Recordul de prezență în prima zi a referendumului pentru familie: 269% la secția de votare de la Mânăstirea Sihăstria. În alte două secții din Argeș și Bihor procentul a sărit de 100% 

de C.D.     HotNews.ro
Sâmbătă, 6 octombrie 2018, 23:29 Actualitate | Esenţial


Manastirea Sihastria
Foto: Manastirea Sihastria
​Recordul de prezență în prima zi a referendumului pe familie s-a înregistrat la sectia de votare de la Mânăstirea Sihăstria, din Vînători Neamț, unde procentul a fost de 269,46%, potrivit datelor Biroului Electoral Central. În celelalte trei secții de votare din localitate participarea l-a vot nu a trecut de 5,6%.

La Sihăstria au votat 450 de persoane, din care 99 figurau în listele electorale permanente, iar 351 au fost înscrise pe cele suplimentare.  

În alte două secții de votare din România prezența a sărit de 100%.

Este vorba de Băile Felix, cu 106,61%. Aici din cele 484 de persoane din listele electorale permanente au votat doar 48, însă pe listele suplimentare au fost înscriși 468 de votanți. 

Și la Valea Mănăstirii din Alba prezența a fost de 102,89%. Din numărul de 138 de alegători din listele electorale permanente au votat 52, în vreme ce 90 au fost pe liste suplimentare. 

Procente ridicate de prezență la referendumul pentru familie s-au înregistrat și la Botoșești-Paia, în Dolj, - 83,73%, și la Petru Rareș, în Giurgiu, 81,33.


Citeste mai multe despre   


















4490 vizualizari

  • +16 (22 voturi)    
    sa vina exorcistu’! (Duminică, 7 octombrie 2018, 0:15)

    NuSuportProstii [utilizator]

    au votat calugari, surori, popi si sfintii de pe pereti. ca sa vezi pana unde merge tâmpenia din bisericoizii nostri evlaviosi.
    • 0 (0 voturi)    
      Spirit...cetatenesc?! (Luni, 8 octombrie 2018, 1:35)

      Namaste [utilizator] i-a raspuns lui NuSuportProstii

      Referendum, cetatenie, Constitutie, numai chestii care nu sunt prin Biblie...
  • +19 (23 voturi)    
    Prea-Fericita BOR !! (Duminică, 7 octombrie 2018, 0:34)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    O minune s-a intamplat... din nou! Mortii au votat, culmea de mai multe ori!
  • +10 (12 voturi)    
    Oare la Husi cat o fi procentul? (Duminică, 7 octombrie 2018, 1:01)

    banel [utilizator]

    .
  • +17 (21 voturi)    
    mda (Duminică, 7 octombrie 2018, 1:10)

    liviu_ [utilizator]

    imi place cum marii religiosi igfnora poruncile lui Dumnezeu gen... sa nu furi!
    • +6 (8 voturi)    
      ete na.. (Duminică, 7 octombrie 2018, 3:49)

      Talibanu' cu turban Armani [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      poate Dzau se referea la mancare, doar nu exista referendum pe vremea lui, noo?
  • +7 (9 voturi)    
    Lasa tati (Duminică, 7 octombrie 2018, 2:50)

    Tony_K [utilizator]

    Uite asa popimea o sa ramana fara adepti in cativa ani, o sa inchirieze bisericile goale pentru nunti si sali de cinema.
  • +2 (4 voturi)    
    Au mers să se închine. (Duminică, 7 octombrie 2018, 12:10)

    asavreau [utilizator]

    La Sfântul Referendum!Ptiu drace,dar cum s-au gândit să facă secție de votare taman acolo?Da popa nu fură.popa ia și-i dă lui Dumnezeu!Tulai Doamne că ce te mai terfelesc popii ăștia!Să-i bați Doamne!