Darius Vâlcov, atac foarte dur la Isărescu: Îmi doresc din tot sufletul ca noua echipă la conducerea BNR să fie una de patrioți / Altfel, România nu va putea să scoată capul din țărână

de R.M.     HotNews.ro
Duminică, 10 martie 2019, 20:58 Actualitate | Esenţial


Darius Valcov si Mugur Isarescu
Foto: Colaj foto / Sursa: Agerpres
Darius Vâlcov a lansat duminică seara, de la Antena 3, un atac foarte dur la adresa Băncii Naționale a României și a guvernatorului BRN, afirmând că își dorește „din tot sufletul” ca noua echipă de la conducerea băncii centrale să fie „una de patrioți”.

Vâlcov a fost întrebat de moderator despre subiectul aducerii aurului BNR în țară, după apariția unui proiect de lege în acest sens semnat de Liviu Dragnea și Șerban Nicolae. „Dacă spun să vină în țară înțeleg că suntem ruși”, a replicat el.

Consilierul premierului, condamnat în primă instanță la 8 ani de închisoare, a afirmat că BNR are în administrare 36 de miliarde de euro.

„Dacă România vrea să se împrumute azi 36 de miliarde de euro ar plăti 1 miliard de euro pe an. BNR administrează portofoliile și obține în 2017 minus 80 mil euro. BNR administrează portofolii de o asemenea valoare și obține minus 80 mil euro”, a acuzat el, înainte de adăuga:

„Cam asta e situația în România când unii se cred mai deștepți și pe viață într-un anume loc” - o aluzie la guvernatorul BNR, Mugur Isărescu, al cărui mandat expiră în luna mai.

„Îmi doresc din tot sufletul ca noua echipă (de la conducerea BNR) să fie una de patrioți. Altfel, România nu va putea să scoată capul din țărână”, a mai spus el.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















21322 vizualizari

  • -23 (37 voturi)    
    un alogen ca Valcov 9v (Duminică, 10 martie 2019, 21:05)

    Kosmos [utilizator]

    Face referire la patriotism fata de alt alogen escu isarescu
    • -2 (20 voturi)    
      Oarecum. (Duminică, 10 martie 2019, 22:38)

      Rahan5 [utilizator] i-a raspuns lui Kosmos

      Ma-sa lui Valcov e tiganca si tata rus.
      Isarescu are radacini evreiesti dar se pare ca maica-sa a fost romanca. Deci, pe langa Isarescu, Valcov e de-a dreptul un strain.
      • +16 (18 voturi)    
        Bai dar si hotnews il baga pe asta in seama (Luni, 11 martie 2019, 6:55)

        Maspp [utilizator] i-a raspuns lui Rahan5

        Omul are o strategie foarte clara : apasa pe pedala nationalismului cu scopul de a prosti cati mai multi oameni si astfel sa obtina o sustinere cat mai mare cand vor da astia OUG pe amnistie. Stie ca exista anumite frustrari la adresa bancilor si le exploateaza. La fel face si Dragnea. Intrebarea e cati prosti sunt in Romania care sa aplece urechea la mizeriile astea ?
        • 0 (0 voturi)    
          asta nu-i ala (Luni, 11 martie 2019, 22:48)

          iodixit [utilizator] i-a raspuns lui Maspp

          de tre sa stea 8 ani la pirnaie?
          atunci ce mai vorbim? sa-si faca intii pedeapsa si dupa aia sa vina sa ne explice cesicum cu patriotismul!
  • +49 (57 voturi)    
    Hotule (Duminică, 10 martie 2019, 21:07)

    cetateanulmodern [utilizator]

    patriot ca tine ma mafiotule care a vinde tara pe nimic
    • +25 (29 voturi)    
      a vrut sa spuna patrihoti (Duminică, 10 martie 2019, 21:49)

      Coco Whistle [utilizator] i-a raspuns lui cetateanulmodern

      ar trebui sa stim si noi care sint criteriile de selectie si cum masuram nivelul de patriotism sau apartenenta la alte interese.exista o lege de functionare a bnr? un regulament? control? monitorizare? daca da ce treaba are patriotismul cu administrarea unei banci nationale?
      • +5 (5 voturi)    
        Este noua invenție a lui Vâlcov și Dragnea (Luni, 11 martie 2019, 11:29)

        Spiky [utilizator] i-a raspuns lui Coco Whistle

        Un aparat modern care se numește patrihoțometru. El măsoară și cântărește de câte ori a fost condamnat cel vizat și dă nota zece doar celui care a luat cel puțin 3 ani de închisoare cu suspendare.... vedea-i-aș suspendați de funie!
    • +12 (16 voturi)    
      nu conteaza (Duminică, 10 martie 2019, 22:18)

      Yo_yo [utilizator] i-a raspuns lui cetateanulmodern

      prostii il cred. si sunt multi ai dracului. lasa ma sa fure tot ca tot prostii o sa crape de foame. eu le-as da pe langa acest mandat inca 2 ani de guvernare macar sa se ajunga la faliment. cam asa se va ajunge prin 2021-2022. odata si cu noul program PNDR. canci subventii pentru agricultura, programe europene mai mici, zootehnia e deja KO. Stati sa pice si firmele din energie.
    • +13 (15 voturi)    
      Mă apucă disperarea când văd că (Luni, 11 martie 2019, 8:52)

      Rescator [utilizator] i-a raspuns lui cetateanulmodern

      acest hoțoman condamnat la opt ani de inchisoare
      se dă mare patriot și ne fabrică,ca pe niște cuie
      ruginite,Bugetul și politica economică a Statului.
      Trebuie alungat cât mai repede din cuibul de viespi
      care este Guvernul de acum.
  • +32 (42 voturi)    
    Comment sters de user (Duminică, 10 martie 2019, 21:08)

    DiDiRo [anonim]

  • +42 (52 voturi)    
    Valcov un ratat (Duminică, 10 martie 2019, 21:09)

    biensur [utilizator]

    Cum adica sa scoata capul Romania din tarana? Parca zicea pavianul ca a scos Romania din noroi deja. A intrat la loc atat de repede?
  • +43 (53 voturi)    
    acest infractor obraznic (Duminică, 10 martie 2019, 21:14)

    trandafil [utilizator]

    o sa duca Romania la faliment.
    Cat mai rabdati fratilor?
  • +23 (39 voturi)    
    Romanilor le place in "tarana". (Duminică, 10 martie 2019, 21:21)

    emil bobu [utilizator]

    De aceea nu voteaza, vor sa fie perpetuu in mizerie si saracie.
    • +10 (28 voturi)    
      Daca votul ar schimba ceva,sigur ar fi interzis (Duminică, 10 martie 2019, 21:51)

      Plagarus [utilizator] i-a raspuns lui emil bobu

      Sa votezi oameni din psd,este o dovada de tembelism
    • +5 (5 voturi)    
      Cum sa nu voteze?! (Luni, 11 martie 2019, 11:45)

      Sunt_nimic! [utilizator] i-a raspuns lui emil bobu

      Cum poti spune ca nu voteaza?!
      In decembrie 2016, 18% au votat direct pedesereul, iar 62% l-au votat indirect, dar la fel de sigur, prin neprezentarea la alegeri!
      Era absolut evident ce iese daca nu te duci la vot ...
  • +23 (29 voturi)    
    Pai sunteti rusi! (Duminică, 10 martie 2019, 21:24)

    V. Istina [utilizator]

    Cu minciuni si dezinformare, abuz si intimidare incercati sa restructurati intregul stat roman.

    Romania este sub ocupatie. O clica de borfasi sustinuti de rusi incearca sa distruga independenta justitiei, subjugarea economiei si discreditarea si distrugerea serviciilor de informatii.

    Trebuie arestati pana nu e prea tarziu. Daca e nevoie, Presedintele poate declara chiar starea de urgenta. Asa nu se mai poate. Chiar daca vor fura alegerile, cine sa-i traga la raspundere daca justitia va disparea?
  • +24 (28 voturi)    
    8 ani (Duminică, 10 martie 2019, 21:27)

    microbistu' [utilizator]

    iar eu imi doresc, din tot sufletul, sa incepi cat mai curand, cei 8 minunati ani!
  • +23 (29 voturi)    
    am cravata mea/sunt peoner :-) (Duminică, 10 martie 2019, 21:35)

    Dedalus [utilizator]

    Ce-ar fi sa se imprumute ROmania mai putin?

    E?

    Sa te imprumuti de la proprii copiii si sa strigi dupa aia ca esti patriot, dand in singura institutie care ne mai fereste de "efectul Venezuela" este chiar dovada de mare marsavie.

    "Fara comunisti!"
    • +8 (10 voturi)    
      Un "ov" mândru că-l cred românii (Luni, 11 martie 2019, 7:33)

      clencix [utilizator] i-a raspuns lui Dedalus

      Iată semidoctul tipic al apelor tulburi, care transformă imbecila sa wishful thinking în tehnică de manipulare. El zice că satisface niște dorințe simple prin false soluții - niște paliative naive, niște "minuni" ale unui fals mesia - născute în mintea unui superficial ce-și afirmă agresiv tupeul în fața celor ce-l cred și nu-l cercetează. Aplaudacii lui, ca și el, vor să trăiască în propria bună părere despre sine, azi cel mai insidios drog al mulțimii inculte, inși care vor sa trăiască bine fără să învețe.
  • +16 (22 voturi)    
    Mars (Duminică, 10 martie 2019, 21:36)

    deville2010 [utilizator]

    la cimitir Vâlcoave.
  • +16 (22 voturi)    
    Daca nu ar fi banii astia la BNR (Duminică, 10 martie 2019, 21:37)

    ipolitic [utilizator]

    si penalii astia in numele Romaniei ar vrea sa imprumute 36 de miliarde, cu siguranta am plati anual nu un miliard ci zece.
    Romania "va scoate capul din tarana" abia dupa ce dispareti voi. De capul vostru nu sunt sigur.
  • +14 (20 voturi)    
    Ruptzi in dos,dar ''patrioti " ! (Duminică, 10 martie 2019, 21:49)

    Plagarus [utilizator]

    Se fura en gros tot din patriotism,bey Valcavou ??????
  • +19 (25 voturi)    
    "Patriot"... (Duminică, 10 martie 2019, 21:53)

    naitza [utilizator]

    ...care sa ascunda spaga prin cimitire. De ce nu este inca la puscarie marlanul asta? FMM de jeg spurcat si tuturor votantilor lui!
  • +17 (27 voturi)    
    dar stai (Duminică, 10 martie 2019, 21:57)

    transpenibilus [utilizator]

    BNR nu administreaza portofoliu ca sa-l compari cu investii speculative intr-o tara ca Romania in care un condamnat penal vb la tv de aur si banj in loc sa curete la porcii GAZ-ului penitenciarului Jilava.

    BNR administreaza REZERVA NATIONALA, nu a psd, nu a guvenului analfabet si nici un fond de investitii.

    Pricepi #penalule dariusica? O sa infunzi puscaria de n-o sa iasa nici nepotii tai de dupa gratii :-)
    • -13 (19 voturi)    
      ce este ala GAZ ? (Duminică, 10 martie 2019, 23:08)

      miculescu-rucar [utilizator] i-a raspuns lui transpenibilus

      Vezi ca vocabularul te da de gol cine esti !
      Un singur cuvant te deconspira , acoperit de doi bani care esti tu !
      Pentru asta primesti băi salariu nesimtit si pensie nesimtita ? sa postezi pe hn ?
      • +15 (19 voturi)    
        hehe (Duminică, 10 martie 2019, 23:57)

        transpenibilus [utilizator] i-a raspuns lui miculescu-rucar

        Pe langa ca esti rus esti si penibil postacule #dacaiceas

        Vezi ca ip-ul te da de gol cine esti ! Kisellef 6 duhneste din tine, samahoanca expirata :-)

        Cica la sri sunt liste cu adresele postacilor k6 si k10, urmeaza o vizita populara ;-)
        • -5 (15 voturi)    
          băi agitator deconspirat , (Luni, 11 martie 2019, 2:18)

          miculescu-rucar [utilizator] i-a raspuns lui transpenibilus

          pentru ce postezi incasezi : spor de dispozitiv , spor de port arma , norma de hrana , norma de echipament +solda de flostoner ! cum dreaqu platesc romanii stipendii asa de grase unor ratati ca tine ?
          ai vazut cat de fraier esti , cum te-ai dat de gol ?
          ps : esti penibil de-a dreptu' !
          la munca băăăă !
          • 0 (0 voturi)    
            Nu stiu sa scriu cu litere kirilice... (Luni, 11 martie 2019, 23:41)

            naitza [utilizator] i-a raspuns lui miculescu-rucar

            ...asa cred ca ai intelege mai bine rusnacule, dar merge si in romaneste: Pasol na turbinca, Vidma!
  • +16 (22 voturi)    
    :) (Duminică, 10 martie 2019, 22:04)

    Xorciser [utilizator]

    Valcov isi da seama ca ii face un lobby extraordinar lui Isarescu pt un nou mandat?

    PS: ar putea sa scape de el rapid, Isarescu a zis ca iese la pensie si se retrage din BNR atunci cand Romania va intra in zona euro...
  • -29 (35 voturi)    
    extrem de grav, daca BNR plateste 80 mil eur... (Duminică, 10 martie 2019, 22:09)

    demaGOGU [utilizator]

    ... pe an ptr a "parca" rezerva internationala -aur+valuta- in strainatate.

    BNR e obligata sa clarifice imediat acuzatiile.
    • +8 (10 voturi)    
      Hehe (Luni, 11 martie 2019, 2:19)

      jeanvaljeanro [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      Cam cat da pe pensia lui Slugarel :)) Si aia nu ne ajuta cu nimic, dimpotriva :)))
    • +6 (6 voturi)    
      Băi răspândak de doi copeici (Luni, 11 martie 2019, 11:33)

      Spiky [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      Pe site-ul BNR este un raport clar cu cheltuielile efectuate. O secțiune este despre cât cheltuie cu rezerva de aur - mai puțin decât pensia nesimțită a lui Buborel meniscul inJustiției!
    • +1 (1 vot)    
      bai raspandac patetic, (Luni, 11 martie 2019, 16:07)

      natbl73 [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      Romania, nu BNR, plateste 36 mii/an pentru a isi sti aurul in siguranta, si vizibil international ca garantie pentru forta tarii

      Alea 80 mil sunt din burta lui Dracnea, si tu ai inghitit pe nerasuflate
  • +19 (23 voturi)    
    Intrebare (Duminică, 10 martie 2019, 23:26)

    DurAndrei [utilizator]

    Ce fel de oameni suntem noi romanii daca permitem unor borfasi dovediti precum acest exemplar cu nume de cotropitor slav sa-si dea cu parerea asupra a orice tine de economia unei tari? De ce le permitem (si mai grav) sa ia decizii cu privire la soarta acestei tari amarate?
    • -17 (23 voturi)    
      uite asa ! (Luni, 11 martie 2019, 0:10)

      miculescu-rucar [utilizator] i-a raspuns lui DurAndrei

      asa permitem noi unor .. cu nume de cotropitor , cum ar fi
      -klaus
      -kovesi
      -helvig
      restul postarii tale se aduga
      • +9 (9 voturi)    
        Pe bune? (Luni, 11 martie 2019, 7:09)

        DurAndrei [utilizator] i-a raspuns lui miculescu-rucar

        Asa ti-a spus Scanteia 3 a lui Felix Basinosu'?
      • +11 (11 voturi)    
        Ai dreptate ! (Luni, 11 martie 2019, 7:19)

        Observatore [utilizator] i-a raspuns lui miculescu-rucar

        Ceusescu si Elena . Romani pursinge .
        ASTA trebuie .
      • 0 (0 voturi)    
        lasa ca dracnea e mai bun (Marţi, 12 martie 2019, 8:34)

        liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui miculescu-rucar

        e clar ca averea lui e obtinuta cinstit si ca el nu a furat, doar agenturili i-au inscanat tot.,..
        la fel valconv, mazare, udrea etc....

        serios acum... un transplant de creier ti-ar fi de mare ajutor!
  • +17 (19 voturi)    
    Valcov nu e la inchisoare inca? (Duminică, 10 martie 2019, 23:40)

    John_english [utilizator]

    parca era condamnat.
    • +11 (11 voturi)    
      Legile sunt doar pentru prostime (Luni, 11 martie 2019, 7:35)

      ABBV [utilizator] i-a raspuns lui John_english

      nu si pentru hoti si tradatori. La schimbarea de regim oameni astia ar trebui sa umpre puscariile cu pedepse pe viata. Pentru toate nenorocirile intamplate in spitale si pe sosele.
      Condamnatii cu legea asta!
      „Art. 394 (1) Fapta cetățeanului român de a intra în legătură cu o putere sau cu o organizație străină sau română ori cu agenți ai acestora, în scopul de a suprima sau știrbi unitatea și indivizibilitatea, suveranitatea sau independența statului, prin:

      a) provocare de război contra țării sau de înlesnire a ocupației militare străine;

      b) subminare economică, politică sau a capacității de apărare a statului;

      c) aservire față de o putere sau organizație străină sau română

      d) ajutarea unei puteri sau organizații străine sau române pentru desfășurarea unei activități ostile împotriva securității naționale,

      se pedepsește cu detențiunea pe viață și interzicerea exercitării unor drepturi.

      Mare parte a grupului PSD ALDE se incadreaza perfect!
    • 0 (0 voturi)    
      pentru a scrie decizia pentru Dansul (Luni, 11 martie 2019, 14:06)

      ..13 [utilizator] i-a raspuns lui John_english

      Pixul si pixelii s-au blocat pretz de un an de zile...

      de abia acum poate mititelul sa conteste decizia din prima instanta...

      greu tare!
  • +14 (18 voturi)    
    Opriti-l pe Dragnea ! Constient sau nu (Duminică, 10 martie 2019, 23:45)

    Susufler0 [utilizator]

    face jocul rusilor si va distuge Romania !

    PS. Iremediabil ! :(((
  • +10 (14 voturi)    
    A vorbit la Antena Condamnatilor (Duminică, 10 martie 2019, 23:53)

    John_english [utilizator]

    acum observ.

    :))
  • +11 (13 voturi)    
    Gargara (Luni, 11 martie 2019, 2:16)

    jeanvaljeanro [utilizator]

    Multa gargara ieftina. Asteptam alegerile, altceva nu prea avem ce face...
    • +10 (10 voturi)    
      alegerile in romania (Luni, 11 martie 2019, 4:26)

      Coco Whistle [utilizator] i-a raspuns lui jeanvaljeanro

      nu sint cel mai bun instrument de corectie. sa nu uitam cum comunistii dar si altii au furat alegerile cind nu au adus minerii sau au tras in populatie. cel mai important e sa va implicati, sa aveti o voce, o atitudine, sa ne unim in grupuri cu decenta, etica si patos ptr idealuri care sa ne faca demni si mindri.
  • -2 (10 voturi)    
    naiv (Luni, 11 martie 2019, 8:29)

    codrean [utilizator]

    Am luat la rand postarile : nici un comentariu la obiect, doar injuraturi ! Trist ...
    Asta nu inseamna (deloc) c-as fi de acord cu afirmatiile Valcov dar ... nu se poate discuta civilizat ?
    • +14 (14 voturi)    
      Cam greu sa scrii la obiect (Luni, 11 martie 2019, 9:20)

      sile_v [utilizator] i-a raspuns lui codrean

      Valcov abereaza cumplit. El compara rezerva BNR cu banii pe care ii imprumuta Romania si sugereaza destul de clar ca banii aia stau degeaba acolo.

      "Decat sa ne imprumutam noi 35 de miliarde si sa dam 1 miliard dobanda, nu folosim noi mai bine rezervele BNR?"

      Omul este extrem de primejdios. Si e lasat la liber sa faca astfel de afirmatii, desi e membru in guvern. Iar guvernul nu se dezice de afirmatii.

      Vorbim de un individ practic fara cariera in domeniu (cativa ani director general la o cooperativa de credit), cu doctoratul fals, condamnat la 8 ani pentru spalare de bani.

      Chiar am luat-o razna cu totii? Cum de am dat tara pe mana acestor indivizi si complet nepregatiti si ticalosi si corupti pana in maduva oaselor?

      Cum am ajuns sa ne vorbeasca Valcov noua de patriorism?
  • +10 (10 voturi)    
    Patriotul Acefal,... (Luni, 11 martie 2019, 8:49)

    Ponta [utilizator]

    ,... a mai grohait odata.
    Patriotul HOTILOR, mars la Rahova unde iti este locul.
  • +8 (8 voturi)    
    tarana (Luni, 11 martie 2019, 8:56)

    ContHotnews [utilizator]

    sigur, lasa ca o sa scoatem capu din tarana din cheltuit bani pe lucruri care nu fac bani. #maredeficit mare caracter.
  • +10 (10 voturi)    
    eu imi doresc din tot sufletul (Luni, 11 martie 2019, 9:15)

    liviu_ [utilizator]

    ca infractorii sa nu mai apara la TV, sa nu mai faca legi etc etc

    psd care fura de rupe de la romani, vb. de patriotism!

    astia in 20-20 o sa ne lasa mai rau decat venezuela daca nu-i opreste nimeni!
  • +10 (10 voturi)    
    Un infractor care vorbeste de patriotism (Luni, 11 martie 2019, 9:45)

    arap [utilizator]

    unde iti era iubirea de patrie cand furai ca in codru, ma strigoiule?
  • +7 (7 voturi)    
    Oare... (Luni, 11 martie 2019, 9:54)

    astronaut [utilizator]

    unde si cine a mai vazut un HOT PATRIOT...mars la furat !!
  • +4 (4 voturi)    
    Parerea ta... (Luni, 11 martie 2019, 10:47)

    sim18 [utilizator]

    Ce iti doresti tu, nu ne intereseaza!!!
  • +2 (2 voturi)    
    Stai (Luni, 11 martie 2019, 11:49)

    JustinCase [utilizator]

    Asta vorbeste din parnaie, sau cum? Si-a facut vlog, ca Sorin Ovidiu Vantu? Nu fusese condamnat la cativa ani de inchisoare, parca? De ce mai umbla liber printre noi si se ingrasa ca un porc dintr-un post inalt de bugetar?
  • +5 (5 voturi)    
    Mare patriot e si Valvov (Luni, 11 martie 2019, 13:12)

    Mircea1978 [utilizator]

    Iata un exemplu de patriotism aici: https://www.stiripesurse.ro/averea-lui-darius-valcov-10-milioane-de-euro-case-in-fran-a-belgia-elve-ia-monte-carlo-i-italia_951237.html


    AVEREA lui Darius Vâlcov:10 milioane de euro, case în Franța, Belgia, Elveția, Monte Carlo și Italia


    In acest caz normal ca vorbesti de patriotism! Ce brazda masii!
  • +2 (2 voturi)    
    valcov nu stie proverbul ala romanesc (Luni, 11 martie 2019, 14:03)

    ..13 [utilizator]

    ce iei pe mere dai pe pere!

    IN traducere libera pot explica cam asa:
    Ce reduci prin aducerea aurului in RO= cica ca un bun patriot dar redus mintal cum pare sa fie dansul, Valcov - pierzi ca urmare a cresterii dobanzii pe piata externa a imprumuturilor pentru ca pentru ca si asa nu mai ai credibilitate dupa ce s-au elaborat pe mare fuga niste OUG-uri...

    Acusi ne anunta dansa Prima Ministra - zisa si proasta satului - ca totul este perfectibil -ref. OUG-uri - dar asa o tine din 18 Februarie si nimicutza nu s-a perfectat/perfectionat - ca nici nu stiu cum sa o mai dau ca sa priceapa cumva dansa...
  • -4 (4 voturi)    
    UN SAMBURE de ADEVAR (Luni, 11 martie 2019, 15:31)

    jidanul [utilizator]

    Valcov are pacatele lui dar, un sambure de adevar exista in spusele lui pentru ca nu poti avea un sistem bancar onest cu clientii bancari din Romania cand ai CA al BNR depasit moral si fizic, condus de "Manole" cel matusalemic. Acest BNR atat de protectiv cu sistemul bancar si a c.a.r.-urilor si i.f.n.-urilor, a nenorocit sanatatea si viata a peste 2 milioane de romani. CA al BNR are nevoie de schimbare, de reformare si transformare radicala a metodelor de lucru care sa protejeze in mod real clientii sistemului institutilor financiare de creditare-depozitare si nu bancile, c.a.r.-urile si i.f.n.-urile.
    • +2 (2 voturi)    
      boule (Luni, 11 martie 2019, 16:35)

      Jude [utilizator] i-a raspuns lui jidanul

      Reformare este nevoie la politicieni.
      Reformare a incercat USR prin proiectul "Fara penali in Functii Publice"
      Prost e cel care s-a imprumutat la IFN, CAR sau camatari ca sa-si cumpere SmartTV sau alte bunuri.
      Prost e ala care a facut credit de 150000 Eur pentru un apartament intr-un bloc vechi sau ala care si-a luat vila cu 4-500000 si care acum valoreaza maxim 150000 Eur.
      Romanii s-au nenorocit singuri. Cand cumparau imobil cu > 2000 Eur/mp ce depasea pretul din marile orase europene trebuiau sa se astepte ca aici o sa se ajunga.
      Cat despre tine, e clar ca ai o educatie financiara precara.