SIE cumpără antidiareice, medicamente pentru sistemul nervos, dar și alte remedii în valoare de peste două milioane de lei

de N.O.     HotNews.ro
Sâmbătă, 9 martie 2019, 11:39 Actualitate | Esenţial


medicamente
Foto: YouTube
Serviciul de Informații Externe cumpără medicamente în în valoare totală de peste două milioane de lei fără TVA. Printre produsele solicitate se numără antidiareice, vitamine, precum și diverse medicamente pentru ginecologie sau sistemul nervos, relatează Mediafax.

Serviciul de Informații Externe a lansat o licitație pentru cumpărarea de produse şi preparate farmaceutice.

Valoarea totală estimată este de 2.113.320,88 lei fără TVA.

Printre medicamentele solicitate se numără antidiareice, antiinflamatoare și antiinfecțioase intestinale, preparate împotriva anemiei, diuretice, antifungice de uz dermatologic și preparate împotriva gutei. De asemenea, SIE intenționează să mai cumpere antiinfecțioase și antiseptice pentru ginecologie, medicamente pentru sistemul nervos, dar și antiinflamatoare și antireumatismale.

Termen limită pentru primirea ofertelor este 1 aprilie 2019, ora 15:00.

















2399 vizualizari

  • +7 (9 voturi)    
    Brusture si salcie. (Sâmbătă, 9 martie 2019, 11:45)

    Sati [utilizator]

    Vin vremuri k1k1cio1se si debile.
  • +1 (9 voturi)    
    normal, toti sunt niste cufuriti. (Sâmbătă, 9 martie 2019, 11:48)

    ...!?! [utilizator]

    mai ales cei din sri. magistratura si care mai vreti voi.
    • +6 (6 voturi)    
      Psd-alde-udmr-pnl. (Sâmbătă, 9 martie 2019, 12:10)

      alibaba: 10 AUGUST 2018 [utilizator] i-a raspuns lui ...!?!

      .
  • +3 (9 voturi)    
    SIE? Vlase? (Sâmbătă, 9 martie 2019, 13:36)

    Jolly Roger [utilizator]

    Asa de rau e pe acolo?!?
    Hmmm... Pentru cei din misiune sau pentru cei de la birou?
  • 0 (4 voturi)    
    Băieții lucrează după un plan pe termen (Sâmbătă, 9 martie 2019, 17:06)

    Rescator [utilizator]

    lung.Medicamentele alea sunt pentru Dictatorul
    malefic și toxic Liv Jong UNU și pentru interlopii din
    gașca lui ,atunci cănd vor fi cazați in Fortul de la
    Jilava.
  • +3 (5 voturi)    
    Cred ca... (Sâmbătă, 9 martie 2019, 19:14)

    UpNext [utilizator]

    Nu, sunt convins ca in nicio tara din lume nu se comunica pe media mainstream ce medicamente cumpara serviciile de informatii pentru uz propriu, cum o fac valahii (evident ca vulgu' cu fustele-n cap sa faca misto, cum se si vede mai sus)

    Daca tot ati inceput, insa, poate informati si ce medicamente si tampoane se cumpara la Parlament, presedintie, partide (toate), ministere (toate) etc., ca sa hohoteasca toata planeta de media infantila valaha....
    • -1 (1 vot)    
      Sunt bani publici (Duminică, 10 martie 2019, 2:42)

      TheFreeOne [utilizator] i-a raspuns lui UpNext

      De ce sa nu stim si noi?
      Daca erau ingrijorati ca se afla in presa, nu mai cumparau cu astfel de bani...
      Nici nu stiu daca e moral sa cumpere medicamente din bani publici, ca doar nu sant spital.
      Eu nu dau fuguta la angajator sa-mi cumpere Coldrex cand sant racit.
      Ah, stai, lucrez la privati...
      La stat e ok sa cumperi ce vrei din banii fraierilor.