​​SONDAJ Participați la grevă pe 15 martie?

de Red. Stiri     HotNews.ro
Miercuri, 13 martie 2019, 13:20 Actualitate | Esenţial


Sondaj grevă 15 martie
Foto: Hotnews
Campania "Vrem autostrăzi!" ia amploare pe măsură ce ne apropiem de data de 15 martie, când oamenii sunt îndemnați la 15 minute de protest. La campanie s-au alăturat deja unele autorități locale din țară și au apărut apeluri la grevă generală de o zi.

  • Sondaj HotNews.ro: Participați la grevă pe 15 martie?





Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















7225 vizualizari

  • +11 (17 voturi)    
    greva de 15 min (Miercuri, 13 martie 2019, 13:49)

    john06 [utilizator]

    dupa care Dancila isi va da demisia:))sa fim seriosi,e frumos ca participa multa lume,dar pe mafioti nu impresionezi cu asa ceva.
  • +3 (13 voturi)    
    Bucovina și Moldova au fost lăsate de izbelişte ! (Miercuri, 13 martie 2019, 14:34)

    Entiu [utilizator]

    Investiţiile statului în infrastructura rutieră în Transilvania şi Banat au permis acestei zone să atragă investitori şi să îşi dezvolte exporturile, dar la polul opusdin perspectiva proiectelor de şosele. Alocarea disproporţionată a sumelor pentru infrastructura rutieră se află în strânsă corelaţie cu valoarea exporturilor.
    Bucovina si Moldova ar trebui să beneficieze de investiţii mult superioare pentru a recupera decalajul în stocul de infrastructură. Totuşi, se creează un cerc vicios. Investitorii se duc acolo unde infrastructura este deja bună şi fac presiuni pentru ca aceasta să fie îmbunătăţită.
    • +4 (8 voturi)    
      De fapt, investitorii au tendinta sa mearga (Miercuri, 13 martie 2019, 15:58)

      Habermas [utilizator] i-a raspuns lui Entiu

      mai ales in regiunile vestice (in general de granita cu tarile mai dezvoltate) ale tarilor din zona noastra. Este aceeasi poveste si in Ungaria, si in Slovacia, si in Polonia, si in Cehia. Apoi se duc in orasele capitala, si abia apoi in celelalte orase mai mari.

      Prin urmare, o strategie nationala ar trebui sa compenseze aceasta tendinta fizica prin investitii in infrastructura mai ales (in prioritate) in zonele mai indepartate de granita vestica, si apoi cat mai repede legate intre ele orasele mari ale tarii (toate) printr-un sistem decent de autostrazi si cai ferate.

      Si asta nici macar de dragul solidaritatii (desi si asta conteaza intr-o natiune), ci pentru ca asa este cel mai practic, ca toate regiunile sa fie motoare de dezvoltare, nu unele sa ramana in urma si sa devina povara pentru altele. Intreaga Romanie trebuie sa se mista inainte ca un motor unitar, nu ca o aglomerare intamplatoare de regiuni mai norocoase si altele mai defavorizate geografic (la un moment dat al istoriei).
      • +2 (4 voturi)    
        Precizare. (Miercuri, 13 martie 2019, 17:55)

        Habermas [utilizator] i-a raspuns lui Habermas

        Ordinea pe care am spus-o aici (granita de vest, apoi orase capitala apoi orasele mari) nu este o opinie a mea ci este un lucru cunoscut din studiile facute. Asa se intampla. Comisia Europeana este la curent (nu este ceva nou) si incearca sa ajute tarile sa rezolve problema asta. Cat de eficienta este Comisia si cat tarile, ramane de vazut.
    • +1 (7 voturi)    
      nu e numai asta... (Miercuri, 13 martie 2019, 16:03)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui Entiu

      Mai e si ghinionul Moldovei de a se invecina cu rep Moldova si Ucraina, pe cand Transilvania se invecineaza cu Ungaria si spatiul Schengen...de aici provin si necazurile moldovenilor ca nu au autostrazi...
      Asa se vaieta si ungurii de la granita cu Romania: ca nu au avut noroc precum cei de la granita cu Austria.
      • +2 (2 voturi)    
        O simpla observatie (Joi, 14 martie 2019, 9:55)

        Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui bancher

        Luand aceasta directie, Transilvania se invecineaza cu regiunea Moldova asa cum regiunea Moldova se invecineaza cu Republica Moldova ... Deci regula pe care ai incercat sa o stabilesti este nerelevanta.

        Daca tot incercam reguli, ar fi bine, cand constati ca o zona este ceva mai subreda, sa intaresti mai bine acea zona, nu sa fugi, fiindca zona subreda se va lua dupa tine.
        Inchipuieste-ti ca ai casa aproape de malul unei ape, un mal care se tot surpa... Mai bine faci un efort sa intaresti malul, eventual (daca nu est chiar tu pe mal) il ajuti pe vecinul care are casa chiar pe mal, pentru ca vine o vreme cand casa ta va fi direct expusa, dupa ce a vecinului se va fi prabusit
    • +4 (8 voturi)    
      de parca (Miercuri, 13 martie 2019, 16:04)

      Toni_Romania [utilizator] i-a raspuns lui Entiu

      de parca in restul tarii exista vreo autostrada cap-coada, adevarata.... (120 km, in 30 ani... numai felii)
  • +5 (9 voturi)    
    15 min? (Miercuri, 13 martie 2019, 15:52)

    DanielDr [utilizator]

    E foarte bine ca ne mobilizam sa nu facem nimic 15 min, poate o sa vedem aceeasi mobilizare tot si la vot! P.S. Votul dureaza mai putin de 15 minute.
    • -1 (11 voturi)    
      cu cine sa votezi? (Miercuri, 13 martie 2019, 17:49)

      Kosmos [utilizator] i-a raspuns lui DanielDr

      PLUS are si el o Udrea - forta motrice . Oana Bogdan cu viziuni halucinante care se viseaza intr-o tara cu chiriasi pentru ca asa isi doresc vesticii si noi trebuie sa ne aliniem trendului
      • +3 (9 voturi)    
        asa e (Miercuri, 13 martie 2019, 19:06)

        Itsoc [utilizator] i-a raspuns lui Kosmos

        mai bine stai acasa si ii lasi pe asistati, pensionari si interlopi sa-i voteze pe aceiasi hoti de 30 de ani. In felul asta vei fi protejat de Udrea de USR sa nu care cumva sa ajungi chirias. Asa, cu PSD esti safe.

        Altfel, Isus candideaza in 2567, asteapta-l sa-l votezi.
        • -1 (3 voturi)    
          La ce sa inlocuiesti niste hoti cu comunisti? (Joi, 14 martie 2019, 9:14)

          Lok [utilizator] i-a raspuns lui Itsoc

          E cam acelasi lucru.
          • -1 (1 vot)    
            Care comunisti ? (Joi, 14 martie 2019, 10:04)

            ABBV [utilizator] i-a raspuns lui Lok

            Ca mai e cate una care nu e acasa toata si la USR da? Peste tot sunt oameni care nu sunt acasa in totalitate. Dar tine de procent. 2% pana la 20% sa zicem se acepta. Dar 99% cum e in PSD ALDE ....NU! Clar!
            • -1 (3 voturi)    
              Iti remintesc ca nu avem partide de dreapta (Joi, 14 martie 2019, 11:04)

              Lok [utilizator] i-a raspuns lui ABBV

              Nici macar unul. Toate sunt de stanga. De asta nu face opozitie adevarata nici PNL nici USR.
      • +2 (2 voturi)    
        Bine ca ai mai gasit un motiv! (Joi, 14 martie 2019, 10:03)

        Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui Kosmos

        Si faci comparatie intre niste viziuni fara sanse de materializare si o activitate sustinuta si sistematica din partea mafiotilor ajunsi la putere, din cauza pasivitatii unora, si care sunt aproape de a instaura o dictatura a hotilor.
        Asta era problema: ca a scos cineva si a pus in discutie cine stie ce teorii rupte de realitate, pe care oricum nu le intelegi si nici ea nu are idee cum s-ar aplica.