Casa șefei Departamentului Protocol al Președinției a fost spartă. Delia Dinu era cu Iohannis la Alba Iulia

de G.S.     HotNews.ro
Duminică, 2 decembrie 2018, 11:46 Actualitate | Esenţial


Delia Dinu
Foto: Facebook
Casa consilierului prezidențial Delia Dinu, șefa departamentului de Protocol al Președinției, care se află în Domnești, Ilfov, a fost spartă sâmbătă. Imobilul a fost călcat de hoți în timp ce aceasta l-a însoțit pe președintele Klaus Iohannis la paradele de la București și Alba Iulia.

”Polițiștii din Ilfov au fost sesizați ieri, 1 decembrie, în privința acestui incident, iar în prezent, aceștia desfășoară cercetări sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt calificat”, a precizat, pentru Mediafax, Dragoș Romanescu, purtătorul de cuvânt al Poliției Ilfov.

Delia Dinu este șefa Departamentului Protocol din Administrația Prezidențială. Ea a fost numită Consilier Prezidențial la data de 1 iulie 2016.

Delia Dinu activat în cadrul Serviciului de Protecție și Pază în perioada 2000-2012. Între aprilie 2005 și mai 2008 și-a desfășurat activitatea în calitate de consilier în cadrul Compartimentului Protocol al Administrației Prezidențiale. În perioada mai 2008 - august 2012 a coordonat Compartimentul Protocol al Administrației Prezidențiale. În august 2012 a fost numită Consilier de Stat la Compartimentul Protocol al Administrației Prezidențiale. A participat la Conferinţa Globală a Şefilor de Protocol - Washington 2012 și Conferinţa Globală a Şefilor de Protocol - Seul 2014.

















6745 vizualizari

  • +18 (32 voturi)    
    Cred că individul cunoscut sub alintul (Duminică, 2 decembrie 2018, 12:07)

    Rescator [utilizator]

    de Cap de Plută a ordonat spargerea.
    • +11 (21 voturi)    
      Pin interlopii (Duminică, 2 decembrie 2018, 13:03)

      PlutoniumBoy [utilizator] i-a raspuns lui Rescator

      adusi la Inalta Curte sa-l apere pe Livache si sa intimideze presa si martorii.
  • -3 (21 voturi)    
    Un procuror competent (mai sunt d'astia?) (Duminică, 2 decembrie 2018, 12:10)

    newlook [utilizator]

    Un procuror competent (mai sunt d'astia?), cu resursele puse la dispozitie rezolva cazul in trei zile.
    Daca - Doamne fereste ;-) - nu e o inscenare sau o punere in scena de prietenii din Statul Paralel !
    • +4 (4 voturi)    
      Pe ce te bazezi? (Duminică, 2 decembrie 2018, 16:56)

      prec [utilizator] i-a raspuns lui newlook

      Hai nu zău? Trei zile? Trei ani, treizeci de ani.
    • +3 (3 voturi)    
      Pai e Rezolvat deja. (Duminică, 2 decembrie 2018, 21:14)

      Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui newlook

      TurDorel stie exact cati hoti a eliberat.
  • +22 (28 voturi)    
    Tudorel (Duminică, 2 decembrie 2018, 12:45)

    florinos [utilizator]

    Tudorel Toader, rector si profesor de drept in Iași a eliberat infractorii si acum ne miram ca a crescut numărul de infracțiuni.
  • +18 (22 voturi)    
    Aleatoriu? (Duminică, 2 decembrie 2018, 12:46)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Cand PSD conduce, acest cuvant nu exista... sigur cautau ceva.
  • +5 (13 voturi)    
    ...o intrebare... (Duminică, 2 decembrie 2018, 12:56)

    mitocanu [utilizator]

    ...este casatorita???...
  • -16 (20 voturi)    
    Haiduci in libertate (Duminică, 2 decembrie 2018, 13:08)

    Concretramirez [utilizator]

    Bine au facut!
  • +17 (25 voturi)    
    ... (Duminică, 2 decembrie 2018, 13:16)

    tirolez [utilizator]

    Mocirla e din ce in ce mai mare. Macar alde Iliescu nu s-au pretat la din astea. Vadim ar fi mandru de noul partid Romania Mare, ca asta e PSD-ul acum cu toti Codrinii si Olgutele.
  • +4 (10 voturi)    
    Numai armele lipsesc sa fim panarama lumii UE (Duminică, 2 decembrie 2018, 14:56)

    Plagarus [utilizator]

    Morti fara numar + arestul la domiciliu
    • +6 (6 voturi)    
      Pai stai ca au rezolvat-o si cu armele , (Duminică, 2 decembrie 2018, 20:31)

      kokos [utilizator] i-a raspuns lui Plagarus

      oricine va putea detine o arma , chiar daca a facut puscarie pt. atac armat asa cum a vrut badalau. Sa vezi acum jafuri armate si atacuri cu arme de foc , ca in state!
      • -1 (1 vot)    
        Divertis profetiza deja (Luni, 3 decembrie 2018, 19:22)

        ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui kokos

        ca se vor fura intre ei.
  • -14 (20 voturi)    
    Asa da! (Duminică, 2 decembrie 2018, 15:37)

    Irina25 [utilizator]

    Hotii sa fure de la hoti!
    • +10 (12 voturi)    
      In cazul ăsta ai dat-o rău in bară. (Duminică, 2 decembrie 2018, 17:13)

      Rescator [utilizator] i-a raspuns lui Irina25

      Domnișoara face parte dintr-o familie deosebit de
      educată,atașată profund valorilor romanești ,de o
      moralitate dincolo de orice suspiciune.A judeca in
      mod primitiv, cu rea credință și la grămadă
      este un semn de paranoia(din punct de vedere
      medical).
    • +7 (7 voturi)    
      Postaca? (Duminică, 2 decembrie 2018, 21:16)

      Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui Irina25

      Ca ai cam dat-o in bara.
  • -6 (8 voturi)    
    ce sa-i ia? o bugetara..... (Duminică, 2 decembrie 2018, 16:03)

    kingdavidhotel(banat pentru adevar?) [utilizator]

    ....
  • +5 (7 voturi)    
    De ce e știre? (Duminică, 2 decembrie 2018, 16:24)

    NME [utilizator]

    Cuiva i-a fost spartă casa. De ce e știre? Pentru că respectiva casă aparține unui politician?
    Adică, după ce se chinuie toată conducerea tării ăsteia să elibereze de urgență toți infractorii, la ce ne mai așteptăm? Să fim mulțumiți dacă, după ce ne întoarcem seara de la muncă, mai găsim ceva în case.
    Și să le dorim celor din conducere ce merită.