Dragnea, după ce Cioloș i-a cerut declarațiile de necolaborare cu securitatea: Dar are ceva tupeu băiatul ăsta. Daciane, nu ține

de MH     HotNews.ro
Luni, 11 martie 2019, 14:23 Actualitate | Esenţial


Liviu Dragnea
Foto: Agerpres
Liviu Dragnea spune că este "o tactică securistă" abordarea lui Dacian Cioloș, care îl întrebase despre colaborarea cu securitatea. "Daciane, nu ține. O să tot vorbim lunile astea", a fost răspunsul lui Dragnea.

"Eu pot să fac orice, dar are ceva tupeu băiatul ăsta. El trebuie să răspundă dacă are legătură cu serviciile de care l-am întrebat eu. Este o tactită securistă asta la Cioloș. Daciane, nu ține. O să tot vorbim lunile astea. E de bine, că sunt masoni", a declarat Liviu Dragnea.


















9006 vizualizari

  • +26 (26 voturi)    
    cine vb de tupeu... (Luni, 11 martie 2019, 14:31)

    liviu_ [utilizator]

    un condamnat penal cu suspendare, care crede ca el conduce tara...
    sa nu mai vb de inca un dosar la prima instanta si 1 pe rol....

    also tu lansezi niste acuzatii si cand altu te intreaba acelasi lucru refuzi... asta e definitia tupeului puscariabilule!

    tractoristu asta infractor capata din ce in ce mai mult tupeu! ori crede ca a castigat romanica, ori stie ca se apropie sfarsitul!

    PS: daca esti curat, fa ce a zis Ciolos. ce te costa infractorule?!
  • +21 (23 voturi)    
    Asta este Romania, (Luni, 11 martie 2019, 14:35)

    DiDiRo [utilizator]

    tara in care un condamnat cu tupeu (un NESIMTIT din tata-n fiu) acuza de tupeu un om de o adevarata valoare. Sper ca la viitoarele alegeri numarul prostilor sa nu mai fie la fel de mare ca cel din 2016.
  • +27 (29 voturi)    
    baiatul asta sa-i spui lu' ma-ta! (Luni, 11 martie 2019, 14:37)

    Francisc 1 [utilizator]

    pentru tine e domnul , taran coclit ce esti! Nu-i ajungi ( intelectual vorbind ) nici la genunchiul broastei , repetentule!
  • +18 (20 voturi)    
    Tactica securista e sa-i faci tu pe toti securisti (Luni, 11 martie 2019, 14:37)

    Inapasevedeinvers [utilizator]

    Asa cum face dragnea si toata gasca lui,
    ca si cum securitatea ar fi venit de undeva din neant, nu este inima partidului comunist care bate, bate, bate...
    Si unde este acum partidul acela comunist? A murit cumva? Daca nu a murit, ce face inima lui?
  • +19 (21 voturi)    
    Tupeul il ai tu... ai sub 10% sustinere (Luni, 11 martie 2019, 14:39)

    qwerasdf [utilizator]

    daca ai candida individual ai esua lamentabil, nici mortii din teleorman nu te mai "iubesc"
  • +16 (18 voturi)    
    Oricat de mult ar avea,... (Luni, 11 martie 2019, 14:42)

    gigiN [utilizator]

    ...nu iti ajunge nici macar pana la degetul mic !!!
  • +19 (21 voturi)    
    ce tupeu pe puiul asta jegos de militian... (Luni, 11 martie 2019, 14:45)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    ce tupeu pe puiul asta jegos de militian... uitati-va bine la Teleorman > asa o sa ajunga toata romania.
  • +19 (21 voturi)    
    Acelasi stil de balacareala de aprozarist (Luni, 11 martie 2019, 14:48)

    Isobar [utilizator]

    cu adresari de tipul, Mai Codrine Mai Daciane desigur ca nu tine decat in turma ""vreti sa fiu Seful vostru"".

    In ceia ce priveste"" tactica securista"" ,ea este teza de doctorat a Dl-ui Dragnea pe care o va expune cand
    va ajunge unde doreste.
    Sa speram ca prezentarea tezei va reduce cu cat ?
    condamnarea pe care o va executa inainte de a ajunge
    unde doreste
  • +19 (21 voturi)    
    Cu alte cuvinte (Luni, 11 martie 2019, 14:51)

    D.M.A.Gogu [utilizator]

    Eu nu dau nici un fel de declaratie, dar continui sa fac pe altii securisti, masoni, mai stiu eu ce.

    Hai, nene, lamureste problema: spune clar despre tine ca nu ai colaborat in nici o forma cu securitatea, da-l in judecata pe cel care te acuza pe nedrept sau asuma-ti consecintele daca se dovedeste contrariul. Iar daca faci o afirmatie despre o alta persoana, dovedeste-o, altfel asuma-ti consecintele.

    Ma rog, asa ar face un om cu moralitate si constiinta nepatata. Tu continui sa raspunzi prin acuzatii fara a aadresa intrebarile legate de tine.
    • +11 (11 voturi)    
      moralitate si constiinta daca avea, (Luni, 11 martie 2019, 15:25)

      Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui D.M.A.Gogu

      sef la pesede n-ajungea
  • +19 (21 voturi)    
    țopârlanul (Luni, 11 martie 2019, 14:59)

    nahir [utilizator]

    e la per tu cu toată lumea, dar de răspuns la solicitări nu o face. Pt. că nu poate să facă ce i-a cerut Cioloș.
    Deh măi teteo, dacă te-a mâncat între fese și i-ai făcut pe toți securiști, sorosisti, membrii statului paralel sau subteran?!
    Acuma crezi că dacă te dai golănel cu Johannis sau Cioloș, câștigi capital politic? Cred că nici la mircea badea în cartier nu mai ai credibilitate.
  • +9 (11 voturi)    
    surprinzator, (Luni, 11 martie 2019, 15:02)

    zigot [utilizator]

    nu l-a chemat la baie!
    dar nu a realizat ca el nu este "baiatul" stil codrin,
    mitraliera, insa in putin timp isi va cere scuze votantilor!
    se aduna funia!
  • +15 (15 voturi)    
    Dragnea nu a colaborat cu Securitatea ci cu GRU (Luni, 11 martie 2019, 15:09)

    AntiTeroRusia [utilizator]

    Unchiul sau, Generalul Dragnea, a fost unul din spionii sovietici care l-au muscat pe Ceausescu de fund din 1960 pana in 1989, Divizia Tudor Vladimirescu fiind organizatoarea si castigatoarea asazisei revolutii.

    Deci nu va gasi nimic.

    Problema lui Iohannis si lui Ciolos e alta: vorbesc prea complicat si atrag doar oamenii inteligenti. Ca sa castige voturi, trebuie sa emita mesaje scurte, sa adreseze subiecte de interes pentru toti, sa se agate de nationalismul propovaduit de rusi si a-l intoarce impotriva lor.

    Subiecte:
    1. Tezaurul aflat la rusi, din care s-ar putea tripla pensiile.
    2. Violurile rusilor in Romania, cu pensionare aduse sa povesteasca.
    3. Recuperarea averilor lui Liviu si Stefan Dragnea, si construirea de spitale si camine pentru batrani din ele.
    4. Pensiile platite tradatorilor de neam cum ar fi parintii lui Valcov, Dragnea etc si recuperarea lor.

    Trebuie o abordare gen Alexandru Ioan Cuza. Actiuni inteligente, dar explicate simplu, cu efecte in randurile votantilor.
  • +12 (12 voturi)    
    Sa (Luni, 11 martie 2019, 15:18)

    rutger [utilizator]

    mori tu !! Oare cine alerga cu shoriciu' dupa DNA si SRI la Vila Lac 14 ??!!
    • +1 (1 vot)    
      Prima (Luni, 11 martie 2019, 17:39)

      rutger [utilizator] i-a raspuns lui rutger

      parte este, cu voia dumneavoastra, un citat din CTP !!
  • +10 (10 voturi)    
    Romanii nu bat decat femei si copii (Luni, 11 martie 2019, 15:36)

    ruskimushki [utilizator]

    si animale (categoriile de mai sus sunt considerate animale de catre romanash, caruia-i place sus la munte la izvor si-ntre gunoaie, dar asta este si va ramane o paranteza) - asta rezulta din aparitia zilnica a acestui toparlan in frac la tievie, fara vreun ochi vanat si cu toate cele 5 membre - fara a numara capul, acesta fiind absent.