SONDAJ Primăria Capitalei - 20 mil. de lei în 3 zile de festivități. Merită banii?

de Red. Stiri     HotNews.ro
Joi, 1 noiembrie 2018, 14:13 Actualitate | Esenţial


Sondaj cheltuieli Zilele Bucuretilor
Foto: Hotnews
Circa 20 de milioane de lei au fost cheltuiți de Primărie pentru evenimente organizate cu ocazia Zilelor Bucureștilor. Cei mai mulți bani s-au dus pe cele din Piața Constituției (concert Gheorghe Zamfir, iMapp, Rod Stewart). Potrivit Primăriei, asemenea evenimente "conferă comunității sentimentul de apartenență socială, culturală și geografică".

  • Sondaj HotNews.ro: A meritat să cheltuie Primăria, astfel, acești bani?






Citeste mai multe despre   
















1809 vizualizari

  • +12 (12 voturi)    
    cate paturi de mari arsi s ar fi cumparat ? (Joi, 1 noiembrie 2018, 14:16)

    un domn [utilizator]

    Mandru ca sunt Petrecaret pe strada din banii PMB
  • +13 (13 voturi)    
    Lipseste o varianta (Joi, 1 noiembrie 2018, 14:17)

    Cuca [utilizator]

    Am votat paine si circ, desi din pacate e mai mult circ si aproape deloc paine. Ar trebui sa mai existe si varianta "doar circ".
  • +5 (5 voturi)    
    Aveti ce ati votat, inteligentilor (Joi, 1 noiembrie 2018, 14:42)

    2087 [utilizator]

    Cine se aseamana se aduna.
  • +6 (6 voturi)    
    romania (Joi, 1 noiembrie 2018, 15:22)

    1234_5678 [utilizator]

    o tara de pomanagii
  • +4 (4 voturi)    
    dar asta nu este tot... (Joi, 1 noiembrie 2018, 15:53)

    ..13 [utilizator]

    Sa vezi ce reasfaltari de extrem de mica durata a facut Strabag tot cu aceasta ocazie...

    Si acum Premarita ne anunta ca ne sosesc si autobuzele in colorile indicate de dansa...Acum fai Primaritza, cand matale ai spus ca sunt gata fabricate si numa de livrat???

    Nici mincinosi, fara de rusine!
  • 0 (2 voturi)    
    Primărița suparata (Joi, 1 noiembrie 2018, 17:49)

    Observatory [utilizator]

    mai vorbește și tu la telefon cu Primarul Boc, poate te ajuta , ăla are planuri serioase, sa mute capitala la Cluj !
    Bucureștiul ! Vai de orașul ( fost frumos) când ajunge pe mâna analfabeților !
  • 0 (0 voturi)    
    Penibili! (Vineri, 2 noiembrie 2018, 13:52)

    asavreau [utilizator]

    Zilele orașului.Șablon. Cântări bisericești,pomeni,moaște,mici,bere,plăcinte,oriunde te duci.Oare asta reprezintă orașele României?Bucureștiul nu are ce arăta decât slujbe religioase și sarmale?Dovadă a unei primărițe proaste.Nu o duce mintea să arate adevărata față a Bucureștiului.A cheltuit o groază de bani pe o catedrală care se lăudau că va fi gata de 1 Decembrie 2018.Nu va fi.Va verifica cineva cum sau cheltuit banii pentru catedrală?Se spune că sau cumpărat alte brizbizuri-limuzine,odăjdii scumpe,plimbări prin locuri exotice și acum spun că nu au avut bani suficienți și de aceia nu este gata.Există o lege care să reglementeze această construcție?