​SONDAJ Credeți că guvernul PSD va trece OUG propusă de Teodorovici?

de Red. Stiri     HotNews.ro
Joi, 20 decembrie 2018, 11:30 Actualitate | Esenţial


Sondaj adoptare OUG
Foto: Hotnews
Ministrul Teodorovici și guvernul PSD au produs un șoc în economie cu proiectul de ordonanță ce introduce noi taxe. Credeți că, după căderea Bursei și toate reacțiile negative, politice și economice, guvernul va trece această OUG?

  • Participă la sondajul HotNews.ro






Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















5086 vizualizari

  • -4 (14 voturi)    
    nu cred (Joi, 20 decembrie 2018, 11:38)

    cucuveaua mov [utilizator]

    dar sper din tot sufletul!
  • 0 (12 voturi)    
    Asta e sfarsitul tarii (Joi, 20 decembrie 2018, 11:44)

    emil bobu [utilizator]

    Toata lumea va pleca.
    • +1 (3 voturi)    
      ..ne dau si bani de drum.. (Joi, 20 decembrie 2018, 13:00)

      not_secure [utilizator] i-a raspuns lui emil bobu

      inainte sa plecam vom scoate banii de la pilonul II sa avem bani de drum
      • 0 (0 voturi)    
        Hello Russian troll (Joi, 20 decembrie 2018, 15:50)

        emil bobu [utilizator] i-a raspuns lui not_secure

        Nu pacalesti pe nimeni.

        Crezi ca o sa-ti fie bine daca pleaca oamenii muncitori?

        Dragnea nu produce bani, eu produc bani pentru stat, stat din banii caruia esti platit ilegal, postacule.

        Te complaci in saracie, fiindca numai saracie ai cunoscut in viata ta. Esti patetic.
    • +1 (1 vot)    
      Comment sters de user (Joi, 20 decembrie 2018, 15:21)

      tenere [anonim] i-a raspuns lui emil bobu

  • -1 (21 voturi)    
    Care este rolul acestor sondaje? (Joi, 20 decembrie 2018, 11:46)

    Shaolin [utilizator]

    Nu au nicio valoare statistica: populația care intră aici nu e reprezentativă (din fericire).

    Vă ajută la ceva? În sensul că faceți un studiu statistic? Vă garantez eu că nu va fi un studiu bun.

    Nu mai bine schimbați întrebările? Ceva de genul

    ”Nu e așa că PSD-ul e rău” și singurele opțiuni să fie
    (a) Dragnea ciuma rușii P$D bolșevici asistații
    (b) PSD e bun că ne-a mărit și nouă pensiile.

    În felul acesta vă puteți lăuda mai ușor unii pe alții ce superiori și deștepți sunteți.
    • 0 (2 voturi)    
      Suntem superiori (Joi, 20 decembrie 2018, 15:51)

      emil bobu [utilizator] i-a raspuns lui Shaolin

      fiindca nu cersim la PSD ca tine, postacule.
    • 0 (0 voturi)    
      masoara impactul site-ului asupra target-ului (Vineri, 21 decembrie 2018, 2:38)

      andipetre [utilizator] i-a raspuns lui Shaolin

      Sondajele masoara impactul pe care il au informatiile si elementele de comunicare de pe platformele de acest tip asupra publicului-tinta, pentru a stabili obiectivele viitoare, strategiile, marketingul, practic lucruri normale pentru acest business.

      Nu cred ca ii intereseaza o informatie statistica reprezentativa pentru toata tara, scopul e sa vada evolutia publicului lor specific.
  • +2 (8 voturi)    
    raspunsul este putin mai complicat.... (Joi, 20 decembrie 2018, 11:51)

    liviu_ [utilizator]

    daca vor or sa o dea
    daca vroiau doar sa joace la bursa, nu o sa o dea...

    ceea ce zic eu e ca in caz in care nu o dau, cineva ar trebui sa verifice oamenii/firmele care au castigat din panica facuta intentionat de PSD....

    daca or sa o dea inseamna ca situatia bugetara este deja DEZASTRUOASA!!! si daca nu este chiar naspa rau... o sa fie dupa o astfel de lege!
  • +6 (12 voturi)    
    Evident ca o va trece! (Joi, 20 decembrie 2018, 12:05)

    Sunt_nimic! [utilizator]

    Dar ca scopul principal al acestei aberatii NU este umplerea Bugetului (un efect benefic, dar totusi secundar) ci sabotarea economiei!
    Pedesereul nu are nicun interes ca economia sa mearga bine, iar Romania sa fie prospera.
    Daca oamenii au un nivel de trai acceptabil, cum ii mai pacalesti cu sacosa electorala rosie?!
  • 0 (10 voturi)    
    Sigur ca da,cine poate.. (Joi, 20 decembrie 2018, 12:22)

    gigiN [utilizator]

    ...sa-i opreaca pe nemernicii astia ?Poate doar Dumnezeu,ca noi suntem doar niste ...carpe !!!
  • +1 (11 voturi)    
    Sondaj tendentios (Joi, 20 decembrie 2018, 12:49)

    salvatore [utilizator]

    Cu raspunsuri ghidonate, auzi, "Da, n-au alta solutie pentru buget". Tipic acestui site securist, cum adica, n-ar mai fi bani la buget daca nu s-ar emite Ordonanta asta? Incercati sa manipulati tot timpul, ii prostiti pe prosti. Incercati sa aveti un ton obiectiv, dar poate nu va lasa coloneii, altfel asa veti fi catalogati: site securist! Masurile anuntate de Teodorovici ar fi trebuit promovate inca de acum 10-15 ani, azi e deja tarziu, toti angajatorii au gasit timp de atatia ani portite prin care sa eludeze platile datorate (in cazul nostru in special impozitul pe profit) la bugetul statului.
  • 0 (2 voturi)    
    variantele de raspuns (Joi, 20 decembrie 2018, 15:17)

    lizardking [utilizator]

    Ar fi trebuit sa existe si o varianta de raspuns „da, pentru ca asa au primit ordin de la rusi”. Bani la buget nu vor strange, insa economia va fi in cadere libera. 2019 va fi anul cu cei mai multi romani plecati in strainatate.
    • 0 (2 voturi)    
      Nu cred ca e mana rusilor aici, PSD sunt prosti (Joi, 20 decembrie 2018, 15:53)

      emil bobu [utilizator] i-a raspuns lui lizardking

      E mai plauzibil ca PSD sunt incredibil de prosti, la fel ca romanii care nu voteaza.

      N-avem nevoie de rusi sa ne distrugem economia.

      Si da, va fi un exod masiv in 2019, dar si mai incolo.
  • -2 (2 voturi)    
    este greu de crezut (Joi, 20 decembrie 2018, 17:22)

    Dizidentul [utilizator]

    ca in aceasta forma poate fi adoptata,in zilele de astazi se afiseaza cu trompete ca politicienii conduc tara(toate tarile au capitulat) totul este aberatie mare cit muntele Everest.TARILE SINT CONDUSE DE CAPITAL (BANII) politicienii sint numai niste marionete care joaca dupa cum dirijeaza cei care au putere financiara.Teodorovici si clica PSD au incercat apa cu degetul, daca vor continua ingroapa toata economia PAROLELE CA AU FACUT PENTRU POPOR NU O MAI CREDE NIMENI au incercat sa distraga atentia la ADEVARATELE PROBLEME cu care se confrunta Romania. Cine a semnat toate contractele intre (banci, multinationale)? a semnat nea Gheorghe sau au semnat cei din fruntea Statului, cum explica Teodorovici contractele de imprumut? ACUM NU MAI DAM ATITEA DOBINZI CE AM SEMNAT NU MAI ARE VALOARE(PENTRU BINELE POPORULUI NU MAI RESPECTAM CE AM SEMNAT PENTRU CA SINTETI LACOMI: