Fiul lui Tudorel Toader n-a reușit „transferul” la Iași, fiind respins la concursul pentru un post de notar

de C.D.     HotNews.ro
Marţi, 16 octombrie 2018, 11:13 Actualitate | Esenţial


Tudorel Toader
Foto: Facebook
Fiul ministrului Justiției, Ionuț Alexandru Toader, s-a clasat al treilea la concursul organizat de Uniunea Națională a Notarilor pentru schimbarea sediului profesional al notarilor din mediul rural în municipiul Iaşi, potrivit Ziarul de Iași. 

Potrivit sursei citate, singura care a obţinut transferul din mediul rural în municipiul Iaşi este Roxana-Adiana Cojocaru, care a obţinut nota 9,29, cu 27 de sutimi mai mult decât a primit fiul ministrului Justiţiei. A doua notă a obţinut-o Andreea Fandache: 9,17. Nota lui Ionuţ Alexandru Toader a fost mărită după contestaţii, iniţial acesta fiind notat cu 8,80.


















4518 vizualizari

  • +18 (18 voturi)    
    ... (Marţi, 16 octombrie 2018, 11:17)

    tirolez [utilizator]

    E suparata lumea la Iasi pe TT? De obicei concursurile astea sunt o formalitate pentru cine se pregateste, vezi si fosta nevasta a lui Tariceanu.
    • +4 (10 voturi)    
      Iasiul nu este Turcia lui Erdogan (Marţi, 16 octombrie 2018, 11:54)

      Habermas [utilizator] i-a raspuns lui tirolez

      Un concurs este un concurs.
      Ca sunt suparati multi Ieseni pe TT este irelevant.
    • +15 (15 voturi)    
      Si nevsata lui TT (Marţi, 16 octombrie 2018, 12:29)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui tirolez

      O nulitate care a câștigat un concurs după ce toti contra-candidatii, medici renumiti... s-au retras. Ea era doar o biata hârtogara la DSP,
    • +1 (3 voturi)    
      Va dati seama cat de destept este beizadeaua (Marţi, 16 octombrie 2018, 14:16)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui tirolez

      Daca la un concurs aranjat iese al treilea din trei. Pe pariu ca la oral a luat 10 ???? Dar probabil ca odrasla este ca studentii aia care vin la examen si-si scriu doar numele pe foaie, mai mult fiind incapabili sa adauge. Taticului i-au trebuit trei ani la rand ca sa intre la facultate. Iar cealalta beizadea s-a clasat pe locul 352 din 360 de inscrisi la admiterea la Invatamant la distanta, ca la zi nu era in stare sa intre. Da IQ pe-afara la familia TT, cred ca au mai mai mult de 160 pct (toti patru la un loc, binenteles).
      • 0 (0 voturi)    
        ?? (Miercuri, 17 octombrie 2018, 11:22)

        1anonim [utilizator] i-a raspuns lui cartofil

        Studentii beizadelei sunt foarte multumiti de el ca profesor.. Nu mai stiu ce sa zic. Ciudat..
  • +24 (24 voturi)    
    vaaaaaai.... (Marţi, 16 octombrie 2018, 11:22)

    liviu_ [utilizator]

    tati fa ceva!
    schimba legea ! da-i pe toti afara! nu se poate asa ceva!
    este clar o razbunare si oactiune impotriva maretului sef al MJ!
    pai se poate ca fiul lui dumnezeu sa fie refuzat?!
    tudorel este un dumnezeu al justitiei, el de unul singur, alege si demite toti sefii, schimba legi , scapa infracoti tot tot tot!
    e un fel de judge dredd da pe invers (in loc sa prinda infractori, ii eligereaza)
    • 0 (0 voturi)    
      Stai linistit (Marţi, 16 octombrie 2018, 18:26)

      Kosmos [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      TT si ficiorul vor fi rsplatiti printr-o singura sesiune extraordinara a Parlamentului
  • +19 (19 voturi)    
    Mai există o speranță! (Marţi, 16 octombrie 2018, 11:25)

    BEDE [utilizator]

    Dacă nu orice fiu de beizadea ajunge să ocupe prin concurs orice post la care candidează, atunci mai există o speranță. Înseamnă că încă nu s-a ajuns ca guvernul să controleze absolut "tot ce mișcă-n țara asta, râul, ramul..."
    Să sperăm să mai vedem și alte situații de acest gen.
  • +13 (13 voturi)    
    Pai d'aia Tudorel vrea sa intre fara concurs! (Marţi, 16 octombrie 2018, 11:43)

    Inapasevedeinvers [utilizator]

    Stie ca nu-l duce capu"
  • +14 (14 voturi)    
    cum doamne iarta-ma (Marţi, 16 octombrie 2018, 11:52)

    mmmircea [utilizator]

    nu era el primul in serie, primul in an, primul in facultate, magna cum laude. Aici e lucratura lui Soros impotriva lui.
    • 0 (2 voturi)    
      la cum se vede administratia si justitia acum (Marţi, 16 octombrie 2018, 13:11)

      muvis [utilizator] i-a raspuns lui mmmircea

      mi-e teama sa nu fie o lucratura intre interlopi...
  • +12 (12 voturi)    
    Lasa ca vine Toader cu un OUG de genul... (Marţi, 16 octombrie 2018, 11:59)

    taro [utilizator]

    se ocupa postul cu recomandare de la ministrul justitiei.
    • +2 (2 voturi)    
      Sau vine cu un OUG (Marţi, 16 octombrie 2018, 14:20)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui taro

      Ministrul de justitie are dreptul sa numeasca un notar unde vrea el, odata pe an. In primul an pentru beizadea, in ceilalti ani pentru spaga. Pe care va trebui (pai cum altfel) sa o imparta cu daddy.
  • +10 (10 voturi)    
    tradicene, fa ceva... o comisie de ancheta (Marţi, 16 octombrie 2018, 12:03)

    qwerasdf [utilizator]

    parlamentara...

    cum se poate sa pice examenul odorul slugii-model?
  • +15 (15 voturi)    
    Slugarele, repede sesizare la CCR (Marţi, 16 octombrie 2018, 12:20)

    sanex [utilizator]

    e conflict intre puterile statului, sa macar un OUG ceva. Slugarele fa ceva, n-auzi cum plange fi-tu ?
    • +1 (1 vot)    
      Pai plange baiatul... (Marţi, 16 octombrie 2018, 14:22)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui sanex

      Pe mamica a rezolvat-o, pe fratiorul l-a transferat la zi, pe el de ce-l nedreptateste? Doar un post de asistent (fara sa indeplineasca conditiile) la 40 de ani e tare, tare putin.
  • +11 (11 voturi)    
    INCREDIBIL (Marţi, 16 octombrie 2018, 12:26)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    O nulitate băgată de tata pe ușa din dos ca să nenoroceasca generații de studenți. Ca si soața, o altă nulitate ajusă șefă de secție/clinică, deși era doar un mediocru hârțogar la dir sanitară. Și nici TT nu e mai presus - carierist inca de pe când era procuror ceausist si executa ordinele primite de la Secu, până ce „s-a ajuns”, colaborând cu mafioii din gasca lui Fenechiu si Vlasov. RUSINE FABRICII DE DIPLOME UNIVERSITARE DIN IASI care a ales o asemenea creatura ca rector!
  • +8 (8 voturi)    
    Am obtinut Licenta si Master la UAIC cu multi ani (Marţi, 16 octombrie 2018, 12:42)

    Habermas [utilizator]

    in urma (decenii, pla plural), si nu am considerat Universitatea asta o fabrica de diplome, si nu era. Dar nu mai sunt sigur ca nu a devenit asa ceva, cel putin partial, asa ca ti-am dat un vot pozitiv.

    Nici eu nu inteleg cum a putut Senatul UAIC un astfel de Rector. Fie acest TT este un foarte mare manipulator (si parca nu este asa de mare totusi, se crede mai destept decat este; desi da este pervers), fie Senatul UAIC a ajuns sa fie dominat de nulitati ca TT, fie au candidat numai nulitati la postul de Rector, fie o combinatie din situatiile de mai sus. In orice caz, este absolut dezamagitor, absolut rusinos pentru UAIC.
  • +5 (5 voturi)    
    S-a adeverit (Marţi, 16 octombrie 2018, 13:38)

    Heissnachricht [utilizator]

    vorba babachii! Pana la urma tuturor le vine randul la evaluare. La ceva, totusi, nu s-a asteptat: ca evaluarea poate fi si corecta!