VIDEO Prima ieșire publică a soției președintelui după ce nu a mers la Parchet din motive medicale: Carmen Iohannis a fost duminică la biserică

de G.S.     HotNews.ro
Duminică, 16 decembrie 2018, 12:30 Actualitate | Esenţial


Sotii Iohannis
Foto: Captura News.ro
Președintele Klaus Iohannis a participat, duminică, la slujbă, la Biserica romano-catolică din Piața Mare a Sibiului, alături de soția sa, Carmen, transmite Mediafax. Aceasta este prima ieșire publică după ce soția președintelui a invocat probleme medicale pentru a nu se prezenta luni la Parchetul General pentru audieri.

Președintele Klaus Iohannis a venit duminică la slujba de la biserica romano-catolică „Sfânta Treime”, împreună cu soția sa, Carmen Iohannis, aceasta fiind prima ieșire publică a soției președintelui după ce nu s-a prezentat la Parchetul General pentru audieri.

Nici președintele, nici Carmen Iohannis nu au făcut declarații nici la intrarea în biserică, nici la ieșire.

Cuplul prezidențial participă la slujbele de la Biserica din Piața Mare de mai mulți ani, în fiecare duminică pe care o petrec la Sibiu.

Carmen Iohannis a fost așteptată, luni, la Parchetul General pentru audieri, însă avocatul a depus un certificat medical din care rezultă că soția președintelui Klaus Iohannis nu se poate prezenta din cauze medicale.





















3656 vizualizari

  • +5 (17 voturi)    
    Deplorabila abordare ! (Duminică, 16 decembrie 2018, 12:56)

    Intermezzo [utilizator]

    Cit crede ca o mai poate duce cu aminarile ? La nesfirsit ? Cu fiecare neprezentare lasa impresia ca are ceva de ascuns sau ca vrea sa evite o confruntare din care ar iesi sifonata . Nu-si face rau numai ei ci-i face rau si lui Iohannis . Ce vor urla Antenele , ce spume vor fi la gura lor , cit o vor DEMONIZA si pe ea , si pe presedinte ... In campania electorala a lui Iohannis , pentru un nou mandat , dusmanii lui vor exploata la singe conjunctura si-i vor da la cap zi de zi , ceas de ceas , spontan si-n proportii de masa .
  • -6 (18 voturi)    
    Bombonica Iohannis (Duminică, 16 decembrie 2018, 13:28)

    ww [utilizator]

    "Ba, io ma duc la Parchet, ca n-am nimic de ascuns. Da' haideti odata cu amnistia aia si cu gratierea, ca ma iau astia cu mascatii. Pai nu asa v-a fost intelegerea cu lalaul de barabatu-mi-o?"
    • +3 (7 voturi)    
      Spune-i asta lui Dragnea (Duminică, 16 decembrie 2018, 15:28)

      Orizont [utilizator] i-a raspuns lui ww

      si PSD-ului
  • -5 (15 voturi)    
    Toata clasa politica romaneasca si apropiatii .... (Duminică, 16 decembrie 2018, 13:32)

    KTerinca [utilizator]

    .... sunt o mizerie.
    De la Presedinte, la Dragnea Teleormaneanul, la Orban Cobzarul, la Tariceanu Motocicleanul, la Basescu Chioreanul si la toti care mai sunt prin politica romaneasca.
    Impreuna cu cei apropiati lor, toti politicienii, indiferent de partid, sunt corupti si nu-i intereseaza decat binele lor si a celor din grupul lor.
    Hai sa ne trezim si sa recunoastem asta.
    Ar trebui o revolutie din temelii, insa suntem prea slabi ca popor, pentru a o face.
    La aproape 30 de ani de la Revolutie, visurile pe care le-am avut, sunt spulberate si aruncate in noroi, fara vreo speranta.
    Nici macar speranta nu mai exista.
    Sictir Romania !, tara in care m-am nascut si am trait.
    • +2 (10 voturi)    
      Mdeah... (Duminică, 16 decembrie 2018, 14:25)

      Nea Hoisan [utilizator] i-a raspuns lui KTerinca

      Io cre'ca aici'sea ie o greseala ce se poate demonstra cu acte-n regula, respectiv: santem un popor perfid, de o cruzime si inteligenta rar intalnite. Am "terminat" imperii iar cand proprii lideri nu ne-au mai placut i-am casapit sau am platit pe altii sa o faca astfel incit sa para ca nu noi am facut-o. Am mituit, amenintat sau asasinat regi si papi. Am abandonat, fara nici cea mai mica tresarire, miseleste, frati de-ai nostri, doar pentru a ne fi noua mai bine.
      Nu "Sictir Rumania", nu, nu! Nu va scundeti dupa deget! Rumania este probabil cea frumoasa tara din lume, nu are nici o vina ca este locuita! Ceea ce vroiati sa spuneti este "Sictir rumanilor"...
  • -5 (17 voturi)    
    KWJ joaca tare politic... (Duminică, 16 decembrie 2018, 13:36)

    demaGOGU [utilizator]

    ...la rumani biserica e de departe mult mai importanta decat justitia!

    doar un bemol: tinuta indrazneata a doamnei(pas de bas?!?) nu e apreciata de populace, deci pierde puncte electorale.
  • -1 (3 voturi)    
    e un miracol! (Duminică, 16 decembrie 2018, 21:42)

    kingdavidhotel(banat pentru adevar?) [utilizator]

    s-a vindecat!