Viorica Dăncilă, o nouă gafă: România se situează pe locul 7 în ce privește dinamica exporturilor, devastând ... de ... devansând state puternice precum Franța, Germania sau Italia

de R.M.     HotNews.ro
Miercuri, 9 ianuarie 2019, 14:37 Actualitate | Esenţial


Viorica Dancila
Foto: YouTube
Premierul Viorica Dăncilă a prezentat miercuri performanțele economice ale țării noastre, ocazie cu care a făcut o nouă gafă, după ce a afirmat că România a „devastat” state precum Franța, Germania sau Italia din punct de vedere al dinamicii exporturilor.

„În primele 10 luni ale anului 2018 Romania a înregistrat o majorare a exporturilor cu 9,2%, în timp ce la nivelul celor 28 de state membre, exporturile au crescut doar cu 5,3%”, a spus Dăncilă, la începutul ședinței de Guvern, înainte de adăuga:

„România se situează pe locul 7 în ceea ce privește dinamica exporturilor totale, devastând ... de ... devansând state puternice precum Franța. cu 4,6%, Germania, cu 4,1% sau Italia cu 3,8%”.

Video (de la minutul 5,27)



















15285 vizualizari

  • +38 (42 voturi)    
    pai numa daca ne masuram in androizi ... (Miercuri, 9 ianuarie 2019, 14:44)

    Dimijoarei_Obt [utilizator]

    Papusa Dancila bate la fund de departe utlimele realizari in materie de inteligenta artificiala americana si r00ssa, la un loc !
    • -38 (46 voturi)    
      Ok, si Basescu era betiv. Acum trecem mai departe? (Miercuri, 9 ianuarie 2019, 15:56)

      Miky60 [utilizator] i-a raspuns lui Dimijoarei_Obt

      Daca astea sunt stirile de acum, e jale mareu, o dam numai pe tabloide... Putem sa discutam ceva concret?
      • +15 (19 voturi)    
        Ai gresit adresa (Miercuri, 9 ianuarie 2019, 16:16)

        JustinCase [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

        Fa o plangere la pesedeu. Nu noi am pus analfabetii-n functii inalte. Cred ca o sa va iasa pe nas de la cate "stiri" din astea o sa tot vedeti.
      • +16 (18 voturi)    
        Ai castigat (Miercuri, 9 ianuarie 2019, 17:03)

        Frank777 [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

        1 kg de orez si 1 pui congelat. Te prezinti la organizatia de cartier de care apartii si spui ca te-a trimis Veorica. Iti da acolo.
      • +10 (12 voturi)    
        .. concret. (Miercuri, 9 ianuarie 2019, 17:49)

        gdcos [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

        Tu te lauzi cu cresteri procentuale de 9% care in realitate se transcriu in cateva miliarde si vorbesti de unii care, cu procente mai mici, exporta zeci, sute de miliarde.
        Pe bune, cat de prost e Valcov ala sa spuna el ca a luat fata Germanie?!
        E concret?!

        Tot concret, unde se vede bunastarea asta dincolo de aparatul bugetar?! In privat, salariile nu au crescut - erau la alt nivel per ansamblu, insa preturile da. Plus taxele. Concret?!
      • +2 (4 voturi)    
        Ar fi bine ca toti psd-isti sa fie betivi ca (Miercuri, 9 ianuarie 2019, 20:01)

        ty [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

        Basescu dar minuni nu se intampla asa ca raman cu prostiile lor pe care noi e tot platim din "salariile si pansiile crescute"
      • +3 (5 voturi)    
        Asa betiv (Miercuri, 9 ianuarie 2019, 21:00)

        Popcorn [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

        cum il crezi tu, Basescu era cu 10, nu, cu 100 de clase peste caricatura asta.
      • +1 (3 voturi)    
        Asta e! (Miercuri, 9 ianuarie 2019, 22:05)

        Stef_and [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

        Concret, cuvant cu cuvant!
        Ce sa vb. Mai concret si cu cine?!?
        Cu cineva care nu cunoaste sensurile cuvintelor!
        Hai pleaca!
        • 0 (2 voturi)    
          Ca vrei sau ca nu vrei a pus punctul pe I (Joi, 10 ianuarie 2019, 12:41)

          Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui Stef_and

          Gura pacatosului : Miky60
          Da, biata (sau beata?) veorica a scapat porumbelul din prea mult citit din tabloide.
          "Devastata" e un cuvant care apare aproape la fiecare articol de nivelul la care poate ea sa ajunga.
          "a devansa"produce contorsiunile neuronilor pusi pe bigudiuri: o fi inainte, sau o fi inapoi? O fi "cea" sau o fi "hais"?
      • +1 (1 vot)    
        Nea Mikydutza (Vineri, 11 ianuarie 2019, 5:47)

        Spiky [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

        Lui Băse îi trecea, se mai dregea cu zamă de varză și își revenea.... La Veorika problema este congenitală și din naștere.... Cum spunea și românul: .... din născare leac nu are!
    • +14 (16 voturi)    
      Gata, se intorc romanii din Germania.. (Miercuri, 9 ianuarie 2019, 16:06)

      pehash [utilizator] i-a raspuns lui Dimijoarei_Obt

      I-auzi Vasilico, zburda exporturili in Romania!..

      Lasand la o parte modul in care #ciumarosie a devastat statisticile macroeconomice de cand controleaza institutiile responsabile, realitatea crunta este ca balanta de plati s-a inrautatit. Exportam mai mult, dar importam si mai mult. Deficitul balantei comerciale la 11 luni era nu mai putin de 13.4 miliarde euro. Vorbim de 13.4 miliarde euro care ies din tara net. La 12 luni probabil ca va fi 16 miliarde. Aproape 10% din PIB iese astfel din tara.
      • +9 (11 voturi)    
        ce folos (Miercuri, 9 ianuarie 2019, 17:20)

        disraeli [utilizator] i-a raspuns lui pehash

        se intorc devastati...
    • +14 (16 voturi)    
      Gasit o batranica (Miercuri, 9 ianuarie 2019, 17:01)

      Frank777 [utilizator] i-a raspuns lui Dimijoarei_Obt

      care nu stie ce vorbeste. Apartinatorii sunt rugati sa vina sa o ia acasa.
      Poate fi gasita la Guvern.
  • -34 (46 voturi)    
    Eu zic ca nu trebuia sa se corecteze (Miercuri, 9 ianuarie 2019, 14:47)

    Fides [utilizator]

    A devenit un fel de fetis vanarea greselilor, real sport national a la Huidu (aka Cronica Carcotasilor). Insa continuand pe aceasta linie riscam sa pierdem fondul problemei. Si va provoc sa raspundeti la o intrebare simpla: Care sunt deosebirile din Viorica Dancila si Adrian Nastase? Al doilea cum statea cu limba?
    P.S.
    Legat de Huidu. Omul a ucis ( judecaorul a spus ca din culpa), sofand aiurea niste oameni (starea lui era cunoscuta in familie, chiar si de medici). Azi ne da lectii de dictie si de gramatica pe TV, ca si cum cei care chinuie graiul dulce romanesc ar fi ei niste ucigasi
    • +22 (28 voturi)    
      Chiar ca un fetis (Miercuri, 9 ianuarie 2019, 15:08)

      iPig Pro [utilizator] i-a raspuns lui Fides

      Pe mine insa gramatica si limbile ma excita, e o problema?
      • -18 (24 voturi)    
        Nu. Doar puneam un punct la i (Miercuri, 9 ianuarie 2019, 15:20)

        Fides [utilizator] i-a raspuns lui iPig Pro

        Desi i-ul are punct. O fi or no fi tot vreun fetis.
        • +7 (11 voturi)    
          Depinde (Miercuri, 9 ianuarie 2019, 16:09)

          iPig Pro [utilizator] i-a raspuns lui Fides

          Dupa ce punct atingi dupa ce iti pui i-ul.
        • +9 (11 voturi)    
          eu cred (Miercuri, 9 ianuarie 2019, 16:13)

          nahir [utilizator] i-a raspuns lui Fides

          că vasilica e fetișul lui dragnea. Ca să punem punctul pe ”î”.
          • +7 (9 voturi)    
            fetis (Miercuri, 9 ianuarie 2019, 17:18)

            ras-putin [utilizator] i-a raspuns lui nahir

            mai degraba invers...
    • +20 (24 voturi)    
      care e diferenta intre un profesor universitar (Miercuri, 9 ianuarie 2019, 16:01)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui Fides

      si profesoara de liceu tehnologic?
      Mai zbuciumatule, Nastase avea mult pacate dar lipsa de intelect nu era printre ele. E ca si cum l-ai compara pe Ilie Dumitrescu cu un jucator actual din divizia sateasca. In general nivelul intelectual al hotilor din guvernul Nastase era cam cu 8 clase peste semi-doctii Veoricai.
      • +6 (8 voturi)    
        .. asa e. (Miercuri, 9 ianuarie 2019, 17:50)

        gdcos [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

        .. daca isi puneau capul la ceva bun in anii 2000.. eram departe.
    • +13 (17 voturi)    
      ... (Miercuri, 9 ianuarie 2019, 16:03)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Fides

      e prim ministru romaniei!

      intelegem 1-2 greseli... orice om greseste... dar 1-2 greseli per mandat de 4 ani , NU pe saptamana!

      btw... straw man much?! ce are faptu ca a omorat huidu cu greselile lu dancila?!
      si ca tot veni vb macar ala macar s-a retras niste ani din viata publica dua gafa.... nu a furat din banii copiilor si nu a cautat sa schimbe ca sa-l faca nevinovat.... ca stim noi cine.... asta nu mai vezi!(editat de HotNews.ro)
    • +9 (11 voturi)    
      Pe bune? (Miercuri, 9 ianuarie 2019, 17:08)

      jorj_bv [utilizator] i-a raspuns lui Fides

      Il compari la exprimare pe Nastase cu Pavianul? Oricat de arogant sau corupt era Nastase, avea cultura, scoala ... a avut o evolutie crescatoare: profesor universitar, ministru de externe, pres la Camera Deputatilor si apoi Prim-Ministru ... De Veorica nu stia nici ma-sa inainte sa o scoata Dragnea din joben, la dracu' a pierdut alegerile la Videle
    • +6 (8 voturi)    
      ooooo (Miercuri, 9 ianuarie 2019, 17:21)

      disraeli [utilizator] i-a raspuns lui Fides

      si ce limba avea...
    • +2 (2 voturi)    
      Cred că a omis câteva contuzii... (Vineri, 11 ianuarie 2019, 10:07)

      Spiky [utilizator] i-a raspuns lui Fides

      Ptiu, Veoriko! Îmi deteși noduri la limbă!
      Am vrut să spun că ați câteva confuzii, pe care o să vi le clarific ușor și rapid ca o intervenție stomatologică.
      1. ”...vânarea greșelilor”. Lăsați-o baltă, domle! Când te atacă un mistreț și ai pușca pregătită, îi tragi un glonț în cap! Iar asta nu este vânătoare, ci autoapărare, ați priceput?
      2. Deosebirile dintre Viorica Dăncilă și Adrian Năstase sunt una: deși amândoi niște pungași din clanul PCR-FSN-PDSR-PSD pe care îl conduc (sau sunt conduși din umbră de ați gangsteri roșii moskoviți), Dăncilă este o agramată stupidă, incapabilă să înțeleagă termenii mai complicați care apar în mod inerent în discursurile pe care le citește(scrise, evident de alții, ea nefiind capabilă să însăileze - termen perfect pentru croitoreasa de cartier care este - două idei), iar Adrian Năstase, deși pungaș, este unul stilat și educat, capabil să înțeleagă niște situații complicate și să nu pună bețe-n roate accederii României în NATO și UE.
      3. Abureala cu Huidu este o modalitate tipică postacilor de deturnare a discuției către alt subiect decât cel inițial, prea jenant pentru a fi tratat în profunzime.
      Sper că am clarificat confuziile, nu pentru dumneavoastră, care le-ați comis probabil cu intenție, ca orice postac de partid, ci pentru ceilalți cititori, care oricum v-au încărcat cu minusuri, pentru că sunteți plătit la ele, deci spor la copeici!
    • +1 (1 vot)    
      Uite aici cum un polonez (Vineri, 11 ianuarie 2019, 10:33)

      Spiky [utilizator] i-a raspuns lui Fides

      ... vorbește românește mai corect decât Vasilica! Ia pune-o tu să citească un text în poloneză, că vrem să murim de râs!
      https://www.euractiv.ro/politic-intern/donald-tusk-discurs-impresionant-in-limba-romana-cu-trimiteri-la-enescu-eliade-dacia-si-duckadam-13148?cfcc
  • +24 (30 voturi)    
    Excelentza sa Vasilica este un deliciu al prostiei (Miercuri, 9 ianuarie 2019, 14:51)

    Plagarus [utilizator]

    RO alterata de trogloditii politici ce ne " guverneaza"
  • +17 (23 voturi)    
    Ipocrizie (Miercuri, 9 ianuarie 2019, 14:51)

    Gogu27 [utilizator]

    Care este contributia guvernului la acesta situatie statistica ? Unde este contributia guvernului la orice lucru care (inca mai) merge bine in Romania? Ponderea majoritara in activitatea de export o au firmele multinationale , atat de mult hulite de catre onor guvernul psd. Societatile comerciale pastorite de guvern au o prezenta firava in acesta activitate (oare din cauza celor care le conduc si care au fost selectati strict pe criterii politice ?).
  • +22 (30 voturi)    
    a scapat porumbelul (Miercuri, 9 ianuarie 2019, 14:55)

    john06 [utilizator]

    PSD devasteaza Romania,Romania nu devanseaza pe nimeni la nimic in UE.
  • +24 (30 voturi)    
    Un fleac (Miercuri, 9 ianuarie 2019, 14:55)

    Eu123 [utilizator]

    I-am "devastat" si pe astia :)))
    • +11 (15 voturi)    
      Devasteaza din toate pozitiile (Miercuri, 9 ianuarie 2019, 15:34)

      Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui Eu123

      Vorba lui ilici
  • +28 (36 voturi)    
    asta e! (Miercuri, 9 ianuarie 2019, 14:59)

    costinescu [utilizator]

    Romania, noua putere mondiala care devasteaza tot ce ii iese in cale, rauri, ramuri, limba romana, tot!
    • +9 (13 voturi)    
      uite d-aia (Miercuri, 9 ianuarie 2019, 16:18)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui costinescu

      nu-și mută Putin armata din transnistria. De frica noastră. Ce scut de la Deveselu? vasilica. ea e arma perfectă cu care vom devasta tot. România = cea mai mare putere mondială și extraterestră.
  • +20 (26 voturi)    
    HN, nu mă forța s-o ascult peste 11 min !!! (Miercuri, 9 ianuarie 2019, 15:00)

    Amad [utilizator]

    Lasă doar 30 sec. cu gafa, nu mă pune s-o ascult toată.

    Sincer, n-am rezistat nici 30 sec., așadar n-am auzit-o gafând :)
    • +2 (2 voturi)    
      Pai nu trebuie sa te pui la mintea ei (Joi, 10 ianuarie 2019, 13:31)

      Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui Amad

      nu trebuie sa asculti tot. Muta cursorul pe 10 secunde inainte si gata.
      O sa-ti explic ca lu' veorica? cu desen?
  • +16 (22 voturi)    
    Stai jos, ai 1! (Miercuri, 9 ianuarie 2019, 15:00)

    ABBV [utilizator]

    4 se da la aia care mai misca ceva! Devasteaza alceva te rugam, ca Romania nu mai poate. (editat de HotNews.ro)
  • +16 (24 voturi)    
    Nu-mi permit ... (Miercuri, 9 ianuarie 2019, 15:03)

    bubaru [utilizator]

    sa o jignesc, dar o fac si cu scuze - este tută rău.
  • +8 (14 voturi)    
    membre (Miercuri, 9 ianuarie 2019, 15:08)

    Aphex [utilizator]

    "In timpe ce la nivelul celor 28 de state.. membre" (5:10).. Ce membre tanti?
  • +11 (17 voturi)    
    multi da prosti (Miercuri, 9 ianuarie 2019, 15:10)

    GeorgeT [utilizator]

    Da prosti tre sa mai fie aia de au asa prim ministru ...
  • +12 (18 voturi)    
    daca asta nu e analfabetism (Miercuri, 9 ianuarie 2019, 15:11)

    cristi_an [utilizator]

    sigur citeste de undeva...
  • +18 (24 voturi)    
    Liniste ca a zis bine! (Miercuri, 9 ianuarie 2019, 15:11)

    dandra [utilizator]

    A devastat tara asta si limba romana!
  • +18 (26 voturi)    
    Din folclorul nou (Miercuri, 9 ianuarie 2019, 15:12)

    zece_plus [utilizator]

    Viorica Vasilica
    A speriat gramatica;.
    Liviu Dragnea are ambitia
    Ca sa sperie justitia.
    Dar vor ajunge amandoi
    La a istoriei groapa de gunoi.
    • +10 (14 voturi)    
      ZECE PLUS FELICITARI ! (Miercuri, 9 ianuarie 2019, 15:39)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui zece_plus

      chapeau bas !
  • +13 (19 voturi)    
    devastând (Miercuri, 9 ianuarie 2019, 15:12)

    anonimicus [utilizator]

    prostia-i este devastatoare!
  • +10 (16 voturi)    
    343-milioane-euro-pierdute de Viorica si pretenii (Miercuri, 9 ianuarie 2019, 15:14)

    GeorgeT [utilizator]

    https://www.euractiv.ro/fonduri-ue-politica-de-coeziune/romania-a-pierdut-in-intregime-cele-343-de-milioane-de-euro-alocate-de-ue-pentru-tinerii-someri-13124?cfcc
  • +14 (20 voturi)    
    Procentul de crestere (Miercuri, 9 ianuarie 2019, 15:15)

    D.M.A.Gogu [utilizator]

    Cand ai o economie ca a tarilor dezvoltate, cu un volum mare al exporturilor, este greu sa ai procentaje inalte de crestere a exporturilor. Volumul corespunzator este mult prea mare. De la un nivel redus, chair si o crestere in volum mic are impact semnificativ in procente. Apropos, cand va veni o perioada in care exporturile cvor scadea, cum va fi raportat acest lucru? Tare mi-e teama ca si atunci vom avea procente dintre cele mai mari, insa sper ca la carma guvernului sa fie altcineva.

    Nu de alta, dar daca ramane tot configuratia actuala s-ar putea sa constatam ca distinsa nu a gafat spunand "devastat", ba chiar sa vedem ca gura dansei adevar grait-a...
    • +1 (1 vot)    
      Gura Simplicității adevăr grăiește... (Vineri, 11 ianuarie 2019, 10:16)

      Spiky [utilizator] i-a raspuns lui D.M.A.Gogu

      ... reducem democrația.... devastăm și România....
  • +10 (14 voturi)    
    Devastarea UE de catre Romania (Miercuri, 9 ianuarie 2019, 15:27)

    buncrestin [utilizator]

    Gura pacatosului, adevar graieste! Am devastat la propriu Uniunea Europeana intr-un moment critic, devenind o coada de topor in interiorul Europei, jucand rolul de pion util inaimicilor lumii libere.
    Harasho tovarasa premier!
  • +12 (16 voturi)    
    Mesaj pentru votanții PSD (Miercuri, 9 ianuarie 2019, 15:30)

    titirica [utilizator]

    Asta e manipulare ieftină când arunci doar ce date îți convin

    Sa fie clar: de la 1 la 2 e creștere de 100% iar de la 100 la 110 e creștere de “doar” 10%. Unde ati vrea sa fiți ca nivel?
    • +10 (12 voturi)    
      Complicat (Miercuri, 9 ianuarie 2019, 16:21)

      JustinCase [utilizator] i-a raspuns lui titirica

      Nu pricep pesedistii rationamentul tau, deoarece nu contine sintagma "ne da".
      • +8 (10 voturi)    
        raducanoiu jr (Miercuri, 9 ianuarie 2019, 17:28)

        disraeli [utilizator] i-a raspuns lui JustinCase

        a spus mai demult ca da la tot cartierul.
  • +12 (16 voturi)    
    Exportul (Miercuri, 9 ianuarie 2019, 15:41)

    vasile-roaita [utilizator]

    de oameni. Este pe primul loc in Europa. Ar trebui sa fie "mindra" ca a reusit aceasta performantza.
  • +6 (10 voturi)    
    Sadism (Miercuri, 9 ianuarie 2019, 15:45)

    lasa [utilizator]

    Suntem un popor de sadici, pentru ca se spune ca a incerca de o infinitate de ori ceva, sperand ca iese altceva, se numeste sadism (sau prostie..)
  • +13 (17 voturi)    
    dinamica (Miercuri, 9 ianuarie 2019, 15:52)

    vangall [utilizator]

    e vorba de dinamica exporturi (ritm de crestere export), nu de volum - posibil ca acestea sa fie datele . Ce e airea e sa te lauzi cu asa ceva; normal ca la 1 leu export daca peste 1 an faci 1,5 lei export cresterea este 50%
  • +11 (13 voturi)    
    Daca mai stai... (Miercuri, 9 ianuarie 2019, 16:44)

    astronaut [utilizator]

    mult in fruntea Gubernului incompetent , DEVASTEZI ROMANIA si culmea nu-ti face nimeni nimic !
    • +4 (6 voturi)    
      Dar a devastat si Toate Tarile Lumii (Miercuri, 9 ianuarie 2019, 18:04)

      Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui astronaut

      Nici in Africa nu exista tara cu o Pavianca PM!!!
  • +4 (6 voturi)    
    Docila ofera circ (Miercuri, 9 ianuarie 2019, 17:04)

    kent8 [utilizator]

    dar lasa in urma un dezastru.
  • +4 (6 voturi)    
    ce poti sa mai spui (Miercuri, 9 ianuarie 2019, 17:25)

    disraeli [utilizator]

    e ceva devastator...
  • +3 (5 voturi)    
    Razboi ? (Miercuri, 9 ianuarie 2019, 17:34)

    Carcalete [utilizator]

    Poate declara dreaqu vreun razboi...
  • +1 (3 voturi)    
    .. ok.. (Miercuri, 9 ianuarie 2019, 17:53)

    gdcos [utilizator]

    Bravo noua!!!
    In brut e maruntis pe langa aia de i-am batut la fund, dar ce mai conteaza?! E bune procentele care ne convin.
    Intrebare: cat a crescut datoria?! Deficitul? Importurile?! Inflatia?! Uite de asta ai uitat, la aia suntem #1.
  • +2 (4 voturi)    
    nu cred (Miercuri, 9 ianuarie 2019, 18:31)

    daldepsd [utilizator]

    ca un singur om poate atat de mult. Sigur e ajutata doamna dar nu-si da seama ca-si bat joc de ea. Pur si simplu nu duce, nu se prinde ca-i penibila rau si trebuie sa coboare de pe pozitia asta. Nu meritam noi asa ceva, tara asta poate mai mult. PSD ALDE e o catastrofa, uite de cine-i reprezentata.
  • +8 (12 voturi)    
    Hehe (Miercuri, 9 ianuarie 2019, 18:43)

    transpenibilus [utilizator]

    Ia auzi, Romania pesedizda a intrecut si Germania si Franta! Misto, ce sa zic.

    SUA, China, Japonia pazea! Venim!!! Cu ve0rik la carma si cu flausatul la cazane sunteti niste biete jaloane.
  • +3 (5 voturi)    
    Sa fac si eu gluma nevinovata... (Miercuri, 9 ianuarie 2019, 19:24)

    SCRAMBLED [utilizator]

    Economia, Duduie sau economia duduie?
  • +4 (4 voturi)    
    ! (Miercuri, 9 ianuarie 2019, 19:45)

    chiuaua [utilizator]

    Aceste declaratii sunt "Devastatoare" .
    Comparatia o poti face valoric nu comparand procentul de crestere vis-a-vis de cel al Germaniei, Frantei , etc
    Veorica este Ceauseasca 2 ?
  • +4 (6 voturi)    
    Romania nu e un stat al incultilor (Joi, 10 ianuarie 2019, 0:01)

    Coco Whistle [utilizator]

    e timpul sa ne cernem ori sa traim degeaba.
  • +5 (7 voturi)    
    Romania ar trebui sa fie no1 in G7 (Joi, 10 ianuarie 2019, 4:55)

    Dalinar [utilizator]

    In mintea goala a lui Pavi e lider Mondial....la jumuleala si minciuni, zic.