VIDEO Imagini cu momentul în care un bărbat din Alba Iulia a doborât cu pumnul o tânără în scara unui bloc / Principalul suspect, un recidivist condamnat pentru tâlhărie și tentativă de viol și eliberat recent

de R.M.     HotNews.ro
Marţi, 20 noiembrie 2018, 9:38 Actualitate | Esenţial


Atac în Alba Iulia
Foto: Captura YouTube
Bărbatul care ar fi lovit o tânără în scara unui bloc din Alba Iulia a fost eliberat recent din închisoare, după ce fusese condamnat pentru tâlhărie și tentativă de viol, scrie presa locală, care prezintă și imagini cu momentul atacului surprinse de camerele de luat vedere. Recidivistul reținut de poliție susține însă că este nevinovat.

Atenție! Imagini violente!


Reamintim că un bărbat a fost reținut, luni seara, în acest dosar.

Potrivit unor surse citate de alba24.ro, suspectul principal al Poliției se numește Nicolae Drăgoi din Alba Iulia (cartierul Bărăbanț). Acesta ar fi fost dat în urmărire generală, prins și închis dar în 2017 ar fi făcut cerere de eliberare condiționată, iar în 2018 a fost eliberat.

Tinerei de 20 de ani i-au fost furate un telefon mobil și portofelul.

Suspectul spune însă că este nevinovat. „Nu știu nimic despre ce este vorba”, a afirmat acesta, la întrebările presei, când era dus de polițiști la arest.


Potrivit sursei citate, în noaptea de sâmbătă spre duminică, poliția a fost sesizată de către un reprezentant al spitalului că la camera de gardă s-a prezentat o tânără care acuza pierderi de memorie și care este posibil să fi fost victima unei infracțiuni.

”În urma examinării acesteia de către medici nu a rezultat că ar fi fost victima unei fapte comisa cu violență. Tânără, în vârstă de 20 de ani, din Alba Iulia, le-a spus polițiștilor că nu-si amintește nimic si că nu își găsește telefonul mobil si portmoneul. Polițiștii au deschis dosar penal pentru însușirea bunului găsit” a precizat poliția.

Aproximativ 11.000 de deţinuţi au fost eliberaţi de la începutul anului până la sfârşitul lunii octombrie, dintre care peste 9.000 în baza Legii nr. 169/2017 privind recursul compensatoriu a anunțat Administraţia Naţională a Penitenciarelor (ANP). ”Din unităţile subordonate Administraţiei Naţionale a Penitenciarelor au fost puse în libertate 11.033 de persoane, 9.039 dintre acestea beneficiind de prevederile Legii 169/2017: 1.374 ca urmare a expirării duratei pedepsei în termen, 7.665 prin admiterea de către instanţele de judecată competente a liberării condiţionate”, a precizat ANP, mai scrie alba24.ro.

















9584 vizualizari

  • +38 (40 voturi)    
    mda (Marţi, 20 noiembrie 2018, 11:50)

    SoulSearcher [utilizator]

    o sa ajungem sa ne temem in casele noastre...

    cu cat se modifica legile justitiei, cu atat prind curaj infractorii, si apar astfel de episoade

    pun pariu ca acum infractorul va putea zice ca inregistrarea video este ilegala,

    ca i-a incalcat drepturile GDPR, si cei care o administreaza blocul sunt vinovati ca nu l-au anuntat ca este inregistrat in timp ce loveste o fata ca sa-i fure telefonul si banii
    • -8 (10 voturi)    
      foarte bine (Marţi, 20 noiembrie 2018, 16:34)

      I-liberal [utilizator] i-a raspuns lui SoulSearcher

      drepturile omului, valori europene, diversity, democratie, liberalism, eliberare sexuala etc.
      nu pentru astea ati intrat in ue?
      • +4 (8 voturi)    
        Exact! (Marţi, 20 noiembrie 2018, 17:09)

        LiviuX [utilizator] i-a raspuns lui I-liberal

        Dar ce legatura are asta cu eliberarea detinutilor? Ce legatura are cu ce s-a intamplat? Poti explica te rog?
      • +3 (3 voturi)    
        mda (Miercuri, 21 noiembrie 2018, 8:23)

        SoulSearcher [utilizator] i-a raspuns lui I-liberal

        funny pentru ca de cand a venit PSD-ul la guvernare.. numai de legile justitiei s-au "ocupat"
  • +30 (34 voturi)    
    Un gunoi nenorocit (Marţi, 20 noiembrie 2018, 12:01)

    daril [utilizator]

    Eliberat de alte gunoaie aflate la putere.
    • +9 (11 voturi)    
      ? (Marţi, 20 noiembrie 2018, 12:37)

      I [utilizator] i-a raspuns lui daril

      gunoaie votate de?...
      • -2 (6 voturi)    
        votate de un popor de gunoaie. (Marţi, 20 noiembrie 2018, 16:33)

        I-liberal [utilizator] i-a raspuns lui I

        ca toti sinteti la fel. gunoaiele europei.
        • +4 (4 voturi)    
          Aici din pacate ai dreptate... (Marţi, 20 noiembrie 2018, 17:11)

          LiviuX [utilizator] i-a raspuns lui I-liberal

          Nu poate contesta nimeni corectitudinea alegerilor, mai bine zis rezultatul lor. Ilegalitatile au fost minore, nu de natura sa schimbe rezultatul.
        • 0 (0 voturi)    
          generalizezi (Miercuri, 21 noiembrie 2018, 10:14)

          Lucian* [utilizator] i-a raspuns lui I-liberal

          dar daca tot generalizezi, sa inteleg ca te numesti si tu: gunoi?
    • +14 (16 voturi)    
      Adică Tăriceanu,Dragnea,Tudorel,+etc. (Marţi, 20 noiembrie 2018, 13:43)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui daril

      Gunoaiele care trimit astfel de indivizi în societate.Sunt prietenii PSD-ALDE,de aceea au fost eliberați.Priviți ce comportament obraznic,nesimțit,au politicienii PSD-ALDE și veți vedea că nu diferă de infractorul ăsta.
  • +15 (21 voturi)    
    nu ne intereseaza, nu ne afecteaza (Marţi, 20 noiembrie 2018, 12:01)

    tahomir [utilizator]

    Dupa cum se stie prostiile astea cu legile justitiei, cu eliberari pe banda rulanta, cu tot felul de facilitati pentru infractori, nu ne intereseaza si nici nu ne afecteaza, ca e vorba despre politica.
    Drept care faptul ca tanara respectiva a ramas fara telefon, bani si ceva dinti dar la schimb cu o contuzie cerebrala nu inseamna nimic si trebuie sa ne vedem de treaba noastra.
    Tanara o fi fost la vot? O fi fost la proteste?
    Daca nu a facut deja asta poate se gandeste acum cat de importante sunt aceste aspecte. Si la fel si pentru parintii ei. Si pentru cunostintele ei.
    • -5 (5 voturi)    
      alt troll (Marţi, 20 noiembrie 2018, 16:29)

      I-liberal [utilizator] i-a raspuns lui tahomir

      esti bolnav.
      in articolul asta e vorba despre altceva.
  • +16 (22 voturi)    
    "Marea teroare" (Marţi, 20 noiembrie 2018, 12:04)

    ww [utilizator]

    De la eliberarea criminalilor, intimidarea magistratilor (vezi actiunile IJ si CSM) refuzul de a aduna de pe strazi cainii vagabonzi, refuzul de a extermina salbaticiunilor care dau iama in localitati si pana la initiative legislative menite a transforma soselele in jungla (vezi presemnalizarea radarelor), toate aceste masuri se inscriu intr-o perfida campanie prin care satrapii vor sa instaureze teroarea in societatea romaneasca.
    Dupa model sud-american, prima autoritate deasupra omului de rand ar trebui sa fie probabil bandele de interlopi si criminalii.
    Cand cetateanul are drept preocupare primara siguranta sa si a familiei sau protejarea bunurilor, nu se mai poate gandi la coruptie si la jaful national, nici la educatie, nici la infrastructura, nici la sanatate, nici la calitatea umana a celor care il conduc etc.
  • +15 (19 voturi)    
    mda... (Marţi, 20 noiembrie 2018, 12:18)

    liviu_ [utilizator]

    d-ala caruia si-a cerut dracnea scuze
    si pe care il elibereaza (si inca vrea si pe altii) slugarel..

    oricum interesant e cum pe latrina 3 nu era stirea asta... era insa stirea despre profesorul varan care-si dadea cu parearea despre cum a primit ilegal #rezist niste criptomonede untraceble , deci nu avea cum sa stie nimeni ca #rezist le-a primit... but hey... aia nici nu stiu ce-s criptomonede... poate sa spuna ca bitcoinii sunt inventati de isis ca sa cumpere armament ca-i cred!
  • +23 (27 voturi)    
    Intr-o tara cat de cat normala,acest... (Marţi, 20 noiembrie 2018, 12:24)

    gigiN [utilizator]

    ...talhar ar trebui condamnat in 3-4 zile cel mult.Doar ca la noi,alti talhari-dragnea,codrin,ciordache,radulescu,etc,in frunte cu sluga lor =tudorel,vor avea "grija"sa-l elibereze cat mai repede,spre "siguranta"noastra !!!
  • +15 (17 voturi)    
    liviu dragnea a cerut scuze acestui talhar! (Marţi, 20 noiembrie 2018, 12:37)

    qwerasdf [utilizator]

    votati in continuare in psd, ca psd-ul vegheaza la siguranta si sanatatea fizica si mentala a voastra si a copiiilor vostri

    prioritate 1 pentru PSD (PCR) - talharii si hotii!
  • +13 (15 voturi)    
    Infractorii sunt eliberati (Marţi, 20 noiembrie 2018, 12:44)

    aurel.manea [utilizator]

    Procurorii care-si fac treaba sunt destituiti.
  • +13 (15 voturi)    
    legile justitiei (Marţi, 20 noiembrie 2018, 12:48)

    CRMS [utilizator]

    Sunt facute de infractori pentru infractori..si numai infractorii vor ramane in tara asta.
    • -6 (6 voturi)    
      Da, sigur ca da (Marţi, 20 noiembrie 2018, 16:21)

      I-liberal [utilizator] i-a raspuns lui CRMS

      Cu legile dinainte era perfect. Nu pleca nimeni din tara.
      • +2 (2 voturi)    
        Incearca sa gandesti putin... (Marţi, 20 noiembrie 2018, 20:15)

        LiviuX [utilizator] i-a raspuns lui I-liberal

        Nu era perfect, evident, dar asta e un motiv in plus. Iar inainte se pleca din motive economice in principal. Si ghici cine conduce economia? Nu cumva tot guvernul si parlamentul?
  • +11 (11 voturi)    
    puscarie deplina (Marţi, 20 noiembrie 2018, 13:06)

    nalbaroiu [utilizator]

    puscarie deplina cu adaugarea pedepselor care nu au fost executate..macar atat sa faca "magistratii" aia care au permis eliberarea acestui jog...si tare ma gandesc la constiinta acelei magistrate (ca 99% is femei) care l-a eliberat pe gunoiul asta.....
    • -5 (5 voturi)    
      Vai de poporul care se da pe mina femeilor (Marţi, 20 noiembrie 2018, 15:56)

      I-liberal [utilizator] i-a raspuns lui nalbaroiu

      .
    • +1 (1 vot)    
      Ce vina au aici magistratii? (Marţi, 20 noiembrie 2018, 20:13)

      LiviuX [utilizator] i-a raspuns lui nalbaroiu

      Ei trebuie sa aplice legea. Cine a dat si mai ales votat aceasta lege e vinovat!
  • +8 (8 voturi)    
    Mult succes (Marţi, 20 noiembrie 2018, 13:34)

    Anonym [utilizator]

    Familiei si prietenilor/prietenului fetei sa se uite la imagini.
    Stiti ca apelam la ratiune si statul de drept dar pt ca nu vedem imagini. In viitor vor fi camere peste tot si atunci mult succes sa justifici ratiune si calm partilor implicate emotional care vad imagini cu un animal ce le ataca membrul familiei.
    Probabil decizia de razbunare a fost deja luata.
    • +5 (7 voturi)    
      Prin alte parti ale lumii... (Marţi, 20 noiembrie 2018, 15:55)

      I-liberal [utilizator] i-a raspuns lui Anonym

      ... unul ca asta e omorit in puscarie dupa doar citeva zile de la incarcerare. Se face o ancheta rapida, iar cauza mortii ramine neelucidata si cazul se claseaza dupa 3 zile.

      Pentru asa ceva chiar si o suta de ani de puscarie e prea putin. Si-apoi, de ce sa hranesti si sa dai adapost (chiar intr-o puscarie) unui animal turbat?
  • +9 (9 voturi)    
    Oribil ... O sa fie si mai rau (Marţi, 20 noiembrie 2018, 14:33)

    Coco Whistle [utilizator]

    Acesta nu e un act de talharie. Este tentativa de omor calificat as da 25 ani pe loc fara posibilitatea de iesire conditionata. De fapt daca as aduna faptele plus recidiva, individul merita 35-50 ani lejer.
    • 0 (4 voturi)    
      Exagerezi (Marţi, 20 noiembrie 2018, 15:57)

      Bitzer [utilizator] i-a raspuns lui Coco Whistle

      Este talharie 100% si nimic mai mult...
      • 0 (0 voturi)    
        Citeste amice si te educa (Miercuri, 21 noiembrie 2018, 1:57)

        Coco Whistle [utilizator] i-a raspuns lui Bitzer

        Nu astepta mura in gura. https://jurisdictie.wordpress.com/tag/diferenta-intre-tentativa-de-omor-si-vatamare-corporala/
  • +5 (5 voturi)    
    Fac pariu (Marţi, 20 noiembrie 2018, 15:19)

    Cetateanu [utilizator]

    Fac pariu ca individul este recidivist vechi. Precedenta pedeapsa n-a fost prima. Ma intreb "compleul" de judecatori care i-a dat drumul ce constiinta are, vis-a -vis de aceasta fata care a avut bafta sa scape cu viata totusi. Individul ar trebui bagat definitiv in inchisoare, fara posibilitate de eliberare. Ceilalti infractori, in fruncte cu dragnea si Tudorel, sper sa-l urmeze curand inauntru. Si pentru postacii ciumati - Pruna facuse legea exceptand categoriile de infractori violenti.
  • +6 (6 voturi)    
    Multumim PSD (Marţi, 20 noiembrie 2018, 16:24)

    matali [utilizator]

    Guvernul actual este ocrotitorul puscariasilor si a delicventilor. Sa nu ne mire daca prin legea gratierii pentru a scapa un grup de corupti interlopi de puscarie transforma Romania intr-un loc periculos intesat de infractori.
    • 0 (0 voturi)    
      Din pacate nu numai guvernul (Marţi, 20 noiembrie 2018, 20:18)

      LiviuX [utilizator] i-a raspuns lui matali

      Ci si parlamentul si ceilalti. Vezi CCR-ul, care spune ca trebuie sa fii anuntat daca esti interceptat.
  • +5 (5 voturi)    
    nici o problema (Marţi, 20 noiembrie 2018, 16:52)

    liviu_ [utilizator]

    ori in gratiaza in cateva luni slugarel
    ori schibma legea si problele video nu se mai iau in considerare

    sa nu-si faca griji acest suflet nevinovat (ma refer la talhar, bineinteles) ca psd lucreaza pentru ei si o sa se corecteze aceasta nedreptate si o sa fie eliberat (si cu niste bani ca doar conditiile in inchisoare sunt naspa)
  • +5 (5 voturi)    
    Puscaria e prea blanda pentru animalul asta (Marţi, 20 noiembrie 2018, 18:19)

    ankido [utilizator]

    asta se intampla cand suntem condusi de infractori.
  • +7 (7 voturi)    
    Eu zic (Marţi, 20 noiembrie 2018, 18:27)

    daneko365 [utilizator]

    sa-i cerem scuze individului, nu zicea Dragnea ca ar trebui sa le cerem scuze infractorilor? Sau si mai bine, sa-l ia in guvern ca are experienta.
  • +5 (5 voturi)    
    Pretenarii lui Dracna si TurDorel (Marţi, 20 noiembrie 2018, 18:31)

    Dalinar [utilizator]

    deja is fac treaba cu brio si abia au fost eliberati. Niulook and co, felicitati-i si multumiti pesedelei.
  • +6 (6 voturi)    
    pumnul lui toader (Marţi, 20 noiembrie 2018, 19:10)

    kkciosuldelahamangia [utilizator]

    loveste o nevinovata.