Raluca Turcan, despre scandalul Bădulescu: Suntem tot mai aproape de dovezile care confirmă că Dragnea a orchestrat reprimarea protestelor din 10 august

de DG     HotNews.ro
Joi, 31 ianuarie 2019, 13:58 Actualitate | Esenţial


Raluca Turcan
Foto: Facebook - Raluca Turcan
Dezvăluirile viceprimarului PSD al Capitalei Aurelian Bădulescu potrivit cărora a mințit pentru partid la audierile în cazul protestelor din 10 august arată că suntem tot mai aproape de confirmarea faptului că Liviu Dragnea a orchestrat reprimarea manifestațiilor, spune prim-vicepreședintele liberal Raluca Turcan.

„PSD a instigat un viceprimar să mintă în declarații de martor în legătură cu violențele de la protestele din 10 August. Suntem tot mai aproape de dovezile care confirmă că Dragnea a orchestrat reprimarea protestelor, prin mâna Ministrului de Interne, Carmen Dan”, a comentat Turcan, pe Facebook.

Ea mai susține că tot ceea ce se întâmplă este o nouă confirmare că „PSD -ALDE se comportă ca un grup infracțional organizat”.

Autodenunțul lui Bădulescu se adaugă declarațiilor primarului general, Gabriela Firea, apoi declarațiilor făcute de prefectul de București, Speranța Cliseru, fostul premier, Mihai Tudose și cine știe câți vor mai urma, mai spune Turcan.

Viceprimarul capitalei Aurelian Bădulescu spune că a fost chemat la Parchet, luni, după ce a declarat că a mințit la audieri în cazul protestului din 10 august, reprimat violent de Jandarmerie. Declarațiile sale au fost făcute în contextul în care PSD București a anunțat miercuri că i-a retras sprijinul politic.

Aurelian Bădulescu a avut delegate atribuțiile Gabrielei Firea în timpul protestului reprimat violent de jandarmi în 10 august.

În două intervenții la Realitatea Tv și România TV, el a susținut că pentru partid a mers „până acolo încât a trebuit să mintă”.

















6315 vizualizari

  • +6 (6 voturi)    
    Ar fi bine să fie așa (Joi, 31 ianuarie 2019, 14:03)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Dar nu Turcan e cea care trebuie să o spună. Ea e doar o pedelea politrucă și atât. De câte ori apare public, PNL= USL+PDL scade in sondaje.
  • -3 (9 voturi)    
    Badulescu, (Joi, 31 ianuarie 2019, 14:06)

    xrogo [utilizator]

    pentru partid a mers „până acolo încât a trebuit să mintă”, ce-a inteles blonda Turcan, "PSD a instigat un viceprimar să mintă în declarații de martor în legătură cu violențele de la protestele din 10 August", nu degeaba este blonda!
  • -8 (14 voturi)    
    stim asta! (Joi, 31 ianuarie 2019, 14:09)

    kingdavidhotel(banat pentru adevar?) [utilizator]

    Dragnea conducea tunul cu apa, conform declaratiilor unor martori! Sau nu e credibil martorul Bot?
    • +11 (13 voturi)    
      Dragnea nu e in stare sa conduca o roaba (Joi, 31 ianuarie 2019, 14:14)

      Martinezu [utilizator] i-a raspuns lui kingdavidhotel(banat pentru adevar?)

      Tot ce poate sa conduca este turma din care faci parte.
      • -6 (10 voturi)    
        si atunci de ce e vinovat de tot? (Joi, 31 ianuarie 2019, 14:24)

        kingdavidhotel(banat pentru adevar?) [utilizator] i-a raspuns lui Martinezu

        daca nu e in stare de nimic, de ce opozitia si presedentia nu fac ceva ca tara sa mearga bine?

        PS.
        Nu cred ca esti in stare sa argumentezi ceva, dar totusi,..
        Argumentum ad personam nu e argument!
        • +6 (8 voturi)    
          Stii ce/mi place la voi? (Joi, 31 ianuarie 2019, 15:22)

          , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui kingdavidhotel(banat pentru adevar?)

          Sunteti tari in gura, dar slabi de minte.
          Furati si strigati, hotul!
          Mirositi, dar ceilalti sunt murdari.
          Tti sunt de vina, voi... Alba ca zapada (desi sunteti rosii pana in maduva oaselor).
          Si va dati democrati desi sunteti retardati!
          Daca ai fi tinut gura incghisa, nu iesea praf!
          • -2 (4 voturi)    
            Stii ce-mi place la voi, (Joi, 31 ianuarie 2019, 17:35)

            xrogo [utilizator] i-a raspuns lui , AlwaysToTheRight, NeveRed!

            voi latrati si caravana trece, cam asta faceti voi, asa pe scurt!
            • +1 (1 vot)    
              Cand caravana (Sâmbătă, 2 februarie 2019, 11:37)

              , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

              e plina de prosti, e normal!
              Si mai pe scurt~!
  • +3 (3 voturi)    
    Este urât și pentru jandarmerie. (Joi, 31 ianuarie 2019, 18:20)

    asavreau [utilizator]

    Rezultă că Jandarmeria a acționat ca o miliție de partid.