VIDEO Liviu Dragnea, un nou episod în care cheamă un jurnalist la baie

de Redactia     HotNews.ro
Vineri, 15 februarie 2019, 14:20 Actualitate | Esenţial


Liviu Dragnea
Foto: AGERPRES
Un nou episod în care liderul PSD, Liviu Dragnea, invită un jurnalist la baie a avut loc vineri în Parlament.

Potrivit unui clip realizat de EurActiv, în momentul în care un reporter l-a întrebat pe Liviu Dragnea, pe holurile Parlamentului, dacă are vreun sentiment de mustrare pentru că promisiunile electorale nu au fost îndeplinite până acum, Dragnea a replicat, din ușă: "Așa se fac interviurile, vii cu mine în baie?"

După ce jurnalistul l-a întrebat ce înseamnă asta, liderul PSD a susținut, în timp ce intra în birou, că el se duce la baie: "Merg la baie. Vii după mine la baie? Merg la baie".

Un episod similar avut loc anul trecut în octombrie. Și atunci, Liviu Dragnea s-a arătat iritat de reporterii care îl așteptau pe holul din Camera Deputaților și i s-a adresat unuia dintre aceștia, astfel: "Hai în baie, puiule. Hai în baie, îți ies poze ca lumea".


















18402 vizualizari

  • +54 (58 voturi)    
    prea tractorist, prea ca la teleorman (Vineri, 15 februarie 2019, 14:25)

    Itsoc [utilizator]

    hot, mistocar, bogat, rudimentar, descurcaret. Exact atributele pe care le apreciaza romanii la liderii lor.

    Un lider adevarat dupa chipul si asemanarea poporului pe care il conduce.
    • +36 (38 voturi)    
      Românilor le place să râdă. (Vineri, 15 februarie 2019, 14:42)

      Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui Itsoc

      Fără să-i distrezi pe români si să le dai de pomană cel puțin de Paște și de Crăciun nu poți să le fi lider.
    • +13 (13 voturi)    
      de ce nu? (Vineri, 15 februarie 2019, 16:38)

      pardalian [utilizator] i-a raspuns lui Itsoc

      eu m-as fi dus. Intram doi, iesea unu.
      • +4 (4 voturi)    
        Inutil. (Sâmbătă, 16 februarie 2019, 18:29)

        Spiky [utilizator] i-a raspuns lui pardalian

        Toată lumea știe că guvernarea PSD este de kko... nu este nevoie de demonstrații la toaletă, ci în Piața Victoriei.....
  • +44 (48 voturi)    
    marlanul (Vineri, 15 februarie 2019, 14:25)

    zigot [utilizator]

    a ajuns mai sus decat il tin puterle;
    caderea se va transforma in pravalire
  • +22 (24 voturi)    
    glume de taran de Teleorman... (Vineri, 15 februarie 2019, 15:09)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    glume de taran de Teleorman...
    • +6 (6 voturi)    
      de unde stii ca e gluma? (Vineri, 15 februarie 2019, 23:00)

      revo [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

      poate ca omul avea o dorinta, asa, mai pidosnica, i-o fi placut baiatul...
  • +24 (24 voturi)    
    Dragnea chiar vine la baie singur fara SPP-ist? (Vineri, 15 februarie 2019, 15:25)

    Adi_rus [utilizator]

    Daca Dragnea vine singur la baie fara SPP-ist atunci eu vreau sa fiu ziarist acreditat la parlament. Pe bune.

    Va dati seama ce ocazie unica? Singur cu Dragnea intr-o baie... Wooow, ce mi-as dori asta... :-))
    • +11 (11 voturi)    
      Ma bag si eu. Ma multumesc cu trei minute (Vineri, 15 februarie 2019, 18:08)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui Adi_rus

      O sa-i indrept si dintii, cu ocazia asta
  • +22 (22 voturi)    
    De ce ne plangem? (Vineri, 15 februarie 2019, 15:29)

    Adi_rus [utilizator]

    Nu inteleg de ce se plang ziaristii de invitatia asta a lui Dragnea. Eu sa fiu ziarist chiar i-as da curs. M-as duce cu el la baie: I-as raspunde direct in fata camerelor ca sa ramana pt posteritate: "Vin cu dvs. la baie dle Dragnea, haideti".
    Un pic de indrazneala. Un pic de creativitate. De originalitate. Gasim asta la vreun ziarist?
  • +22 (24 voturi)    
    Nu-l subestimati (Vineri, 15 februarie 2019, 15:49)

    Airwaves [utilizator]

    Daca va mai amintiti, acesta este exact genul de comportament pe care il au mafiotii aia prin filme. Tupeu, mistocareala, dispret.

    Guvernul asta va intra in istoria Romaniei ca cel mai incapabil guvern avut vreodata. Partea cea mai proasta e ca tot noi, fraierii, vom fi nevoiti sa "strangem cureaua". Din nou! Ca asta tot facem de la '89 incoace. Strangem curele de ne ies ochii din cap, in timp de parazitii isi voteaza bugete de sute de milioane de euro si se lafaie pe spinarea noastra, alora care tragem din greu, in mocirla.

    Sa nu care cumva sa credeti ca daca romanul isi permite o rabla rulata sute de mii de kilometri prin alte tari si isi umple frigiderul cu toate prostiile pline de chimicale inseamna ca, automat, are un nivel de trai mai bun. NU!

    Ca sa masori nivelul de trai, in mod obiectiv, te uiti si la spitale, te uiti la invatamant, te uiti la sanatatea economiei, te uiti la infrastructura, te uiti la calitatea vietii. Cum stam la aceste capitole? Dezastru! Asta e realitatea care ne va da peste ochi again and again!

    Romani, nu mai votati cu picioarele! Si tineti minte! Orice promisiune de trai mai bun, ven ita din partea oricarui partid politic, este o MINCIUNA!

    Ca sa ai un trai mai bun, trebuie sa faci o prioritate zero din invatamant, infrastructura, sanatate si mediul economic. Restul va veni de la sine, in mod natural si firesc. De 30 de ani Romania se zbate in aceeasi mizerie si minciuna propasita de aceeasi actori cu caractere discutabile. Daca nu aveam norocul sa fim in UE, am fi fost mult sub ceea ce este Venezuela astazi. Deschideti ochii! Nu mai fugiti si hai sa punem mana cu totii sa schimbam lucrurile in tarisoara asta. Nu cu parul, ci cu atitudinea.

    Stiu, e usor de spus. Si al naibii de greu de facut. Dar acesta este ultimul ceas. O alta ocazie s-ar putea sa nu mai existe. Acum daca incepem, tot va dura vreo 30-40 de ani pana lucrurile vor incepe sa se schimbe in bine. Parca suntem condamnati sa avem soarta parintilor nostri...
    • +15 (15 voturi)    
      Subscriu! (Vineri, 15 februarie 2019, 16:03)

      Keni [utilizator] i-a raspuns lui Airwaves

      Frumos, argumentat, complet, de la inceput pana la sfarsit. O singura completare: am fost la o intrevedere cu simpatizanti USR si mi s-a prezentat programul de guvernare. Pe primul loc era Educatia, cu font mai mare decat celelalte. Ca sa se stie cine intelege nevoile si prioritatile adevarate. Chiar si la nivel de intentie.
  • +11 (11 voturi)    
    Un infractor... (Vineri, 15 februarie 2019, 18:11)

    ciuma.rosie [utilizator]

    ...nici nu merita atentia noastra
  • +6 (6 voturi)    
    nebunaticu'! (Vineri, 15 februarie 2019, 22:58)

    revo [utilizator]

    La baie! Nu-i mai ajung nurii Irinucai! S-o fi crezand George Michael!

    Lasa draga, mai ai putintica rabdare, o sa ai parteeee cacalau, la bulau!
  • +5 (5 voturi)    
    Ha ha (Vineri, 15 februarie 2019, 23:51)

    Observatory [utilizator]

    hot,analfabet,mistokar,curvar,porcar... na belea ca a aflat romanii ca ești și bulangiu