Referendum 2018 Un preot din Neamț i-a amenințat pe credincioși că nu-i mai împărtășește dacă nu votează „DA” la referendumul pentru familie

de C.D.     HotNews.ro
Duminică, 7 octombrie 2018, 13:51 Actualitate | Esenţial


Referendum familie
Foto: Hotnews
Referendum familie 2018. Un preot din Neamț le-a transmis, pe Facebook, credincioșilor că nu-i mai împărtășește dacă nu votează la referendumul pentru familie. „Cauta-ți alt duhovnic, mult succes!”, a scris parohul din Zănești, potrivit stiri-neamt.ro

„Îmi asum, ca duhovnic, nu voi mai da Sf. Împărtașanie celor care sunt împotriva lui Hristos! O spun public pentru ca nu are rost să vii sa-mi spui ca esti crestin ortodox, dar nu votezi pt familie. Caută-ți alt duhovnic, mult succes! – este mesajul postat de acesta pe Facebook, de preot, sâmbătă. Ulterior acesta a șters postarea. 




Citeste mai multe despre   


















2118 vizualizari

  • +8 (14 voturi)    
    Lol (Duminică, 7 octombrie 2018, 13:54)

    mitg [utilizator]

    Prostii care pun botul la "cauta alt duhovnic" de parca esti la salon de masaj de ala cu happy end sunt si mai penibili ca popa.
  • +13 (15 voturi)    
    Parnaie (Duminică, 7 octombrie 2018, 14:19)

    Heruvim [utilizator]

    Santaj de a acorda servicii platite de la bugetul de stat (BOR platit din TAXE!) cu conditionarea de a merge la vot.

    4 ani cu sau fara suspendare.
    Dragnea stie.
    • -6 (8 voturi)    
      Nu este prevazut (Duminică, 7 octombrie 2018, 15:00)

      iliterat_b3-a5-8c-30-58-1f [utilizator] i-a raspuns lui Heruvim

      POATE sa exercite acest santaj, deoarece nici in Constitutie, nici in Declaratia drepturilor omului, nu este prevazut deptul la spovedanie, la impartasani, in gneral de aparticipa la Sf. Liturghie!
      • +5 (7 voturi)    
        cap ai, minte ce-ti mai trebuie (Duminică, 7 octombrie 2018, 15:35)

        Bolovanul [utilizator] i-a raspuns lui iliterat_b3-a5-8c-30-58-1f

        pai tu crezi ca Dumnezeu e dupa legile unei constitutii?
        • 0 (0 voturi)    
          NU, evident ca nu! (Duminică, 7 octombrie 2018, 19:53)

          complet_retard [utilizator] i-a raspuns lui Bolovanul

          Doar ca nu era vorba nicidecum de Domnul in discutia asta!
          Ci de"interfata" cu Cel-de-Sus, de preotul care a declarat ca interzice spovedania si impartasania celor care nu voteaza asa cum vrea dumnealui!
          Cand iti este incalcat un drept, cui poti sa te plingi?
      • +3 (5 voturi)    
        Ia ziceti baieti? (Duminică, 7 octombrie 2018, 16:20)

        Heruvim [utilizator] i-a raspuns lui iliterat_b3-a5-8c-30-58-1f

        Ii explicam cum e cu abuzul unui functionar public prin ne-executarea fisei postului pentru care este platit cu salariu de stat?

        Sau il lasam prost?
      • +2 (2 voturi)    
        Si ala ... (Duminică, 7 octombrie 2018, 22:02)

        blackarrow [utilizator] i-a raspuns lui iliterat_b3-a5-8c-30-58-1f

        pt ce primeste salariu , ai ? popa ala se crede vreun uns al Domnului , sau ce ?
  • +10 (12 voturi)    
    VERIFICARE (Duminică, 7 octombrie 2018, 14:33)

    sxn2 [utilizator]

    Si cum va afla banditul asta cine cum a votat?
    O copie dupa buletinul de vot?
    Ilegal.
    Eu l-as excomunica!
    Da' nu pot ca nu sunt in organizatie nici macar membru
    • +3 (5 voturi)    
      simlu, (Duminică, 7 octombrie 2018, 15:30)

      Wn [utilizator] i-a raspuns lui sxn2

      îi dau prietenii lui de la psd listele, cum a votat fiecare.
  • -8 (12 voturi)    
    Acest om si-a distrus viata. (Duminică, 7 octombrie 2018, 14:46)

    D-or [utilizator]

    Iar altii sunt prea comozi sa voteze sau cred ca sunt "cool", europeni, evoluati, anti-PSD stind acasa.
    Bieti "pasivi".
    • +4 (6 voturi)    
      santaj (Duminică, 7 octombrie 2018, 15:30)

      nimrod [utilizator] i-a raspuns lui D-or

      Ehe... Si eu am fost amenintat ca o sa raman fara slujba de inmormantare daca nu ma trec la o parohie nou infiintata, pastorita de un fost inginer. Big deal. Sunt deja in negocieri cu Biserica Unitariana Maghiara din Transilvania. Baietii au zis sa vin, ca vin... Fraierilor de beoristi care sunteti!
  • +2 (4 voturi)    
    Amuzant.. oarecum (Duminică, 7 octombrie 2018, 14:52)

    UnObservator [utilizator]

    Altfel sunt permanent cu iubirea si smerenia in gura, dar cand vine vorba de fapte, ei, abia atunci le vezi adevarata fata. Bineinteles, nu e vorba despre toti aici, dar cazul acesta este o picatura din marea cu atitudine similiara. Atat ca aceasta atitudine nu e etalata de obicei pe facebook, ci la finalul slujbei.
  • +5 (7 voturi)    
    BORul este statul paralel cu sec. XXI (Duminică, 7 octombrie 2018, 15:06)

    Plagarus [utilizator]

    Cat tupeu pe pomanagii astia, ce au slujit " carmaciul" ?
  • +5 (7 voturi)    
    Alt//popa prost//. (Duminică, 7 octombrie 2018, 15:08)

    asavreau [utilizator]

    Birocrație bisericească care confirmă zicala //până la Dumnezeu te mănâncă sfinții//.Popa ăsta nu-i nici sfânt,că lucrează cu diavolul.Numai diavolul îl face să vorbească așa!
  • +4 (6 voturi)    
    Foarte bine (Duminică, 7 octombrie 2018, 15:08)

    Gojifruit [utilizator]

    Asa vor vedea ca nu li se intampla nimic neimpartasiti si poate ies si ei din Evul Mediu.
    Apoi vor descoperi si ca pamantul e rotund si nu se roteste universul in jurul lui.
  • +2 (2 voturi)    
    Atunci (Duminică, 7 octombrie 2018, 16:49)

    tarabost [utilizator]

    va primi mai putini bani, si parohia va ajunge sa fie pastorita de un preot mai priceput :).