VIDEO Un șofer de 25 de ani a intrat în plin în două taxiuri parcate lângă un mall din București

de G.S.     HotNews.ro
Marţi, 27 noiembrie 2018, 14:09 Actualitate | Esenţial


Accident la Mall Baneasa
Foto: Captura Facebook
Un șofer în vârstă de 25 de ani a derapat cu mașina în parcarea unui mall din nordul Capitalei și a intrat în două taximetre care erau oprite, apoi a pătruns pe trotuar și a lovit bordura și un ornament metalic, anunță marți Brigada Rutieră a Capitalei, citată de Mediafax.

Luni, în jurul orei 17.30, în parcarea mall-ului din zona Băneasa, un șofer în vârstă de 25 de ani a derapat cu mașina și a lovit două taximetre oprite în stație, apoi a pătruns pe trotuar, a lovit bordura și un ornament metalic, potrivit sursei citate.

Bărbatul a fost testat cu aparatul alcooltest, rezultatul fiind 0 și a fost sancționat contravențional cu amendă în valoare de 6 puncte, respectiv 870 lei. Evenimentul a fost soluționat la Biroul Accidente Ușoare.


















4526 vizualizari

  • -3 (13 voturi)    
    Daca taxiurile erau ale Croncanilor de IF (Marţi, 27 noiembrie 2018, 14:13)

    un domn [utilizator]

    Nu e paguba man !
    • +5 (5 voturi)    
      nu puteam lua in gluma astfel de evenimente (Marţi, 27 noiembrie 2018, 15:19)

      AndJorj [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      azi a fost taximetrist, maine poti fi chiar tu sau copiii tai.
      I-au masurat alcolemia, dar pt consum de droguri?

      Primaria ar trebui sa-si asume politic introducerea de vignete de oras, iar politia sa fie mai activa, sunt din ce in ce mai multi idioti pe sosele.
      • -2 (4 voturi)    
        Mea Culpa- pentru aspectul semnalat (Marţi, 27 noiembrie 2018, 15:39)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui AndJorj

        Ai Dreptate !
        Eu faceam haz de probabil Croncanii de IF care sunt o plaga a taximetriei din Bucuresti
        • 0 (2 voturi)    
          Sigur, pai chiar e de ras situatia! (Marţi, 27 noiembrie 2018, 20:13)

          Anges [utilizator] i-a raspuns lui un domn

          Nu ti-e ma rusine?
    • +2 (2 voturi)    
      Hei, a aparut domnul Mazeta! (Marţi, 27 noiembrie 2018, 20:12)

      Anges [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Pentru el orice roman mort e un inamic mai Putin pentru imperiul mujicesc. Pasol na turbinca de pe HN, gospodin!
  • +5 (5 voturi)    
    Viteza (Marţi, 27 noiembrie 2018, 14:16)

    Carcalete [utilizator]

    Avea "doar 15 km/ora" insa i-a fugit volanul ...
  • -2 (4 voturi)    
    felicitari examinatorului (Marţi, 27 noiembrie 2018, 14:18)

    beeeeeenar [utilizator]

    cate nazuri nu-ti fac militienii la proba practica in ziua de azi.
    ba, la virgula iti taie la puncte.
    zici ca e examinarea mileniului.
    si cand iesi in trafic.. dai peste baiatu'. dar deh el a luat permisu acum 7 ani, retroactiv nu se mai examineaza..
  • +11 (11 voturi)    
    derapat? (Marţi, 27 noiembrie 2018, 14:20)

    andimi [utilizator]

    la viteza aia numai derapaj nu avem! Daca dincolo de taxiuri era plin de lume? A scapat ieftin, legea e prea blanda pt. acest bizoni! Iar Parlamentul vrea sa o faca si mai blanda, niste inconstienti!
  • -2 (2 voturi)    
    Pare a fi act terorist. (Marţi, 27 noiembrie 2018, 15:23)

    Marionette [utilizator]

    De studiat legaturile pe care le are cu AlQuaeda, ISIS. Ar trebui un interviu amanuntit. In ultimul timp parca sunt prea multe astfel de "accidente".