UPDATE Tânăr omorât de un bărbat eliberat recent din închisoare în baza legii recursului compensatoriu / Agresorul a fost prins de poliție

de N.O.     HotNews.ro
Duminică, 13 ianuarie 2019, 15:14 Actualitate | Esenţial


Politisti
Foto: Facebook / Politia Romana
Bărbatul de 30 de ani din județul Alba condamnat și eliberat în baza legii recursului compensatoriu care era căutat pentru o altă crimă comisă sâmbără seara la Mediaș a fost prins.

UPDATE 16.05
Criminalul a fost prins duminică de polițiștii județului Alba, în apropiere de Blaj

Surse judiciare au declarat, duminică, pentru corespondentul MEDIAFAX, că a avut loc un conflict într-un club din Mediaș, izbucnit din cauza unor neînțelegeri mai vechi, între două grupuri de tineri.

La un moment dat, tinerii au ieșit din club, iar scandalul a continuat în stradă.

Se pare că victima s-a împiedicat și a căzut, iar agresorul, un bărbat din Alba, care locuiește în Mediaș, l-a înjunghiat în picior, în zona arterei femurale.

Din cauza pierderilor massive de sânge, tânărul de 25 de ani a murit la spital.

Agresorul, care are 30 de ani, a mai fost condamnat pentru omor, fiind eliberat recent în baza legii recursului compensatoriu.

Cercetările în acest caz au fost preluate de procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Sibiu, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de omor.


















21887 vizualizari

  • +39 (41 voturi)    
    In acest ritm (Duminică, 13 ianuarie 2019, 15:18)

    DiDiRo [utilizator]

    intr-o buna zi poate o sa fie victima slugarel ori ciordach.
    • +21 (21 voturi)    
      Poate (Duminică, 13 ianuarie 2019, 15:58)

      omezu [utilizator] i-a raspuns lui DiDiRo

      Dar pana atunci victime o sa fim noi si cei dragi noua! Noi mergem pe strada, ei doar in limuzine cu girofar si elicoptere.
    • +15 (15 voturi)    
      Onoare intre hoti (Duminică, 13 ianuarie 2019, 16:06)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui DiDiRo

      Nu se omoara intre ei sa stii... Au si ei limite
    • +8 (10 voturi)    
      Doamne Sa Le Ajute ! (Duminică, 13 ianuarie 2019, 16:31)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui DiDiRo

      Nu de alta dar asa se vor invata minte !
      • +10 (10 voturi)    
        Semnal de alarmă tras de sindicaliștii din (Duminică, 13 ianuarie 2019, 17:24)

        ty [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        penitenciare: Liderul Federației Sindicatelor din Penitenciare, Sorin Dumitrașcu, avertizează, că numărul deținuților va crește în următorii trei ani cu până la 5.000 mai mult față de normal în urma legii recursului compensatoriu, adoptată de majoritatea PSD-ALDE-UDMR, care prevede punerea mai devreme în libertate a infractorilor din cauza condițiilor necorespunzătoare din închisori.
        ”Estimăm că peste trei ani sistemul penitenciar va avea cu trei – cinci mii de deținuți mai mult decât a avut în octombrie 2017. Promoția Toader se va adăuga la acea dinamică normală de intrări-ieșiri din închisori”, a declarat Dumitrașcu.
        https://www.g4media.ro/semnal-de-alarma-tras-de-sindicalistii-din-penitenciare-numarul-detinutilor-va-creste-cu-pana-la-cinci-mii-fata-de-normal-din-cauza-recursului-compensatoriu.html
        Altfel spus in urmatorii 3 - 5 ani infractiunile de furt, viol, talharie, omor vor creste fata de normal.
        Imi amintesc si de caraghiosul Melescanu la BBC Newsnight
        https://www.youtube.com/watch?v=Ve684vMjGk0
        • +4 (4 voturi)    
          Daca tot ii elibereaza din inchisori (Luni, 14 ianuarie 2019, 8:20)

          Leo55 [utilizator] i-a raspuns lui ty

          de ce nu le pun macar bratara si anumite interdictii de deplasare!
          Lui Tudorel chiar nu ii pasa de loc de viata si siguranta concetatenilor sai?
    • +9 (9 voturi)    
      nu, niciodata! (Duminică, 13 ianuarie 2019, 16:58)

      complet_ret [utilizator] i-a raspuns lui DiDiRo

      LOR nu li se intampla!
    • +1 (1 vot)    
      raspunderea ministeriala (Luni, 14 ianuarie 2019, 12:09)

      tanox [utilizator] i-a raspuns lui DiDiRo

      Cine a dat asemenea aberatii nu ar trebui sa raspunda in fata legii pt nenorocirile indirect facute? Pt ca astfel acesti tampiti s-ar gindi de 10 ori pana sa emita o lege nu sa o dea dupa cum le sunt interesele.
  • +32 (36 voturi)    
    Baaai! (Duminică, 13 ianuarie 2019, 15:25)

    sfarleaza [utilizator]

    De ce dracu nu mergem la Bucuresti peste Dragnea, Tudor si sleahta lui sa’i scoatem din vizuina ca pe Ceausescu ???
    • +2 (14 voturi)    
      pt ca (Duminică, 13 ianuarie 2019, 16:32)

      Kosmos [utilizator] i-a raspuns lui sfarleaza

      Vei o primi o bataie de nu ti va mai trebui niciodata sa vii la Bucuresti..armate de jandarmi si politisti au fost tratati special cu credite importante la banca..anarhia i-ar ajuta sa scape de povara
  • +22 (30 voturi)    
    oare are rude care au votat PSD+ALDE? (Duminică, 13 ianuarie 2019, 15:25)

    Francisc 1 [utilizator]

    zic si eu...
    • +8 (12 voturi)    
      @Francisc 1 (Duminică, 13 ianuarie 2019, 15:33)

      sfarleaza [utilizator] i-a raspuns lui Francisc 1

      Vorbesti MARI prostii ! Trebuie sa moara pentru ca rudele sunt batute’n cap ?? Cate zeci de mii de tineri ies in strada la proteste, in timp ce parintii se uita la antena 3?
      • +5 (7 voturi)    
        eu ma intreb ce simt respectivi (Duminică, 13 ianuarie 2019, 18:28)

        Francisc 1 [utilizator] i-a raspuns lui sfarleaza

        au votat gasca asta de hoti ,acum si criminali ,si a murit un apropiat de al lor !
  • +2 (8 voturi)    
    . (Duminică, 13 ianuarie 2019, 15:28)

    Toate nickname-urile erau luate [utilizator]

    Știți că popii bagă și blesteme, nu? Dacă tot s-au băgat jdemii de milioane de euro în catedrala vieții, eu zic să ne ducem toți să cerem niște blesteme profi, ceva. Mama lor de criminali, la un moment dat vor plăti. Mai devreme decât mai târziu.
  • +9 (9 voturi)    
    ? (Duminică, 13 ianuarie 2019, 15:56)

    europeanul2 [utilizator]

    Nu nimereste vreunul
    din conducerea psd cu un eliberat din asta?
  • +11 (11 voturi)    
    Ca de obicei (Duminică, 13 ianuarie 2019, 16:07)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Nimeni n ue presponsabil sau vinovat, TiTi se va spala pe maini si ne va explica ca (sic!) "decat" cativa sunt recidivisti
  • +9 (9 voturi)    
    Mda (Duminică, 13 ianuarie 2019, 16:18)

    Tony_K [utilizator]

    De ce nu il da nimeni in judecata pe tri bubiti ca a favorizat infractorii si a pus in pericol populatia? Nimeni?
  • +8 (8 voturi)    
    Tudorele! (Duminică, 13 ianuarie 2019, 16:38)

    ber [utilizator]

    Unde esti? Ai inceput sa faci bilantul? Sa vezi si tu ce devine o tara in care legile se fac pentru protectia infractorilor! Pentru ca este greu sa distingi: astia sunt infractorii nostri iar astia nu sunt ai nostri!
  • +8 (8 voturi)    
    eu îi (Duminică, 13 ianuarie 2019, 16:51)

    nahir [utilizator]

    propun lui gargamel ca să dea o lege cu efect invers, prin care vinovații să fie lăsați liber, închisoare să facă victimele. Așa cu siguranță cetățenii vor fi mult mai bine protejați.
  • +11 (11 voturi)    
    La 30 de ani a mai fost condamnat pentru omor... (Duminică, 13 ianuarie 2019, 16:52)

    Marionette [utilizator]

    Asta inseamna "Justitia". Vrem arme sa ne putem apara de astfel de brute si apoi sa facem si noi 3 ani de inchisoare!
  • +8 (8 voturi)    
    2 observatii (Duminică, 13 ianuarie 2019, 17:21)

    Anonym [utilizator]

    1. Acesta si altele vor fi materiale pentru alegerile de anul asta si urm

    2. Compatimesc familia tanarului si inteleg durerea si neputinta lor in a-si gasi justitie. Care nu mai exista pt ei in momentul in care au pierdut un copil din cauza unor imbecili alesi de doar 40% din alegatori
  • +8 (14 voturi)    
    Romania tara de hoti (Duminică, 13 ianuarie 2019, 18:10)

    Frankie [utilizator]

    Romania tara de hoti
  • +7 (7 voturi)    
    Oare Tudorel are conștiință? (Duminică, 13 ianuarie 2019, 19:15)

    asavreau [utilizator]

    Dacă are,nu-l doare cu atâtea crime și hoții urmare a grijii lui față de infractori?
  • +11 (11 voturi)    
    Cum bai , au fost eliberati si cei care au comis (Duminică, 13 ianuarie 2019, 19:31)

    deval [utilizator]

    omoruri ? Sinistrul Justitiei e bolnav psihic ?!
    Va imaginati ca fraza asta, nu poate exista intr-o lume civilizata : ''agresorul a mai fost condamnat pentru omor ".......Si are 30 de ani !!!!!
    Trebuie sa-i facem inventarul lui Dorel, ievaluatorul neeievaluat care nu a construit un metru de puscarie, nu a cumparat o bratara electronica, nu a scos paduchii din celule , nu le-a dat puscariasilor un psiholog, o aspirina ci .........libertatea in batjocura moralei, cetatenilor, victimelor !!
  • +7 (7 voturi)    
    Se poate face o plangere penala (Duminică, 13 ianuarie 2019, 21:05)

    kokos [utilizator]

    pe numele lui slugarel pt. ucidere din culpa si favorizarea infractorului?
  • +9 (9 voturi)    
    Unde-s bre postacii sa ne explice (Duminică, 13 ianuarie 2019, 23:22)

    Dalinar [utilizator]

    Ca criminalul asta are dreptul de a fi liber??? Se aude cucuvaua, niuluk, ww, ...???
  • -1 (5 voturi)    
    inchisoare (Luni, 14 ianuarie 2019, 8:39)

    gpavel [utilizator]

    recursul compensatoriu nu elibereaza din inchisoare,el doar reduce durata de a cateva saptamani ,la cateva luni,functie de marimea pedepsei!,criminalul pomenit ar fi fost eiberat peste cateva luni(fara recurs)tot atat de periculos(educare in inchisori e foarte ineficienta).
  • +3 (3 voturi)    
    Pe când un "2nd amendament" (Luni, 14 ianuarie 2019, 12:31)

    BlaBla1234 [utilizator]

    Și în constituția noastră, de asemenea și niște legi gen "stand your ground" și "castle doctrine" ...
  • +1 (1 vot)    
    Ce sa inteleaga si criminalul (Luni, 14 ianuarie 2019, 14:48)

    CHS [utilizator]

    Cand insasi Dragnea ii cerea scuze la TV lui si celor "inca in inchisori"? Ce sa inteleaga cand la 30 de ani deja era liber dupa ce a omorat deja?

    Asta e categoria sociala incurajata de lumea noua si curajoasa a PSD din 2016 incoace, astia si toate scursurile.

    Oamenii inteligenti, oamenii normali, oamenii care inca inca se chinuie sa mentina chiar si iluzia ca romania nu a cazut complet in mainile baronilor, incultilor, criminalilor, coruptilor mici si mari - acesti oameni sunt incurajati sa plece.