Incident la protestele din Piața Victoriei: Jandarmii au intervenit după ce mai mulți manifestanți au intrat în conflict cu o echipă de la Antena 3

de N.O.     HotNews.ro
Duminică, 24 februarie 2019, 21:15 Actualitate | Esenţial


jurnalisti Antena 3 bruscati
Foto: Captura Antena 3
Mai mulţi dintre protestatarii din Piaţa Victoriei au intrat într-un conflict cu membrii unei echipe de filmare ai postului Antena 3, jandarmii intervenind şi identificând câteva persoane care au avut comportament agresiv, împotriva acestora urmând a fi luate măsurile legale, relatează Agerpres.

"În legătură cu incidentul în care mai multe persoane care participau la protestul din Piaţa Victoriei au intrat în conflict cu reprezentanţii unei televiziuni din zonă, Serviciul Informare Relaţii Publice şi cu Publicul face următoarele precizări: persoanele respective au fost identificate şi vor fi luate măsurile legale împotriva acestora pentru intenţia de a tulbura adunarea publică. Recomandăm participanţilor la manifestaţia publică să se delimiteze şi să nu încurajeze astfel de comportamente violente", au informat reprezentanţii Jandarmeriei Române.

Protestatarii respectivi au bruscat o echipă de operatori ai postului de televiziune menţionat şi au încercat să tragă de o maşină de transmisiune.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















35957 vizualizari

  • +25 (49 voturi)    
    Huandarmeria - brute care apara hotia (Duminică, 24 februarie 2019, 21:23)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Trebuie sa plateasca pentru macelul din august. Bbatalioanele de brute care au venit din craiova, constanta, bacau, care au gazat si molestat oameni nevinovati.... ACESTI TICALOSI TREBUIE SA PLATEASCA pentru ca au indeplinit ordine criminale, asemenea celor care au ucis in 1989. SEFII LOR trebui acuzati de CRIME IMPOTRIVA UMANITATII. Trebuie acuzati de institutiile internationale, pentru ca Justitia româna e corupta si nu face nimic!
    • +16 (32 voturi)    
      jandarmeria (fara majuscula) trebuie desfiintata! (Duminică, 24 februarie 2019, 23:21)

      Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      Aceasta institutie este de opresiune, creata special pentru a apara hotii si incompetentii care ne guverneaza!
    • -15 (25 voturi)    
      Dar hotia morala pe care o practici cum e? (Luni, 25 februarie 2019, 0:02)

      Compendium [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      Cand te faci ca nu stii cum este cu normalitatea, cu firescul intr-o societate democratica, in care ai partide in parlament sa-ti sustina punctul de vedere, atunci se numeste HOTIE MORALA cel putin! Pune-i pe reprezentantii tai de la PSD sa-ti sustina punctul de vedere si poate reusesti!
      • +4 (10 voturi)    
        "reprezentantii tai de la PSD" (Luni, 25 februarie 2019, 10:55)

        NicioLae2 [utilizator] i-a raspuns lui Compendium

        Pisdiștii nu mai se reprezintă decât pe ei înșiși!
        Nu mai au legătură cu electoratul.
        Cel mai mult îi disprețuiesc pe cei care i-au votat!
    • +2 (2 voturi)    
      Am dubii ca e chiar asa (Luni, 25 februarie 2019, 16:57)

      mimiloi [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      Eu am fost in zona aia si oamenii erau in apropierea masinii a3 si le strigau sa plece si apoi "antena 3 niste derbedei". Cind am ajuns acolo masina tocmai isi lasa antena de satelit jos. Nu am vazut jandarmi si nici vreo altercatie. Multi au filmat cu telefoanele scena. AM ramas in zona aia citeva minute. Mai tirziu cind am revenit masina plecase.
      M-am uitat acum dupa ce am citi articolul HN pe antena3.ro si nu apare nimic. Cred ca daca ari fi fost agresati ar fi tipat ca din gura de sarpe.
  • +28 (48 voturi)    
    Comment sters de user (Duminică, 24 februarie 2019, 21:23)

    DiDiRo [anonim]

  • -20 (38 voturi)    
    iar plateste amenzi bot din banii din donatii (Duminică, 24 februarie 2019, 21:26)

    axiopolis [utilizator]

    .
    • +13 (21 voturi)    
      Asa, si? (Luni, 25 februarie 2019, 3:09)

      Orizont [utilizator] i-a raspuns lui axiopolis

      Ce-mi pasa mie? Crezi ca daca scrii ceva de Bot sau oricare altul ca plateste amenda, sau ce face, ma doare undeva? Daca protestez, protestez impotriva unor jigodii, impotriva unor nemernici care ne vind tara rusilor.
      Daca nu intelegi sau o faci pentru bani, e treaba ta. Inseamna ca ori esti un mercenar, ori un idiot.
    • +2 (4 voturi)    
      daca (Luni, 25 februarie 2019, 11:26)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui axiopolis

      oamenii stiu ce face cu banii de donatii si sunt de acord cu asta , care e problema ta?!

      a scuze... esti platit la post si nu stii ce sa comentezi!
  • +14 (30 voturi)    
    hehe, derbedeii cred ca scapa? (Duminică, 24 februarie 2019, 22:32)

    transpenibilus [utilizator]

    Antena3 niste derbedei! Sa nu-si inchipuie nimeni, nici latrinele nici jandarmii si nici savoneagarbovandornenii, ca cineva dintre cei care servesc regimul ciumei rosii vor scapa.

    Vor fi gasitiin fundul pamantului, nu ca acum cu ghita, udrea sau bica.

    De indata vor fi inchise latrinele, GIO PSDALDE va fi scos in afara legii si desfiintate, iar toate (TOATE) cozile de topor ale binomului, dragnea-tariceanu, vor infunda puscaria fara eliberare conditionata. Gata ba, ca ne-am saturat de voi penalilor.
  • +4 (14 voturi)    
    Hotnews, publici pe sarite? (Luni, 25 februarie 2019, 7:18)

    kthor7 [utilizator]

    Am scris ieri un comentariu, nimic. Acum vin cu "probe". Nu e jandarmeria de vina, jandarmeria e sluga la fel ca toti romanii. In fine, majoritatea care au primit si primesc mita legala de la stat. Bani peste tot, justitie, politie, jandarmerie, administratie. Nimic la investitii. Nimeni din opozitie nu a contesta t la curtea europeana de justitie, dreptul romanului de a se exprima, modul in care in Romania se schimba sensul si definitia cuvintelor prin deciziile minunatilor magistrati din care numai un palc si-au dat seama ce se intampla. Cuvantul "spontan"nu mai inseamna inopinant, spontaneitatea ceruta in cv-uri trebuie sa fie acum anuntata. Ati vazut vreun cutremur sa se anunte din timp? Vreun tsunami? Vreo ploaie? Striga vreunul din ele si ne cer voie sa se produca? Ciolos si Barna, opozitia, aud? Unde ati contestat aberatia asta? Academia Romania aud? Ia uite aici decizie ICCJ: „Admite recursul în interesul legii formulat de Colegiul de conducere al Curţii de Apel Bucureşti şi, în consecinţă, stabileşte că: În interpretarea şi aplicarea dispoziţiilor art. 3 prima teză din Legea nr. 60/1991 privind organizarea şi desfăşurarea adunărilor publice, republicată, cu referire la dispoziţiile art. 26 alin. (1) lit. a) şi d) din aceeaşi lege, există obligaţia de declarare prealabilă a adunărilor publice, atunci când adunările urmează să se desfăşoare în pieţe ori pe căile publice (drum public, parte carosabilă şi trotuar) sau în alte locuri prevăzute de art. 1 alin. (2) din Legea nr. 60/1991, situate în imediata vecinătate a sediilor ori imobilelor persoanelor juridice de interes public sau privat. Obligatorie, potrivit dispoziţiilor art. 517 alin. (4) din Codul de procedură civilă. Pronunţată, în şedinţă publică, astăzi 15 octombrie 2018. ”
  • +3 (7 voturi)    
    "comportament agresiv" (Luni, 25 februarie 2019, 11:24)

    liviu_ [utilizator]

    daca ma uit urat la ei se poate interpreta asa...
    Eu vreau sa vad filmarea ca sa judec daca ace oameni au exagerat sau nu! nu sau 2 lei pe ce zice jandragmeria sau latrina 3!