Carmen Dan, despre moțiunea de cenzură: Nu avem emoții, suntem pregătiți. Am mai trecut prin asta

de N.O.     HotNews.ro
Duminică, 9 decembrie 2018, 19:36 Actualitate | Esenţial


Carmen Dan
Foto: mai.gov.ro
Ministrul Afacerilor Interne, Carmen Dan, a declarat, duminică seară, că Guvernul condus de Viorica Dăncilă nu are emoții referitor la o anunțată moțiune de cenzură, precizând că guvernanții "au mai trecut prin asta", relatează Mediafax.

"Nu, nu sunt emoții din acest punct de vedereă (că ar putea exista social-democrați care să susține o moțiune de cenzură -n.r.). Suntem pregătiți. Am mai trecut prin asta. Nu ne va deturna de la obiectul pe care ni l-am propus această moțiune de cenzură", a declarat Carmen Dan, la România Tv.

Liderul USR, Dan Barna, a anunțat că este foarte probabil ca Opoziția să depună, săptămâna următoare, moțiunea de cenzură împotriva Guvernului Dăncilă. În context, liderul USR a precizat că președintele Klaus Iohannis are legitimitatea de a dialoga cu orice parlamentar al statului român.

















1371 vizualizari

  • +7 (7 voturi)    
    Cum sunteti pregatiti,tot cu (Duminică, 9 decembrie 2018, 19:51)

    gigiN [utilizator]

    …."Distrigaz"???
  • +7 (7 voturi)    
    Oare sunt pregatiti si jandarii ? (Duminică, 9 decembrie 2018, 19:58)

    Plagarus [utilizator]

    Dan capitan de haidamaci la ordin !
  • +7 (7 voturi)    
    Cred ca sunt siguri pe ei... (Duminică, 9 decembrie 2018, 20:22)

    Lucky1 [utilizator]

    Altfel, dupa rezultatele dezastruoase ale "guvernarii", ca si dupa calitatea guvernantilor, ar trebui sa le tremure fundul de frica. Dar, asta este, prostului nu-i este niciodata frica. El este sigur si fericit, in prostia lui.
  • +6 (6 voturi)    
    Normal ca nu sut emotii la (Duminică, 9 decembrie 2018, 20:37)

    Rahan5 [utilizator]

    Carmen Dan. Ponta tocmai a anuntat duminica (inainte de Carmen Dan) ca nu voteaza Motiunea de Cenzura. (Pentru ca Ponta are si el nevoie de Ordonanta de Admistie pentru prietenii lui, baroni locali din PSD).
    Ponta va da voturile Pro Romania pentru o noua Motiune de Cenzura numai dupa Ordonanta Admistie din ianuarie 2019. Adica in noua Sesiune Parlamentara din 2019.
  • -3 (3 voturi)    
    as aprecia-o io mai mult (Duminică, 9 decembrie 2018, 21:02)

    Stapanu [utilizator]

    pe "decat" madameta asta, insa se cenzureaza(!) / m*epzd
  • +8 (8 voturi)    
    Ce ferma a animalelor (Duminică, 9 decembrie 2018, 21:21)

    DiDiRo [utilizator]

    e pesederaul asta!
  • +3 (3 voturi)    
    Ce fufa ! (Luni, 10 decembrie 2018, 5:27)

    Observatory [utilizator]

    Unde DracNea le-a găsit ?
    A adus tot CAP ul și a făcut guvern....pleava de muieri....Unde sunt bărbați ? La pescuit ?