VIDEO UPDATE Dragnea: Mi-am asumat rolul să decontez tot/ Nu e usor să ai copiii hăituiți, fata cu care trăiesc și pe care o iubesc

de MH     HotNews.ro
Duminică, 3 martie 2019, 14:29 Actualitate | Esenţial


Dragnea PSD Gorj
Foto: domino.ro
Liderul PSD, Liviu Dragnea, și-a continuat duminică turneul în filialele județene și atacurile la adresa președintelui Iohannis și a opoziției, vorbind despre un sistem ocult sau despre "lacheii lui Iohannis, care au un singur scop - să stimuleze ura". De asemenea, el le-a spus social-democraților că și-a asumat rolul de a deconta tot și s-a plâns că îi sunt hăituiți copiii și "fata" cu care trăiește și pe care o iubește.


După ce cu o zi în urmă a fost la Reșița, Liviu Dragnea a mers duminică la Târgu Jiu, la Conferința județeană de alegeri a PSD Gorj, la eveniment aflându-se și Lia Olguța Vasilescu și Claudiu Manda.

În discursul său, Dragnea și-a continuat atacul la adresa președintelui și a opoziției, susținând că "ei vor ca românii să trăiescă rău pentru a fi nervoși și supărați ca să poată pune semințele urii mult mai ușor".

"Au țipat când am mărit salariile, pensiile, au spus că de fapt pensiile scad. De ce își urăsc acești oameni conaționalii? Pentru că ei nu fac politică pentru oameni. Singurul partid care face politică pentru oameni este PSD. Ei au caștigat prin dezbinare și prin ură", a declarat Dragnea.

Continuând atacurile, în fața unei săli pline, liderul PSD a susținut că "toții lacheii lui Iohannis au un singur scop- să mintă, să înjure și să stimuleze ura, pentru ca aRomânia să fie un stat dezbinat".

El le-a mai spsus membrilor PSD că și-a asumat rolul "să deconteze tot" și să îi fie hăituită familia. El a reacționat și la informațiile din Evenimentul Zilei potrivit cărora s-ar fi despărțit de Irina Tănase: "Mi-am asumat rolul să decontez tot. Nu e ușor să ai copiii hăituiți, femeia pe care o iubesc. Și apropos, domnule Andronic, termină cu mizeriile. Oprește-te la mine, dacă ești bărbat, ceea ce nu cred".

"Se tot spune că sunt cel mai rău om. Păi haideți să vedem de ce? Sunt rău pentru vreau ca pensionarii să aibă o pensie ca să ducă o viață tihnită. Sunt rău pentru că nu mai vreau ca prețul la gaze să fie făcut de șmecheri? Sunt rău pentru că nu mai vreau să intre în România fructe și legume otrăvite? Pentru că îmi doresc ca fermierii români să aibă șansa să își pună marfa în galantarele din România? Pentru că îmi doresc ca această țară să fie respectat în lume și în Europa? Da, dacă îmi doresc asta și sunt rău, atunci înseamnă cu sunt rău. Sunt tău pentru că vreau drepturi egale, vreau să fim respectați?", a continuat Dragnea.

Noi amenințări pentru "trădători și vânzători"

Liviu Dragnea a admis că a făcut și greșeli, dar "oricine greșește și a lansat noi amenințări către foștii membri ai PSD care au plecat din partid, pe care i-a numit trădători și vânzători": "Poate am făcut greșeli și sigur am făcut. Oricine greșește. Dar nu mai accept de la niște trădători, de la niște vânzători, unii pe care i-am pus în funcție, i-am sprijinit și să vină să dea lecții de minciună, de românism. O să primească răspuns de la mine".

Liviu Dragnea a avut și un mesaj pentru social-democrați: "Nu v-ați săturat să vedeți această țară abuzată? Atâta rău? Oameni care încearcă să împingă România către interesele celor care stau în spate și căpușează. Dacă credem că suntem români, patrioți, stimați colegi nu stați. Eu îmi duc misiunea până la capăt".
"Nu am crezut că va veni în România un președinte mai rău și mai toxic ca Băsescu"

Continuându-și acuzațiile la adresa președintelui Klaus Iohannis, Liviu Dragnea a spus că nu a crezut că România poate fi condusă de un președinte "mai rău și mai toxic ca Băsescu".

El a mai susinut că șeful statului are de gând să sacrifice orice pentru a obţine un nou mandat, "ca să scape de relele pe care le-a făcut" și le-a cerut social-democraților să se trezească și să nu-l mai lase pe Iohannis să câștige un nou mandat.

"România nu are astăzi nici măcar şeful armatei pentru că nu vrea Iohannis, este ceva fără precedent. De ce credeţi că face lucrul acesta? Orice are de gând să sacrifice pentru a-şi atinge un obiectiv: încă un mandat, ca să scape de relele pe care le-a făcut. Credeţi că noi putem să-l lăsăm pe Iohannis să mai ia încă un mandat, încă cinci - şase ani cu acest om care-şi urăşte propria ţară? Atunci, fraţilor, haideţi să vă treziţi cum ştiu eu PSD şi cum ştiu eu Gorjul. Colegi primari, preşedinţi de organizaţii, membri PSD, simpatizanţi PSD, PSD este poporul român la o scară mai mică, haideţi să ne aducem aminte lucrul acesta. Singurul partid care poate apăra interesele României şi care se poate bate cu oricine pentru această ţară este PSD", a mai spus Dragnea.










Citeste pe MedLife.ro
Mituri despre colesterol










18424 vizualizari

  • +48 (52 voturi)    
    dr. Ragnea (Duminică, 3 martie 2019, 14:34)

    **#** [utilizator]

    O singura intrebare: relatia cu fata cu care traieste si o iubeste este una in spiritul familiei traditionale sau doar in trupul sau?
    • +35 (37 voturi)    
      Nu are ce sa deconteze (Duminică, 3 martie 2019, 16:05)

      Var-De-Procuror [utilizator] i-a raspuns lui **#**

      Fi-su are dosar in lucru, varul meu lucreaza la el. Baiatul e murdar pana in panzele albe, in cel mai bun caz va lua 20 ani. Procurorii vor cere pedeapsa maxima pentru a da exemplu.

      Pe langa afacerile cu ferme, mai are niste firme de fier vechi, il plimba prin cateva companii ale unor arabi si il face de import. Statul roman a fost prejudiciat cu cateva sute de milioane de euro, evaziune fiscala si deducere falsa de TVA.

      Acum baietii sunt la faza cu studiatul arabilor, se pare ca ii vor atarna de coada si o tinichea cu complicitate la terorism.

      Cu alte cuvinte, Liviu i-a terminat viata lui Stefan.
      • +9 (15 voturi)    
        daca esti var al cui zici tu (Duminică, 3 martie 2019, 17:06)

        loveparade [utilizator] i-a raspuns lui Var-De-Procuror

        poate e mai inteligent din partea ta sa nu dai din casa, iar el cu atat mai putin...
      • +18 (20 voturi)    
        la cit a furat (Duminică, 3 martie 2019, 18:13)

        gopo2016 [utilizator] i-a raspuns lui Var-De-Procuror

        cred ca datoria teldrum sint bani de tigari, daca a avut curajul sa declare ca deconteaza, ca normal romani au platit datoria teldrum la UE, deci el acum trebuie sa dea bani romanilor inapoi, cred ca ii are in beci ziditi in vila din Brazilia
        • +1 (1 vot)    
          până (Luni, 4 martie 2019, 8:23)

          nahir [utilizator] i-a raspuns lui gopo2016

          și expresia ”decontez” este din argoul șmenarilor cu ”facultăți” pe la Jilava, Rahova, etc.
    • +29 (31 voturi)    
      Reciproc (Duminică, 3 martie 2019, 16:38)

      florinos [utilizator] i-a raspuns lui **#**

      Ea cu trupul, el cu banii. Dar sa nu fim răi, după ce PSD a condus România 22 de ani din cei 30 de la revoluție, este cam greu unei tinere de 20 de ani sa se afirme, să ajungă sa strângă din munca bani pentru o Vila cu piscina si teren de tenis cum are Dragnea in Teleorman.
      • +8 (12 voturi)    
        Sa nu uitam insa (Duminică, 3 martie 2019, 20:46)

        **#** [utilizator] i-a raspuns lui florinos

        Ca o tanara care se afirma pe cale orala mai mult decat pe cale verbala in cariera politica, te poate infunda la fel de usor. De aceea se si spune: cuvintele nu musca.
    • 0 (0 voturi)    
      încă (Luni, 4 martie 2019, 8:20)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui **#**

      nu s-a hotărât, ăsta fiind și motivul pentru care se exprimă la plural, ”Nu e usor să ai copiii hăituiți,...”. Din câte știu, singura progenitură e beizadeaua cu ferma de porci, echipă de fotbal, VW tunat și nevastă așișderea.
    • 0 (0 voturi)    
      si noi (Luni, 4 martie 2019, 13:29)

      GeorgeT [utilizator] i-a raspuns lui **#**

      O iubim si noi, adica mai multi, ca pe tovarasa conducatorului iubit si el, fmm
  • +35 (37 voturi)    
    "Haituiti"de cosmarul puscariei pt. tatanele penal (Duminică, 3 martie 2019, 14:35)

    Plagarus [utilizator]

    Cati copii de romani sunt haituiti pt. hotiile parintilor ????
  • +40 (42 voturi)    
    infractiunile comise (Duminică, 3 martie 2019, 14:37)

    Antenistontel [utilizator]

    inca nu le-ai decontat!
  • +31 (33 voturi)    
    campanie (Duminică, 3 martie 2019, 14:39)

    zigot [utilizator]

    la nivelul lui de pricepere.
  • +29 (31 voturi)    
    Clubul hăituiților (Duminică, 3 martie 2019, 14:47)

    Kwisatz Haderach [utilizator]

    Sărăcuții de ei, toți politicienii rrrromâni sunt hăituiți, din Costa Rica până în Teleorman:

    http://www.ziare.com/basescu/elena-udrea/basescu-crede-ca-udrea-este-un-om-haituit-si-are-dreptul-sa-se-apere-prin-toate-mijloacele-1509751
    • -5 (19 voturi)    
      Lasa-l pe Basescu, il asteapta pe Toanchina (Duminică, 3 martie 2019, 16:26)

      CruceaLuiDragnea [utilizator] i-a raspuns lui Kwisatz Haderach

      Dupa ce va fi extradat, se duce si Basescu la puscarie.
      Deocamdata ii protejeaza Serviciile pe amandoi.
      Familia lui Toanchina o duce foarte bine. In Romania. Pe bani furati.
      • 0 (4 voturi)    
        Sigur ... (Luni, 4 martie 2019, 3:29)

        Alius [utilizator] i-a raspuns lui CruceaLuiDragnea

        . se duce.. L-au tot dus, incepand cu nascase. In alta ordine de idei, dosarul ala "Flota" la care faci tu "referire", s-a clasat. Daca era sa fie ceva, il redeschideau dracnea cu ai lui pana acum:

        ""Cele 16 nave aflate în contracte de management cu grupul Klaveness au rămas în proprietatea CNM Petromin SA (cu drept de dispoziţie asupra lor) până în 1999-2000, când acestea au fost vândute la licitaţie. Sumele realizate din vânzarea celor 16 nave au fost în cuantum de 63.134.735 USD. Decizia vânzării navelor nu a aparţinut Ministerului Transporturilor, ci a aparţinut FPS şi AGA a CNM Petromin SA, întrucât FPS şi nu Ministerul Transporturilor erau acţionarul majoritar al CNM Petromin SA", arată DNA, în răspunsul la solicitarea MEDIAFAX."

        Ca sa nu mai luam in calcul ca faptele s-au prescris. Plus ca trebuie luate in calcul si modificarile facute de borfasi la legile penale. Asa ca, asteapta tu mult si bine.. Apropo, cine se ocupa de extradarea lui Toanchina? Tudorel?

        In alta ordine de idei, tu tot "bantui" pe site-ri cu aceleasi comentarii, sub diferite nickname-uri. Te bagi mereu in seama (esti sau nu platit sa scrii aberatiile astea) cu acelasi "material", char daca articolul nu are nic o legatura cu ce scri tu:

        "Cred ca va fi extradat Virgil Toanchina in curand (Marţi, 25 aprilie 2017, 17:10)
        Livache69 [utilizator] i-a raspuns lui qwertyuiop

        Si atunci acest Dragnea pe nume Basescu va intra pe bune la bulau. Acum doar a innebunit de frica si stropeste cu excretii peste tot."

        Prin 2011 postai cu nickname-ul "Gonzaguez" ..De mult cam astepti tu sa fie unu' extradat, desi nimeni nu a cerut extradarea lui. Mai anunta-ne, din cand in cand, ca o sa fie ala extradat si Basescu o sa intre la puscarie. Succesuri!
        • -1 (1 vot)    
          Nu ma plateste nimeni, citesc doar presa (Luni, 4 martie 2019, 14:41)

          CruceaLuiDragnea [utilizator] i-a raspuns lui Alius

          Bag mana in foc ca faci parte din Familia Regala. Aia cu prescrisul e betie cu apa chioara, te amagesti de pomana.
          Ce ar trebui sa te sperie e faptul ca sunt mii care suntem cu ochii pe voi si care stim ca orice politician de pe scena romaneasca este santajabil si are un trecut murdar. Altfel nu este admis in liga.
          • +1 (1 vot)    
            Da .. (Luni, 4 martie 2019, 21:17)

            Alius [utilizator] i-a raspuns lui CruceaLuiDragnea

            . ai uitat sa-ti schimbi nickname-ul. Da, voi sunteti mii. Inca o data, tine-ne la curent (tu astia, mii) cand si ce cu extradarea aia pe care nu a cerut-o nimeni. Nu uita: cu cat mai multe nickname-uri o sa folosesti cu atat o sa pari mai multi. E o chestie isteata.
    • +3 (3 voturi)    
      ...via Madagascar-Serbia (Luni, 4 martie 2019, 6:19)

      Spiky [utilizator] i-a raspuns lui Kwisatz Haderach

      Să nu uităm de faraoni și IT-ști de carton!
  • +28 (32 voturi)    
    da... (Duminică, 3 martie 2019, 14:48)

    anion [utilizator]

    .. are ''copiii haituiti, fata cu care traiesc si o iubesc'', iata o declaratie de incest.
    • +21 (25 voturi)    
      ... (Duminică, 3 martie 2019, 15:09)

      tirolez [utilizator] i-a raspuns lui anion

      pare "doar" pedofilie.
      • +19 (21 voturi)    
        În traducere.Să fure tot. (Duminică, 3 martie 2019, 15:26)

        asavreau [utilizator] i-a raspuns lui tirolez

        Fata vrea mulți bani că nu-i ieftină viața în Dubai.Și sincer,nu știu de vreo fată care să aibă un iubit bătrân,știrba și fără bani.Așa că Dragnea fură tot.Ar vrea și aurul de la Londra.Socoate că transportul poate fi aranjat să se rătăcească pe//autostrăzile//din România
      • +15 (17 voturi)    
        al dreaq (Duminică, 3 martie 2019, 18:15)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui tirolez

        martir, unde zăcea el, sub poalele lu fata aia cu care trăiește și o iubește, fi-i-ar familia tradițională să-i fie.
  • +32 (34 voturi)    
    Schizo (Duminică, 3 martie 2019, 14:50)

    John_english [utilizator]

    a uitat sa vorbeasca de indivizii aia de la Atenee Palace care vroiai sa-l omoare. oameni rai peste tot.

    :))
  • +34 (36 voturi)    
    vorbeste lumea ... (Duminică, 3 martie 2019, 14:54)

    nu conteaza cine zice [utilizator]

    ia taiati din pensiile alea speciale si lefurile ametitoare ale grangurilor cu trei gusi si vedeti ce o sa zica poporu' despre chestia asta ...
  • +35 (37 voturi)    
    de ce-ai furat de la copiii nevoiasi nemernicule (Duminică, 3 martie 2019, 14:59)

    mnicku [utilizator]

    de ce ?
    nu ti-au ajuns banii de la buget?

    bah nemernicule , mai ai tupeu sa mai si vorbesti
  • +31 (33 voturi)    
    Aoleu (Duminică, 3 martie 2019, 15:04)

    Akylas [utilizator]

    Pregatiti batistele si servetelele, tovarasi !! Sa-i plangem de mila saracului Daddy, el este, de fapt, o victima...
  • +25 (27 voturi)    
    Revin.... (Duminică, 3 martie 2019, 15:09)

    Akylas [utilizator]

    Primul comentariu l-am scris dupa ce-am citit titlul articolului.
    Acum am citit si articolul, deci pot sa raspund la intrebarea venerabilului sef al camerei deputatilor. Esti rau pentru ca esti un mincinos, un dezinformator si un infractor nepedepsit (deocamdata). In rest, esti bunatatea intruchipata !!!
  • +23 (25 voturi)    
    Dragnea, tare as vrea sa nu mai aud de tine! (Duminică, 3 martie 2019, 15:11)

    V. Istina [utilizator]

    Saracul hot, demagog, tradator de tara, marlan tupeist care fura de la copii, are o amanta mai tanara decat proprii copii dar tine la "familia traditionala", corupt pana in maduva ultimului dinte cariat!

    Dragnea, daca doare asa tare, du-te la puscarie unde meriti, si lasa-ne. Eu nu mai vreau sa aud de tine, si de dramele tale!

    O viata fara Dragnea si cei 400 de hoti! Asta vrem.

    PS:Dragnea si cei 400 de hoti la puscarie!
  • +28 (30 voturi)    
    jegule (Duminică, 3 martie 2019, 15:12)

    DiDiRo [utilizator]

    Jilava e locul tau nu in fruntea unui partid pe care l=ai transformat in grup infractional organizat.
  • +34 (36 voturi)    
    Tupeu de...derbedeu (Duminică, 3 martie 2019, 15:16)

    morometu [utilizator]

    Dar copii care mor de foame, cum se simt? Dar oamenii care mor infectati cu bacterii in spitale, cum se simt? Huzuriti si ne sfidati pe banii nostri, ipocritilor! De unde au copii vostrii atatia bani de trai regesc? Sunt cumva din munca lor? Din munca voastra? Sau din buzunarele noastre?
  • +18 (20 voturi)    
    vorbeste lumea ... (Duminică, 3 martie 2019, 15:20)

    nu conteaza cine zice [utilizator]

    mai aveti putin si faceti prezidu' ala mai mare decat oamenii din sala ... si familia pretendenta din dolj ce treaba are cu gorju' ...??? ca nu mai poti sa sughiti de ei pe nicaieri ...
  • +20 (22 voturi)    
    dragnea (Duminică, 3 martie 2019, 15:26)

    ------ [utilizator]

    Nu vreau sa consum energie cu scrisul despre tine dragnea dar esti penibil cu marturiile astea,infantile!
  • +17 (19 voturi)    
    Dragnea este bun: (Duminică, 3 martie 2019, 15:31)

    asavreau [utilizator]

    Dacă vrea cineva să compromită imaginea PSD de partid social-democrat,asocierea Dragnea cu PSD este o reușită deplină.Nici comuniștii nu aveau în conducere proști mai proști ca Dragnea.Dragnea nu are nici-o filozofie.Ar merita să-l întrebe cineva care este filozofia PSD.
  • +13 (17 voturi)    
    Mentalitatea comună unui tip (Duminică, 3 martie 2019, 15:32)

    Leul in iarna [utilizator]

    de politician român... „Te-am pus în funcții, te-am protejat, ți-am dat și tu m-ai trădat”... Oare de ce Dragnea îi pune în funcții pe unii și după ce criterii îi selectează?Dar ce să zic de el, că și Băsescu s-a supărat tot așa când a plecat Adriana Săftoiu de lângă el... Am tresărit când l-am auzit spunând în gura mare că l-a trădat după ce i-a făcut toate poftele și i-a pus și „bărbățelul” în fruntea SRI... USR arată acum că schimbă metoda de numire în funcții...
  • +13 (15 voturi)    
    si ce-a facut in 2 ani din tot ce spune ca vrea ?! (Duminică, 3 martie 2019, 16:51)

    ics_11 [utilizator]

    Multi dictatori au pretins ca vor binele tarii si al poporului. Printre ei Hitler si Ceausescu. Dar una spuneau si alt faceau.
    in afara de asaltul continuu impotriva justitiei, luand masuri bune doar pentru penali, dragnea nu a spus decat ca va face ceva si a mintit. A spus ca :
    - tva-ul va fi 18% de la 01.01.2018
    - se va ieftini gazul de la 1 ianuarie 2019 si nu s-a ieftinit
    - va scadea robor-ul si nu a scazut
    - va creste pensia la 1250 lei incepand cu 01.01.2019 si acum e preconizat sa creasca 8 luni mai tarziu
    - bnr e vinovat de deprecierea leului
    - va face un megaspital
    - va face 8 spitale regionale
    - deficitul bugetar va fi de 2.30% din PIB in 2019, acum este prevazut unul de 2.75%
    - impozitul pe dividende va fi 0% din 2018, si este 5% i in 2019
    - este o firma care vinde suc si de aia a dat oug 114
    - au vrut unii sa-l asasineze (se uitau urat la el)
    - s-a cercetat presupusul asasinat, dar de fapt nici o institutie nu a fost sesizata
    - va face sute de km de autostrada
    - ca pana la sfarsitul anului 2018 se semneaza contactul pentru autostrada comarnic-brasov
    - va face un miting cu 1 milion de psd-isti
    - Ciolos a lasat o gaura de 10 miliarde
    - statul este indreptatit sa ia bani de la iohanis
    - il suspenda pe iohanis
    - cand s-a dat oug 13 a spus ca el nu stia nimic
    - ca nu va introduce alte taxe dar a introdus supraacciza la benzina, contributia asiguratorie pentru munca, impozite pe cifra de afaceri a firmelor din diverse domenii.
    Numai minciuni.
    In acelasi timp :
    - amana discutarea ridicarii imunitatii a lui Tariceanu
    - a facut un biuget pe care l-a trimis la CSAT si apoi l-a modificat drastic (pana si mircea bade a a spus ca a incercat sa pacaleaca CSAT-ul ca altfel nu trecea)
    - pensiile speciale au crescut foarte mult
    - o gramada de legi promvate de psd au picat la ccr

    Alaturi de dragnea, mai vor binele Romaniei si al romanilor : valcov, teodoroici, dancila, codrin stefanescu, iordache, nicolicea, serban nicolae s.a.m.d. Toti oameni buni.
    • +3 (5 voturi)    
      mult prea lung, inutil (Duminică, 3 martie 2019, 20:28)

      iliterat_b3-a5-8c-30-58-1f [utilizator] i-a raspuns lui ics_11

      Lista este muult prea lunga, si nu are niciun rost: electoratul lui Daddy nu tine minte maimult de trei zile, pentu ei, toate promisiunile acelea u disparut in negura preistoriei!

      Il vor vta din nou pe Drancea, pentru ca este om de-al nostru din popor, se iubeste cu o fata frumoasa si combate bine impotriva vanzatorileor si tradatorilor!
  • +11 (13 voturi)    
    psd (Duminică, 3 martie 2019, 17:03)

    _Un stelist_ [utilizator]

    Auzi la cariat, singurul partid care face politică pentru oameni e psd. Pffff, dragnea și bandiții lui sunt, oare, oameni???
  • +10 (12 voturi)    
    are dreptate tataia (Duminică, 3 martie 2019, 17:14)

    cetateanulmodern [utilizator]

    In sfarsit Dragnea spune adevarul.Fata cu care traieste.......ai vrut ....frageda...plateste tataie.Si Fata a stiut cu cine urmeaza sa se....dar a acceptat asa ca-si merita soarta.
  • +10 (12 voturi)    
    sa fim ingaduitori (Duminică, 3 martie 2019, 18:00)

    Dedalus [utilizator]

    Uite de ce te uraste lumea tovarase:

    a) cine stie ce inseamna socialismul si sugrumarea pietei nu are motive sa iubeasca un cetatean precum domnia ta, care promoveaza socialismul si lupta impotriva pietei si a concorentei

    b) este foarte dificil, daca nu imposibil, in acest mileniu, sa dai vina pe altcineva pentru faptele tale - daca v-ati asuma indicatiile, in loc sa tot dati vina pe altii, oamenii nu v-ar mai ura atat (acum va considera un mincinos sinstru)

    c) nimeni nu va accepta ca Romania, asa cum e ea, sa fie condusa de un grup de naivi si inconstienti - ori, pentru acest grup, dumneata este responsabil si de-aia te uraste toata lumea

    Asta, in principlat, Nu este rau, tovarase! Esti "doar" comunist si chestia asta romanii fie o inteleg fie o intuiesc.

    ///

    Povestea cu "infractiunile" vine ca un fel de "concentrator" a ceea ce eu am spus mai sus,

    Cred ca singura solutie ar fi sa te retragi din politica. S-au mai retras si altii si le merge bine. Chiar daca vei fi condamnat, tot va fi mai bine decat asa,

    Iar daca esti cu adevarat vinovat , atunci tot la inchisoare vei ajunge, indiferent de varsta. Si vei fi pierdut si viata de pana atunci intr-o necontenita zbatere pentru a nu ajunge la inchisoare, huiduit si urat de toata lumea, Asta nu e viata.
  • +10 (12 voturi)    
    Sau mai bine spus (Duminică, 3 martie 2019, 18:19)

    optiunea-2 [utilizator]

    in traducere psd-rom, se jertfeste el ca jesus! Omu’ e apocaliptic, el sau nimeni! Doar el vede lumina; periculos și că se joaca cu nationalismul-populismul... dragnea e caz clinic de țărănoi ajuns la putere! Cizmarul nr2!!
  • +7 (9 voturi)    
    SIC SEMPER TIRANIS (Duminică, 3 martie 2019, 19:04)

    sxn2 [utilizator]

    Etapa ultima de victimizare.
    Sper sa devina istorie
    D.P.D.V. istorie: RIP
  • +7 (9 voturi)    
    las ca si-o ia el peste bot... (Duminică, 3 martie 2019, 21:47)

    Foxcrawl.com [utilizator]

    auzi la el, "copilasii haituiti". Se refera la aia care merg cu X5 si petrecareti la tot felul de sindrofii de partid?
  • +9 (11 voturi)    
    bai (Duminică, 3 martie 2019, 22:38)

    csan [utilizator]

    mafiotule care pensii le-ai marit ma mincinosule ! Am bani mai multi in buzunar dar pot cumpara mai putin decat inainte de a veni tu cu clica ta de borfasi si lichele la putere. Poate fraieresti tu cativa antenisti dar majoritatea pensionarilor au simtit "marirea " pensiilor pe pielea lor. O ducem mult mai rau decat pe vremea lui Basescu. S-a dus dracullui si cursul euro-leu si ai tupeul sa spui ca ducem o viata decenta . Imi este scarba de tine, de copii tai si mai ales de fata pe care o iubesti. Numai tu ai copii.? Ai furat de la orfani sa le dai copiilor tai. Ai furat din banii veniti de la UE, furi din avutia nationala fara pic de jena, iti insuseti bunuri care apartin intregului popor si ai nesimtirea sa spui ca vrei binele romanilor. Sper ca cei pe care ii iubesti ,asa mult cum declari, sa plateasca pentru toate magariile pe care le-ai facut celor pe care noi ii iubim. Nu uita ca Dumnezeu nu doarme !
  • +10 (12 voturi)    
    dragostea mea mihaela (Duminică, 3 martie 2019, 22:39)

    Coco Whistle [utilizator]

    la psd e o problema cu dragostea asta, mai ales daca ai taticul general sau cine stie ce alte interese pe care imbecilii nu le pricep. sint milioane de romani care sint casatoriti cu munca, iar in asfel de pozitii romania e singura familie,...dar ce sa te faci cu dragostea ..cind furi pina si de la copii ptr ea?
  • +3 (3 voturi)    
    Cata ipocrizie! (Luni, 4 martie 2019, 9:29)

    sim18 [utilizator]

    Iti e mila de ai tai? Dar de oamenii simpli nu iti este? Pensii speciale ilegale... ai impartit tara in doua nemernicule!
  • +3 (3 voturi)    
    Sultanul ''greseste''distrugand o tara, cei care (Luni, 4 martie 2019, 12:26)

    deval [utilizator]

    eventual ''gresesc'' plecand din partid/criticandu-l sunt tradatori..........Pentru mine, psd-alge-udmr, nu sunt partide ci gasti, care au mostenit toate metehnele bolsevice iar diferenta intre cei care raman si cei care pleaca e doar ca nu sunt si mafioti ca cei care raman.........