VIDEO Vestele galbene Momentul în care forțele de ordine sunt încolțite de manifestanți. Un polițist îndreaptă pistolul către un protestatar

de DG     HotNews.ro
Duminică, 23 decembrie 2018, 14:59 Actualitate | Esenţial


confruntari intre vestele galbene si fortele de ordine
Foto: Captura Twitter
Noi ciocniri între ”Vestele galbene” și poliție au avut loc sâmbătă noaptea pe străzile Parisului. O înregistrare video surprinde momentul în care trei motociclişti din cadrul poliţiei au fost atacaţi, pe Champs-Elysees, de manifestanţi, care au aruncat în ei cu pavele şi trotinete. Un polițist îndreaptă pistolul spre unul dintre protestatari.

Peste 100 de protestatari au fost arestați sâmbătă, potrivit datelor oficiale furnizate de poliție, scrie BBC News.



Totuși, doar 66.000 de protestatari au ieșit în stradă în acest weekend față de 282.000 câți au demonstrat pe 17 noiembrie, la debutul mișcării ”vestelor galbene”.

Ca urmare a protestelor, președintele Emmanuel Macron a anuțat că suspendă măsura privind creșterea taxelor pe carburanți.

















5979 vizualizari

  • +22 (30 voturi)    
    Ce titlu (Duminică, 23 decembrie 2018, 15:07)

    Godzillagrrr [utilizator]

    Ce titlu la BBC: in loc sa sublinieze ca politistii sunt atacati, ei subliniaza ca un politist a scos pistolul.
    • +3 (9 voturi)    
      Hmm (Duminică, 23 decembrie 2018, 15:24)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui Godzillagrrr

      Eu nu am vazut scena. In articolul clipului nu mentioneaza asta, culmea, clipul video redirectioneaza catre "Gilet Jaunes: Clashes in Paris at 'yellow vest' protests". Nu zic ca e clickbait, zic doar ca eu nu am prins momentul. Daca stie cineva minutul si secunda, as aprecia.
      • 0 (4 voturi)    
        Polițistul trage cu apa!! Vezi secunda 07! (Duminică, 23 decembrie 2018, 19:39)

        simplex1 [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

        La secunda 07 de pe video se remarca cum polițistul francez trage în direcția demonstranților. Se vede un jet lung de lichid (sau gaz) care iese din pistol!
      • +2 (6 voturi)    
        iti trebuie ochelari (Duminică, 23 decembrie 2018, 20:43)

        TheDudeLebowski1988 [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

        Mai uita-te inca o data.
    • -10 (14 voturi)    
      Si ce cauta politia in mijlocul unei revolutii? (Duminică, 23 decembrie 2018, 18:21)

      pahar-nicu [utilizator] i-a raspuns lui Godzillagrrr

      4 protestatari au murit si nici un gabor. E corect?
      • -2 (6 voturi)    
        e corect (Duminică, 23 decembrie 2018, 21:07)

        nalbaroiu [utilizator] i-a raspuns lui pahar-nicu

        s-au omorat intre ei...erau din galrii rivale..probabil fbsc si raipd...sau ceva de genul asta...
      • +2 (4 voturi)    
        serios ? (Duminică, 23 decembrie 2018, 23:15)

        dinfranta [utilizator] i-a raspuns lui pahar-nicu

        unde-ai citit matale chestia asta ? de unde o scoti ?
  • +2 (30 voturi)    
    Foarte bine (Duminică, 23 decembrie 2018, 15:17)

    mitg [utilizator]

    Bomboneii cred ca datoria externa a Frantei sau stabilizarea bugetului dispar asa ca scoase din joben, scotandu-si vestutele la vedere.
  • +3 (35 voturi)    
    ce dracu vor? (Duminică, 23 decembrie 2018, 15:17)

    rinox [utilizator]

    sa omoare politisti? sa dea foc Frantei? niste animale!
    • -10 (24 voturi)    
      La fel ca și cei de pe 10 august (Duminică, 23 decembrie 2018, 17:57)

      Nyk1 [utilizator] i-a raspuns lui rinox

      Dacă aveți curajul să recunoașteți.
      • +7 (19 voturi)    
        se putea (Duminică, 23 decembrie 2018, 18:21)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

        să nu mănânci kkt? Nesătulule! Nu-ți mai ajung fesele dragniene și a celor 40 de hoți?
        Unde ai văzut pe 10 august așa ceva? Imbecil!!!
        Pe 10 august am văzut transmis în direct cum o mână de golani provocau oile din jandarmerie (pe la 16:00), a cărei reacție a întârziat ore bune (pe la 20:00) și s-a îndreptat spre oamenii pașnici, Au trecut zile până ”blânda” noastră jandarmerie a arestat 2 sau 3 din golanii din ziua aia (restul s-au risipit ca potârnichile, până să sară la bătaie organili. Apropo, turiștii israelieni ce mai fac?
        • 0 (0 voturi)    
          Jandarmeria = Lacheii lui Dragnea (Luni, 24 decembrie 2018, 12:57)

          matali [utilizator] i-a raspuns lui nahir

          Jandarmeria din Romania nu mai are nici o veridicitate, nici o incredere. Sunt doar o mana de oameni spalati pe creier care actioneaza la ordinele lui Dragnea. Ceea ce s-a intamplat pe 10 august a fost o manipulare ieftina pe care niste lingai in uniforma ai PSD-ului din acele structuri au initiat-o pentru a dispersa protestatarii pasnici doar pentru ca protestau impotriva unui infractor pe nume Dragnea care se face orice sa instaureze dictatura in Romania, o forma de dictatura mult mai odioasa ca pe vremea lui Ceausescu.
  • 0 (34 voturi)    
    bravo lor (Duminică, 23 decembrie 2018, 15:40)

    Ragnar [utilizator]

    Noi rezistam pe facebook.
  • +4 (16 voturi)    
    Extrema stanga ataca politia (Duminică, 23 decembrie 2018, 17:04)

    arap [utilizator]

    Quelle surprise :)