MAI: Întrebăm pentru un prieten! Dacă piloții se descurcă cu zeci de butoane, de ce le-o fi așa de greu unor șoferi să folosească semnalizarea? 

de G.S.     HotNews.ro
Vineri, 2 noiembrie 2018, 15:39 Actualitate | Esenţial


Aeronava MAI
Foto: MAI
Ministerul Afacerilor Interne a postat, pe Facebook, un mesaj în care acuză faptul că unii șoferi nu folosesc semnalizarea atunci când schimbă direcția de mers, MAI făcând o comparație cu piloții de aeronave, care se descurcă cu zeci de butoane.

Postarea MAI:

Întrebăm pentru un prieten!
Unde este butonul de semnalizare la bordul unui elicopter?
1. Primul buton din stânga jos- portocaliu.
2. Elicopterul nu are semnalizare.
3. Sunt hater, nu mă interesează semnalizarea. Ați mai arestat bătrâni care vând pătrunjel? De ce nu asfaltați străzile? 
4. Am venit pentru comentarii. 
P.s Dacă piloții se descurcă cu zeci de butoane la bordul aeronavelor, de ce le-o fi așa de greu unor șoferi să folosească semnalizarea atunci când schimbă direcția de mers?

















699 vizualizari

  • +4 (4 voturi)    
    Semnalizarea nu mai este la moda. (Vineri, 2 noiembrie 2018, 15:43)

    Lok [utilizator]

    Adica toti stiu asta. MAI fiti la curent cu anul curent.
  • +5 (5 voturi)    
    Pilotzii nu sunt jmekeri, ailalti da (Vineri, 2 noiembrie 2018, 15:45)

    KTerinca [utilizator]

    .
  • +3 (5 voturi)    
    Pentru ca numai fraierii semnalizeaza (Vineri, 2 noiembrie 2018, 15:54)

    Habermas [utilizator]

    asa ne transmite PSD de la BUCURESTI. Umbla unii liberi dupa crime, violuri si furturi de jdemii sau milioane de Euro, ba chiar sunt si platiti dupa iesirea din inchisoare, si cu scuze, si voi ne intrebati de .. semnalizare???

    Hai mosule vez' de treaba ca n'am timp sa ma opresc sa-ti frec una'n freza. Ministeru' ce, cum? Adica servitorii lu' aia, Carmen? Las' ca stiu eu pe cineva care o cunoaste, si o sa trimit pe cineva sa va f...

    Asa. Vreti un raspuns mai bun? Nu se poate. PSD a dat liber la smecherie da cartier mancatz-as.

    PS. Dincolo de parodie, si lasand glumea la o parte, este de plans.
  • 0 (2 voturi)    
    raspuns de la un prieten (Vineri, 2 noiembrie 2018, 16:11)

    alex562 [utilizator]

    semnalizarea este supraevaluata ;/)
  • +2 (2 voturi)    
    deci el care trebuie sa aplice legea (Vineri, 2 noiembrie 2018, 16:19)

    asadar... [utilizator]

    se intreaba de ce nu se aplica!
  • -1 (1 vot)    
    Intersectii prost proiectate (Vineri, 2 noiembrie 2018, 16:32)

    strutul [utilizator]

    Pentru ca pilotii nu intr-o intersectie nu trebuie sa fie atenti in 4 locuri
    - trecerea de pietoni de pe strada pe care vii
    - asigurare stanga
    - asigurare dreapta
    - trecerea de pietoni pe strada pe care ai intrat.

    Nu mai puneti trecerile de pietoni in intersectii - la 10-15m de intersectie.
    • 0 (0 voturi)    
      hai, mai taie din ele da-le 'dreacu' (Vineri, 2 noiembrie 2018, 18:24)

      qwerasdf [utilizator] i-a raspuns lui strutul

      da, daah...

      alea nu-s motive sa nu semnalizezi schimbarea directiei de mers
  • 0 (0 voturi)    
    Pai... (Vineri, 2 noiembrie 2018, 17:19)

    paulbutoi [utilizator]

    Explicatia e simpla : Romanu' e singur pe lume .
    Asa s-a nascut .
    Logic , nu semnalizeaza , deoarece nu are pe cine sa anunte de intentia de schimbare a directiei de mers .
    Singur pe lume fiind , nu are pe cine sa jeneze in traffic .
    Aceeasi poveste cu parcarea masinii in drum / intersectie / pe trotuar .
    Aceeasi poveste cu boxele de la masina date la maxim .
    Aceeasi poveste cu aruncatul " gunoiului " din masina .
    Etc , etc ,....
    Nu , nu este chestie de rea vointa .
    Sau de nesimtire .
    Cand esti singur pe lume , nu ai pe cine sa deranjezi !
  • +2 (2 voturi)    
    Raspuns corect: (Vineri, 2 noiembrie 2018, 17:41)

    alibaba: >>10/8 Centenar<< [utilizator]

    Pentru ca putem!