VIDEO Atac dur al lui Dragnea la adresa lui Iohannis: Ce suflet să ai, cât de rău să fii ca să blochezi bugetul? Este deasupra legii, are dosare cu case mătrășite

de MH     HotNews.ro
Sâmbătă, 2 martie 2019, 13:28 Actualitate | Esenţial


Liviu Dragnea
Foto: Captura video
Liderul PSD, Liviu Dragnea, s-a lansat sâmbătă într-un nou atac la adresa președintelui Klaus Iohannis, într-un discurs susținut la conferința de alegeri a PSD Caraș-Severin. El a spus că Iohannis nu a făcut nici măcar un lucru bun de când conduce România, că este deasupra legii și are "dosare cu case mătrășite", iar "obiectivul PSD trebuie să fie ca acest om să nu mai câștige un nou mandat".


La conferința de alegeri a PSD Caraș-Severin participă câteva sute de social-democrați, iar Liviu Dragnea le-a cerut acestora să îl aplaude pe Klaus Iohannis, care nu a făcut nimic pentru România și este deasupra legii.

"Am o întrebare simplă - ce a făcut cât a fost președinte? Eu nu am găsit un lucru, un gest care să fi ajutat România și pe români. Am văzut că e deasupra legii, am văzut case mătrășite, zeci de dosare închise pentru acest om. Cum să fii, ce suflet să ai sa blochezi bugetul României numai gândindu-te la cei 4 milioane de copii care nu primesc alocația mărită de la 1 martie? Cum poți să fii atât de rău?", a afirmat Dragnea.

Liderul PSD a susținut că un obiectiv foarte important pentru PSD este "ca acest om să nu mai prindă un mandat de președinte".

"Să știți că niciodată nu vorbește România de bine în afara țării pentru că nu poate", a declarat Liviu Dragnea.

El a mai susținut că PSD nu a declanșat procedura de susppendare din funcție a președintelui Iohannis pentru că "nu mai vrea scandal".






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















15325 vizualizari

  • +76 (94 voturi)    
    Flausatul prinde curaj (Sâmbătă, 2 martie 2019, 13:37)

    dannad [utilizator]

    Incredibil!!! Jegosul asta si-a dat propriul guvern jos de trei ori, a ordonat blocarea Laurei Kovesi, sfertodoctul flausat si-a bagat propria nevasta in rahat, mizerabilul asta viseaza subordonarea totala a justitiei, saraceste Romania si o indatoreaza la preturi astronomice. El vorbeste despre moralitate....
    • +35 (37 voturi)    
      Trecutul lui Dragnea,pentru cei care uita repede (Sâmbătă, 2 martie 2019, 16:57)

      intruderul [utilizator] i-a raspuns lui dannad

      https://recorder.ro/trecutul-lui-dragnea-i-cel-mai-influent-politician-din-romania-a-fost-caraus-de-marfa-si-a-vandut-bere-la-halba/
    • +32 (32 voturi)    
      flaușatul (Sâmbătă, 2 martie 2019, 17:08)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui dannad

      nu are curaj. E doar în campania electorală prelungită. Doar vin alegerile europarlamentare, prezidențiale și la anul viitor cele locale și parlamentare.
      Iar atacul lui e unul mincinos, penibil și ridicol.
    • +17 (17 voturi)    
      Comment sters de user (Duminică, 3 martie 2019, 7:31)

      Radu-Mihai [anonim] i-a raspuns lui dannad

    • +7 (7 voturi)    
      Dragnea (Duminică, 3 martie 2019, 10:38)

      Dimijoarei_Obt [utilizator] i-a raspuns lui dannad

      un mitocan !
  • +64 (70 voturi)    
    normal (Sâmbătă, 2 martie 2019, 13:41)

    alex34 [utilizator]

    obiectivul PSD este intotdeauna sa denigreze sa minta si sa darame tot ce nu este al lor, nicidecum sa vina cu un plan de a construi. asa au castigat mereu alegerile prin campanii masive de denigrare ai oponentilor prin latrine...
  • +58 (64 voturi)    
    PAI, (Sâmbătă, 2 martie 2019, 13:44)

    Mecelalalt [utilizator]

    mergand pe aceeasi logica, se poate spune ca guvernul a intarziat bugetul si a introdus o gramajoara de lucruri discutabile, pentru a-l putea ataca pe Iohannis pe motiv ca e baiat rau....
    • +16 (16 voturi)    
      Corectie (Sâmbătă, 2 martie 2019, 20:41)

      Cetateanu [utilizator] i-a raspuns lui Mecelalalt

      Guvernul marioneta, incapabili si ticalosi, au introdus O GRAMADA de magarii in buget si s-au opus cu dintii la marirea alocatiilor. Acum in imbecilitatea lui flausatul, incearca sa dea vina pe altii pentru porcariile pe care le pune la cale. Vor fi cativa prosti (spectatori fideli A3 si RomaniaTV) care vor pune botul. Ah tocmai vazui in lateral ca generalul izmana, isi umple lista cu condamnati penali (imi pare rau pentru Nasty - baiat simpatic, nu model pentru tineri, da cu neuronu mai greu).
  • +56 (62 voturi)    
    Bai infractorule... (Sâmbătă, 2 martie 2019, 13:49)

    ciuma.rosie [utilizator]

    Daca nu strecurati voi “infractorii” in buget ca : “ alocatiile intra in vigoare in prima zi a lunii urmatoare promulgarii bugetului” totul era ok si nu mai aveati ce rahat sa mancati.
    Povestile astea tin la cele 2 televiziuni unde aveti destui oligofreni care se uita, din pacate !!
    • +16 (16 voturi)    
      (Sâmbătă, 2 martie 2019, 17:11)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui ciuma.rosie

      întreb de ce nu dau o OUG, pentru copilașii pentru a căror soartă hamsterul flaușat stoarce lacrimi de crocodil.
      Dacă moare de grija copiilor, să înceapă cu executarea pedepsei de 3,5 ani la care a fost condamnat și s-o lase în plata Domnului pe ”inocenta” irinucă.
  • +50 (56 voturi)    
    B 01 LCK (Sâmbătă, 2 martie 2019, 13:53)

    ciuma.rosie [utilizator]

    "Să știți că niciodată nu vorbește România de bine în afara țării pentru că nu poate"...daaaa, asa cum sustineti voi candidatura unui roman la o functie fff importanta in UE....nu va e scarba puscariasilor, infractorilor...
  • +47 (51 voturi)    
    interesant... (Sâmbătă, 2 martie 2019, 13:56)

    sareta [utilizator]

    Pai spune ca s-au facut dosare abuziv ,apoi critica Presedintele tarii ca are dosare cu case matrasite !Spune baiatul acesta ca n-are suflet Presedintele pentru blocarea dosarului 24 ore (dupa care l-a trimis la CCR)si n-are nimic de zis despre sufletul CCR-istilor la care sta bugetul de peste 10 zile .....La analfabeti da bine logica baiatului asta
  • +48 (54 voturi)    
    Porcaru tot porcar ramane (Sâmbătă, 2 martie 2019, 13:56)

    Dalinar [utilizator]

    Degeaba in imbraci in costum, murdaria nu dispare!!!
    • +34 (38 voturi)    
      Progenitura de militian ceausist (Sâmbătă, 2 martie 2019, 14:49)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui Dalinar

      Porcar, dar si ticaos. A invatat de la tata-su cum se bate cu pulanul si a orchestra masacrul din Piata Victoriei, când gorilele numite jandarmi au lovit, au dat cu bocancii, cu bâtele, câte 10 pe un demonstrant, au gazat mii de oameni su o salbaticie demna de niste animale amusinând a sânge. Pentru aceasta CRIMA IMPOTRIVA UMANITATII, diktatorul Dragneev si slugile lui jegoase VOR PLATI!
  • +45 (49 voturi)    
    Corecte intrebarile, mai pune una (Sâmbătă, 2 martie 2019, 14:03)

    D.M.A.Gogu [utilizator]

    Doar ca trebuia sa ti le pui tie insuti cand ai luat din banii copiilor orfani ca sa platesti doua persoane sa munceasca pentru partid.

    Totodata puteai sa iti pui aceasta intrebare tie si colegilor de partid atunci cand au trecut peste prevederile legii care va obliga sa depuneti proiectul de buget pana la data de 15 noiembrie, nu trei luni dupa, asa cum ati facut-o acum. Daca va gandeati cu adevarat la alocatii, veneati la timp, cu un proiect de buget fundamentat, nu ca acum, cu interventii de genul sa luam de la DNA si de la servicii (obiectiv primar!) si vedem ce facem cu banii... a, da, ii luam noi la partid si dam putin si pe alocatii, ca sa dea bine pe la cei care ne voteaza lasand antenele sa gandeasca pentru ei.

    Daca faceati totul bine si conform legii, alocatiile s-ar fi putut mari cu 3 luni inainte. A, apropos, PSD a marit alocatiile? Parca tot PSDistii erati cei care ii acuzau pe liberali ca au avut initiativa maririi alocatiilor, nu?

    As mai adauga eu o intrebare: cat poti sa fii de ipocrit sa arunci vina pe altii pentru porcariile pe care tu si cei care te urmeaza orbeste le-ati savarsit?
    • +30 (34 voturi)    
      Raspuns: (Sâmbătă, 2 martie 2019, 15:13)

      2016 [utilizator] i-a raspuns lui D.M.A.Gogu

      asa a fost invatat de mic in familie: sa fure si sa minta. Aceste scursuri ale societatii nu pot fi educate, din pacate. Sultanul Dragneev, inainte sa iasa la atac, incepand cu ianuarie 2017, a furat sute de milioane de euro, a mituit tot ce se putea, si-a creat scutul de mafioti din jurul lui, ii are la mana pe multi, pe care ii poate santaja, asa ca acum distruge, deoarece nu are ce sa piarda!
      Acesta este modul lui de viata: sa minta, sa fure si sa-i balacareasca pe altii. Asta a invatat, asta a facut toata viata, asta va face si in continuare.
      Este simplu, este doar un ratat in viata, care traieste dupa reguli mafiote.
  • +43 (47 voturi)    
    A vorbit brazilianul (Sâmbătă, 2 martie 2019, 14:09)

    omezu [utilizator]

    Poti sa-l scoti pe Dragnea din tractor, dar nu poti scoate tractoristul din Dragnea. Ia uite ce frumos si liber vorbeste el cand nu are catusele la maini.
  • -30 (44 voturi)    
    nimic malefic, doar interes electoral pur si dur.. (Sâmbătă, 2 martie 2019, 14:16)

    demaGOGU [utilizator]

    ...iresponsabilul vesel e gata sa dea foc la tara ptr un nou mandat.
    • +40 (44 voturi)    
      Comment sters de user (Sâmbătă, 2 martie 2019, 14:38)

      pmct [anonim] i-a raspuns lui demaGOGU

    • +30 (34 voturi)    
      Dracna e Pablito de Tele Orman (Sâmbătă, 2 martie 2019, 15:08)

      Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      Si e in stare sa dinamiteze Romania pt a se salva de Puscarie!!!
    • +26 (32 voturi)    
      Gogutule, (Sâmbătă, 2 martie 2019, 15:17)

      2016 [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      ai spus si tu ceva adevarat, in sfarsit! Gura pacatosului, adevarat graieste! Se potriveste perfect descrierea ta sultanului cu dinti de grebla!
    • +20 (20 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Sâmbătă, 2 martie 2019, 16:52)

      [anonim] i-a raspuns lui demaGOGU

    • +19 (21 voturi)    
      tu (Sâmbătă, 2 martie 2019, 17:14)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      și când spui adevărul despre dragnea, îți iei minusuri, atât de credibil ești.
      • +7 (13 voturi)    
        Comentariu sters de utilizator (Sâmbătă, 2 martie 2019, 19:38)

        [anonim] i-a raspuns lui nahir

  • +31 (37 voturi)    
    Tractoristule ai uitat de marţieni (Sâmbătă, 2 martie 2019, 14:28)

    marr.io [utilizator]

    După logica lui Dracnea Tractoristu, toti cei care nu sunt cu el sunt pleava societatii. El este singurul, inegalabilul si nestirbitul conducator care ne poate aduce pe drumul bun! Sa mori tu? Băi impostor ratat, ai inventat o grămadă de inamici ca Soros, statul paralel, agenturili straine, ong uri... dar ai uitat de martieni!! In afara de alti impostori, hoti, lenesi si spalati pe creier nu te mai crede nici dracu cand scoti cuvinte pe gura. Anul asta se implinesc 30 de ani de la Revolutia/Involutia din '89. Eu cred ca toata clasa politica actuala isi va lua un mare picior in c-u-r anul asta. Lumea s-a saturat, totul e pe dos, batranii au inceput sa deschida ochii acum, cand isi dau seama ca nu au copiii langa ei ... Miroase a fum
  • +21 (25 voturi)    
    Drgenea nu are dreptate cand afirma ca : (Sâmbătă, 2 martie 2019, 14:30)

    Rahan5 [utilizator]

    ,,Bugetul este votat" cu adevarat.
    Un Buget al Romaniei este cu ,,Adevarat Votat" numai atunci cand Conducatorii tarii (Dragnea-Dancila) / Parlamentarii Majoritatii au curajul sa obtina macar o Declaratie Verbala de la fiecare Parlamentar al celor care au votat Bugetul, si in care acestia sa afirme ca sunt gata sa-l Suspende pe Iohannis daca nu Promulga Bugetul.
    Numai atunci este un ,,Buget cu Adevarat Votat".
    Deci Dragnea sa vina cu declaratiile tuturor depuatilor de la PSD-ALDE-UDMR-Minoritati Nationale in care afirma ca sunt dipusi sa-l suspende pe Iohannis pentru ne-Promulgarea Bugetului.
    Fac pariu ca cel putin 5 % din parlamentarii care au Votat Bugetul o sa zice raspicat ca nu il Suspenda pe Iohannis pentru ne-Promulgarea Bugetului.
    Deci Guvernul Dancila trebuia sa Demisioneze.
  • +37 (41 voturi)    
    Nu zau? (Sâmbătă, 2 martie 2019, 14:35)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Ce suflet ai bă Dragneev, cât de câine ai fost ca sa iei banii de la Agentia pentru copii si sa-ti platesti boarfele de secretare de la cloaca psd Teleorman? Cât de ticalos poti fi atunci când ai comandat masacrul din august? Sper sa infunzi multi ani puscaria ca ultim vierme tradator de tara, cea mai sinistra figura de dupa 90, penal jegos ce esti.
  • +39 (43 voturi)    
    no serios? (Sâmbătă, 2 martie 2019, 14:39)

    doejohn [utilizator]

    Intreb si eu, ce suflet să ai, cât de rău să fii, sa furi de la copiii orfani?
  • +26 (30 voturi)    
    mare om, mare intelept (Sâmbătă, 2 martie 2019, 14:59)

    ics_11 [utilizator]

    mare om dragnea asta, mare intelept : l-a atacat pe iohanis, deci, crede el si tovarasii lui, merita votat.

    psd= dragnea, valcov, teodorivci, dancila, serban nicolae, iordache, nicolicea s.a.m.d.
    toti sunt oameni deosebiti, care critica dur pe iohanis, dau legi neconstitionale, oug-uri care sa modifice oug-uri anterioare, ridica degetele de la tribuna parlamentului, ne spun povesti despre firme care vand suc, pretind ca ne scad pretul la gaze si ca ratele vor scadea la jumatate.
    iohanis, soros, multinationalel, comisia europeana, bancile, firmele care vind suc adus de afara, cateii, toti sunt mari dusmani ai romaniei, doar ei, unii dintre ei condamnati, sunt cei care ne vor binele.

    sper ca incepand ca din acest an lumea sa iasa masiv la vot, sa scapam de PSD, acest cancer care distruge societatea romaneasca continuu de la revolutia din decembrie 1989.

    nu exista partid in romania de care sa fie mai greu de scapat decat de psd. trebuie sa mergem la vot si sa votam orice, numai psd nu.
  • +21 (25 voturi)    
    simpla existenta ca presedinte (Sâmbătă, 2 martie 2019, 15:02)

    Antenistontel [utilizator]

    in locul candidatului psd (ponta, dragnea sau alt jeg) reprezinta un mare bine facut tarii si omenirii!
  • +27 (31 voturi)    
    grupul infractional PSDUDMRALDE (Sâmbătă, 2 martie 2019, 15:05)

    hopsinoi [utilizator]

    s-a cocotat pe Romania de 30 de ani!

    Unde sunt autostraziile Romaniei?

    Nu Dragnea a furat de la copii din Teleorman?
  • +32 (36 voturi)    
    Vai... dar sa propui un buget criminal si antiromanesc e ok? (Sâmbătă, 2 martie 2019, 15:23)

    V. Istina [utilizator]

    Sa opreasca nemernicia aia de buget era minimum-ul pe care ar fi putut sa-l faca.

    Dragnea si cei 400 de hoti la puscarie!
  • +33 (37 voturi)    
    Schizofrenia in forma avansata (Sâmbătă, 2 martie 2019, 15:35)

    John_english [utilizator]

    Nu-l ia nimeni pe asta de la butoane?

    In curand va crede ca-i stapanul universului.
  • +28 (32 voturi)    
    Ce (Sâmbătă, 2 martie 2019, 15:45)

    Jar [utilizator]

    suflet sa ai,cat de de rau poti sa fii sa pacalesti pensionari,sa pacalesti copii,sa seduci copii ..si sa dai vina pe altii?
  • +30 (34 voturi)    
    Ma inseala memoria, (Sâmbătă, 2 martie 2019, 15:57)

    dinfranta [utilizator]

    sau bugetul ar fi trebuit sa fie prezentat presedintelui spre aprobare prin noiembrie, nu in februarie ?
    • +18 (18 voturi)    
      Dragnea a inceput campania (Sâmbătă, 2 martie 2019, 19:05)

      n.dumiritu [utilizator] i-a raspuns lui dinfranta

      pt. prezidentiale. Cu el candidat. Nu conteaza popularitatea lui reala. Conteaza doar ca partidul sa stea aliniat la comanda lui, iar el sa fie protejat prin partid si sa detina pirghia esentiala a puterii - guvernarea. Dragnea a asteptat cu nerabdare sa reinceapa aceasta lunga campanie (anul asta si urmatorul aproape intregi, cu mici pauze) pentru a-si recupera cu fast pozitia de conducator de osti electorale. Vom revedea, la un nivel mult mai dizgratios: demagogie, victimizare, cainarea sarmanilor din mijlocul privilegiatilor, demascarea dusmanilor de neam credinta si vatra, vigilenta treaza la datorie in fata oropsitorilor fara chip din exterior, punerea la punct fara mila a "progresistilor", "europenistilor de opereta", "politrucilor cosmopoliti" care iau poporul cu condescendenta si cu idei sterpe dar care dau bine in discursuri ori cu dispret de "scoliti" pe linga plebea ignoranta.

      Nu gradul de adevar al acestor lucruri va conta, ci capacitatea lor de a tine partidul organizat si supus, iar electoral sa capteze pe cei care sint atrasi de demagogia resentimentara. Cred ca vom vorbi mult in acesti 2 ani nu despre teme reale, ci despre virulenta demagogica straina de realitate.

      Daca era interesat de alocatiile copiilor, avea asta in vedere inaintea maririi pensiilor speciale in anii 2015-2018. A construit un buget in jurul pensiilor speciale si nu in jurul grijei pentru copii si tineri.
    • +15 (15 voturi)    
      asa este (Sâmbătă, 2 martie 2019, 19:47)

      mike_the_hunter [utilizator] i-a raspuns lui dinfranta

      Exact asta am vrut si eu sa scriu...bugetul a intarziat 3 luni...din cauza PSD.
      Dar cand sa ma uit la like-uri vad ca la unii nu le-a placut acest adevar simplu.
      Peseadua de cand se stie minte ...
  • +14 (14 voturi)    
    Sunteti cam in aceeasi oala! (Sâmbătă, 2 martie 2019, 16:29)

    N.S. [utilizator]

    La brutarie cu voi!
  • +20 (22 voturi)    
    *Dragul* nostru Dictator malefic,toxic, (Sâmbătă, 2 martie 2019, 16:29)

    Rescator [utilizator]

    repetent,paranoic,rusofil,trădător și multiplu penal,
    ai tupeul de milițian beat să plângi de mila copiilor,
    după ce ai furat de la copii!?
    Te rog să faci rost de un Dicționar de injurături romănești și să consideri că ți le-am adresat pe toate.
    Economisesc spațiu și poate scap de cenzură.
  • +17 (19 voturi)    
    Trezirea! (Sâmbătă, 2 martie 2019, 16:53)

    rad_prostii [utilizator]

    Vad cum constant un fraier demaGog arunca o piatra in apa si restul se arunca dupa ea. Nu-l bagati in seama, se va ofili
  • +11 (11 voturi)    
    la reciclare cu consilierii si grupurile de infl! (Sâmbătă, 2 martie 2019, 21:38)

    Dedalus [utilizator]

    Iar au intarziat cu salariile trolilor de tastatura :-))).

    ///

    Inteleg urmarirea de catre Dragnea a directivei de propaganda cu casele si a celei a invinuirii adversarului indiferent de adevar.

    Dar prea sunteti prosti, tovarasi ai lui Dragnea! Ce naiba, devine enervant de stupid, Nimeni nu crede asemenea bazdacuri. Nici macar spectatorii A3.

    Inteleg si imixtiunea unor papagali care se cred inovatori in ale politcii globale, dar totusi, sa fim seriosi!

    Incepe sa semenea cu a lua prajitura unui copil. Vreti mai multi bani? Sau ce?!
  • +8 (8 voturi)    
    :-) (Sâmbătă, 2 martie 2019, 22:12)

    Godzillagrrr [utilizator]

    Mișto poză.
  • +11 (15 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Sâmbătă, 2 martie 2019, 23:22)

    [anonim]

    • -19 (21 voturi)    
      A folosi acte false pentru a dobandi o (Duminică, 3 martie 2019, 0:40)

      xrogo [utilizator] i-a raspuns lui

      proprietate cum se numeste, act legal?
      • +14 (16 voturi)    
        Minti, daca folosea acte false (Duminică, 3 martie 2019, 7:21)

        Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

        psd I-ar fi facut dosar penal, nu administrativ.
      • -3 (7 voturi)    
        Comentariu sters de utilizator (Duminică, 3 martie 2019, 9:07)

        [anonim] i-a raspuns lui xrogo

      • +6 (8 voturi)    
        Bati campii. (Duminică, 3 martie 2019, 13:00)

        Rahan5 [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

        A folosii acte false, fara a fi dovedit ca stii ca sunt false, nu inseamna ,,Uz de fals".
        ,,Uz de fals" este numai atunci cand se dovedeste ca stii ca actele sunt false.
        Adica daca esti prins ca folosesti o bancnota falsa de 100 de lei nu este penal, decat daca stiai ca bancnota este falsa.
      • +3 (3 voturi)    
        de unde (Duminică, 3 martie 2019, 18:45)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

        știi că atunci când a cumpărat, Johannis știa că actele ar avea probleme? Printre altele,vânzătorii imobilului au dat statul în judecată tocmai pentru originalitatea actelor.
        Pe de altă parte, dacă tot le știi pe toate (că nah, asta se întâmplă după un 5” de full contact cu Tedi), poate explici termenul ”mătrășit” folosit evident injurios de golanul de dragnea. Eu în DEX am găsit explicația asta pt. verbul ”a mătrăși” : MĂTRĂŞÍ, mătrăşesc, vb. IV. Tranz. (Pop. şi fam.) 1. A îndepărta pe cineva a cărui prezenţă este supărătoare; a alunga, a goni. ♢ Expr. A mătrăşi din lumea asta = a ucide. ♦ Refl. A pleca (în grabă şi cam fără voie); a se cărăbăni, a se căra. ♦ A concedia sau a muta, a transfera pe cineva. 2. A cheltui, a risipi, a irosi bunuri materiale. – Cf. scr. p o t r o š i t i..
  • +12 (12 voturi)    
    Votai impotriva! (Duminică, 3 martie 2019, 0:05)

    voinicu [utilizator]

    "obiectivul PSD trebuie să fie ca acest om să nu mai câștige un nou mandat".
    Politica dimboviteana. Votati impotriva, nicidecum votati cu noi pentru ca suntem mai buni.
    Din nefericire pentru dragnea numarul handicapatilor mintal in Romania s-a redus , dar din nefericire si pentru noi ceilalti, inca mai exista destui si astia se duc cu bucurie la vot si daca pot, voteaza si de mai multe ori.
    Prezenta ridicata la vot ramine singura solutie viabila pentru a scapa tara de impostori.
  • +12 (12 voturi)    
    ordonanţă pentru copii (Duminică, 3 martie 2019, 0:20)

    MG [utilizator]

    dă fă dragneo o ordonanţă pentru alocaţiile copiilor dacă-ţi pasă atât.

    specialist în gargară
  • +13 (15 voturi)    
    unde e parlamentul de 300 indivizi? (Duminică, 3 martie 2019, 1:20)

    Coco Whistle [utilizator]

    cind si cum isi pune in practica suveranitatea pooporul roman? ce parere are KKR?
  • +9 (9 voturi)    
    in dragnistan (Duminică, 3 martie 2019, 9:15)

    Antenistontel [utilizator]

    este legal, meritoriu chiar, sa furi de la copiii orfani!
  • +9 (9 voturi)    
    Ipocritule ! (Duminică, 3 martie 2019, 10:50)

    Vali Cel Batran [utilizator]

    Nu sufli o vorba ca ai intarziat elaborarea proiectului de buget cu trei luni si ca in final ai propus un buget care pedepseste institutiile statului care nu sunt de acord cu tine! Cat de prost ma crezi mai nesimtitule? Ti-ai dat jos haina si ti-ai suflecat manecile ca sa pari cat mai apropiat de popor. Macar ti-ai dat cu deodorant? Ti-e frica de puscarie, de care nu ai sa scapi, pentru ca ai furat din fonduri europene si aia nu se joaca, de aia imi apari toata ziua pe toate canalel tv. Pe cine crezi ca mai prostesti?
  • +5 (5 voturi)    
    raspuns pentru Dragnea (Duminică, 3 martie 2019, 11:47)

    anion [utilizator]

    1. Pentru ca bugetul nu a fost adoptat astfel incat sa intre in vigoare de la 1 ianuarie 2019, copii nu au primit alocatia pe ianuarie si februarie din cauza lui Dragnea. Asa ca scorul este 2-1 pentru Dragnea.
    2. Legislatia actuala prevede ca in Romania se fac mai intai platile pentru ajutoare sociale, salarii, pensii, alocatii, etc. Deci, Dragnea, nu te mai plange ca nu dai alocatiile pe motiv ca nu ai bugetul aprobat!
  • +2 (2 voturi)    
    mda (Luni, 4 martie 2019, 9:28)

    liviu_ [utilizator]

    "Ce suflet să ai, cât de rău să fii ca să blochezi bugetul? Este deasupra legii, are dosare cu case mătrășite"

    1 - bugetul a fost amanat 3 (TREI) luni de catre psd.... bugetul. eu daca intarzii 2 zile un raport , dau vina pe sef cand imi spune ca am facut niste greseli si trebuie sa-l corectez?!
    2 - casele alea sunt dosar CIVIL!!! si e vorba de o casa.... deci 2 minciuni la prima vedere.... apoi dracnea "uita" ca are o condamnare cu suspendare, una la prima instanta si inca una pe rol!!! omu e acuzat ca a furat bani de la copii, si apoi uirla ca vrea sa mareasca alocatia?! cat de ipocrit sa fii!
    3 - e clar ca psd se pregateste pentru a arunca vina pe "ailalti" (sosor, iohannis, ue, ceausescu, dej, decebal, martieni etc) pentru esecurile (hotia si incompetanta) psdului!