VIDEO Premierul Dăncilă a refuzat să transmită un mesaj pentru victimele din Colectiv

de M.H.     HotNews.ro
Marţi, 30 octombrie 2018, 11:56 Actualitate | Esenţial


Reactia Vioricai Dancila
Foto: Captura Digi 24
Premierul Viorica Dăncilă a refuzat să transmită un mesaj victimelor din Colectiv. Ea a fost întrebată de jurnaliști, marți, când se împlinesc trei ani de la tragedia din clubul din Capitală, dacă are un mesaj pentru victime, dar nu a răspuns și a plecat. 

Viorica Dăncilă a răspuns întrebărilor jurnaliştilor despre eventuala remaniere guvernamentală şi despre preluarea de către România a preşedinţiei Consiliului UE, iar la finalul declarațiilor ea a fost întrebată de un jurnalist dacă are un mesaj pentru victimele incendiului din Clubul Colectiv. Viorica Dăncilă nu a răspuns, le-a mulțumit jurnaliștilor, apoi a plecat.  

Momentul când a primit întrebarea, la minutul 03.35: 


Marți se împlinesc trei ani de la tragedia din Clubul Colectiv din Capitală. 64 de tineri au murit, în total, în seara incendiului din Colectiv și în săptămânile care au urmat. În iulie 2017, un supraviețuitor al incendiului s-a sinucis, ducând numărul victimelor la 65.




















9055 vizualizari

  • +23 (31 voturi)    
    Penibil (Marţi, 30 octombrie 2018, 12:02)

    eleVenereCtions [utilizator]

    dar deloc surprinzator.

    La puscarie cu ea. Preferabil pentru totdeauna, impreuna cu Daddy.
  • +33 (39 voturi)    
    proasta e si indecenta si indolenta! (Marţi, 30 octombrie 2018, 12:08)

    Roman_Cetatean [utilizator]

    ce mesaj sa dea, ca din cauza celor ca ea a avut loc tragedia?! si ca trebuie sa se auto-elimine toti ca ea ca sa scada riscurile unor astfel de evenimente?

    Oricum, cred ca nici nu stie ce e cu Colectiv, la acel moment freca menta in PE pe salariul de sute de mii de euro anual...de unde sa stie ea de asa ceva, in plus, oricum o depaseste sa spuna ceva din propria gandire...probabil vine mai tarziu ea sau Guvernul cu un comunicat incropit de niste consilieri...ce nu era pregatit...
  • +33 (39 voturi)    
    Unde e surpiza? (Marţi, 30 octombrie 2018, 12:11)

    omezu [utilizator]

    Este fix imaginea P$D: Corupta, proasta, analfabeta, fudula si cu o scarba deosebita pentru propriii cetateni!
    Un partid criminal condus de o adunatura de mafioti!
  • +30 (34 voturi)    
    atat de trist (Marţi, 30 octombrie 2018, 12:13)

    un oarecare [utilizator]

    sa iti vezi politicienii cum se manifesta ostili fata de o astfel de tragedie.
    si cand te gandesti ca oamenii aistia ar trebui sa ne reprezinte
    • -17 (21 voturi)    
      Eroarea 404.. (Marţi, 30 octombrie 2018, 13:39)

      Lok [utilizator] i-a raspuns lui un oarecare

      Baiatu... Intrebarea asta trebuia sa o puna la Ponta si Iohanis. Dancila sa zica ce? Daca te astepti ca Madam Dancila sa fie ceva secretar de presa pentru orice de la Tradarea lui Isus la Holocaust, este trist ca nu te duce capu.
      • +16 (18 voturi)    
        ba... (Marţi, 30 octombrie 2018, 14:22)

        liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Lok

        ce kkt vrei ca nu pricep...
        Ponta si-a dat demisia... sigur trebuia sa plateaca mai mult.. da a avut mai multa onoare (nu cu mult ce-i drept) decat analfabeta

        Iohannis cu ce kkt a gresit?!

        mananci rahat ca sa-ti aperi stapanii de la psd...

        hai ca m-am saturat de voi, postavi infecti!
        • -7 (13 voturi)    
          Eu vin aici pentru minusuri. (Marţi, 30 octombrie 2018, 14:39)

          Lok [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

          Ai o stire petarda emotionala, plangeti toti in cor ca va doare de Colectiv. Hai sa detaliem un pic, trebuia sa declare ceva pentru morti sau doar pentru supravietuitori? Pentru raniti sau si pentru cei care au scapat intregi si apropo familiile conteaza? Daca omitea pe vreunu o lua de la presa a doua zi pentru ca e o nesimtita fara consideratie?
          Emotiile sunt mai mari decat functia doamnei si masele sunt mari side manevra. Tocmai ce v-au intaratat. Eu zic ca mai e un pic si se iese in strada la cat de multa importanta isi dau unii.
          • +3 (7 voturi)    
            uite cum sta treaba (Marţi, 30 octombrie 2018, 16:25)

            liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Lok

            meseria unei persoane publice este si sa dea astfel de mesaje...vezi ce se intampla in alte tari!
            despre asta e vorba!
            sau vrei sa o critic ca in 3 ani nu au schimbat nimic?! asta ca sa o critic de 2 ori dar na... nimeni nu se asteapta ca in romanica oamenii chiar sa invete ceva dupa dezastre!

            PS: daca tot ai venit pt minusuri... cine sunt eu
            sa-ti spulber acest vis...
            • -6 (8 voturi)    
              Mersi pentru minus. (Marţi, 30 octombrie 2018, 16:33)

              Lok [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

              Ma face sa ma simt om. Ceea ce ii ceri Doamnei este sa te minta frumos despre cum ii pasa ei de cine stie ce tineri arsi de la nush ce local. Tu ca votant ii ceri Prim-ministrului tau sa te abureasca. Nu vezi ipocrizia?
          • 0 (0 voturi)    
            >mai e un pic si se iese in strada (Miercuri, 31 octombrie 2018, 12:27)

            eleVenereCtions [utilizator] i-a raspuns lui Lok

            Ar cam trebui, tocmai pentru eliminarea permanenta a PSD-ului.
        • 0 (4 voturi)    
          depresia ta (Marţi, 30 octombrie 2018, 16:49)

          miculescu-rucar [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

          a ajuns la cota maxima !
          folosesti un limbaj violent si golanesc .
          doar atat poti ?
          sa stii ca si noi ne-am saturat de postarile tale infecte , de afectat psihic .
          • 0 (0 voturi)    
            Atat sunteti in stare, nu? (Miercuri, 31 octombrie 2018, 12:29)

            eleVenereCtions [utilizator] i-a raspuns lui miculescu-rucar

            Nu conteaza coruptia, furtul si mizeria din tara asta. Numai vorbele. Nu degeaba sunteti penibili.

            La puscarie cu tine, postacule.
      • +5 (9 voturi)    
        Tovarase sovieticus (Marţi, 30 octombrie 2018, 14:38)

        midufi [utilizator] i-a raspuns lui Lok

        poate ai uitat, madam docila este PM.
        Ce tot bajmajesti acolo ?
        Pastreaza subiectul, nu divaga.

        Jos ciuma rosie: psd-alde-udmr !
        • -3 (7 voturi)    
          Sa nu uiti de PNL! (Marţi, 30 octombrie 2018, 15:52)

          Lok [utilizator] i-a raspuns lui midufi

          Ceri gargara politica si te miri apoi daca numai asta primesti. Ma repet, intrebarea si reactia presei de "dreapta" de dupa are ca scop manevrarea maselor emotionale catre demiterea guvernului PSD. Tot ma intreb cu cine vor sa il inlocuiasca?
          • 0 (4 voturi)    
            stai putiin (Marţi, 30 octombrie 2018, 16:26)

            liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Lok

            e vreo dinferenta intre pnl si psd?!
            ca in proportie de 80% sunt acelasi kkt!

            momentan singurul partid din opozitie e USR
            • -3 (5 voturi)    
              Esti sigur? (Marţi, 30 octombrie 2018, 16:29)

              Lok [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

              Pentru ca eu vad foarte clar ca PSD si PNL nu au opozitie. USR-ul pe care l-am votat odata este mai incompetent decat Dancila.
      • +3 (3 voturi)    
        agresiv postac (Marţi, 30 octombrie 2018, 18:50)

        un oarecare [utilizator] i-a raspuns lui Lok

        dar lipsit de argument.
        cat de agresiv esti dispus sa fii ca sa protejezi nesimtirea acestui celui mai prost prim ministru din istoria romaniei?
  • +26 (32 voturi)    
    Nu avea ordin, text ! Daca nu-i dau text, nici de (Marţi, 30 octombrie 2018, 12:20)

    deval [utilizator]

    1 decembrie , nu spune nimic .
    Apoi e greu caci si direct (erau la guvernare) si indirect sunt calaii celor de la Colectiv prin minciunile criminale debitate de guvernanti si cei responsabili , prin inactiune, coruptie, prostie, neprofesionalim de la cel mai inalt nivel.......
    La 60 de ani am ajuns in 2018 sa imi gonesc copii din tara si intre cele 2000 de motive , unul e Colectiv ! Chiar daca in tarile unde se vor duce se vor confrunta cu aceleasi 2000 de monstruozitati , ele vor fi mai usor de suportat intr-o tara care nu le e PATRIE !!
  • +25 (29 voturi)    
    C (Marţi, 30 octombrie 2018, 12:20)

    TBR [utilizator]

    Daca nu o ghideaza "papusarul" ea nu prea stie nici pe ce lume traieste, ce mesaj ar putea sa transmita !!!!
  • +23 (25 voturi)    
    Mai bine... (Marţi, 30 octombrie 2018, 12:22)

    Skipper_The_Pinguin [utilizator]

    ... ca nu a raspuns și a plecat. Daca deschidea gura pe subiectul Colectiv, sigur spunea o tampenie, o perla cum numai ea este in stare sa nasca.
  • +22 (24 voturi)    
    pfff.. (Marţi, 30 octombrie 2018, 12:24)

    CRMS [utilizator]

    Doar nu va asteptati la vreo declaratie spontana de la premierul agramat. Ar fi ras lumea de ea pana de Craciun daca deschidea gura.
  • +20 (24 voturi)    
    a fost luata (Marţi, 30 octombrie 2018, 12:30)

    alex34 [utilizator]

    prin surprindere, ea nu stie decat sa recite ce-i zice draknea, cand nu are fitzuicile la ea o sterge repejor
  • +19 (25 voturi)    
    Acum intelegi, poporul meu drag? (Marţi, 30 octombrie 2018, 12:32)

    ww [utilizator]

    Acestia iti sunt satrapi, nu conducatori. Indiferent de dramele prin care treci, tu nu meriti compasiune, tu nu ai dreptul la viata demna, la speranta. Tu nu ai dreptul sa te mandresti cu nimic (probabil aici intra si dispretul si lipsa de consideratie cu care e tratat un eveniment national precum Centenarul Marii Uniri), nu ai dreptul sa ceri nimic. Tu trebuie doar sa muncesti ca un rob, sa poata altii huzuri de bine. Partea ta e umilinta, foamea, mizeria si saracia vesnica.

    "De ce să fiţi voi sclavii milioanelor nefaste,
    Voi, ce din munca voastră abia puteţi trăi?
    De ce boala şi moartea să fie partea voastră,
    Când ei în bogăţia cea splendidă şi vastă
    Petrec ca şi în ceruri, n-au timp nici de-a muri?"
  • +20 (24 voturi)    
    ? (Marţi, 30 octombrie 2018, 12:39)

    I [utilizator]

    impingi un om in fata metro-ului, imediat esti condamnat, omori 64 de oameni, nu e gata dosarul...
    • -3 (3 voturi)    
      omori 64 de oameni.... (Marţi, 30 octombrie 2018, 16:57)

      miculescu-rucar [utilizator] i-a raspuns lui I

      stii tu cine i-a omorat ?
      du-te la procuror ,fa denunt , convinge-l si mergi mai apoi in instanta ca martor !
      • +1 (1 vot)    
        . (Marţi, 30 octombrie 2018, 22:37)

        I [utilizator] i-a raspuns lui miculescu-rucar

        trebuie sa fii prost facut gramada ca sa spui ca nu stii cine i-a omorat. I-a omorat si domn primar, si aia de la pompieri, si ala de a facut proiectul, si medicii, si ministrul sanatatii, si Ponta, toti au o vina. Tot ce rebuie sa faca judecatorul este sa decida exact cat de vinovat e fiecare. Dar la 64 morti plus victime ajunge pentru toata lumea.
        • -1 (3 voturi)    
          serios ?? (Miercuri, 31 octombrie 2018, 11:42)

          gwolf [utilizator] i-a raspuns lui I

          conform principiului tau, si cel care a condus metroul era vinovat, si arhitectul care a construit statia ce a permis ca un om sa fie impins, si cei care au stat pe margine si n-au prevenit asta.
          Sa fim totusi rationali si vezi ca la asta cu prostul facut gramada arati cu un deget spre altul in timp ce alte 3 sunt spre tine.
    • +2 (2 voturi)    
      Mai rau, e gata . E in instanta si nu contine (Marţi, 30 octombrie 2018, 20:40)

      deval [utilizator] i-a raspuns lui I

      niciunul dintre granzii care au dat tonul uciderii celor care au iesit vii din incinta !
  • +16 (20 voturi)    
    Ce mesaj să transmită? (Marţi, 30 octombrie 2018, 12:52)

    asavreau [utilizator]

    Că îi pare rău,ei și lui Liviu,că nu au murit toți care se opun lor?Așa se comportă.Cum prind un opozant,îi fac de petrecanie.
  • +20 (24 voturi)    
    femeia e sincera (Marţi, 30 octombrie 2018, 12:56)

    mmmircea [utilizator]

    chiar nu o intereseaza de colectiv sau de victime. De bun simt, sau de compasiune sper ca nu o banuiti.
  • +6 (18 voturi)    
    o doare la basca (Marţi, 30 octombrie 2018, 12:57)

    Itsoc [utilizator]

    ...ca si pe restul romanilor.
    lipsa empatiei, cruzimea si durerea in fond sunt virtuti ale acestei adunaturi de oameni numiti romani.
    dovada ca teoria evolutionista are hibele ei si nu se aplica mereu in cazul unor natiuni.
  • +13 (19 voturi)    
    as vota-o si maine (Marţi, 30 octombrie 2018, 12:57)

    Dodel540 [utilizator]

    ca candidata la primul zbor pe Marte
  • +20 (24 voturi)    
    Puteati vota altceva in 2016, (Marţi, 30 octombrie 2018, 13:01)

    2087 [utilizator]

    dar nu v-ati deranjat, asa ca tara moare.
  • +13 (17 voturi)    
    Proasta (Marţi, 30 octombrie 2018, 13:05)

    Alovi [utilizator]

    a crezut ca e o intrebare capcana, dupa ea victimele fiind doar mortii.
  • +19 (21 voturi)    
    cred ca mai bine ca nu a mai deschis gura (Marţi, 30 octombrie 2018, 13:06)

    qwerasdf [utilizator]

    cine stie ce perla mai scotea, gen "multumesc la trupa care a cantat, foarte frumos spectacolul"..
  • -15 (27 voturi)    
    Dar trebuia? Conform cui? (Marţi, 30 octombrie 2018, 13:08)

    Lok [utilizator]

    De unde atata asteptare? Pentru ceva complet necauzat de Dancila? Inteleg ca e incompetenta in multe, dar cand apar astfel de derapaje din partea "presei" voi fi de partea Dancilei.
    • +15 (19 voturi)    
      Pai reprezinta o institutie a statului (Marţi, 30 octombrie 2018, 13:35)

      Andor74 [utilizator] i-a raspuns lui Lok

      Si statul, prin institutiile si legile sale este vinovat pentru tragedie. Iar madam Dancila reprezinta in acest moment guvernul (calitate oficiala)!!!
      Legile trebuie facute bine si institutiile sa vegheze la aplicarea lor.
      • -8 (14 voturi)    
        De ce nu (Marţi, 30 octombrie 2018, 13:46)

        galeo [utilizator] i-a raspuns lui Andor74

        Ar fi intrebata de accidnetul de la Balotesti ?
        Pentru fiecare accident intamplat in istoria Romaniei primul ministru ar trebui sa comenteze ?
        • +5 (7 voturi)    
          Pentru orice incident (Marţi, 30 octombrie 2018, 14:05)

          eleVenereCtions [utilizator] i-a raspuns lui galeo

          cauzat si amplificat de partidul sau? Bineinteles. In orice tara serioasa vestica PSD-ul ar fi fost scos in ilegalitate acum multi ani.
          • -10 (14 voturi)    
            Intrebarea nu isi are locul. (Marţi, 30 octombrie 2018, 14:22)

            Lok [utilizator] i-a raspuns lui eleVenereCtions

            Cauta doar sa trezeasca furia populatiei indreptata direct la Dancila. Vorbim de o petarda emotionala, la fel ca stirea asta.
            • +1 (3 voturi)    
              aham... (Marţi, 30 octombrie 2018, 16:28)

              liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Lok

              treaba reporterilor nu e sa pua intrebari incomode?!
              mai shcimba canalul ca aia de la a3 nu-s reporteri, sunt slugi...

              si asa in romanica reporterii sunt mult prea blanzi...

              oricum, dara nu era proasta de bubuie, evita cu usurinta aceasta stire... la asta d c nu te gandesti?! este treaba ta ca politician sa nu te bagi singur in kkt (cum a facut pmul astazi)
              • -1 (1 vot)    
                Intrebarea de ieri era (Miercuri, 31 octombrie 2018, 8:46)

                Lok [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

                Ori pusa de un reporter "PSD" si dorea sa unga cateva voturi pentru Dancila, ori era de un reporter de opozitie si dorea sa incomodeze. Tind spre prima deoarece era greu de prezis ca o so dea de gard. Faptul ca reporterii sub statu de plata pun intrebari ajutatoare nu e ceva nou. Nou este ca tu votant numai la asta te astepti de la politicieni.
        • +4 (8 voturi)    
          pentru ca... (Marţi, 30 octombrie 2018, 14:19)

          liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui galeo

          3 ani e mai mic decat 20 de ani....
          zic si eu....
          imi e scarba de voi postacii... calcati (momentan doar a figurat) pe cadavrele oamenilor ca sa aparati hotii... cum puteti ma sa va uitati in oglinda?!
  • +14 (20 voturi)    
    fara intrebari surpriza (Marţi, 30 octombrie 2018, 13:10)

    cugetatorul [utilizator]

    Dragi jurnalisti, va rog sa nu mai puneti doamnei prim- ministru intrebari surpriza, pentru care nu s-a obtinut mai intai opinia domnului Dragnea. In acest scop, va rog sa va prezentati lista cu intrebari cu minim 5 zile lucratoare inainte de interviu. Multumesc.
  • -24 (36 voturi)    
    Mai lasati-ne cu acest Colectiv (Marţi, 30 octombrie 2018, 13:13)

    galeo [utilizator]

    A fost un accident cum a fost si cel de la Balotesti sau multe alte accidente ce s-au tot intamplat.
    De ce ar trebui sa comenteze primul ministru acest accident si nu altele ?
    • +7 (13 voturi)    
      ca să poată (Marţi, 30 octombrie 2018, 13:39)

      sletcu [utilizator] i-a raspuns lui galeo

      mânca şi postacii # o pâine "cinstită"
    • +2 (4 voturi)    
      Balotesti (Marţi, 30 octombrie 2018, 13:41)

      Kosmos [utilizator] i-a raspuns lui galeo

      a fost o executie
    • +11 (11 voturi)    
      pentru-ca s-a intamplat (Marţi, 30 octombrie 2018, 13:46)

      Mistrelutz [utilizator] i-a raspuns lui galeo

      din cauza incompetentei statului roman. Si pentru-ca ea,in calitate de prim ministru,nu face NIMIC macar sa nu se mai intample pe viitor..legislatia e de kk dar nu s-ar interesa un pic sa faca ce trebuie..mii de cluburi functioneaza exact la fel.
    • +9 (11 voturi)    
      DEZINFORMARE (Marţi, 30 octombrie 2018, 13:56)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui galeo

      Cei care au murit in spital au murit pentru ca avem un sistem de sanatate CRIMINAL ! Oricine ajunge in spitalele din Ro intra intr-o bomba biologica. Ciua Rosie stie doar sa FURE, nu sa dezinfecteze spitale.

      Nu e accident; e indolenta, spaga data pentru autorizari ilegale si tot ce tine de sistemul securisto-mafiot instaurat dupa 89 de pcr=fsn=psd (alde si udmr inclus) si sustinut de votacii loc, cum esti si tu
    • +12 (14 voturi)    
      @galeo (Marţi, 30 octombrie 2018, 13:56)

      sfarleaza [utilizator] i-a raspuns lui galeo

      Pentru ca au murit 64 de oameni ARSI de vii! Din cauza coruptiei, a incompetentei si a nepasarii generalizate la toate nivelurile puterii.
    • +9 (11 voturi)    
      pai (Marţi, 30 octombrie 2018, 14:16)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui galeo

      in primul rand pentru ca este, literalmente, meseria ei!

      in al 2lea balotestiu a fost acu... 20 parca de ani, nu acu 3 ani

      in al 3lea rand... pentru ca e mult mai simplu sa te sperii 5 min si apoi sa te prabusesti si sa mori , decat sa stai cu lunile in spital! am citit despre tratamentul si viata ca ars... nu iti dau linkul pentru ca am indoieli ca ai capacitatea cerebrala ca sa-l intelegi... (pentru ceilalti: dan ariely my pain). Eu personal nu ar vrea sa traiesc asa... prefer moartea dar, din pacate, arsurile iti ofera si o moarte nasoala rau!

      si finalmente in al 4lea rand... pentru ca materialele erau proasta din cauza coruptiei, pentru ca spitalele nu sunt dotate din cauza coruptiei, pentru ca nu s-a declansat alerta europeana ai ghicit, din cauza coruptiei... etc... in esenta intr-o mare masura este vina celor ce guvvernau atunci... de loc intamplator: psd!
    • +7 (9 voturi)    
      Iata de ce (Marţi, 30 octombrie 2018, 14:17)

      Algo [utilizator] i-a raspuns lui galeo

      Pentru ca acest accident este unul dintre simbolurile cele mai puternice ale starii actuale a tarii noastre.

      Pentru ca acest accident, ca si multe altele care ne pandesc la orice colt si orice ora in tara noastra, este rezultatul : gandirii neorganizate, delasarii, lipsei de spirit de observatie, ignorarii pericolului, lipsei de autoritate derivata din competenta, lipsei de competenta, lipsei de organizare la nivel institutional, lipsei de organizare si cultura la nivel individual, lipsei de intelegere intre oameni, lipsei de prevedere si viziune, a pedepsirii, ostracizarii sociale sau ignorarii celor ce manifesta gandire si inclinatii pozitive ce ne pot proteja de astfel de accidente.

      Pentru ca Primul Ministru in functie la data acestui accident a demisionat la presiunea generata de oameni in urma acestui accident.

      Pentru ca oamenii asteapta inca sa se faca Dreptate.

      Pentru ca Dreptatea in cazul asta inseamna mai ales Buna Organizare, Buna Administrare, Buna Guvernare; asa incat sa nu se mai intample asa ceva.

      Pentru ca Buna Guvernare o pot face doar oamenii competenti. Si poate prima dintre competente este sa spui adevarul, sa nu minti.

      Pentru ca Primul Ministru conduce administratia tarii pentru oameni, nu pentru sine.

      Pentru ca atitudinea Primului Ministru este reflectata in atitudinea decidentilor si specialistilor din toata structura administratiei, respectiv a celor ce pot sa faca lucruri concrete ca sa nu se intample accidente.

      Pentru ca "Cine n-are batrani, sa-si cumpere". Adica pentru Memorie, pentru ca sa nu uitam ce-a fost si sa nu mai facem aceleasi greseli!

      Pentru ca Memoria acestui accident este o oportunitate sa spunem ce am facut de atunci ca sa nu se mai intample asa ceva.
      • -2 (2 voturi)    
        ce mai discurs (Marţi, 30 octombrie 2018, 17:00)

        miculescu-rucar [utilizator] i-a raspuns lui Algo

        de propagandist shorosist !
  • +15 (21 voturi)    
    Ce sa zica ? (Marţi, 30 octombrie 2018, 13:14)

    kent8 [utilizator]

    Asta cum deschide gura se face de ras.
  • +21 (31 voturi)    
    Jeguri de oameni (Marţi, 30 octombrie 2018, 13:17)

    CipCC [utilizator]

    Sunt atat de revoltat cand vad ca suntem condusi de niste politicieni nalfabeti ( Dancila, Andrusca Mitraliera etc.)
    Incredibil cat de mult s-a degradat Romania in ultimii 2 ani
    • -12 (14 voturi)    
      gresit... (Marţi, 30 octombrie 2018, 13:42)

      sareta [utilizator] i-a raspuns lui CipCC

      Degradarea a inceput cu tradatorii care au vandut resursele si industria romaniei in complicitate cu magistratii care s-au facut ca nu vad si cu milioanele de idioti care i-au votat. ! Acum nu mai este absolut nimic de facut .Pacat ca ungaria nu vrea sa ia toata tara asta de idioti ....O vor lua musulmanii ,incet si bine ..
      • +1 (3 voturi)    
        nu este totu pierdut... (Marţi, 30 octombrie 2018, 16:30)

        liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui sareta

        oricum cei pe care-i enumeri tu sunt tot psdistii (ma rog si pnlistii dar din puncctul meu de vedere sunt cam acelasi lucru)
  • +10 (12 voturi)    
    dancila (Marţi, 30 octombrie 2018, 14:24)

    Claudiu0908 [utilizator]

    Este moarta pe dinauntru.
  • -4 (6 voturi)    
    Avem treburi mai importante de facut (Marţi, 30 octombrie 2018, 16:43)

    galeo [utilizator]

    Avem treburi mai importante de facut in Romania decat sa stam sa bocim precum ciobanul din Miorita.
    • 0 (0 voturi)    
      Treburi mai importante (Miercuri, 31 octombrie 2018, 12:30)

      eleVenereCtions [utilizator] i-a raspuns lui galeo

      precum furtul, nu?

      Puscaria te asteapta, amice.
  • 0 (0 voturi)    
    Am am am am... (Miercuri, 31 octombrie 2018, 13:22)

    esimov [utilizator]

    si atat...