Ioan Mircea Pașcu: Oare Madam Udrea realizează că dorința ei bolnăvicioasă de a fi în centrul atenției este responsabilă de tot ce a pățit?

de MH     HotNews.ro
Miercuri, 26 decembrie 2018, 11:43 Actualitate | Esenţial


Elena Udrea
Foto: Facebook
Europarlamentarul PSD Ioan Mircea Pașcu se întreabă dacă Elena Udrea realizează că tot ceea ce i s-a întâmplat este din cauza dorinței ei bolnăvicioase de a fi în centrul atenției. El spune că, dacă nu era o țintă atât de vizibilă, poate că "nici statul paralel nu ar fi selectat-o tocmai pe ea pentru sacrificiul public, în speranța că lumea se va mulțumi cu sângele ei și-i va da uitării pe toți ceilalți".

"Citesc titlurile din presă și văd că Madam Udrea figurează în mai toate cu povești din detenție, urări de Crăciun pt adversari, analize politice, în fine, cu de toate pentru toți ... Oare realizează că dorința ei bolnăvicioasă de a se afla în centrul atenției este, în bună măsură, responsabilă de tot ce a pățit?", se întreabă Pașcu, într-un mesaj postat miercuri pe Facebook.

El susține că, dacă nu era o țintă atât de vizibilă, "poate că nici cei care vroiau să salveze regimul Băsescu (statul paralel și furăciunile acoliților) nu ar fi selectat-o tocmai pe ea pentru sacrificiul public, în speranța că lumea se va mulțumi cu sângele ei și-i va da uitării pe toți ceilalți".

Europarlamentarul PSD mai spune că nici când a ajuns, ca să scape, tocmai în Costa Rica, în loc să se retragă în vreo localitate mai mică, unde să stea pânăa uită lumea de ea, "Madam Udrea" s-a instalat în capitală, de unde a început sa “arunce” în dreapta și stânga cu știri despre ea, de frica sinceră de a nu fi uitată.

"Ce să-i faci, ca să nu folosesc proverbul românesc atât de cunoscut cu animalul pe care tocmai îl savurăm în aceste zile și copacul din curte, o să inventez o “zicere”, care sună așa: dacă închizi păunul și nu îl lași să-și etaleze coada în fata tuturor, moare!", mai scrie Pașcu.

Într-un mesaj ulterior, el spune că nu este un atac la adresa Elenei Udrea, ci o simplă constatare, care i-ar putea fi chiar de folos. "Ce să-i faci, e greu să renunți la lumina reflectoarelor, când ai stat numai în ea", este concluzia lui Ioan Mircea Pașcu.

Elena Udrea și Alina Bica, aflate în detenţie preventivă în Costa Rica din 3 octombrie, în baza unor mandate Interpol emise la cererea României, au fost eliberate luni, în baza unei sentințe a unei instanțe din această țară, după ce ministrul Justiţiei Tudorel Toader a anunţat vinerea trecută că a semnat documentele pentru eliberare.


















12438 vizualizari

  • +3 (9 voturi)    
    Poza reprezentativa... (Miercuri, 26 decembrie 2018, 11:48)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    ... a familiei traditionale visata de Dracnev.

    Sa inteleg c ain detentia din Costa Rica a fost bine pentru ca avea apa calda si feon sau pentru ca mai mult face shopping cu BFF-ul Alina?
  • +9 (15 voturi)    
    Comunistoidul (Miercuri, 26 decembrie 2018, 11:57)

    PlutoniumBoy [utilizator]

    asta de Pascu sufera si el de bagare de seama si a mai bagat niste paie pe foc cu 'statul paralel' si victimele sale inocente. Ce faci bre la Strasbourg, in civilizatie, da-i drumul la Moskva, ti'ai drq de tradatari.
  • +7 (15 voturi)    
    hotia (Miercuri, 26 decembrie 2018, 12:01)

    karula [utilizator]

    Nu bā, HOTIA a generat cee ce a avut loc in ultimii 2 ani in viata ei! Hotia si lacomia! Tu esti dintre cei ce fura , dar stau la firul ierbii?!?!?
    • +2 (6 voturi)    
      de ce sa cred un PSD-ist? (Miercuri, 26 decembrie 2018, 18:57)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui karula

      De cand ii stiu doar mint. Pardon, cu pensiile special s-au tinut de cuvant . . .
  • +14 (18 voturi)    
    Bine punctat (Miercuri, 26 decembrie 2018, 12:19)

    florinos [utilizator]

    Bine punctat, de exemplu Justiția Română nici nu l-a deranjat pe Mazăre care se bronzează în Madagascar.

    Diferența intre Mazăre si Udrea este ca Udrea știe bine cine trage sforile la nivel înalt adică așa zisul Stat Paralel, Mazare era doar un clovn local.

    Vi se pare ciudat ca Udrea a fost eliberata înainte de Crăciun si ca Tudorel Toader s-a grăbit să meargă la munca sâmbăta să semneze eliberarea ?

    Totul face parte din tehnica de PR a PSD, ati văzut ca la TV si in ziare nimeni nu mai vorbește de OUG-ul pe Justiție, taxa de lăcomie sau de faptul că PSD se împrumută ca să plătească salariile ? PSD le-a oferit pâine și circ pentru a distrage atenția de la adevăratele probleme ale țării.
  • +12 (16 voturi)    
    Ba nu,don' Pascu (Miercuri, 26 decembrie 2018, 12:25)

    dekar [utilizator]

    Tot ce i s-a intamplat lui Udrea nu e din cauza ca vrea mereu sa fie in centrul atentiei (ceea ce e adevarat) ci din cauza ca a furat (delapidat) bani,foarte multi bani.
    • 0 (4 voturi)    
      Ai fost un contributor direct . . .? (Miercuri, 26 decembrie 2018, 18:59)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui dekar

      .
  • +9 (13 voturi)    
    *Dragul* nostru politruc profitor de (Miercuri, 26 decembrie 2018, 12:51)

    Rescator [utilizator]

    Ștefan Gheorghiu,nu vezi că procedezi la fel!?
    Faci ce faci și te mai bagi in seamă,precum cu
    glumița aia de Autobază cu Cioloș și PLUS.
    Nu cred că mai prinzi un mandat la Bruxelles,te-ai
    imbuibat destul frecand menta.
  • +8 (12 voturi)    
    Gura pacatosului... (Miercuri, 26 decembrie 2018, 13:16)

    VictorS [utilizator]

    adica in Romania poti sa furi fara probleme, totul e sa nu ai probleme psihologice care sa te predispuna la o expunere megalomano-grobiana in mass media.

    Normal e ca cei ce fura sa aiba probleme cu justitia, domnule Pașcu.
  • +8 (12 voturi)    
    Fals (Miercuri, 26 decembrie 2018, 13:27)

    Benedict1944 [utilizator]

    A "patit" pentru ca e o hoata corupta. Nu pentru ca i place sa fie pe prima pagina. A furat milioane de dolari si a provocat pierderea a miliarde de dolari pentru ca este hoata si corupta. Merita fiecare zi de puscarie . Nu merita sa fie eliberata de fratii si surorile din PSD printr o lege bolnava .
    • -2 (6 voturi)    
      "fratii si surorile din PSD" au stst o noapte (Miercuri, 26 decembrie 2018, 19:05)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui Benedict1944

      intreaga in parlament ca sa voteze tot ce le-a bagat sub nas DNA.
      In cazul lui Tariceanu v-ati hotarat ce faceti?
  • +2 (12 voturi)    
    correct (Miercuri, 26 decembrie 2018, 13:34)

    cetateanulmodern [utilizator]

    Are dreptate PSD-istul.
    Berceanu a fost destul de destept sa se dea la fund dupa ce au pierdut puterea si e bine merci desi a furat cel putin la fel de mult ca Udrea.
    Vorba aia: gura bate curul!
  • +5 (9 voturi)    
    O infractoare... (Miercuri, 26 decembrie 2018, 13:48)

    LLLL [utilizator]

    ..., asta este. Atat ea cat si altii, Si le transmit ca vor fi nefericiti si vor plati pentru raul pe care il fac sau l-au facut.
  • +11 (13 voturi)    
    Da, uite, dinozaurul bolsevic Pascu sta la umbra (Miercuri, 26 decembrie 2018, 13:52)

    cartofil [utilizator]

    si nu se leaga nimeni de el, sa-l intrebe cum si-a facut averea enorma pe care o are. A, binenteles, toti sunt bani cinstiti facuti corect. De, Udrea mai zburdalnica, acum o incaseaza. Prostimea, la munca, sa plateasca taxe si impozite, sa aiba de unde fura VIP-urile staliniste.
  • +12 (16 voturi)    
    Ioan Mircea Pașcu (Miercuri, 26 decembrie 2018, 14:21)

    edge [utilizator]

    Cand comenteaza unu ca Ioan Mircea Pașcu asta se simte acea bantuire de boala si moarte care pentru ROMANIA este psdalde si alte putregaiuri iesite din mormintele unde valcov ascundea incornorat furtul aducator de DURERE de la ROMANI dirijat de anticrist dragnea
  • +5 (7 voturi)    
    invidie (Miercuri, 26 decembrie 2018, 14:28)

    sile1 [utilizator]

    Mi se pare stimate domn Mircea Pascu ca sunteti invidios pe Udrea , pentru ca este in centrul atentiei ,si v-ati gandit ca ar fi cazul ca printrun comentariu rautacios la adresa ei sa va puneti in "lumina reflectoarelor" pe Facebook .
    V-ati gandit probabil ca de cand sunteti europarlamentar a cam uitat lumea de dvs.pe aici prin tara.

    Clever move isn't it ?
  • -2 (8 voturi)    
    Urare Udrei (Miercuri, 26 decembrie 2018, 14:49)

    KTerinca [utilizator]

    La multi ani de puscarie grea !
    La fel si Basescului, Dragneaului, Pontaului, Iahannisului, Ciolosului, Orabanului si celorlalte javre din politica romaneasca.
    • 0 (4 voturi)    
      Kterinca bate mintea (Miercuri, 26 decembrie 2018, 20:02)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui KTerinca

      Ce cauta Ciolos in enumerare inteligentule?
  • +3 (5 voturi)    
    se ia si pascu de cine poate... (Miercuri, 26 decembrie 2018, 15:03)

    kkciosuldelahamangia [utilizator]

    de dracnea ,nimic, e fecioara !?
  • +1 (7 voturi)    
    A cam ramas in urma Dl. eurodeputat! (Miercuri, 26 decembrie 2018, 16:49)

    iliterat_b3-a5-8c-30-58-1f [utilizator]

    Dl. Mircea Pascu pare a ingnora ca in ultimii doi ani s-a facut o alinata hotilor, iar Udrea a ajuns o persona iubita si compatimita la Latrina 3, ce nu mia trebuie atacata!

    Almiteri, are multa dreptate in ce spune!
    • +2 (4 voturi)    
      Talibanul s-a prins ca (Miercuri, 26 decembrie 2018, 20:08)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui iliterat_b3-a5-8c-30-58-1f

      La ce fosila iliesciana este si la cate locuri va mai prinde PSD la viitoarele alegeri europarlamentare este pe faras.
      Si cum s-a prins ca dobitocii sunt premiati in PSD iese la rampa cu d-astea din putul gandirii.
  • +4 (4 voturi)    
    pascu (Joi, 27 decembrie 2018, 7:03)

    Kosmos [utilizator]

    Alt derbedeu