Darius Vâlcov a rămas fără permis după ce a fost prins conducând cu viteză în județul Argeș

de N.O.     HotNews.ro
Joi, 14 februarie 2019, 18:53 Actualitate | Esenţial


Darius Valcov
Foto: Guvernul Romaniei
Darius Vâlcov, consilierul premierului Viorica Dăncilă, a fost amendat și a rămas fără permis pentru 90 de zile, după ce a fost prins joi de polițiști în timp ce conducea mașina în județul Argeș cu o viteză peste limita legală.

Potrivit unor surse citate de Agerpres, Darius Vâlcov a fost surprins conducând pe DN 65, în localitatea Cerbu, cu 116 kilometri pe oră, cu mai mult de 50 km/h limita legală.

Consilierul premierului a fost amendat cu 1.305 lei.

În plus i s-a suspendat dreptul de a conduce pentru 90 de zile.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.














17404 vizualizari

  • +28 (28 voturi)    
    Se grabea (Joi, 14 februarie 2019, 18:58)

    tarabost [utilizator]

    sa prinda roborul....
  • -4 (18 voturi)    
    ce se ascunde??? (Joi, 14 februarie 2019, 19:01)

    Kornell [utilizator]

    Pt depasirea vitezei du 26 km NU SE IA CARNETUL pe 3 luni . Amenda, pct de penalizare da; luarea carnetului este de la 50 km peste limita. In concluzie ori a mai facut ceva (prioritate, alcool...) ori ni se ascund informatii
    • +8 (8 voturi)    
      măi (Vineri, 15 februarie 2019, 9:16)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Kornell

      aritmetică a la cati abramburica, i-a mai scade 50 din 116 și vezi cât îți dă.
      La tine în localitate se circulă cu 90 km/h?
  • +4 (10 voturi)    
    ce legatura are limita de drum national? (Joi, 14 februarie 2019, 19:03)

    jorj_bv [utilizator]

    La sub 30 km/h peste nu ramanea fara permis. Doar daca era in localitate sau din puncte acumulate.
    • +4 (6 voturi)    
      nu citești? (Vineri, 15 februarie 2019, 9:17)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui jorj_bv

      A fost prin în localitate cu 116 km/h.
  • +23 (23 voturi)    
    Nu va avea nevoie (Joi, 14 februarie 2019, 19:10)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    la puscarie nu e nevoie de permis auto
  • +22 (22 voturi)    
    Nu-i bai, poate sa mearga si cu duba la parnaie! (Joi, 14 februarie 2019, 19:10)

    somalezul [utilizator]

    Asteptam proteste in toata tara ale Partidului Comunist! Oamenii muncii de la tara si din orase sunt profund revoltati de aceasta actiune ticaloasa a Statului Paralel!
    • +2 (2 voturi)    
      ...se (Vineri, 15 februarie 2019, 9:19)

      Jar [utilizator] i-a raspuns lui somalezul

      zicea"de la orase si sate."
  • +22 (22 voturi)    
    Greseala! (Joi, 14 februarie 2019, 19:11)

    D.M.A.Gogu [utilizator]

    Strada s-a miscat prea repede fata de automobilul condus de eminenta financiara a partidului. Cata nesimtire din partea celui care l-a amendat, omul se grabea sa puna tara pe roate! De aceea nu merg lucrurile cum trebuie in Romania
  • +11 (11 voturi)    
    probabil avea 116 km/h in localitate (Joi, 14 februarie 2019, 19:13)

    ionpozitiv [utilizator]

    ca daca era afara nu se potrivesc cifrele, ar fi fost doar cu 26 km peste limita
  • +12 (12 voturi)    
    Nu cred ca era limita 90 (Joi, 14 februarie 2019, 19:13)

    mircea_cjn [utilizator]

    Cred ca era mai mica.
    Se ia carnetul daca depasesti cu mai mult de 50km/h peste limita legala.
  • +9 (9 voturi)    
    lege (Joi, 14 februarie 2019, 19:16)

    Ipse1954 [utilizator]

    La viteza aia nu raminea fara permis! Doar depasirea vitezei legale cu mai mult de 50 km/h
    • +4 (6 voturi)    
      Probabil era in localitate dar .... (Joi, 14 februarie 2019, 21:35)

      NicolaeA [utilizator] i-a raspuns lui Ipse1954

      Probabil era in localitate dar .... probabil N.O. (anonima semnata ca-n Caragiale) a aranjat stirea putin !
  • +12 (12 voturi)    
    In celula (Joi, 14 februarie 2019, 19:22)

    billy34 [utilizator]

    nu va avea nevoie de el :)
  • +6 (6 voturi)    
    Nu are sens (Joi, 14 februarie 2019, 19:37)

    Pink Z [anonim]

    Stirea nu sens. Pentru depasirea cu 26kph nu se suspenda carnetul. Probabil ca era in localitate si limita era 50.
  • +10 (10 voturi)    
    Va fi prins conducand cu aceeasi viteza (Joi, 14 februarie 2019, 19:40)

    alibaba: 10.8.18,26.5.19,HN [utilizator]

    dar fara permis. In curand.
  • +10 (12 voturi)    
    Am fi vrut să citim: „.a rămas fără libertate...” (Joi, 14 februarie 2019, 20:04)

    prec [utilizator]

    Sau chiar fără zile, mai știi!?
  • +3 (3 voturi)    
    Cum asa ?? (Joi, 14 februarie 2019, 20:10)

    Mihai_S [utilizator]

    Nu se suspenda permisul decat la depasirea vitezei cu 50 km/h peste limita legala!! Aici cred ca era vb de 50 km/h limita si a condus cu 116 km/h !
  • +3 (3 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Joi, 14 februarie 2019, 20:28)

    [anonim]

  • +6 (6 voturi)    
    Bun (Joi, 14 februarie 2019, 20:33)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Si pentru publicarea unor documente confidentiale cum ar fi cel de protocol sau fisa medicala? Se aude ceva? Nu? Intrebam si eu...

    Hai postacilor, bagati-o p-aia cu casele lui Iohannis ca asta e singurul vostru contra-argument...
  • +8 (8 voturi)    
    ii trimite fhurtin elicopter (Joi, 14 februarie 2019, 20:34)

    rov [utilizator]

    la ce dezastru a facut in tara ii face si statuie
  • +2 (2 voturi)    
    Articol gresit (Joi, 14 februarie 2019, 20:40)

    AdrianBorza [utilizator]

    Articolul e gresit, permisul se suspenda pentru depasirea cu peste 50 km/h a vitezei. Daca avea 116 km/h inseamna ca era in localitate, unde limita e de 50, nu in afara unde limita e de 90. Daca era in afara localitatii lua doar o amenda, mult mai mica, vreo 300 de lei.
  • 0 (6 voturi)    
    are cineva carnet? (Joi, 14 februarie 2019, 20:51)

    Dodel540 [utilizator]

    Are cineva carnet de conducere din redactia hotnews ?
    Carnetul se ridica in cazul depasirii cu peste 50km la ora a vitezei legale. Adica nu cu 26 la ora cum sugerati.
    Deci ?
  • +6 (6 voturi)    
    n-are nevoie de permis (Joi, 14 februarie 2019, 21:01)

    Poiana lui Occam [utilizator]

    prietena lui schimba vitezele.
    Saracilor.
  • -1 (3 voturi)    
    zona de 60 probabil (Joi, 14 februarie 2019, 21:02)

    pseudoce [utilizator]

    nu se ia permisul 90 zile pt depasire cu 23. decat daca era politist corupt anti psd :))
  • 0 (4 voturi)    
    Fara permis? (Joi, 14 februarie 2019, 21:09)

    Gojifruit [utilizator]

    Pentru depasire cu 26 de kmh? Poate avea puncte de penalizare acumulate in trecut..
  • +7 (9 voturi)    
    Nenorocire mare. Ce-o sa se faca atunci cand (Joi, 14 februarie 2019, 21:20)

    cartofil [utilizator]

    merge sa ascunda tablouri prin cimitire ???? Daca ciripeste soferul ???? Mai ia 8 ani.
  • +4 (4 voturi)    
    de vina sunt cei (Joi, 14 februarie 2019, 22:24)

    Antenistontel [utilizator]

    care ii intarzie intrarea la parnaie!
  • +4 (4 voturi)    
    mai bine daca... (Joi, 14 februarie 2019, 22:25)

    baimarean [utilizator]

    la viteza aia ii iesea nu politia in cale, ci un copac.
    Se mai echilibra bugetul.
  • +3 (3 voturi)    
    politistii aia unde au ajuns acum? (Joi, 14 februarie 2019, 22:43)

    iodixit [utilizator]

    prin ce fund de tara-si blesteama zilele? nu le-a zis nimeni ca trece tovarasul prim secretar pe la ei prin sat!
  • 0 (2 voturi)    
    Greșesc eu..... (Joi, 14 februarie 2019, 23:47)

    Vival [utilizator]

    sau in localitate viteza maximă legală este, de regulă, 50 km/h ?
    Sau articolul a avut o formă inițială diferită de cea pe care o citesc eu?
  • +5 (5 voturi)    
    oamenii de "jos" au mai mult respect pentru lege (Vineri, 15 februarie 2019, 0:05)

    MG [utilizator]

    oamenii de "jos" au mai mult respect pentru lege decat oamenii de "sus". Miroase a lege si nu a tocmeala. Felicitari politistului.
  • +1 (1 vot)    
    masina cui? (Vineri, 15 februarie 2019, 7:11)

    Timbuku [utilizator]

    Oare ce masina conducea pentru ca in declaratia de avere nu are trecute autoturisme si postul de consilier nu cred ca vine cu masina de serviciu.
  • +6 (6 voturi)    
    Valcov are carnet? (Vineri, 15 februarie 2019, 9:37)

    Mircea11 [utilizator]

    Nu pot sa cred !
    Valcov are carnet de conducere?
    Am crezut ca Valcov nu are nevoie de carnet de conducere, asa cum nu are nevoie de card, nu are nevoie de cont etc.
  • +2 (4 voturi)    
    politisti ok (Vineri, 15 februarie 2019, 14:15)

    .Cris.Tian [utilizator]

    m-au prins odata cu 108 undeva unde eram sigur ca sunt inafara localitatii.

    Cand mi-au zis ca sunt in localitate, mi-a stat ceasul. Era pustiu. Ei probabil la panda. Insa nu am comentat, am zis ca e greseala mea, ca ma grabeam, am probleme si ca chiar nu stiam ca sunt in localitate.

    Mi-au dat actele si m-au salutat. Asta a fost tot.
    Merci mult

    ps: si am mai avut inca de 2 ori incidente asemanatoare, eu vinovat, chestii marunte, dar m-au lasat sa plec cand au vazut ca vorbesc frumos, recunosc vina si le explic ca imi pare rau, am fost atent, dar s-a intamplat.

    Am vrut doar sa zic ca sunt politisti f ok, de multe ori sunt doar injurati.