Un autoturism de lux a fost incendiat în Teleorman

de DG     HotNews.ro
Sâmbătă, 9 februarie 2019, 9:58 Actualitate | Esenţial


Masina pompieri
Foto: Facebook
Un autoturism de lux a fost incendiat, în timpul nopții de vineri spre sâmbătă, în localitatea Frăsinet, județul Teleorman, transmite Mediafax.

Potrivit purtătorului de cuvânt al ISU Teleorman, Adrian Gelu Dragomir, pompierii au fost solicitați pentru stingerea unui incendiu izbucnit la un autoturism de lux, în timpul nopții de vineri spre sâmbătă, în localitatea Frăsinet.

„Sosiți la fața locului cu o autospeciala de lucru cu apă și spumă, militarii au constatat faptul că focul se manifesta generalizat, la întregul autoturism. După aproximativ 50 de minute, incendiul a fost stins în limitele găsite, valoarea pagubelor fiind apreciată la suma de 70000 de lei”, a spus Dragomir.

După stingerea focului, pompierii au stabilit că, cel mai probabil, s-a folosit intenționat o sursă de aprindere de către o persoană necunoscută. Cazul a fost preluat de Poliția Teleorman pentru cercetări.

















2615 vizualizari

  • +3 (3 voturi)    
    70000 lei sau euro (Sâmbătă, 9 februarie 2019, 10:19)

    cristi_an [utilizator]

    cam greu de crezut ca e asa saracie in Teleorman cat sa vb de preturi in lei
    • +2 (2 voturi)    
      parerea mea! (Sâmbătă, 9 februarie 2019, 13:25)

      Fu Thien Zbang [utilizator] i-a raspuns lui cristi_an

      se cheama TELEMORMANU!
  • +4 (4 voturi)    
    Imi declar ignoranta... (Sâmbătă, 9 februarie 2019, 10:23)

    constantinmarian [utilizator]

    nu cunosc nicio masina de lux care sa coste 15.000 euro.
  • +5 (5 voturi)    
    Daca era un bmw cu un Hamster la pachet (Sâmbătă, 9 februarie 2019, 10:24)

    un domn [utilizator]

    Era Stirea Anului 2019
  • +3 (3 voturi)    
    ce stire este asta? (Sâmbătă, 9 februarie 2019, 10:24)

    Ragnar [utilizator]

    Despre ce lux vorbesti?Seria 7 cu care rula mustata fara itp costa cam 120k eur adica aprok 568000 lei.
  • +3 (3 voturi)    
    Ce autoturism de lux de 70.000 lei?! (Sâmbătă, 9 februarie 2019, 10:25)

    complet_ret [utilizator]

    Un Ferrari sau Bnetley costa nitel mai mult!
  • +5 (5 voturi)    
    Azi o masina,maine poate o casa a LIderului Suprem (Sâmbătă, 9 februarie 2019, 10:35)

    CruceaLuiDragnea [utilizator]

    Viva la revolucion!
  • +4 (4 voturi)    
    Începutul e mai greu. (Sâmbătă, 9 februarie 2019, 10:56)

    prec [utilizator]

    Hai și cu viloacele nesimțite!