Amenințarea cu bombă de la sediul România TV a fost făcută de un fost ziarist. Poliția a deschis dosar penal

de M.O.     HotNews.ro
Sâmbătă, 16 februarie 2019, 11:51 Actualitate | Esenţial


Politisti
Foto: Facebook / Politia Romana
Autorul amenințării cu bombă de la sediul România TV este un fost ziarist din Timișoara, acesta fiind audiat la Poliție Timiș. Pe numele lui a fost întocmit un dosar penal pentru amenințare, relatează Mediafax.

Autorul amenințării cu bombă de vineri seara, de la postul de televiziune România TV, din București, este Ioan Alexandru Tătar, care a fost angajat în cadrul Radio Timișoara, au declarat, pentru MEDIAFAX, surse judiciare.

Bărbatul în vârstă de 66 de ani este din Timișoara, iar vineri seara a fost audiat la sediul Inspectoratului Județean de Poliție Timiș.

„Bărbatul a fost audiat de către colegii mei, nu a fost reținut. A fost întocmit un dosar penal pentru săvârșirea infracțiunii de amenințare”, a arătat, sâmbătă, IPJ Timiș.

Membrii redacției România Tv au primit, vineri seară, un email de amenințare în care scria „Veți sări în aer”, potrivit purtătorul de cuvânt al SRI, Ovidiu Marincea.

Potrivit sursei citate, reprezentanții televiziunii au sunat la 112, iar două echipaje de la Brigada Antitero și poliția au verificat zona.
În platou se afla ministrul Apărării, Gabriel Leș.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















5201 vizualizari

  • +6 (6 voturi)    
    bomba fasaita (Sâmbătă, 16 februarie 2019, 11:58)

    politik_killz [utilizator]

    are si ingredientele necesare sa faca o bomba moshu- ceapa, castraveni si niste marar...
  • +9 (11 voturi)    
    la antena 3 si romania tv sunt zilnic "bombe" (Sâmbătă, 16 februarie 2019, 12:26)

    ics_11 [utilizator]

    anatena 3 si romania tv prezinta in fiecare zi cate 2-3 "bombe".
    bomba, soc, senzational ... numai titluri din astea de 2 bani. bineintels ca de fapt stirile sunt mari fasuri (!).
    la un moment dat gadea a zis ceva de genul : "o stire care, zic eu, este o bomba ..." :)
    daca faci greseala sa te uiti la televiziunile astea doua, pline de "bombe", normal ca la un moment dat suni la 112, sa-i salveze cineva. :)
  • +2 (6 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Sâmbătă, 16 februarie 2019, 12:36)

    [anonim]

  • +2 (8 voturi)    
    A vrut să testeze arestul ? (Sâmbătă, 16 februarie 2019, 12:57)

    FreakaThe-jmirghel [utilizator]

    Ce vrea de fapt dizidentul Ioan Alexandru Tătar ?
    Dacă e anti psd-alde , e o.k. ,
    daca e doar un alt sonat pseudo-nationalist
    hiper-dacopat ... atunci e numai bun
    de dus la Gataia sau la Jebel
  • +2 (4 voturi)    
    aia de la romania tv (Sâmbătă, 16 februarie 2019, 13:14)

    iodixit [utilizator]

    sint deja aerieni, la ce mai trebuia sa confirme si politia? mosu-i senil, toata lumea stie asta!
  • +7 (7 voturi)    
    Prostii. (Sâmbătă, 16 februarie 2019, 14:15)

    asavreau [utilizator]

    Cred-că cei de la România tv știau de //amenințare//,altfel întrerupeau emisiunea până la clarificarea situației.Așa fac unii rating.Dacă au văzut că știrile bombă nu mai au efect au trecut la bombe plasate de moși.Se plătesc bine asemenea//bombe//de presă.Înțeleg că individul este fot ziarist și câștiga și el un ban.
    • +6 (6 voturi)    
      Dar nu inteleg de ce ? (Sâmbătă, 16 februarie 2019, 15:03)

      democtrates [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

      In fiecare zi , la orice ora, la orice minut la Romania TV este alerta "Breaking News": ca un catel a fost furat, ca vine urgia de vreme peste noi(ca sa aflam ca maine va fi soare in loc de urgie), ca un beat a calcat stramb si a cazut??. oare cand se va trezi consililu national al audiovizualului sa-i amendeze si pe astia , toata ziua numai fake news si nimic nici o amenda.