Dâmboviţa: Bărbat acuzat că şi-a violat copilul făcut cu propria soră

de G.S.     HotNews.ro
Joi, 11 octombrie 2018, 12:24 Actualitate | Esenţial


Retinut de politie
Foto: pixabay.com
Poliţiştii au reţinut un bărbat acuzat că a violat un minor în vârstă de opt ani, iar în urma investigaţiilor s-a stabilit că este vorba despre copilul biologic al suspectului, făcut cu sora sa, se arată într-un comunicat remis joi de IPJ Dâmboviţa, citat de Agerpres.

''Poliţiştii din cadrul Serviciului de Investigaţii Criminale au documentat activitatea infracţională a unui bărbat bănuit de comiterea infracţiunii de viol, faptă săvârşită în anul 2014. Cel în cauză a fost reţinut pentru 24 de ore, urmând ca pe parcursul acestei zile (joi, n.r.) să fie prezentat în faţa magistraţilor cu propunere de arestare preventivă'', a precizat IPJ Dâmboviţa.

Conform sursei citate, la data de 10 octombrie, poliţiştii din cadrul Serviciului de Investigaţii Criminale, sub coordonarea unui procuror de la Parchetul de pe lângă Judecătoria Pucioasa, au documentat activitatea infracţională a unui bărbat, de 34 de ani, din Priboiu, bănuit de comiterea infracţiunii de viol. De asemenea, miercuri, poliţiştii specializaţi în investigaţii criminale au descins la locuinţa acestuia. În urma percheziţiei domiciliare, au fost ridicate mijloace materiale de probă, iar bănuitul a fost condus la sediul Poliţiei pentru audieri.

Din cercetările efectuate poliţiştii au stabilit că, în perioada ianuarie-iunie 2014, prin constrângere şi profitând de imposibilitatea părţii vătămate de a se apăra sau de a-şi exprima voinţa, bărbatul ar fi obligat un minor, în vârstă de 8 ani, să întreţină raporturi sexuale cu el.

''Având în vedere faptul că exista suspiciunea rezonabilă că, în perioada 2004-2005, bănuitul ar fi întreţinut relaţii sexuale cu sora sa (mama minorului) a fost dispusă o expertiză genetică judiciară. Potrivit raportului de expertiză genetică judiciară, întocmit de Institutul Naţional de Criminalistică-Serviciul Biocriminalistică din cadrul I.G.P.R., s-a conturat ipoteza că bărbatul este tatăl biologic al persoanei vătămate'', a informat IPJ Dâmboviţa.

În cauză, poliţiştii continuă cercetările sub coordonarea şi supravegherea procurorului de caz.



















2811 vizualizari

  • +5 (13 voturi)    
    reintroducerea pedepsei capitale (Joi, 11 octombrie 2018, 12:26)

    Kosmos [utilizator]

    se impune urgent
    • -9 (19 voturi)    
      eroare (Joi, 11 octombrie 2018, 13:17)

      Altiro [utilizator] i-a raspuns lui Kosmos

      Progresistii care sustin iubirea indiferent de varsta si de sex te vor condamna ca te comporti ca in evul mediu..
  • +12 (14 voturi)    
    Chiar sunt curios daca a votat (Joi, 11 octombrie 2018, 12:30)

    Captain Obvious [utilizator]

    Se poate verifica?
  • -5 (17 voturi)    
    hai (Joi, 11 octombrie 2018, 12:35)

    Point [utilizator]

    ca va jut eu:
    ''pai asta e familia traditionala romaneasca.aia care pupa moaste.neam de hoti si talhari etc etc
    contiuati va rog.sa curga shekelii
  • +17 (21 voturi)    
    !!!!!!!!!!!!!!! (Joi, 11 octombrie 2018, 12:42)

    keres [utilizator]

    Si romanii au fost speriati cu gay-ii care vin sa le ia copiii !
  • +5 (9 voturi)    
    De ce acuzat si nu medaliat? (Joi, 11 octombrie 2018, 12:51)

    Marionette [utilizator]

    Domnul a urmat indemnul Uniunii Sovietice, transmis catre romani prin posturile lui Voiculescu (elogiat pe sputnik => clar e spion KGB) si prin partidele de factura veche (slugi ale URSS) cum ar fi PSD, PNL, PMP, ALDE, si anume sa isi infaptuiasca o familie traditionala cu legaturi de sange intre membrii ei.
  • +10 (14 voturi)    
    ala de la coalitia pentru familie (Joi, 11 octombrie 2018, 12:51)

    Francisc 1 [utilizator]

    a zis ca nu exista cazuri de astea,ne obliga UE sa raportam !
  • +10 (14 voturi)    
    familia tradiţională (Joi, 11 octombrie 2018, 12:52)

    Sorrows [utilizator]

    chiar biblică.
  • +7 (11 voturi)    
    99% din romani n-au vazut un homosexual in viata (Joi, 11 octombrie 2018, 12:52)

    Maltese_Hawk [utilizator]

    Si s-au speriat ca de moarte cand popii le-au spus ca homo fura copii.

    Starea de inapoiere colosala a poporului roman se datoreaza in primul rand bisericii ortodoxe.
    A te ruga pentru altul ca popa este o idiotenie. Cine se roaga ala isi reface sistemul nervos.
    Ce grumazuri, ce falci, ce barboace, ce straie eu popii nostrii. Catolicii, sa nu mai zic de altii, sunt extrem de modest si vorbesc elevat, aduca.
  • +9 (11 voturi)    
    Planul cincinal (Joi, 11 octombrie 2018, 13:13)

    feroviarul123 [utilizator]

    Asta avea fie probleme emoționale grave, fie avea un plan sa bifeze toate tabuurile : incest, viol, pedofilie ... nici nu știu ce mai urmează. cel puțin nu a luat-o pe sora-sa de nevasta ca alții. Tipul trebuie studiat de o echipa internațională de psihiatrii ca asa ceva necesita efort nu gluma. Mie personal mi s-a făcut greață doar citind.
  • +3 (5 voturi)    
    Traditional, romaneste! (Joi, 11 octombrie 2018, 16:37)

    provest [utilizator]

    Pariu ca in localitatea aia exista macar un popa si o biserica?
    Pariu ca popa ala nu e absolut deloc interesat de ce se intampla cu acest tip de catetean, ci doar de cei care pot dona gros in fiecare duminica?
    Pariu ca si dupa ce a aflat i se rupe in 44 de copilul ala care trebuie pazit de "adoptia de catre homosexuali"?