Nouă secții de votare au raportat la ora 10.00 prezență de 100%

de G.S.     HotNews.ro
Sâmbătă, 6 octombrie 2018, 13:54 Actualitate | Esenţial


Vot referendum 2018
Foto: Agerpres
Nouă secții de votare din România, șapte dintre ele din mediul rural, au raportat o prezență la vot de 100%, în cadrul referendumului pentru redefinirea familiei, în primele trei ore de la deschiderea secțiilor de votare, transmite Mediafax.

Una dintre secțiile în care prezența este de 100% este cea deschisă la Școala Generală din localitatea Cadea, jud. Bihor, unde au votat toți cei 932 de oameni aflați pe listă și chiar o persoană în plus, pe listele suplimentare.

Procent de 100% a fost înregistrat și la o secție din localitatea Bisoca, județul Buzău, unde au votat deja toți cei 487 de oameni aflați pe listele electorale.

De asemenea, cei 105 votanți aflați pe lista de la secția deschisă la Căminul Cultural Saciova, din Covasna au votat deși județul este, în comparație cu situația națională, printre județele codașe cu o prezență de 0,47% la ora 10.00

Alte șase secții de votare, cele mai multe din mediul rural, au înregistrat deja voturile tuturor celor de pe listele electorale: secție din Laju (jud. Dolj), Valea Mantei (jud. Prahova), Luminișu (jud. Sălaj), Cralovăț (jud. Timiș), Benești și Pătești (jud. Vâlcea).

















2727 vizualizari

  • +13 (15 voturi)    
    pana maine... (Sâmbătă, 6 octombrie 2018, 14:03)

    liviu_ [utilizator]

    in comunele alea o sa fie vreo 20000% prezenta :D
    • +3 (3 voturi)    
      Spuneti va rog (Sâmbătă, 6 octombrie 2018, 17:01)

      aladdin [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      Si de la ce partide sunt primarii in acele comune.
      • 0 (0 voturi)    
        Informatie redundanta! (Duminică, 7 octombrie 2018, 8:28)

        iliterat_b3-a5-8c-30-58-1f [utilizator] i-a raspuns lui aladdin

        Detaliu aceste este deja binecunoscut, chiar nu are sens precizarea!

        Daca int-o comuna 80-90% voteza DA, poti zice ca asta este convingerea lor profunda, asa le zice Credinta!

        Dar cand patriciparea la vot este de100% si peste, si asta IN PRIMELE TREI ORE DE VOTARE,
        este clar ca devotamentul exceptional al primarilor respectiv nu este catre Domnul cel se sus, ci catre Daddy!
  • +9 (11 voturi)    
    100 azi.. (Sâmbătă, 6 octombrie 2018, 14:03)

    Muncitoru [utilizator]

    +100 maine si isi fac norma :))
  • +13 (15 voturi)    
    cand se fura fara cap.. (Sâmbătă, 6 octombrie 2018, 14:07)

    Kornell [utilizator]

    ce poti sa mai spui??? cat de oligofren sa fii ca sa crezi?? De la votarile lui Ceausescu impotriva bombei cu neutroni (a fost un referendum din asta prin '86-87), n-am mai auzit asa ceva - atunci judetele raportau ca populatia entuziasta a votat pana la 8.00-8.30 dimineata. Bineinteles ca nimeni n-o sa ia nici o masura
    • 0 (0 voturi)    
      nu trebuie sa crezi! (Duminică, 7 octombrie 2018, 8:31)

      iliterat_b3-a5-8c-30-58-1f [utilizator] i-a raspuns lui Kornell

      Da, imi aduc aminte, dar nu am vota impotriva bombei cu neutroni, ci "pentru reducerea cheltuielilor militare"!

      Acu, nu trebuie sa CREZI, Daddy nu a facut asta ca sa fie o kestie plauzibila, credibila, ci ca o DEMONSTRATIE DE FORTA!

      Miza nu este, desigur, familia normala, ci afirmarea puterii:

      "Daca in loc de Referenum erau alegeri locale, paralamentare sau prezidentiale, tot asa, castigam noi, pedesereul, cu 102%, inca din primele ore ale diminetii!"
  • -5 (5 voturi)    
    Pai mergeți și votați “nu”! (Sâmbătă, 6 octombrie 2018, 14:29)

    Alui [utilizator]

    Nimeni nu mai poate vota in locul vostru pe listele permanente așa! La cele suplimentare da, dar poate li se face frica dacă iese procentul peste 100% pe secție!
  • +4 (4 voturi)    
    presiune pe ei sa aplice legea (Sâmbătă, 6 octombrie 2018, 14:34)

    cristi_an [utilizator]

    asa or sa se gandeasca de doua ori inainte sa faca manarii
  • +7 (7 voturi)    
    zelul sinucigas (Sâmbătă, 6 octombrie 2018, 14:38)

    anonim3 [utilizator]

    Primarii de acolo au baut „cianura Dragnea”. Eficacitate ridicata - sansa de a intra in puscarie >50% & deces politic garantat.
    • 0 (0 voturi)    
      Putina empatie, te rog! (Duminică, 7 octombrie 2018, 8:33)

      iliterat_b3-a5-8c-30-58-1f [utilizator] i-a raspuns lui anonim3

      Pune-te o clipa si in locul respectivilor primari: este clar ca dependenta lor fata de Daddy este de 102%, fara el, zboara imediat, daeci ar face ORICE, ar comite orice ilelgalitati, orcat de grave si de flagrante, ca sa se mentina in gratiile lui Dracnea!
  • +8 (8 voturi)    
    933 de voturi in 3 ore? (Sâmbătă, 6 octombrie 2018, 14:50)

    Adrian_. [utilizator]

    1 vot odata la 12 seconde.

    Probabil toti au votat DA, iar acum primarul asteapta sa fie pus pe listele la europarlamentare ca premiu pentru rezultat obtinut.
  • +10 (10 voturi)    
    Fraude masive in comunele respective , (Sâmbătă, 6 octombrie 2018, 15:05)

    kokos [utilizator]

    parchetul ce zice? E la mintea cocosului ca nu puteau veni la vot incolonati pana la ora 10 ABSOLUT TOTI locuitorii din acele comune.E clar ca a fost declarata prezenta 100% din cauza hotararii aberante luate de guvern cum ca prezenta se calculeaza dupa liste si nu dupa voturile din urne.Cred ca 99*% din cei care apar ca au votat au fost semnati in fals pe liste de membrii comisiilor de acolo.Parchetul general trebuie sa se autosesizeze sa faca o ancheta iar cei din comisii sa ajunga la puscarie.Oricum , deja s-a demonstrat ca avem un simulacru de referendum si ca toate modificarile legii facute de pesedracnea au fost ca sa treaca referendumul. REFERENDUMUL TREBUIE CONTESTAT LA CCR DIN CAUZA FRAUDELOR MASIVE SI TREBUIE INVALIDAT!
    • 0 (0 voturi)    
      Ce o sa raspunda Daddy (Duminică, 7 octombrie 2018, 8:35)

      iliterat_b3-a5-8c-30-58-1f [utilizator] i-a raspuns lui kokos

      Puteti contesta, dar dracnea va zice ceva de genul:

      COntestati voi, dar decidem NOI!