VIDEO Petre Daea, în inspecție la culturile de grâu: ”Căldura și umiditatea i-a permis să iese afară. E bine. Acuma trebuie trecut la fertilizare”

de DG     HotNews.ro
Duminică, 10 februarie 2019, 18:35 Actualitate | Esenţial


Petre Daea
Foto: Agerpres
Ministrul agriculturii, Petre Daea, cunsocut pentru gafele făcute de-a lungul mandatului său, de la unele inofensive la comparații grave care au stârnit reacții din partea unor misiuni diplomatice de la București, a mers în acest weekend pe câmp pentru a inspecta culturile de grâu. Prilej pentru demnitar să facă noi greșeli și dezacorduri gramaticale.

”Ăsta a apucat să iese. Ne-a ajutat vremea. Căldura și umiditatea i-a permis să iese afară, să răsară. E bine. Are densitate. Acuma trebuie fertilizat, imediat trecut la fertilizare. Cum se îngheață puțin solul, trebuie intrat la fertilizat. Ne-a ajutat vremea... Hai”, a spus ministrul agriculturii care a posta,t sâmbătă, un scurt video pe pagina sa de Facebook.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















10298 vizualizari

  • +26 (28 voturi)    
    iese afara (Duminică, 10 februarie 2019, 18:44)

    Coco Whistle [utilizator]

    si se uda pamintul bre. ce blestem e pe acest popor de avem numai agarici ca premianti?
    • +14 (14 voturi)    
      Daca o sa ni-l prezentati in fiecare zi (Duminică, 10 februarie 2019, 22:45)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui Coco Whistle

      pe prostul asta, atunci o sa ne prostim si noi.
      • +4 (4 voturi)    
        hahahahahaha (Luni, 11 februarie 2019, 5:05)

        john70 [utilizator] i-a raspuns lui cartofil

        "cunsocut pentru gafele făcute" - tari astia de la HN.
  • +14 (18 voturi)    
    so sad... (Duminică, 10 februarie 2019, 18:58)

    demaGOGU [utilizator]

    ...senectutea aduce, invariabil aproape, senilitatea.
    • +9 (9 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Duminică, 10 februarie 2019, 19:51)

      [anonim] i-a raspuns lui demaGOGU

    • +4 (6 voturi)    
      Gogule, tu să nu apuci senectutea aia, că (Duminică, 10 februarie 2019, 21:00)

      prec [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      de senilitate deja te bucuri.
    • +8 (8 voturi)    
      Esti generos! (Duminică, 10 februarie 2019, 21:48)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      De unde senilitate la un prapadit de pesedist.
      La astia batranetea (nu senectutea) nu aduce nimic; pentru ca nimicuri sunteti!
      • +2 (2 voturi)    
        Pesediștii s-au născut deja (Luni, 11 februarie 2019, 17:59)

        Spiky [utilizator] i-a raspuns lui , AlwaysToTheRight, NeveRed!

        ...hoți, senili, proști, ariviști, îngâmfați, încrezuți, inculți,vai mama lor, bugetofagi, komunistoizi... puteți continua, dacă credeți că mai merg și alte epitete..... (pentru pesediști, recomandăm DEX pentru a înțelege ce este ăla un epitet).
  • +6 (6 voturi)    
    Privindu-l pe Daea ăsta... (Duminică, 10 februarie 2019, 19:15)

    Intermezzo [utilizator]

    Ni se face un dor nebun de Romulus Zăroni. Dar asta numai daca am dori un ministru cit de cit acceptabil la Agricultura. Ca si CLOWN , e mai bun de la o poştă acest Daea.
  • +11 (11 voturi)    
    Cormoranul (Duminică, 10 februarie 2019, 19:37)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Iar a înghițit un găinaț si l-a vomat sub formă de cuvântare. S-a râs in Europa si cu dosul de prostovan
  • +11 (11 voturi)    
    iese, iese ... (Duminică, 10 februarie 2019, 20:52)

    anonimicus [utilizator]

    ... numa' să nu iese cormoranii din piscine să mânce grâul încolțit.
  • +9 (9 voturi)    
    Iese afara = defecatia (Duminică, 10 februarie 2019, 21:29)

    un domn [utilizator]

    Ca “semnificatia” in mediul rural
  • +11 (11 voturi)    
    ...si daca (Duminică, 10 februarie 2019, 22:24)

    Matusalem [utilizator]

    Ok...si daca nu le spune asta ce sa faca ... aia nu stiu ? ...serios?
  • +6 (6 voturi)    
    Va fertilizam noi destul (Duminică, 10 februarie 2019, 22:36)

    Pasarea_PuieMontix [utilizator]

    no pb... la noi functioneaza si pe umed si pe uscat si pe frig si pe 40C ca inca "e tineri" :)
  • +9 (9 voturi)    
    Ce bucurie o fi pe la Socola, Balaceanca, Sapoca (Duminică, 10 februarie 2019, 23:46)

    Dalinar [utilizator]

    Ca unul de-al lor e ministru, ma rog is mai multi dar asta e de Aur.
  • +9 (9 voturi)    
    Iar a facut daea in izmene (Luni, 11 februarie 2019, 8:35)

    omdebine [utilizator]

    „Sunteți unsoare. Maţ fermecat” (în traducere: Sunteţi un soare. M-aţi fermecat.).