Vicepremierul Grațiela Gavrilescu: ”Votul meu a fost clar pentru ca sănătatea acestui popor și a întregii omeniri să continue”

de G.S.     HotNews.ro
Sâmbătă, 6 octombrie 2018, 10:44 Actualitate | Esenţial


Gratiela Gavrilescu
Foto: Facebook
Vicepremierul Grațiela Gavrilescu a declarat, după ce a ieșit din secția de votare, că a votat la referendumul pentru redefinirea familiei „pentru ca sănătate acestui popor și a întregii omeniri să continue”, transmite corespondentul Mediafax.

„Să nu uităm că referendumul reprezintă o responsabilitate civică a fiecăruia dintre noi. În semn de respect și ținând cont că este și un drept constituțional prin care milioane de români au semnat ca acest referendum să aibă loc, eu consider că ar trebui cat mai mulți români să vină astăzi ( sâmbătă n.r.) și mâine ( duminică n.r.) la vot, să exprime exact în ceea ce cred. Eu vă spun că votul meu a fost clar pentru ca sănătatea acestui popor și a întregii omeniri să continue, așa cum cred că suntem noi creați de la Dumnezeu”, a declarat Gavrilescu la ieșirea din secția de votare.

Până la 10.00, la secția unde a votat Grațiela Gavrilescu își mai exprimaseră votul 10 persoane, pe listă fiind înscrise 1.200.

















802 vizualizari

  • +12 (14 voturi)    
    Voi PSD-istii NU sunteti normali... (Sâmbătă, 6 octombrie 2018, 10:57)

    Kivek [utilizator]

    ce legartura are 'sanatatea' cu referendumul pe asa zisa definire a familiei?

    Dragnea la PUSCARIE
  • +10 (12 voturi)    
    e vreme minunata in tara (Sâmbătă, 6 octombrie 2018, 11:16)

    cristi_an [utilizator]

    sa facem ceva la care ne pricepem de minune: gratar!
    La naiba cu toti pesedistii!
    BoicotPSD!
    • -4 (6 voturi)    
      gratar (Sâmbătă, 6 octombrie 2018, 12:36)

      ic.ram1945 [utilizator] i-a raspuns lui cristi_an

      In afara de gratar, mici, haleala, bautura...,tampenii, la ce va pricepeti in plus fata de PSD? Exceptia intareste regula!)
  • +8 (8 voturi)    
    Gavrilescu : (Sâmbătă, 6 octombrie 2018, 11:49)

    Rahan5 [utilizator]

    ,,Pentru sanatatea aceastui popor si a intregii omeniri" :
    Adica: Sa fure, sa minta, si sa se dea in spectacol cu aceste fapte.
  • +6 (6 voturi)    
    Fugi de aici Grațiela! (Sâmbătă, 6 octombrie 2018, 11:50)

    asavreau [utilizator]

    Da curățenie când faci?Pute România de mizerii aruncate peste tot și tu zici că votul tău dat inconștient(după cum te exprimi),asigură sănătatea nației.Și curățenia nu?
  • +6 (6 voturi)    
    Sunt pentru familia traditionala, da' nu particip (Sâmbătă, 6 octombrie 2018, 12:06)

    KTerinca [utilizator]

    D-al dracului.
    Apoi n-am nimic cu ///homosexualii///, n-au decat sa si-o traga cum vor, atata timp cat nu ma afecteaza pe mine si nu incearca sa ii influenteze pe altii care nu sunt ca ei, sau sa isi afiseze obiceiurile in public.
    Sincer, mi-ar face greata sa vad doi barbosi sarutandu-se in public, sau mai rau.
    Da' atata timp cat nu vor face asa ceva, barbosii respectivi n-au decat sa faca ce vor in mediul lor privat.
    Nu ma intereseaza si nu ma afecteaza pe mine sau pe altii.
    Nu accept o familie formata din persoane de acelasi sex, da' nu merg la referendum.
    Ura fata de PSD e mult mai mare.
    BOICOT PSD !
  • +7 (7 voturi)    
    Măi tanti (Sâmbătă, 6 octombrie 2018, 12:24)

    _Un stelist_ [utilizator]

    Votul tău nu va împiedica nașterea homosexualilor, nu ai vindecat nimic.
  • +7 (7 voturi)    
    Dumnezeu (Sâmbătă, 6 octombrie 2018, 12:24)

    _Un stelist_ [utilizator]

    Dacă Dumnezeu a creat omul, tot el a creat și homosexualul.
    • +4 (4 voturi)    
      Ba mai mult (Sâmbătă, 6 octombrie 2018, 16:47)

      fat.cat [utilizator] i-a raspuns lui _Un stelist_

      In marea sa impartialitate, Dumnezeu a creat-o si pe Gratiela, astfel incat sanatatea tarisoarei si a intregii omeniri sa poata dainui netulburate, mai ales ca prostia nu e o reala amenintare pentru asta.
  • +4 (4 voturi)    
    o intrebare (Sâmbătă, 6 octombrie 2018, 16:32)

    zigot [utilizator]

    cati copii are dna ministru?
  • +5 (5 voturi)    
    Alta proasta ! (Sâmbătă, 6 octombrie 2018, 18:01)

    John M. [utilizator]

    Gavrileasco, tu vezi-ti de mizeria din zonele de agrement si de ursii care vin in oras si ataca oamenii. Propasirea umanitatii e o chestie pe care nici tu nici Vasilica n-aveti cum s-o dezbateti fiindca sunteti analfabete.
  • +4 (4 voturi)    
    m... psd (Sâmbătă, 6 octombrie 2018, 22:41)

    vidra [utilizator]

    a aparut si cretina care zicea ca in Romania nu se defriseaza ilegal, avem noi halucinatii. multi lingai si slugi in pesedeul asta...