Angajat al CJ Teleorman: Primarul din Vedea m-a amenințat că îmi nenorocește fetița, care are 11 ani

de G.S.     HotNews.ro
Luni, 29 octombrie 2018, 12:24 Actualitate | Esenţial


Politisti
Foto: Facebook / Politia Romana
Un consilier juridic din cadrul Consiliului Județean Teleorman a depus o plângere la adresa primarului localității Vedea, pe care îl acuză că l-a amenințat că ”va pune bătăuși să îi nenorocească” fetița, în urma unui conflict avut cu fiica edilului, transmite Mediafax.

Consilierul juridic Ștefan D., angajat al Consiliului Județean Teleorman, a declarat că a avut vineri un conflict banal cu fiica primarului, angajată a CJ, din cauza unui pahar murdar în birou. Consilierul juridic spune că fiica primarului l-a sunat pe tatăl ei, iar acesta a mers direct la sediul Consiliului Județean Teleorman.

„Primarul Aurel Drăghici a venit la birou, după ce a fost sunat de fata lui și m-a amenințat că îmi nenorocește fata, că pune oameni să mă bată, că plătește bătăuși. Fata mea are 11 ani. Și a îndrăznit să amenințe un copil de 11 ani. Și la cum îl știu eu și ce știu despre el e o persoană în stare de așa ceva”, a declarat Ștefan D.

Acesta a depus luni o plângere la Parchet.

”Bineînțeles că a mers pe la conducere, mă aștept să ajung în vreo comisie de disciplină. Ăsta e ultraj. Sunt jurist și nu poți amenința un funcționar public în timpul serviciului decât atunci când comiți ultraj. Bineînțeles că nu o să recunoască. Când era cu fiica lui afară, a dat un telefon să iasă din birou ceilalți colegi. După ce au ieșit ei, a apărut tati. Am vrut să fac publică povestea asta, ca să nu îndrăznească să se atingă de fiică-mea”, a declarat Ștefan D.

Contactat telefonic de corespondentul Mediafax, primarul Aurel Drăghici a spus că nu dorește să comenteze în niciun fel incidentul.

Președintele Consiliului Județean Teleorman, Dănuț Cristescu, a declarat, la rândul său, că va face o anchetă internă pentru a clarifica situația.


















6306 vizualizari

  • +8 (8 voturi)    
    pesedisti? (Luni, 29 octombrie 2018, 12:31)

    Zmache a lu' Rastagan [utilizator]

    la gramada?
  • +10 (10 voturi)    
    portretul uneo tari bolnave (Luni, 29 octombrie 2018, 12:32)

    liviu_ [utilizator]

    asta e romania!
    si noi vrem sa diminuam pedepsele!
    de nu o sa ne bage psd in faliment, mare lucru!

    asa sunt invatati astia... din orice amenintari, injurii etc... doar cu paru stiu sa conduca!
  • +14 (14 voturi)    
    domnia terorii PSD in judetul Teleorman.. (Luni, 29 octombrie 2018, 12:37)

    qwerasdf [utilizator]

    oamenii acestia, care au curajul sa reclame mizeriile care se petrec la ei in judet ar trebui protejati in mod special...
  • +12 (12 voturi)    
    Clar! (Luni, 29 octombrie 2018, 12:38)

    ber [utilizator]

    Mafioti! Mentalitate de mafioti! Paziti-va!
  • +9 (9 voturi)    
    Mda (Luni, 29 octombrie 2018, 12:45)

    mitg [utilizator]

    Romania AD 2018.

    Greu vom iesi din cloaca in care suntem (daca vom iesi vreodata).
  • +5 (9 voturi)    
    Familia traditionaal loveste din nou (Luni, 29 octombrie 2018, 12:48)

    feroviarul123 [utilizator]

    Probabil vrea sa o ia de nevasta.
  • +9 (9 voturi)    
    Intr-o tara normala (Luni, 29 octombrie 2018, 13:14)

    Alovi [utilizator]

    asta ar fi trebuit sa fie presedinte de partid, iar fi-sa ar fi avut crescatorie de porci imuni la pesta.

    Dar asa e in tara asta, nu primesti pe merit nimic... ajungi un fraier de primar si tre s-o bagi pe fii-ta la CJ, ca dup-aia s-o mai si aperi de certurile despre pahare murdare din biroul ei...
    Asta nu e viata, cred si eu ca i-a sarit mustarul.
    • +5 (5 voturi)    
      Ai gasit problema (Luni, 29 octombrie 2018, 13:38)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui Alovi

      acum ajuta-i.
      :)
      • +6 (6 voturi)    
        Se ajuta singuri, observ (Luni, 29 octombrie 2018, 13:52)

        Alovi [utilizator] i-a raspuns lui ruskimushki

        Tati o ajuta pe fii-sa sa ajunga la CJ, fii-sa il ajuta pe tati sa ajunga la puscarie.
  • +11 (11 voturi)    
    Ce sa te astepti de la PSD-isti ! (Luni, 29 octombrie 2018, 13:15)

    Idealistu [utilizator]

    Sunt infractori si se comporta in consecinta !
  • +8 (8 voturi)    
    dupa chipul si asemanarea cu Famiglia domnitoare (Luni, 29 octombrie 2018, 16:40)

    revo [utilizator]

    Din ciclul:
    "baaaa, va distrugem, baaaa, nimeniule!"
  • 0 (0 voturi)    
    Asta nu-i nimic, ia uitati aici (Marţi, 30 octombrie 2018, 12:07)

    Manole10 [utilizator]

    http://liberinteleorman.ro/mafiotul-de-la-vedea-a-transformat-primaria-in-mosie-si-politia-in-institutie-care-musamalizeaza-accidente/