Un român care plecase la muncă în Marea Britanie a murit după ce a fost călcat de o mașină / Bărbatul fusese în țară în 10 august, la protestul din Piața Victoriei

de N.O.     HotNews.ro
Joi, 15 noiembrie 2018, 20:24 Actualitate | Esenţial


Marius Cristian Dumitru
Foto: Facebook
Marius Cristian Dumitru plecase din nou în Marea Britanie acum o lună în căutarea unei vieți mai bune, dar sâmbătă a fost lovit de o mașină în Maidstone și a murit. Dumitru s-a numărat printre cei care au protestat în Piața Victoriei.

Fratele lui, Dorel Dumitru, l-a chemat în Anglia. I-a cumpărat bilet de avion și i-a găsit o slujbă.

”Era aici de aproximativ o lună și lucra pentru o agenție de o zi sau două”, a declarat Dorel Dumitru, potrivit Kent Online, care spune că nu are bani să își aducă fratele mort în țară.

”Mi s-a spus că am nevoie de 10.000 de lire pentru a-l aduce în România, dar nu am atâția bani”.

”I-am găsit o casă și i-am plătit chiria, iar acum s-a întâmplat asta”, a spus Dorel Dumitru.

















2609 vizualizari

  • -7 (17 voturi)    
    Dragnea este raul absolut (Joi, 15 noiembrie 2018, 20:46)

    bubaru [utilizator]

    Dragnea este de vina!
    Acum un an a fost clonat si aceasta clona calatoreste prin Europa si ii urmareste pe cei care sunt impotriva lui si a psd-ului. La inceputul anului viitor se pregateste inca o clona a acestuia ca sa intre in puscarie. Tot anul viitor se va recurge si la clonarea lui Tariceanu pentru a baga ambele clone in aceeasi celula. Daca schimba macazul politic, Tariceanu nu va mai fi supus acestei operatii.
    Moderatorul acestui site este impotriva mea si mi-a oprit de la publicare mai multe comentarii.
  • +13 (17 voturi)    
    Coruptia chiar ucide (Joi, 15 noiembrie 2018, 20:52)

    Zimbru [utilizator]

    Cate vieti au distrus mafiile PSD, ALDE si UDMR.
  • +9 (15 voturi)    
    Tragic (Joi, 15 noiembrie 2018, 20:52)

    2087 [utilizator]

    Oricum merita incercat, decat sa ramana in Romania printre mincinosi, lenesi si tzepari.
  • -9 (17 voturi)    
    poate (Joi, 15 noiembrie 2018, 20:58)

    Mazeta [utilizator]

    Guvernul Dăncilă face pomană și aduce românul în țară, că Soros este zgârcit.
    • +5 (11 voturi)    
      bine ar fi sa moara toate jigodiile mujice ... (Joi, 15 noiembrie 2018, 21:22)

      Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      bine ar fi sa moara toate jigodiile mujice ...
    • +2 (4 voturi)    
      E o solutie (Joi, 15 noiembrie 2018, 22:18)

      iPig Pro [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Eu sunt marinimos si zic ca daca ar fi sa ti se intample tie ceva, ar fi bine sa facem cheta si sa aducem mormantul la tine.
    • +3 (5 voturi)    
      >>>>>>>> (Vineri, 16 noiembrie 2018, 7:40)

      Invincible [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Mazeto, vad ca le stii pe toate. Nu vrei sa-mi testezi si mie presiunea cauciucurilor, ca nu sunt sigur ca e cea optima? :D
  • +1 (3 voturi)    
    asigurarea alora nu acopera si astfel de (Joi, 15 noiembrie 2018, 21:23)

    qwerasdf [utilizator]

    evenimente nefericite? (presupanand ca e soferul vinovat)
  • +4 (4 voturi)    
    condoleante (Joi, 15 noiembrie 2018, 22:28)

    Xorciser [utilizator]

    Si rusine alora care ii cer 10.000 lire pt transportul decedatului in tara. Nu costa mai mult de 1000-1500 lire.
  • +2 (2 voturi)    
    .. (Vineri, 16 noiembrie 2018, 2:19)

    europeanul2 [utilizator]

    Dumnezeu sa-l odihneasca!