Manda despre participarea la referendum: Atât s-a putut / Sper să fiu în continuare socru mare, că am un băiat

de N.O.     HotNews.ro
Luni, 8 octombrie 2018, 15:01 Actualitate | Esenţial


Claudiu Manda
Foto: Agerpres
Senatorul PSD, Claudiu Manda, a declarat, luni, la Palatul Parlamentului, că speră să fie în continuare socru mare din partea băiatului său și că cei care au votat la referendumul pentru definirea familiei „nu sunt toți votanții PSD”, dar că ”atât s-a putut”, relatează Mediafax.

„Sper să fiu în continuare socru mare, că am un băiat. Cred că o să fiu socru mare așa cum îl știu pe baiatul meu. Pot să spun că nu este o vină a Guvernului pentru că am văzut că se cere demisia Guvernului. Nu are cum să fie vina Guvernului pentru că era obligația guvernului de organiza referendumul atâta timp cât avem o inițiativă cetățenească, pe de o parte, avem un vot în Parlament, pe de altă parte”, a declarat Claudiu Manda.

Președintele PSD Dolj, Claudiu Manda, a precizat că în județul Dolj social-democrații s-au implicat în acțiuni de informare privind referendumul pentru familie.

„Cel puțin în ceea ce privește rezultatul, pot să spun că la Dolj colegii mei s-au implicat. Avem 142 de mii de persoane prezente la vot în condițiile în care PSD a obțint la ultimele alegeri 153 de mii de voturi. Sigur că PSD putea să asigure cvorumul. Eu le mulțumesc celor care s-au implicat, inclusiv celor din Disapora. Acesta este rezultatul și trebuie să ținem cot de el. (...) Am avut o participare care nu este de 30%, dar dacă ne raportăm la ceea ce poate PSD să facă în Dolj cred că suntem bine. Cei care au venit la vot în Dolj nu sunt votanți PSD. Atâta s-a putut”, a spus Manda.
Cât priveşte o analiză în PSD după rezultatul acestui vot, Manda a precizat că acest lucru se va face în mod clar.

”Este foarte clar că vom discuta la nivelul partidului ce a însemnat acest rezultat, deşi acest referendum nu a fost asumat de partid, partidul a asumat doar că poate să facă o campanie de informare", a afirmat social-democratul.

















2400 vizualizari

  • +9 (13 voturi)    
    Are viitor sigur! (Luni, 8 octombrie 2018, 15:07)

    Martinezu [utilizator]

    Cu oricine sau orice s-ar casatori, stai linistit.
    Un loc in parlament sau administratie se gaseste si pentru odrasla ta.
    Si daca ia in casatorie vreun prieten bun tot socru mare te numesti, chiar daca in familia vostra va mai fi inca un socru mare. Depinde numai de el.
    • +2 (2 voturi)    
      Tot ii trage cu gluma asta rasuflata... (Luni, 8 octombrie 2018, 19:24)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui Martinezu

      Este a treia oara ca o citesc in ultimile cateva zile. Buffer-ul lui intelectual este extrem de redus, nu-i permite sa aiba doua idei in acelasi timp. Daca o sa-l mai intrebati de referendum maine, pariu ca o sa raspunde la fel. Pana cand da un refresh si ii intra o alta idee in neuronul lui stinger.
      • 0 (0 voturi)    
        e atât (Luni, 8 octombrie 2018, 20:07)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui cartofil

        de idiot manda, că nu își dă seama că fi-su ar putea fi cel activ într-o relație homosexuală, deci tot socru mare ar fi.
        Și tâmpitul ăsta care se vrea a fi spiritual, e șeful comisiei parșlamentare a SRI..
  • +6 (12 voturi)    
    Ce logica defecta (Luni, 8 octombrie 2018, 15:09)

    Kosmos [utilizator]

    Cum sa crezi ca cei care au votat la Referendum sunt pro PSD sau cei care s-au abtinut sunt pro LGBT?

    Oamenii astia de ambele tabere trebuiesc trimisi la control psihologic
  • +11 (11 voturi)    
    ... (Luni, 8 octombrie 2018, 15:10)

    tirolez [utilizator]

    Ce penibil sa aduci propriul copil in discutie. Nu stiu ce varsta are, dar daca e mai marisor o sa-si ia ceva ironii de la unii colegi. Prin marisor inteleg mai mare de 9-10 ani. Doar daca merge la vreo scoala unde are colegi numai copii de expati (care nu vorbesc romana) sa scape.
  • +11 (11 voturi)    
    acuma, cum oi avea si tu norocu' (Luni, 8 octombrie 2018, 15:13)

    moka [utilizator]

    daca oi avea "norocu" sa fii socru mic, o sa zici mersi ca n-a trecut referendumu'
    • 0 (0 voturi)    
      Ce idiot! (Luni, 8 octombrie 2018, 20:33)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui moka

      Pai socru mare poate sa fie si daca fi-su este homosexual. Nu stie nimic, e un dobitoc.
  • +8 (14 voturi)    
    Esti cretin, domnule (Luni, 8 octombrie 2018, 15:15)

    lp [utilizator]

    ai impresia ca doar validarea referendumului il oprea pe baiatul tau sa fie homosexual ? Mai citeste cate ceva, inainte sa deschize gura. Si-n general, ar fi mai bine sa-ti tii ideile astea inteligente, pentru tine
  • +10 (12 voturi)    
    ... (Luni, 8 octombrie 2018, 15:15)

    Soljenitin [utilizator]

    Referendum 2009, berbecule. Implementati-l pe ala. Si dati-i drumul cu referendumul "fara penali in functii publice".
  • +9 (13 voturi)    
    "SPER să fiu în continuare socru mare" (Luni, 8 octombrie 2018, 15:19)

    al1lego [utilizator]

    Tare-s curios ce o fi in mintea omului, crede in mod serios ca insuccesul referendumului poate avea ca impact pe termen lung "convertirea" sexuala a lu' fii-su sau foloseste aceasta asa zisa teama ca metoda de manipulare.
    Si daca e manipulare, care e interesul dumnealui?
  • +4 (6 voturi)    
    pai inseamna (Luni, 8 octombrie 2018, 16:08)

    torna_fratre [utilizator]

    ca-i faci un bine copilului...daca el va avea inclinatii homosexuale atunci va putea sa aiba si el parte de un parteneriat recunsocut.
    Iar tu nu ai decat sa-ti plangi de mila ca esti socru mic/mare ...
  • +3 (3 voturi)    
    foarte indicat formarea (Luni, 8 octombrie 2018, 16:59)

    Dizidentul [utilizator]

    unei comisii guvernamentale si analizat rolul SRI cit s-a amestecat in aceasta mare actiune de a pacali poporul, iar Manda sa fie capu-la comisie
  • +3 (3 voturi)    
    Ați făcut multe greșeli. (Luni, 8 octombrie 2018, 17:06)

    asavreau [utilizator]

    În primul rând aducerea copiilor în discuție,pe urmă terfelirea familiilor miilor de români cu copii în străinătate și făcuți trădători de liderii PSD,prezentarea la televiziunile de casă antena3 și românia tv,a familiei,ca o structură mafiotă.
  • +1 (1 vot)    
    Manda, (Luni, 8 octombrie 2018, 19:57)

    Kwisatz Haderach [utilizator]

    eu sper să fii mireasă (nu socru mare). La Rahova.
  • +1 (1 vot)    
    Pai nene manda, (Luni, 8 octombrie 2018, 20:50)

    siska [utilizator]

    daca asta era singura "durere" si speranta, puteai sa-l intrebi direct pe baietelul matale ce socru o sa fii, nu era nevoie de un referendum ... Si, tine minte, nici pentru tine sa nu bagi mana in foc ...