Proteste antiguvernamentale anunțate de 1 decembrie: La mulți ani în Europa, România! E timpul să scapi de hoți!

de Ionut Baias     HotNews.ro
Miercuri, 14 noiembrie 2018, 23:17 Actualitate | Esenţial


Steag UE in Piata Victoriei
Foto: Victor Cozmei / HotNews.ro
ONG-urile ”Corupția ucide”, ”Rezistența” și ”Inițiativa România” anunță pe pagina de Facebook noi proteste antiguvernamentale pentru 1 Decembrie.

”De 1 Decembrie, noi credem ca există un singur mod în care putem sărbători și onora România și Centenarul ei: ajutând-o să rămână acolo unde își dorea să fie și acum 100 de ani: în Europa. Valorile celor care au făcut Unirea de la 1918 sunt aceleași pe care le prețuim și azi: domnia legii, democrația, solidaritatea și libertatea. Pentru ca România de azi să rămână acolo unde îi este locul, adică în Uniunea Europeană, este, însă, nevoie să scape de grupul infracțional care a ajuns la conducerea ei și vrea să o scoată în decorul Europei. De 1 Decembrie, venim în Piața Victoriei să strigăm două lucruri: La mulți ani, România! și Demisia! Această țară merită mai mult decât un Guvern incompetent și toxic, a cărui unică misiune este să îl scape pe Liviu Dragnea de pușcărie.”, se arată în postarea de pe Facebook.

















2003 vizualizari

  • +11 (15 voturi)    
    Prezent (Miercuri, 14 noiembrie 2018, 23:39)

    Zimbru [utilizator]

    Voi fi acolo, pana scapam definitiv de mafia deghizata in partide politice numita: PSD, ALDE si UDMR.
    • +9 (9 voturi)    
      Atentie, ca Gazaru in Alb nu s-a pensionat (Joi, 15 noiembrie 2018, 0:00)

      Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui Zimbru

      Si va fi si el acolo cu Jandragneria.
  • +4 (8 voturi)    
    O idee (Miercuri, 14 noiembrie 2018, 23:48)

    adrian88000 [utilizator]

    foarte buna !
  • +4 (8 voturi)    
    Pe 1 decembrie (Miercuri, 14 noiembrie 2018, 23:54)

    JHolden [utilizator]

    politrucii care-au papat de la sanul bugetului Romaniei si-au adus-o in clubul statelor subdezvoltate, ar trebui huiduiti pe unde vor fi prinsi. Si putin intampinati cu oua, faina, samd.
  • +3 (5 voturi)    
    Trebuie sa dam un semnal UE mai curand caci (Joi, 15 noiembrie 2018, 0:50)

    deval [utilizator]

    haita injura si scuipa, in numele nostru dar si analfabei si mafiotului......
  • +1 (5 voturi)    
    Ceva nemaivazut..... (Joi, 15 noiembrie 2018, 2:08)

    GodSpeed [utilizator]

    Voi fi acolo! Atentie insa, pe 1 decembrie este defilarea cu capatul in Piata Victoriei. Greu de crezut ca se va permite stationarea populatiei in zona in afara de urmarit parada militara. O idee mai buna ar fi postarea de mesaje antiguvernamentale in miezul defilarii incepand cu Arcul de Triumf, continuand cu Bulevardul Kiselef si terminand cu Piata Victoriei....Toata crema sau un pic din caimacul UE va fi prezent....
  • +2 (6 voturi)    
    Va urez succes (Joi, 15 noiembrie 2018, 3:59)

    Observatory [utilizator]

    sunt prea departe ca sa pot participa, dar sunt cu sufletul și gândul alături de toți cei care doresc o Românie liberă și prospera.
    Aveți grija cu javrele care vor sa va întărâte !

    Doamne ajuta pentru toți participanții !
  • +2 (4 voturi)    
    nu doar guvernul trebuie dat jos! (Joi, 15 noiembrie 2018, 8:14)

    revo [utilizator]

    Putreziciunea este in Parlament! Ala trebuie spulberat!
  • 0 (2 voturi)    
    speranta.. (Joi, 15 noiembrie 2018, 15:04)

    andantte [utilizator]

    ...sunteti speranta noastra celor care de departe va admiram,incurajem si va multumim..Ma rog la Dumnezeu sa nu uite si de noi romanii la ceas de cumpana...