Digi 24 Deputatul ”Mitralieră”, supărat pe marile puteri și certat cu limba română: „Românul nu este mai inferior ca voi”

de Redactia     HotNews.ro
Joi, 15 noiembrie 2018, 17:34 Actualitate | Esenţial


Catalin Radulescu
Foto: Digi 24
Un deputat PSD este supărat pe marile puteri europene, dar și certat cu limba română. Nemulțumit de raportul pe justiție, Cătălin Rădulescu le transmite străinilor că „românul nu este mai inferior” ca ei.

„Ne-am săturat ca să fim trataţi inferior de către nişte străini. Românul nu e nici sclavul vostru, nu este nici mai inferior (sic!) ca voi. Cred că trebuie făcut acum front comun. Toate ţările astea care sunt nedreptăţite - inclusiv Italia, Spania, Ungaria, Cehia, Polonia - să facă front comun și să arate câtorva ţărişoare că nu le pot numi ţări - Germania, Franța , Olanda, Austria , să le arate că majoritatea în comunitatea europeană e invers”, a declarat Cătălin Rădulescu.


















728 vizualizari

  • germania nu e tara mai carcalac? (Joi, 15 noiembrie 2018, 18:04)

    Francisc 1 [utilizator]

    si de ce te dai cu mercedesul facut in tarisoara?
  • "...majoritatea in comunitatea europeana (Joi, 15 noiembrie 2018, 18:16)

    Susufler0 [utilizator]

    e invers."

    PS. Sau "pe invers", dom' doctor ? :))
  • VAI de p*m!! (Joi, 15 noiembrie 2018, 18:19)

    gwolf [utilizator]

    timpul, pentru asta, curge inapoi spre retardul copilariei.
    Vai de capul meu cine este in parlamentul in care a stat Bratianu. Vai de natia noastra, se rasucesc in mormant 100 de generatii!
    Renunt la cetatenia romana !!!
  • ete scartz... (Joi, 15 noiembrie 2018, 18:25)

    liviu_ [utilizator]

    un hot adevarat nu trebuie sa stie domne carte!
  • va rog nu mai faceti haz (Joi, 15 noiembrie 2018, 18:27)

    loveparade [utilizator]

    domnul este doctor, da?
    sef de sa...grupa, da?
    si revolutionar, da?
    si chiar daca nu este ne-conflictual s-ar potrivi perfetc la cel putin 3 ministere, da?
    inferiorilor!
  • Oare cum poate fi numit..., (Joi, 15 noiembrie 2018, 18:37)

    gigiN [utilizator]

    .....un popor care se lasa condus de astfel de imbecili ??? Doar asa cum l- a numit Petre Tutea.
  • Pai (Joi, 15 noiembrie 2018, 19:50)

    Coco_papagal [utilizator]

    incepi tu a ne arata. Conduci X6- parca e nemteasca masina, nevasta e imbracata la Paris..samd. Dublu standard amice se numeste ce faci tu.
  • un dobitoc ! (Joi, 15 noiembrie 2018, 19:52)

    Dimijoarei_Obt [utilizator]

    atat tot !
  • ce sa ti spun!!!!!!!!!!!!!! (Joi, 15 noiembrie 2018, 19:59)

    exilatul [utilizator]

    parca imb-cilii care voteaza astfel de je-uri umane stiu mai bine limba romana...
  • Fumeaza etnobotanice (Joi, 15 noiembrie 2018, 20:01)

    Rtchj [utilizator]

    Si/sau este foarte prost
  • Kalasnikov "ne ia apararea"?... Nu multam! (Joi, 15 noiembrie 2018, 20:13)

    V. Istina [utilizator]

    Tocmai din cauza unor specimene umane ca tipul asta, care nu e prost, dar cu tupeu gros si lichea cu gura puturoasa, si fara nici un fel de scrupul moral... din cauza lui si a celor ca el, suntem "mai inferiori".

    Eu pot sa ma apar singur, si sunt convins ca orice roman decent poate cel putin la fel. De Mitraliera asta unsuroasa nu am nevoie.
    Nu i-a cerut nimeni ajutorul.