019, 15:31)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    In fine, psd-ist. Mitocănia e ultima deficienă, pe primele locuri sunt hotia, coruptia, complicitatea la distrugerea tarii, incompetenta - de toate Orlando beneficiaza din plin. O javra.
  • +74 (76 voturi)    
    Cand bascalia e politica de stat (Miercuri, 13 martie 2019, 15:32)

    Martinezu [utilizator]

    Tara se pregateste de greva generala. 15 minute.
    Eu as fi propus macar o zi. Dar asa suntem noi. Avem alte prioritati. Facem mitinguri duminica sera si greva la inceput de weekend. Si guvernantii is bat joc de noi. Probabil ca o meritam , cine stie !?
    • +1 (1 vot)    
      La vot! (Joi, 14 martie 2019, 17:44)

      Zimbru [utilizator] i-a raspuns lui Martinezu

      Cel mai simplu este sa mergem masiv la vot pe 26 mai si sa dam o lectie coaltiei hotiei PSD, ALDE si UDMR. Daca PSD ia un scor mic se vor duce incet la vale, daca nu va fi prezenta mare la vot vor instaura dictatura. Miza alegerilor e foarte mare.
  • +62 (66 voturi)    
    Un golan... (Miercuri, 13 martie 2019, 15:34)

    aricu [utilizator]

    Asta-i nivelul 'elitelor' din P$D, ce sa te astepti de la ei... iau masuri fara cap si hazardate, vorbesc ca si la usa cortului, nu au bun simt si respect fata de nimeni (in afara de tatucul lor.. ), ce mai, niste lichele urcate pe cai mari datorita conjuncturii, exasperarii si saraciei poporului asta dezorientat...
  • +61 (65 voturi)    
    ce magar! cat un cal (Miercuri, 13 martie 2019, 15:35)

    floarealbastra [utilizator]

    Sunteti prost crescut si needucat stimate tovarase ca domn nu cred ca sunteti.
    • +56 (58 voturi)    
      Nu e nici tovaras. (Miercuri, 13 martie 2019, 16:39)

      Cuca [utilizator] i-a raspuns lui floarealbastra

      Nu. E pur si simplu un derbedeu ajuns in fruntea bucatelor. Un Gigel de mahala.
    • +37 (39 voturi)    
      ..... in copilarie ...... (Miercuri, 13 martie 2019, 16:44)

      cbogdan [utilizator] i-a raspuns lui floarealbastra

      In copilarie, daca erai jignit, spuneai: "cine zice ala e ! ". Asta trebuia sa fie replica lui Citu catre Teodorovici.
    • +30 (32 voturi)    
      Este un marțafoi (Miercuri, 13 martie 2019, 18:24)

      gti53 [utilizator] i-a raspuns lui floarealbastra

      și un dobitoc libidinos.
  • +53 (57 voturi)    
    Orlando băiatule, (Miercuri, 13 martie 2019, 15:37)

    Rescator [utilizator]

    Ești *decât* un bolșevic din Mafia Roșie și un
    supus sovietic.Mai fă un drum la Moscova și nu te
    mai intoarce.
  • +70 (74 voturi)    
    Stimata Redactie de Stiri, (Miercuri, 13 martie 2019, 15:37)

    Susufler0 [utilizator]

    o jignire nu este o "taxare" !
    Sunteti mult prea eufemistici in exprimare. Fernando de la Discoteca a fost pur si simplu un marlan ! Se bazeaza pe faptul ca dupa anumite standarde este un barbat frumos. Dar dupa toate standardele privind desteptaciunea e prost de bubuie !

    PS. "Uratul" de Catu ii da clasa in profesie !
  • +60 (62 voturi)    
    Dacă mai aveați vreo îndoială (Miercuri, 13 martie 2019, 15:38)

    Ion B [utilizator]

    ce fel de oameni conduc această țara!?!
    Borfași, golani, inculți, hahalere, troglodiți, neisprăviți...
    Cum Dumnezeu a tunat și i-a adunat in același partid?
    Si cum, totuși, printre atâtea uscături in pădurea PSD, sa nu fie și oameni verticali care sa se spele pe mâini de astfel de specimene?
    Blestemaților!
    • +27 (27 voturi)    
      O vorba (Miercuri, 13 martie 2019, 17:36)

      VARCIOROVA [utilizator] i-a raspuns lui Ion B

      romaneasca spune "cine se aseamana se aduna" . Cat adevar cand vezi aceasta sleahta de hoti!!!!!
  • +50 (52 voturi)    
    Adonis-ul PSD-ist. (Miercuri, 13 martie 2019, 15:52)

    Isobar [utilizator]

    Limitat la intelegerea notiunii de Democratie Parlamentara , (ca si majoritatea colegilor din PSD) trece dincolo de linia rosie a acesteia.
    Agresivitatea si nerusinarea cu care se adreseaza colegilor din parlament nu trebuiesc tolerate si va trebuii
    exemplar pedepsite.
  • +43 (45 voturi)    
    csf, ncsf, nu toti e frumosi ca dl Ciorbea! (Miercuri, 13 martie 2019, 15:54)

    tahomir [utilizator]

    Deci soarte fuse cruda si de data asta si nu l-a fericit pe dl Citu cu un fizic marfa, betot, de baiat de baiat.
    Asa, cam ca dl Ciorbea, ca daca era coleg de GIO cu Teodorovici devenea brusc frumusel
  • +46 (50 voturi)    
    Cine vorbeste de frumustete... (Miercuri, 13 martie 2019, 16:00)

    bancher [utilizator]

    Eugen Teodorivici...uite unde statea Alain Delon-ul si noi nu il vedeam??!!
  • +54 (56 voturi)    
    Haoleo, chip-părosule, dăgeaba ai părul alb (Miercuri, 13 martie 2019, 16:01)

    Spiky [utilizator]

    Că tot ca gardul ești dă hinteligent, ougistu lu pește prăjit care ești!
    Vai mama voastră dă pricăjiți cerebral, la ce argumente folosiți, o scândură din gard aplicată în cap este singurul argument pe care să îl înțelegeți.
    Din ce fund de țară sau azil de nebuni vă scoate Dragnea? Dați examen de idioție, hoție și cleptomanie ca să ajungeți în posturile de ministru?
  • +66 (70 voturi)    
    Credeati ca le-ati vazut/auzit pe toate?!!! (Miercuri, 13 martie 2019, 16:05)

    Inapasevedeinvers [utilizator]

    Fara limite...
    Golan de doi bani!
    Dupa ce ca-i prost de bubuie se mai crede si frumos.
  • +44 (48 voturi)    
    astia suntem bro :):) (Miercuri, 13 martie 2019, 16:09)

    politik_killz [utilizator]

    multumim cohortelor de pensionari rablagiti si asistatilor sociali...
    • +27 (27 voturi)    
      I-ai (Miercuri, 13 martie 2019, 18:38)

      gti53 [utilizator] i-a raspuns lui politik_killz

      uitat pe cei care nu au votat. Pe cei care au stat cu micu-n gură și muștarul pe barbă rezemați de sticla cu bere, blazați că nu au cu cine vota!
      Timpul te va transforma și pe tine într-un pensionar rablgit.
      • +8 (8 voturi)    
        100% corect! (Joi, 14 martie 2019, 8:02)

        Sunt_nimic! [utilizator] i-a raspuns lui gti53

        Nu TOTI pensionarii, rablagiti sau nu, au votat cu pedesereul.
        Si invers: l-au votat pe Daddy si multi care Nu sunt pensionari rablagiti!

        Totusi, votantii directi ai Partidului lui Dracnea reprezinta doar 18%, pedesereul are majoritatea absoluta multumita celor 62% care NU au binevoit sa se prezinte la vot!
        "Ma pish pe el de vot!"
      • +2 (2 voturi)    
        100% corect! (Joi, 14 martie 2019, 8:02)

        Sunt_nimic! [utilizator] i-a raspuns lui gti53

        Nu TOTI pensionarii, rablagiti sau nu, au votat cu pedesereul.
        Si invers: l-au votat pe Daddy si multi care Nu sunt pensionari rablagiti!

        Totusi, votantii directi ai Partidului lui Dracnea reprezinta doar 18%, pedesereul are majoritatea absoluta multumita celor 62% care NU au binevoit sa se prezinte la vot!
        "Ma pish pe el de vot!"
    • +19 (19 voturi)    
      nu toti (Miercuri, 13 martie 2019, 20:24)

      Ilidia [utilizator] i-a raspuns lui politik_killz

      Nu toti pensionarii suntem asa...
  • +51 (53 voturi)    
    In ce mizerie (Miercuri, 13 martie 2019, 16:17)

    Gojifruit [utilizator]

    Am ajuns sa ne scaldam..
  • +48 (50 voturi)    
    visul erotic al babelor.... (Miercuri, 13 martie 2019, 16:21)

    Lim Vasy [utilizator]

    Teodorovice, ai albit degeaba !
  • +53 (55 voturi)    
    penibil (Miercuri, 13 martie 2019, 16:26)

    ccounterr [utilizator]

    Acum un an injura pe facebook si apoi se scuza penibil ca nu a fost el, ci un prieten (probabil imaginar) caruia i-a lasat contul de facebook (sa se joace cu el probabil).
    Acum foloseste acelasi limbaj penibil.
    Si totusi, acesti golani fac parte din guvernul Romaniei...acesti golani au fost votati (unii direct iar altii indirect)
    Incredibil... data viitoare (si nu numai data viitoare) iesiti la vot, daca vreti sa scapam de asemenea oameni.

    Stiu, multi spun ca nu fac politica, ca nu ii intereseaza politica...ei, uite, asta e rezultatul dezinteresului...daca nu te intereseaza politica poate ca te intereseaza ca nu ai infrastructura, ca invatamantul e praf, ca mori cu zile in spitale, etc
  • +43 (45 voturi)    
    orlando este sub influenta unor substante? (Miercuri, 13 martie 2019, 16:26)

    Antenistontel [utilizator]

    sau doar da impresia?!
  • +32 (32 voturi)    
    :)))) (Miercuri, 13 martie 2019, 16:32)

    I [utilizator]

    ba, da' asta se crede frumos? :)))
    • +1 (1 vot)    
      paradoxal, (Joi, 14 martie 2019, 10:04)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui I

      asa este: Orlando chiar se crede frumos!!
  • +32 (34 voturi)    
    Orlando se uita in oglinda? (Miercuri, 13 martie 2019, 16:38)

    Dalinar [utilizator]

    Ca arata ca un moshneag la 40 de ani ai lui, Frumosu lui Peshte Prajit.
  • -33 (45 voturi)    
    pretty blunt dar Catu... (Miercuri, 13 martie 2019, 16:53)

    demaGOGU [utilizator]

    ...a obtinut exact ce a cautat prin interventiile publice puerile din ultima perioada.
    • +24 (32 voturi)    
      the blunt truth (Miercuri, 13 martie 2019, 17:36)

      Xorciser [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      Cam tot ce a zis Citu- dpdv economic- s-a adeverit.

      Cam tot ce a zis Teodorovici, nu.
    • +19 (23 voturi)    
      .. ca sa parafrazez un intelept... (Miercuri, 13 martie 2019, 17:52)

      gdcos [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      " După ce că ești urât, mai ești și prost. Ai auzit? [Demagogule], după ce că ești urât, ești și prost!”
    • +11 (13 voturi)    
      gogu (Miercuri, 13 martie 2019, 20:26)

      Ilidia [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      Gogule inca nu te-ai tratat la cap !?
  • +18 (18 voturi)    
    Urat (Miercuri, 13 martie 2019, 17:30)

    VARCIOROVA [utilizator]

    om acest "ministrulet". Urat la suflet si in comportament.
  • +18 (20 voturi)    
    nu vrem kent nu vrem valuta (Miercuri, 13 martie 2019, 17:35)

    Xorciser [utilizator]

    Teodorovici, noul idol al femeilor de la fosta Apaca
    • +1 (1 vot)    
      Il asteapta pe poshtash (Joi, 14 martie 2019, 12:27)

      JustinCase [utilizator] i-a raspuns lui Xorciser

      Care sunt acum pensionare.
  • +21 (25 voturi)    
    Mmm (Miercuri, 13 martie 2019, 18:16)

    Tony_K [utilizator]

    Deci nu conteaza ca, Catu poate a propus o lege buna pentru romani, conteaza ca e urat si trebuie votat impotriva.... tara condusa de babuini.
    • +3 (3 voturi)    
      si nici nu e urat dl Citu (Joi, 14 martie 2019, 10:31)

      anonim_2017 [utilizator] i-a raspuns lui Tony_K

      degeaba zice orlando de dl Citu ca e urat, chiar este un barbat dragut, carismatic, si pe de-asupra mai e si destept! nu scoate perle ca nenea orlando, si nici injurii.
  • +18 (20 voturi)    
    asta e prost? (Miercuri, 13 martie 2019, 18:33)

    Foxcrawl.com [utilizator]

    Am cautat in DEX ce inseamna "chiparos" si....surpriza, e un arbore :) https://dexonline.ro/definitie/chiparos . Intrebarea e: Ce plm a vrut sa spuna Orlando ca tot ne-a indemnat sa cautam ce inseamna cuvantul respectiv? :)
    • +18 (20 voturi)    
      Jargon (Miercuri, 13 martie 2019, 18:46)

      gti53 [utilizator] i-a raspuns lui Foxcrawl.com

      Folosește jargonul țiganilor și al pușcăriașilor.
    • +8 (8 voturi)    
      In (Miercuri, 13 martie 2019, 20:11)

      Jar [utilizator] i-a raspuns lui Foxcrawl.com

      nu stiu care film,Draga Olteanu Matei-in rolul unei minoritare- catre Florin Piersic:Frumosule,Chiparosule...!
  • +13 (13 voturi)    
    Schimbati imaginea! este indecenta! (Miercuri, 13 martie 2019, 19:12)

    Inapasevedeinvers [utilizator]

    HN
    Nu puteti pune pe net poza unui individ care se scarpina-n c...r
  • +15 (15 voturi)    
    teodorovici (Miercuri, 13 martie 2019, 19:47)

    optiunea-2 [utilizator]

    si pesede sunt facuti dupa chipul si asemanarea lu' iliescu. si cei care l'au inconjurat si i'au ridicat ode: adrian nastase/puscarias, voicu/puscarias, voiculescu/puscarias, ponta/corupt, dragnea/puscarias, vilcov/puscarias, tariceanu/aproape puscarias/5neveste, crin/o calamitate politica ptr pnl, toader/avocatul mafiotilor, dancila/prostie rara, iordache si restul lacheilor/niste gunoaie politice... mafioti ordinari
  • +9 (9 voturi)    
    Tovarășe Orlando (Miercuri, 13 martie 2019, 19:56)

    Observatory [utilizator]

    Tu ești la fel de urat (înăuntru ) ca și tovarășii tai de Gașca .
    Nu cred ca dormi bine noaptea cu atâtea coșmaruri .
    Ziua adevărului se apropie și doar un zid de celula te V-a despărți de Șeful Tractorist !
  • +13 (13 voturi)    
    hm (Miercuri, 13 martie 2019, 20:29)

    gelu antigelu [utilizator]

    am zis intodeauna ca Teodorovici are ceva urme de tigan in el la modul cum se poarta si vorbeste. Expresia folosita este tipic tiganeasca
  • +7 (9 voturi)    
    frumosule ! ,mancati-as gura ! (Miercuri, 13 martie 2019, 21:25)

    nicknolteanu [utilizator]

    vreau sa-ti aduc aminte o vorba din popor , vorba zice ca barbatul trebe' sa fie un pic mai frumos ca dracu' , tu esti chiar frumos , chiar foarte frumos , dar nu pentru femei , nici macar pt FMI,,,,,,,,,,,,,,,,,STAI JOS , 2 ,NE VEDEM LA TOAMNA !,,,,, corigentule,,,,,,!
  • +5 (5 voturi)    
    Poze tovarase vrem poze (Joi, 14 martie 2019, 1:56)

    John_english [utilizator]

    :))
  • +8 (8 voturi)    
    Caracter infect (Joi, 14 martie 2019, 7:48)

    Mircea11 [utilizator]

    Doamne, ce caracter infect are acest Teodorovici !
    Dragnea a reusit sa se inconjoare cu cei mai nesimtiti si tembeli indivizi.
    • +5 (5 voturi)    
      "Cine se aseamana se aduna." (Joi, 14 martie 2019, 8:31)

      Kecske [utilizator] i-a raspuns lui Mircea11

      Cit adevar in provebele populare. Si"de ce ti-e frica nu scapi".. Alta zicere, pentru unii si altii.
  • +3 (3 voturi)    
    caractere infecte si in 2012 (Joi, 14 martie 2019, 8:55)

    Alynna [utilizator]

    cititi articolul de mai jos si veti vedea ca marile caarctare...raman mari caractere.

    https://www.comisarul.ro/politic/exclusiv/bomba-din-dosarul-lui-ghita-de-la-dna-cen_497704.html

    este vorba de hartuirea unei doamne director dintr-o institutie care manageria fonduri europene de catre Teodorovici, Ghita si Ponta.