VIDEO Un bărbat din Roman a furat pe stradă valiza criminalistică a polițiștilor

de G.S.     HotNews.ro
Miercuri, 6 februarie 2019, 7:51 Actualitate | Esenţial


Furt de la politisti
Foto: Captura YouTube
Un bărbat în vârstă de 69 de ani a luat marți valiza cu echipament criminalistic a polițiștilor în timp ce aceștia făceau măsurători după un accident rutier, potrivit televiziunii locale Roman TV.

Polițiștii cercetau împrejurările în care a avut loc un accident rutier, pe bulevardul Republicii din municipiul Roman, și în timp ce agenții de la Rutieră erau ocupați cu măsurătorile și cu dirijarea traficului, aceștia au observat că un vârstnic le-a luat valiza cu echipamentele de serviciu.

Prins asupra faptului, bărbatul a susținut că nu intenționa să le fure valiza, ci să o ducă la sediul Poliției.


















15166 vizualizari

  • +17 (17 voturi)    
    ... (Miercuri, 6 februarie 2019, 7:53)

    cartograful [utilizator]

    Asta parca e scos dintr-un vers de "Parazitii" gen "ai furat bara de strip-tease" sau "sa dai bani falsi de pomana" :)
  • +17 (17 voturi)    
    Bre, 'nea Liviu, (Miercuri, 6 februarie 2019, 9:14)

    alibaba: 10 AUGUST 2018 [utilizator]

    N-am furat-o. O căram.

    Se pare ca se cunosc.
  • +16 (18 voturi)    
    Ce sa mai zic.,.,.. (Miercuri, 6 februarie 2019, 9:39)

    bancher [utilizator]

    o tara de hoti. Un vecin de-al meu a furat o lama de excavator, desi nu avea ce face cu ea, dar era usor de demontat si de pus in remorca. Cand a venit firma dimineata sa se apuce de sapaturi, nu ave excavatoru lama...
    Sunt convins ca nici hotul din Roman nu avea ce sa faca cu valiza....dar, fiind usor de furat, de ce sa nu o ia??
    • -14 (16 voturi)    
      Adica tu esti un bancher hot, logic, nu? (Miercuri, 6 februarie 2019, 11:09)

      Habermas [utilizator] i-a raspuns lui bancher

      ??? Oare tu gandesti sau mimezi gandirea fara sa reusesti?
  • -15 (19 voturi)    
    politia a lasat valiza nesupravegheata (Miercuri, 6 februarie 2019, 9:41)

    qwerasdf [utilizator]

    altfel cum ajungea tataie asta sa o ia? tind sa-i dau crezare omului (daca nu o fi vreun recidivist)
    • +16 (16 voturi)    
      Nu zau (Miercuri, 6 februarie 2019, 10:23)

      omezu [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

      Deci daca nu stau cu geana pe un lucru de-al meu, oricine poate sa vina sa-l ia si sa plece cu el? I-auzi... Cand gasesti ceva pe strada, belesti ochii sa vezi daca proprietarul e pe langa si abia apoi te duci la politie. El a pus mana, a luat si a plecat. Daca asta nu e furt atunci ce e?
      Inteleg ca suntem condusi de hoti, dar atat de jos am ajuns cu standardele incat sa le gasim si scuze?!
    • +6 (6 voturi)    
      Omule (Miercuri, 6 februarie 2019, 11:03)

      JustinCase [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

      Iti spun sincer si din adancul sufletului ca ai o conceptie extrem de gresita despre viata. Eu zic sa te mai gandesti la ce e bine si ce e rau. Ca de-asta a ajuns tara asta in halul in care se afla.
    • +6 (6 voturi)    
      hmmm (Miercuri, 6 februarie 2019, 13:08)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

      Tu-ti lasi masina supravegheata sau dormi in ea? Ai putea sa ne spui unde lasi masina peste noapte, ca acum stim ca nu depui plangere daca se serveste careva :D
  • +1 (13 voturi)    
    adn (Miercuri, 6 februarie 2019, 10:31)

    Jude [utilizator]

    Este in ADN-ul romanului sa fure.
    Daca este prezent la un accident cu victime primul lucru nu este sa acorde primul ajutor ci sa vada ce poate sa fure (bani, telefon, etc)
    • -5 (5 voturi)    
      Mai terminati cu prostia asta !!! (Miercuri, 6 februarie 2019, 11:07)

      Habermas [utilizator] i-a raspuns lui Jude

      !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      • +1 (1 vot)    
        Habermas, (Miercuri, 6 februarie 2019, 16:27)

        bancher [utilizator] i-a raspuns lui Habermas

        ca de obicei, aberezi.
        Si eu stiu cazuri de oameni jefuiti in propriile masini.
    • +10 (10 voturi)    
      ! (Miercuri, 6 februarie 2019, 11:30)

      tudorr [utilizator] i-a raspuns lui Jude

      Adevarat! Obiceiuri si traditii turcesti, tatarasti, rusesti, ceauseste, mai un rulement in sacosa mai o piesa...
      • +5 (7 voturi)    
        !? (Miercuri, 6 februarie 2019, 13:03)

        Jude [utilizator] i-a raspuns lui tudorr

        Spune-i asta si lui Habermas.
        El nu accepta realitatea.
        Comunismul a facut ca romanul sa nu mai faca diferenta intre a i se cuvenii , a fura, a-si insusii, etc.
        In vremea comunismului majoritatea era obisnuita sa-si completeze veniturile. Iei un rulment si il vinzi. Lucrezi la CAP , dupa ce ai strans recolta iei si tu acolo ceva, ca doar ai muncit.
        Asa a fost peste tot. Obisnuinta !
        Nu neg faptul ca sunt si oameni cinstiti, dar aici in tara au ramas/sunt foarte putini.
        Si ala care isi ia diploma de facultate sau doctoratul prin fals sau plagiat este un hot.
        Cand te urci in autobuz si nu validezi biletul tot hotie se cheama.
        Cand mergi cu trenul si dai spaga la Nas, tot hotie se cheama.
        Cand dai spaga sa inchida cineva ochii si sa-ti rezolve problema , tot hotie se cheama.
        Cand vom avea cod penal precum in SUA, ai furat iti dau 15 ani si nu poti sa iesi mai repede de 10 , atunci vom vedea si mentalitatea schimbata.
        Occidentul s-a dezvoltat in sute de ani, avand pedepse foarte mari. In Marea Britanie daca furai ceva, te condamna la deportare in Australia.
        Exemplele pot continua dar nu are rost.
        S.A.M.D
        • -2 (4 voturi)    
          Jude, vad ca tu nu realizezi diferenta dintre (Miercuri, 6 februarie 2019, 13:42)

          Habermas [utilizator] i-a raspuns lui Jude

          "sunt enorm de multe situatii reale de furt concret", dupa cum de altfel bine le-ai descris, si "tara de hoti".

          Si nu mai realizezi ca inchizand discutia prin formula "tara de hoti" nu numai ca faci confuzia respectiva dar si abandonezi alternativa Romaniei care nu este o tara de hoti. Si moral, nu ai dreptul sa faci asta. Asta nu este realism din partea ta ci fatalism, si este grav.
          • +2 (4 voturi)    
            dar tu crezi ca expresia ,,tara de hoti'' (Miercuri, 6 februarie 2019, 16:30)

            bancher [utilizator] i-a raspuns lui Habermas

            a fost inventata de Jude?? Nici gand, exista de mult pe piata....inca de dinainte de 1989.
            Si, din pacate, cam asta e realitatea de la noi: oriunde te duci, cel putin unul incearca sa te fure. Or fi oameni mai cinstiti in Ardeal, dar in Bucuresti nici vorba.
            • -1 (1 vot)    
              Imi pare rau, tu ai probleme mari (Miercuri, 6 februarie 2019, 19:24)

              Habermas [utilizator] i-a raspuns lui bancher

              cu logica. Nu intelegi categoriile.
            • -1 (1 vot)    
              Tu ai probleme de concentrare sau ce? (Miercuri, 6 februarie 2019, 19:40)

              Habermas [utilizator] i-a raspuns lui bancher

              Comentezi pe langa si ilogic.
              Esti tu bancher cum sunt eu popa. Cel mult vreun camatar care se crede bancher. Bancherii nu au mintea asa incalcita ca tine.
        • +1 (1 vot)    
          total de acord (Miercuri, 6 februarie 2019, 19:42)

          kkciosuldelahamangia [utilizator] i-a raspuns lui Jude

          doar la chestiunea cu cap-ul gresesti, nu-l poti acuza pe taran ca a furat de pe propriile pamanturi.
    • +2 (4 voturi)    
      asa e! (Miercuri, 6 februarie 2019, 16:27)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui Jude

      Sotul unei prietene a facut accident pe o strada din Buc, si a ramas incarcerat in masina in urma impactului. Primii care au venit au fost taximetristii, care intai l-au facut de portofel..apoi au sunat la 112.
      • +1 (1 vot)    
        Bancherule (Miercuri, 6 februarie 2019, 19:23)

        Rtchj [utilizator] i-a raspuns lui bancher

        Ma jignesti gratuit :)
      • 0 (0 voturi)    
        Tu ce limba vorbesti, ca asta nu-i limba Romana (Joi, 7 februarie 2019, 9:27)

        Habermas [utilizator] i-a raspuns lui bancher

        Ce este aia "l-au facut de portodefl", si cum asa au venit taximetristii (cu accent hotarat, plural)???

        Tu nu esti bancher, tu esti un cocalar troll platit de Moscova.
  • +2 (6 voturi)    
    Perfect fondul sonor de la Pantera Roz! (Miercuri, 6 februarie 2019, 10:40)

    Habermas [utilizator]

    E mortal tipu!

    Sincer, nu cred ca-i hot dar cred ca-i un mare aventurier si mincinos. Cred ca el de fapt voia sa aiba motiv sa se duca cu valiza la politie ca un "erou" care le-a gasit valiza pierduta. Ca apoi sa se laude prin vecini cum a ajutat el politia.

    Iar politistu: Bai da' ce grijuliu esti tu! :)