Un rus de la baza Bellingshausen din Antarctica și-a înjunghiat colegul după o cădere nervoasă

de G.S.     HotNews.ro
Miercuri, 24 octombrie 2018, 9:17 Actualitate | Esenţial


Baza Bellingshausen
Foto: Wikimedia Commons
Un cercetător de la stația rusă din Antarctica și-ar fi înjunghiat colegul, posibil după o cădere nervoasă, transmite Interfax, citată de Guardian. Atacul ar fi avut loc pe 9 octombrie în cantina stației Bellingshausen de pe insula King George. 

Potrivit Interfax, suspectul s-a predat singur șefului stației. 

Într-o altă știre a agenției de presă ruse se spune că un bărbat pe nume Sergey Savitsky a fost plasat în arest la domiciliu după o tentativă de crimă la Bellingshausen. Potrivit unei surse Interfax, cei doi stăteau împreună în această stație de peste șase luni. 

Rănitul a fost trimis la un spital din Chile. 

Stația Bellingshausen a fost fondată de URSS în 1968 și a primit numele unui explorator rus din secolul 19.


















1650 vizualizari

  • +2 (4 voturi)    
    S a Terminat Pufoaika (Miercuri, 24 octombrie 2018, 9:31)

    un domn [utilizator]

    Acolo...dovada suprema ca Dauneaza Vietii consumul de Pufoaika nu doar Sanatatii !
  • +4 (6 voturi)    
    Dupa o cadere nervoasa... (Miercuri, 24 octombrie 2018, 9:46)

    TheBlizzard [utilizator]

    ... si 2 sticle de vodka...
  • +3 (5 voturi)    
    Ha , ha , ha ! Cadere nervoasa ? (Miercuri, 24 octombrie 2018, 10:21)

    Intermezzo [utilizator]

    Pai cum sa nu cazi nervos p' acolo , prin gerurile alea ? De care nu te poti apara decit turnind in tine vodca , la intervale regulate si in cantitati generoase .
    • 0 (0 voturi)    
      ? (Miercuri, 24 octombrie 2018, 17:57)

      I [utilizator] i-a raspuns lui Intermezzo

      alcoolul e 100% contraindicat pe frig. Te simti mai bine la inceput dar doar pentru ca folosesti ultima urma de caldura de la organele interne. Dupa aia mori.
      • +1 (1 vot)    
        Mori daca te injunghie careva (Miercuri, 24 octombrie 2018, 23:43)

        Intermezzo [utilizator] i-a raspuns lui I

        Adica unul mai beat ca tine .
  • +1 (3 voturi)    
    Daca tot intra (Miercuri, 24 octombrie 2018, 13:44)

    Rahan5 [utilizator]

    Dragnea in puscarie ar putea sa fie trimis sa execute anii de detentie la aceasta Statie de Cercetare. E de profesie inginer , asa ca e deja calificat pentru numeroase lucruri pe care le poate face acolo.
    Cu ocazia asta, in onoarea lui Dragnea, Statia poate sa-si schimbe numele in ,,Statia Dragnea", prin Ordin Prezidential al lui Putin.
  • +1 (3 voturi)    
    bey .. (Miercuri, 24 octombrie 2018, 18:14)

    gica_ultra [utilizator]

    nu ii lasati fara vodka ... luati exemplu de la stalin: trenurile cu vodkca aveau prioritate (inclusiv in fata celor cu munitie) cand erau trimise pe front .... stia " tatucu' " de ce.... nu vrei deloc sa invatati din propriul vostru trecut ....